Hogwarts Legacy

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Hogwarts Legacy

Příspěvek od marek16 »

Obrázek

Tak jsem to po vydání vydržel asi tak 10 minut a musel jsem to koupit, celej internet je z toho nadšenej, a nutno říct že oprávněně.
Zatím jsem udělal asi tři questy, a pár hodin se potuloval po hradě, a moc se mi to líbí. Celej hrad si žije vlastním životem, neuděláte dva kroky aby se nějaká random věc nezačala pohybovat (jednou na mě mrkla truhla s očičkem na záchodech :-D), obrazy se hýbou, všude plujou duchové a dělají bordel, brnění na chodbách se mlátí navzájem... :-D
Je poznat, že hru dělali fandové, a není to jenom "každoroční generickej Assasins creed" pro odškrtnutí dalších pár milionů...

Výkonu jsem se trochu bál, ale není to tak hrozný.
Na 12700F+4070Ti to jede ve 4k s mýma "optimized settings" (viz dole) cca 90-110 fps (DLSS Quality+Frame generation) na hradě, v Prasinkách je to potom horší, tam už to klesá k 70 a pod a to už se (s FG) hraje dost blbě. Doufám že na tomhle ještě zamakají, ale zkusím si ještě pohrát s configem a trochu snížit třeba population quality, na tomhle místě je to CPU bound.
Zároveň je to první hra, kde mi FG nejen že nevadí, ale dokonce se to s ním hraje líp a je to pěkně plynulý. Každopádně je třeba počítat se silným procesorem, na vyšší rozlišení i silným GPU, a na RTX si radši nechte zajít chuť, pokud nemáte 4090 (ale ono to v téhle hře stejně moc nedělá https://www.youtube.com/watch?v=tAubrQ3l4pY). Taky byste měli mít aspoň 24GB ram.
Co se stability týče, nepadá to, nějaký drsný propady o kterých jsem četl se mi nestaly, ale občas když vlezete do nové oblasti, tak na pár sekund padne fps o 20-30 a nejspíš si hra dělá shader kompilaci. Ale to je asi největší problém, na kterej jsem narazil.
Zároveň dávejte bacha na dělání screenshotů v HDR s vypnutým HDR ve win, vylezou z toho hrozně vyblitý.

Kupoval jsem za cca 1100 z toho eTail.market (je to legit), nejlepší deals jsou tady: https://isthereanydeal.com/game/hogwartslegacy/info/

Co vy, hrajete?

Optimized settings, možná snížím ještě na medium co to udělá:
2023-02-11 12_37_16-Hogwarts Legacy Screenshot 2023.02.11 - 00.53.33.41.png - IrfanView (Zoom_ 1151 .jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quis custodiet ipsos custodes?
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od TankGeorge »

Já to teda vydržím klidně půl roku, než bude sleva a pár patchů. Vypadá to vizuálně pěkně, hlavně prostředí, animace, dabing. Technicky takový dnešní AAA standard - prý je to dělané na UE4 o.O Combat mě teda fakt nezaujal. Ještě je pro mě trochu problém, že bych hru definitivně hrál v angličtině, ale knihy a svět mám zafixované v češtině, do které to bylo dost osobitě přeložené.

Technicky bude asi oříšek to zkrotit, protože věrozvěstové apokalypsy nedostatečné vRAM se asi konečně dočkali hi-profile titulu, kde si kartičky s 8GB a 10GB moc neškrtají. Při zapnutém RT ani 12GB není safe. Že to vypadá o 30% líp, jak Elden Ring, ale má to o 300% vyšší vRAM nároky nemá cenu rozebírat =D

Letos se chystá pořádná smršť zajímavých her, na konci roku si možná na tuhle nikdo nevzpomene. Nejzajímavější je stejně sledovat na internetech ten shitstorm v souvislosti s autorkou HP. Doufám že hra bude mít velký úspěch a nenávistným aktivistickým teroristům popraskají obvody.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od marek16 »

Na českým překladu už se dělá: https://lokalizace.net/archiv/category/projects

Combat je (zatím) zajímavější než jsem čekal, uvidíme po pár desítkách hodin, ale nečekám že by to byla hrůza :)

Co se grafiky týče, je moc pěkná, jen v některých místech by tomu prospělo RTGI, ale to se dá říct o v podstatě každé zatím vydané hře :)
VRAM skutečně je problém no, bohužel nvidia si jede svou lowcost hru a bude dávat 8GB i do mainstream Ady, takže za mě je lepší řešení, když to pořeší developer pár nenažraných her, než aby desítky milionů lidí musely měnit grafiky...

