Kena: Bridge of Spirits

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Kena: Bridge of Spirits

Příspěvek od Sobo »

Steam link:
https://store.steampowered.com/app/1954 ... f_Spirits/

Dohrano za zhruba 13 hodin dle Steamu. Za me celkem povedena hricka s doporucenou cenou 40 euro, ale se slevou za 20 uz vubec neni co resit (tedka je jeste v akci do 26.1.2023).
Je to takova action-adventure "mlaticka" z pohledu treti osoby, kde hlavni hrdinka prozkoumava "zkazene" oblasti a snazi se pomoct uveznenym dusim prejit na druhou stranu. Svet je celkem pekne a vkusne udelany, zaroven primerene velky - urcite necekejte Zaklinace nebo Assassins Creed s miliony otazniku, takhle to tady nefunguje. V cele hre je jen hrska NPC a cutscen, je to spis takovy komorni / osobni pribeh, zadna megalomanie, coz ovsem neznamena, ze by to bylo spatne. Zaverecny boss fight docela vygradoval a celkem me potesil.

Combat je za me docela povedeny, hlavne ocenuju responzivni ovladani, kdy treba uskok pusobi opravdu velice svizne. V principu neni nijak tezky - klasicky light / heavy attack staffkou, pozdeji moznost strilet sipy a hazet bomby, uskok (roll) a parry. K tomu se pridavaji jeste moznosti vyuzivat Rot (ta mala cerna stvoreni) ke specialnim utokum, ktere si lze odemknout v "talentovem stromu". Neni to nijak extra hluboke, ale vzhledem k delce hry to funguje dobre. Na normalni obtiznost souboje vetsinou nejsou moc slozite, ale bossfighty (urcite minimalne 10 za celou hru) mohou docela potrapit, protoze tam se obtiznost najednou znacne navysi. Nicmene nejake Dark Souls to urcite neni.

Libi se mi level design, zpracovani sveta a grafika obecne. Ta je stylizovana do "cartoon" stylu - nesnazi se byt fotorealisticka, nicmene to vypada celkem pekne a je to konzistentni napric celem svetem a jeho lokacemi. Bezi to na UE 4, ale nejake zasadnejsi problemy se stutteringem a podobne jsem nezaznamenal (DX12 render). V nativnim 4K na max nema RTX 4090 problem drzet 120 FPS tak 95% casu. Hra jinak podporuje DLSS, ale nepouzival jsem jej, protoze ma znamy problem s kolisajicim jasem z duvodu podivneho sharpening filtru (je tam jakoby flicker pri pohybu kamery). Po precteni Techpowerup artiklu ohledne noveho DLSS 2.5.1 jsem tu knihovnu rucne aktualizoval (hra pouziva 2.3.1) a problem byl kompletne odstranen, kdy jsem nebyl schopen poznat zadny rozdil mezi nativni 4K a DLSS Quality - jemne detaily objektu, kvalita textur, stabilita v pohybu, vsechno super. Vyvojari na to kaslou, takze je potreba si tu knihovnu aktualizovat sam. Ja lepsi vykon sice nepotreboval, ale mohl jsem si alespon snizit spotrebu grafiky z ~370W na nejakych 200, co uz.
Hra nema nativni HDR implementaci (ani na konzolich, to je miskoncepce), ale Windows 11 ve hre pod DX12 umi Auto HDR, ktere funguje velmi dobre a urcite doporucuju jej pouzit. Ve 4K na OLEDu s Auto HDR to vypada fakt krasne.

Takze za me ve vysledku celkem povedena prvotina Ember Lab studia a jsem zvedavy, s cim prijdou priste. Hodnoceni 92% na Steamu celkem dokazu pochopit, je to takova celkem prijemna hra pro vecerni relaxaci, ktera hrace nezatezuje nejakou silenou komplexnosti, nic moc extra po nem nechce a na nic si nehraje.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kena: Bridge of Spirits

Příspěvek od Paul »

Tohle je pro mě humble/gamepass fodder, neláká mě to tolik abych to kupoval, ale když se to někde objeví, tak to aspoň zkusím.

Ten DLSS contrast shift mě dost irituje třeba u RDR2, takže nová verze DLSS to řeší? Dobrý vědět.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Kena: Bridge of Spirits

Příspěvek od heroik »

U téhle hry sem se nějak zasekl hned na zacatku, bud jsem nevedel kam mám jít nebo co mám dělat. Když se mi to stalo asi po 5 během hodiny hraní tak sem se na to vykašlal. Mělo ste někdo taky tenhle problem? 😀 je fakt ze mám ve hrách často problem s orientaci (treba Doom byl pro me peklo) ale tady to byl fakt extrém, nevím proč.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Kena: Bridge of Spirits

Příspěvek od Sobo »

Vzdyt tam je mapa, kteri ti ukazuje, kde jsi ty a kde je tvuj cil. Design toho sveta neni nejak extra komplikovany - v zasade je to rozdelene na 4 hlavni sekce jasne danyma odbockama a vicemene proste postupujes dopredu + nejake skryte odbocky s lootem.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: Kena: Bridge of Spirits

Příspěvek od Svata_Oresky »

heroik píše: čtv 26. led 2023, 10:27 U téhle hry sem se nějak zasekl hned na zacatku, bud jsem nevedel kam mám jít nebo co mám dělat. Když se mi to stalo asi po 5 během hodiny hraní tak sem se na to vykašlal. Mělo ste někdo taky tenhle problem? 😀 je fakt ze mám ve hrách často problem s orientaci (treba Doom byl pro me peklo) ale tady to byl fakt extrém, nevím proč.
Hra je to hodně lineární, pokud si se zasekl, tak tam asi byla nějaká hádanka nebo něco, co ti mělo otevřít cestu. Na nějaký zásek si nepamatuji, že bych měl.
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“