Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Thellwin »

Na AIO Arctic Liquid Freezer II 360 mi začal ten malý větráček na tom bloku, určený k chlazení VRM vydávat takový nepříjemný zvuk, nevím jak to popsat, něco jako jemné vrčení nebo drnčení. Není to nějaké hlasité, ale v úplném tichu to slyšet je a vadí mi to :)

Chladič už není v záruce. Řekl bych, že problém s teplotou VRM nemám, takže mi jde o to, jak ten zvuk zlikvidovat co nejjednodušší cestou i za cenu toho, že ten větráček se nebude točit. Vím, že když se ten blok s pumpou trochu rozebere, tak to jde vypojit z konektoru, ale upřímně se mi do toho nechce a tak můj (možná hloupý) dotaz zní následovně:

Může se někde něco pokazit nebo celkově stát, když ten minivětrák něčím fyzicky zablokuju, aby se nemohl roztočit? (ano nerozumím elektrice a věcem okolo).
Goldnoob team proud member!
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od MaWa »

Pokud ho zablokuješ něčím pro tvojí jistotu nevodivým, tedy třeba sirkou s odlomenou špičkou, tak to zcela jistě ničemu vadit nebude ;-)

Mimochodem nemá to náhodou šest let záruku ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Thellwin »

To bylo kupované tady na fóru ještě se skříní Define 7 za dobrou cenu, spíš mi šlo o tu skříň, leželo mi to přes rok doma, než jsem to přeskládal a když už u toho byl ten set, tak jsem ho taky nahodil.

Tohle začalo když jsem v pátek v noci přidělával do casu ještě dva větráky a měl jsem u toho skříň na stole položenou dolů tou přední stranou (samozřejmě PC vypnuté), netuším jestli to tomu nějak vadilo

A podle záručáku z Alzy to má jen 24 měsíců, datum nákupu je 16.10. 2020, nevím jestli v té době nebyla záruka jiná, nebo proč je tam tak málo ... :|

Obrázek
Goldnoob team proud member!
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od MaWa »

Pokud se ti to stalo při změně polohy tak na ten střed ventilátoru jen trochu zatlač prstem a velmi pravděpodobně si to zase sedne tak, že to vrčet nebude.
CO se týká Alzy - možná to bylo kupované na firmu, protože teď na Alze 6 let u toho produktu záruku mají....
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Thellwin »

To zatlačení už jsem udělal. Když jsem to v pátek zapojil hned, tak to byl zvuk jak malá cirkulárka, který se v závislosti na teplotě zvyšoval a snižoval, tak jsem samozřejmě zkoušel na něj zatlačit atd., ... vyřešilo to ten největší problém, nicméně slabý pazvuk tam zůstal i tak.

Ad Alza - jsou tam normální údaje na f.o. žádné IČO nic tak nevím :)
Goldnoob team proud member!
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Hexik21 »

Já bych ti poradil napsat přímo na oficiální stránky Articu. Napiš jim buď sem - https://www.arctic.de/en/support/repair ... e-service/ a nebo víc zde - https://www.arctic.de/en/support/manufacturer-warranty/ a uvidíš na čem si.

Nevím jak Artic ale když jsem já reklamoval na NZXT krakena x73 tak vše šlo naprosto v pohodě. v Alze mi řekli, jedná se o vlastnost (vrčící pumpa) u NZXT naprosto v pohodě uznali vadu dle videa. Do 30 dnu jsem měl nové chlazení doma.
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Ptolemaya »

Ja mam 3 arcticy a vsechny maji 24 mesicu . Jinak ten problem co popisujes mam ted taky proste vrci ten malej picifuk tak jsem ho nechal nekdy vic nekdy min. Napsal jsem jim na alzu co me k tomu reknou.. Ale pocitam ze me poslou nekam

Vis co je sranda.. me to zacalo delat asi pred mesicem.. a muj je o mesic starsi nez ten tvuj arctic x.x
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od satik »

Těch 6 nebo kolik roků by mělo být u výrobce.
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Thellwin »

Ptolemaya píše: pon 30. led 2023, 15:02 Ja mam 3 arcticy a vsechny maji 24 mesicu . Jinak ten problem co popisujes mam ted taky proste vrci ten malej picifuk tak jsem ho nechal nekdy vic nekdy min. Napsal jsem jim na alzu co me k tomu reknou.. Ale pocitam ze me poslou nekam

Vis co je sranda.. me to zacalo delat asi pred mesicem.. a muj je o mesic starsi nez ten tvuj arctic x.x
Jako jo, není to vyloženě nesnesitelný, ale po přeskládání do té Define 7 jsem z toho udělal reálně opravdu tiché PC v klidu a tohle je teď rušivé :)

Má někdo zkušenosti, jak moc velký přínos ten větrníček má? Protože tohle je skoro výjimka co jsem koukal, ohledně nějakého dodatečného ofuku VRM a ta Strixka v testech teplot VRM dopadala super, takže jestli to ubere třeba 1-2 stupně tak je mi vlastně jedno, jestli se to točí nebo ne a ta sirka bude nejlepší řešení. Jakýkoliv další sraní s tím (demontáž a odpojování kabílku, nebo nedejbože posílání někam na reklamaci) jsou věci, který se mi opravdu nechtějí a to bych neměl problém na to dočasně hodit Noctuu D15S, ale jsem línej do toho hrabat, protože bedna je pod stolem a pokaždé to znamená komplet odpojit kabely atd ... :D

Jinak třeba u nového kusu teď sama Alza píše záruku 72 měsíců, což je fajn, ale to já nemám no.
Goldnoob team proud member!
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Mr.Nigga »

Mam Liquid Freezer II 240 a ten pidi větrák mi vrčí taky. Normálně jsem ho zablokoval plastovou stahovací páskou. Bylo to tak několik měsíců a nijak mu to neublížilo. Nedávno jsem prepastoval CPU, tak jsem ho rovnou odpojil a mám klid. Nic jsem nerozebíral, má to malý konektor zespodu, takže akorát sundat
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Thellwin »

Ok vidím to taky tak, něčím ho zablokuju a bude klid :)
Goldnoob team proud member!
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Ptolemaya »

ja napsal na alzu ale nejak se k tomu vyjadreni nemaji kdyby napsali dam vedet
unknown1973
Nováček
Nováček
Registrován: 30. črc 2014
Bydliště: Ostrava

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od unknown1973 »

Já Liquidfreezer II 280 kupoval minulý týden na Alze a záruku mám na faktuře 72 měsíců, takže 6 let
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Arctic Liquid Freezer II 360 - VRM fan

Příspěvek od Ptolemaya »

Tak pro vsechny.. Na fakture mam 24 mesicu a zaruka ted skoncila ( treba to ma nekdo podobne po zaruce ) prislo vyjadreni z Alzy:

Dobrý den,
kontaktuji Vás na základě dokladu č. 426421231.
Dle informací bylo zjištěno, že na produkt ARCTIC Liquid Freezer II 360 máte dle systému záruku 72 měsíců.
Děkujeme
V případě dalších přání či dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Odpovědět

Zpět na „Voda“