Jinak ty animace musím fakt vyzdvihnout, to muselo dát neskutečně práce, ale všechno se hejbe, rozbíjí, skládá, přesně jako ve filmech, akorát tady to jede realtime. Současně s tím je tam i výborná filmová práce při cutscénách - scénář, režie, kamera, to se jen tak nevidí, fakt si přijdete jako byste sledovali HP film. (jízda Gringotovic bankou byla super!)
Opět se neubráním srovnání s třeba AC:Valhalla, která sice vypadá dobře, ale přijde mi že ty cutscény a příběh tam narouboval jen nějakej student střední školy aby se neřeklo. Vůbec z toho necítím žádnej engagement, dialogy o ničem, k postavě necítím žádný emoce, jako diváka mě to v podstatě nezajímá, přestože jí tam hned na začátku vyvraždili vesnici (ale hrál jsem jen pár hodin od začátku).

Co se toho shitstormu na internetu týče, bavil jsem se o tom s jednou trans známou a pak si četl co rowlingová skutečně psala. Ona to fakt _je_ kráva, která těm lidem aktivně škodí (minimálně v británii) a používá k tomu spoustu argumentačních faulů, svoje prachy a vliv. Takže kritizovat ji je za mě oprávněný.
Nicméně to, že si spousta lidí nějak nedokáže oddělit její osobu od výsledků několikaleté (skvělé!) práce 500 lidí v Avalanche, a snaží se tak sabotovat její prodeje, to mi vadí, je to na můj vkus moc jako středověkej witch hunt (no pun intended).
Btw ti udělali všechno proto, aby ta hra byla "inclusive" pro všechny a od JKR se distancovali, můžete si vybrat barvu pleti, ksicht, pohlaví, hlas, oblečení, úplně libovolně, ve hře jsou LGBT lidi... takže fakt není důvod pro to, co se děje.
Ale tohle tady nechci moc rozvádět, to je spíš na společenskou sekci.
Quis custodiet ipsos custodes?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Ache »

marek16 píše: sob 11. úno 2023, 12:37Je poznat, že hru dělali fandové, a není to jenom "každoroční generickej Assasins creed" pro odškrtnutí dalších pár milionů...
No ideální hra pro majitele Palit RTX 4070 Ti LGBT edition jak koukám...
https://www.youtube.com/watch?v=hwiA469leUQ

A co koukam na testy, tak neuvěřitelný nároky, stuttering (kupodivu ten FG tady stuttering pomáhá redukovat). Hrát to nebudu, ale jestli bude k dispozici "demo" tak to rád vyzkouším. 12GB VRAM s RT je už tady údajně málo, to teda ta 4070Ti skončila skoro dřív než začala... a nebo prostě jen vývojáři jsou prasata, když i nároky na RAM výrazně překračují do teď dostatečných 16GB.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Sobo »

TPU benchmark:
https://www.techpowerup.com/review/hogw ... sis/6.html

HUB benchmark:
https://youtu.be/qxpqJIO_9gQ?t=420

AMD se celkem dari bez RT, ale po jeho zapnuti se propada doslova do pekla...
Ja jsem to hodil do wishlistu na Steamu a pockam si nekdy pozdeji na slevu, protoze fanda HP urcite nejsem a co tak slysim, hra ma urcite mnozstvi technickych problemu, kdy ani na konzolich to nejede uplne dobre (crashe, framerate etc.):
Games.cz píše:Optimalizace Hogwarts Legacy bude v nadcházejících měsících patrně velké téma a naprosto chápu rozhodnutí odložit verze pro starší konzole. Ani na té nové hra totiž neběhá zrovna optimálně – jako obvykle máte na výběr z režimů Quality a Performance, přičemž i v Performance je 60 FPS spíš snem a v efektově náročnějších soubojích se hra dost často cuká. Samotné prostředí vypadá krásně, ale animace postav či jejich mimika rozhodně nenastavují standardy, spíš se k nim horkotěžko natahují.

Doskakování objektů a textur či různé problikávání světel je tak časté, že jsem ho po čase přestala vnímat, stejně jako divnou mimiku, dialogy spouštějící se v nevhodnou dobu, různě glitchující oblečení, studenty v T-póze a tak podobně. Během recenzování mi hra třikrát spadla do menu konzole a dvakrát se moje postava propadla texturami někam do útrob hradu. Sice jsem ji odtamtud vysvobodila nasednutím na koště, ale upřímně, takhle rozbitý jsem neměla ani Cyberpunk. A to je laťka, kterou nechce překonat asi žádná hra.
https://games.tiscali.cz/recenze/hogwar ... era-550546
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od GamesPeter »

Tak tahle hra je totální optimalizační prasárna, jak jen snad může být!!!! :o :evil: :angry2: Hra mě při oznámení nechávala chladného, vzhledem k tomu, že nejsem žádný velký fanda Harry Pottera, i když jsem knížky všechny poctivě přečetl, filmy se mi už tolik nelíbily, ale ta hra je asi po stránce open-world, hratelnosti i příběhu fakt dobrá, tak jsem se rozhodl hru zakoupit na Steamu a případně dát refund, což se bohužel asi stane, protože hra je pro mě nehratelná a technický stav bída.

Začněme tím, že hra má průměrnou grafiku, co jsme vídaly na hrách běžících na UE4 již před lety. Oproti graficky nádhernému A Plague Tale: Requiem a The Callisto Protocol, to má stejné HW nároky + ještě horší, co se požadavků na VRAM a hlavně RAM týká. Hrál jsem vše na Ultra + RT Ultra + FG. Místo TAA, které je docela nic moc, jsem chtěl krásné DLAA, ale kvůli FG tady musí být v kolonce zapnuto, i když pak vypnuto DLSS a kolonka s antialiasingem je pak zašedlá. Začátek v pohodě. RT, ale tady vůbec není zpracován komplexně jako je v CP2077 a CONTROL. Např. RT odrazy nejsou zohledněny na jezera, řeky, potoky, AO celkem nic moc oproti rastru, ale ty stíny jsou docela dobré. Framerate byl s FG v pohodě na hranici refresh rate monitoru 144Hz, sem tam klesal ke 130-120 FPS. No nevím, jak by mi to běželo, kdybych měl možnost se podívat mimo hrad, protože hra, jakmile mě přiřadila do Zmijozelu :mrgreen: , tak permanentně padá. Je to zřejmě u mě na 100% z důvodu 16GB RAM. Včera jsem se ale koukal na youtube a tam to zase někomu běží s 16GB RAM v pohodě. Zajímavé, že je mají v doporučených požadavcích, ale hra reálně žere 20GB. Ti co mají 32GB, tak by měly být v pohodě. Kdo má 16GB RAM, tak ať se tomu vyhne obloukem nebo proved upgrade. Hra padá jak v rastru, tak i s RT on. 16GB je na tady na ty omalovánky zkrátka hodně málo a nepomáhá ani, jak jsem si myslel inteligent standby list cleaner. Co se týká VRAM, tak snad je to jediná hra, která chce na ty hnusné textury, které i na Ultra mají bídnou kvalitu (nízké rozlišení), že Tomb Raider 2013 vypadá luxusně, možná i AC3, tak to ve QHD chce 10-11GB bez RT s RT je to až ke 14GB!!! :evil: I na low-res 1600x900 to chce bez RT 10GB BRAM GPU, aby to jelo v pohodě, prostě bída. https://www.techpowerup.com/review/hogw ... sis/6.htmlNo prostě skvělá optimalizace. Co se týká optimalizace ohledně CPU, tak je to asi stejně naprogramované jako v tom The Callisto Protocol. Hra využívá všechny i virtuální jádra na 10-15%, sem tam 1 fyzické a 1 virtuální využívá na 50%. Nepomáhá tomu ani FG, i když zatím jsem neměl možnost hru otestovat v open worldu, takže v těch koridorech se asi každá lepší GPU bude flákat. Ale využití CPU a nakrmení GPU jde vidět tady na tomto videu. Hra má problém využívat i ty moderní CPU a GPU se pak následně fláka, i když framerate je vysoký.https://www.youtube.com/watch?v=I0wSlrJ ... ORMzGaming

Rozhodl jsem se hru vrátit a pořídím ji ve slevě, až přejdu na 7800X3D a budu mít těch 32GB RAM. Jenom bych se rád zeptal, máte nějakou zkušenost s vrácením peněz od Steamu na PayPal účet? Je to bez poplatků, nebo si něco PayPal strhne? Díky
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od GamesPeter »

Ache píše: sob 11. úno 2023, 14:38 No ideální hra pro majitele Palit RTX 4070 Ti LGBT edition jak koukám...
https://www.youtube.com/watch?v=hwiA469leUQ
Ne, ideální je Palit RTX 4080 LGBTQ+ 16GB edition, protože reálné využívání hry s RT je 12-14GB. :D :-D

Jako ta hra je fakt politicky korektní, že se Rowlingová musí uklidnit, aby jí z toho nekleplo. Nejlépe to vystihnul někdo na Steamu, že:"Na to, že je rok 1800+, tak je to velmi historicky nepřesný, aby tady černoši nebyli v okovech, mohli studovat a dokonce vlastnili obchod" :D

Jako mě nevadí, že tam jsou černoušci, šikmoočka, kteří byli i ve filmu, ale třeba ta trasgender postava je fakt moc, obzvlášť, když je i v hlavním úkolu.
Ten její xicht a hlas je možná horší než se koukat, jak se oblizují 2 buzící Bill a Frank v The Last of Us seriálu.

Hra je asi fakt hodně povedená, zamrzí jen špatný technický stav, který je fakt zvlášť ještě ohledně té VRAM a RAM oproti zmršené optimalizaci u Cyberpunku 2077 a dalším titulům vzhledem k vizuálu hry fakt bídný.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Ache »

GamesPeter píše: sob 11. úno 2023, 15:20Hra má problém využívat i ty moderní CPU a GPU se pak následně fláka, i když framerate je vysoký.https://www.youtube.com/watch?v=I0wSlrJ ... ORMzGaming
Očividně s Raytracingem to i na 4080 a 32GB RAM k tomu má problémy a ty záseky jsou tam dost častý. Tohle je rekord prasácky optimalizovaný hře. Kladný recenze na tuhle hru můžou fakt jen psát fanatičtí fanoušci HP anebo LGBT a korektní politiky... (mimochodem nebýt týhle "korektnosti" tak o té hře ani nevím - HP fanda vůbec nejsem, takže by to jinak šlo fakt úplně mimo mně a byla by to jen další kravina podle filmu jako spiderman a pod.)

Na to jak to vypadá jsou nároky úplný nesmysl. Tohle bude možná tak za rok hratelný - stejná situace jak s Cyberpunkem.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od 0martas0 »

Hm ten stuttering je fakt spatnej. Jak sem se dostal do Bradavic tak se objevuje a dost casto to zrejme docita shadery protoze najednou fps spadnou k 20ti a chvili trva nez se to srovna ( nejvic v hlavnim sale ), bohuzel ale clovek prebehne kousek jinam a je to zas. Jinak hra bez RT na DLSS balanced jede hezky 60+ FPS ve QHD, v Bradavicich mi to bere 20Gb RAM a 7,2 GB vRAM. Procesor sem snad nevidel jit pres 30-40% a grafika taky zdaleka neni porad 99%+, asi to bude chtit trochu oprav.

Hraju na ntb:
Ryzen 7 5800h
32 gb ram
RTX 3070
mstK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2016
Bydliště: Slaný

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od mstK »

Ja to teda koupil na PS5, kde to udajne jede o neco lepe a nemuzu si stezovat. Sem tam jsem nejake propady fps zaznamenal, ale vetsinu casu je to v pohode. Jinak me to teda bavi moc, ten hrad je opravdu vymazlenej. Souboje na normal obtiznost nejsou nijak zvlast tezke, ale jsou zabavne. Mam lvl 28 a umrel jsem zatim tak 3x, kdyz jsem se rozkoukaval a bezmyslenkovite kouzlil. Zatim to vypada jako dobra koupe.
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od rosta »

Hraji to od 7.2 a pohudka, po instalaci noveho ovladace od nvidie zaseky a po aplikaci nove knihovny 3.1.1 dlss +20fps a zase ok.
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od JohnXXL »

Osobne si pockam na demo a vyzkousim zda me to chytne.. zatim kazdy drivejsi pokus udelat hru z tohoto prostredi me moc nechytl. Ale videa co jsem zatim videl bylo dobry.
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 LT black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od djstudio »

Přemýšlím že bych si hru koupil. Fanda HP nejsem neviděl jsem ani jeden díl filmu a hlavní postava mně byla vždy k smíchu ale jako hru bych to bral.
Slušně udělanej inventář a aktivity co vše lze dělat plus combat by pro mně bylo lákadlo. Graficky to klidně i oželím že to není TOP level. Uvidíme zatím ještě počkám.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Chief4 »

není na škodu pokud si aplikace vezme to co je dostupné a alokuje si to, od toho tam třeba u 4080 těch 16GB, aby je aplikace využila, nemá smysl si pak stěžovat že je využito moc.. samozřejmě za předpokladu že okolní svět a textury tomu odpovídají a nebo že to není nekontrolované zaplňování (memory leak).. pak ještě existuje rozdíl mezi alokací a využitím
nevíte jestli se někde chystají CZ titulky?
0martas0
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2013

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od 0martas0 »

Uz to v posledni dobe nejak nesleduju tak treba zde zkusenejsi poradi - jako majitel RTX3070 mam taky moznost si rucne nahrat nejakou novejsi knihovnu DLSS nebo neco co by mohlo pomoct? Pripadne kam :-D Diky
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od GamesPeter »

Bohužel reálné využití VRAM je cca 1GB pod alokaci. Takže pokud si hra alokuje 14GB, tak Afterburner hlásí, že reálně využívaná je cca 13GB. To samé s RAM, nevím jak mohli vývojáři v klidu odsouhlasit doporučené HW požadavky s 16GB, když hra žere reálně 20GB? Jinak hru si ponechám tenhle týden a pokud nevyjde nějaký masivní update, který bude řešit ten stuttering, ty memory leaky a crashe, tak si nechám vrátit prachy a maximálně tak za 2 roky za 500 Kč ve výprodeji. Mě hra padá v cut scéně, přesně v ten samý okamžik ze začátku na hradě. Lidi si stěžují, že jim to padá např. vždy po zapnutí hry a upozornění pro epileptiky nebo v nějaký moment během questu, že si např. zahrají 4h a pak jim to, když chtějí s něčím provést interakci, třeba dokončit quest, tak to padne.

@Chief4: Čeština se už chystá, ale rozhodně vzhledem k rozloze hry nebude hned.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od GamesPeter »

0martas0 píše: ned 12. úno 2023, 09:58 Uz to v posledni dobe nejak nesleduju tak treba zde zkusenejsi poradi - jako majitel RTX3070 mam taky moznost si rucne nahrat nejakou novejsi knihovnu DLSS nebo neco co by mohlo pomoct? Pripadne kam :-D Diky
Máš RTX GPU, tak máš možnost používat kromě raytracingu i DLSS, musí být zapnuto v menu. Doporučuji režim kvalita.

Stáhni si zde nejnovější DLSS knihovnu.
https://www.techpowerup.com/download/nvidia-dlss-dll/
A pak ten soubor překopíruj na stejné místo, kde je ten samý soubor ve starší verzi přímo do složky se hrou.
Nové verze DLSS přináší určité zlepšení kvality této technologie, samozřejmě to není verze od verze, ale třeba aktuální verze je lepší než verze v rok staré hře, proto se ve starých hrách pak takhle aktualizují knihovny na novou verzi.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od satik »

Ache píše: sob 11. úno 2023, 16:19Kladný recenze na tuhle hru můžou fakt jen psát fanatičtí fanoušci HP anebo LGBT a korektní politiky... (mimochodem nebýt týhle "korektnosti" tak o té hře ani nevím
A já myslel, že LGBT komunita tu hru kvůli Rowlingový nemá ráda, když kvůli jejím konzervativním názorům na trans-témata tu hru spousta streamerů bojkotovala a nějaký lidi, co to streamovali, byli šikanovaní na streamu... :)
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od GamesPeter »

Nejhorší je, že každý zaslepený fanda HP nebo LBTQ+ komunity hru hodnotí extra kladně a každému to na jeho RTX3060 a RTX3060Ti či 6700XT jede krásně a po technické stránce neštěkne ani homo pes. Za to když vyšlo The Callisto Protocol, tak to na Steamu bylo jen v recenzích, jak to jede na houby, mizerná optimalizace, refund, člověk se nedozvěděl ani info o hře, jestli je dobrá nebo ne. Při tom patch, který vyšel z pátka na sobotní ráno, tak ten stuttering fixnul. Hru jsem o týden později odehrál ještě na RTX2080 a naprosto v pohodě, i když vzhledem k vizuálu, který není nějak o dost lepší než remaky Resident Evil 2/3, tak nároky na HW byly brutální, ale tato hra to schytala úplně hrozně a oproti Potterovi to má špičkovou grafiku a nepotřebovalo to více jak 8GB GPU a v pohodě to žilo s 16GB RAM. No, síla značky a to se pak odpustí všechno, hlavně kdyby takhle běžel např. Assassins Creed, jo to by bylo.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Hogwarts Legacy

Příspěvek od Ache »

GamesPeter píše: ned 12. úno 2023, 10:26 Nejhorší je, že každý zaslepený fanda HP nebo LBTQ+ komunity hru hodnotí extra kladně a každému to na jeho RTX3060 a RTX3060Ti či 6700XT jede krásně a po technické stránce neštěkne ani homo pes.
Tady se fakt hraje hlavně na tu značku - sám čumim kolik lidí z těch co znam to má na steamu. Samý kladný recenze a přehlížení toho jaký je to po technické stránce odpad. Když i na 4080 s 32GB RAM sestavě se to zasekává... tak je něco hodně špatně.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“