Alienware AW3423DWF 34" vs non F

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od dshawt »

A prave pozeram, ze alza zalistovala ten Philips a vcera mali aj dve DWFka..
https://www.alza.sk/34-philips-34m2c8600-d7673364.htm
https://www.alza.sk/34-dell-alienware-a ... 671036.htm

Skusim cez tyzden ako sa pracuje, ak by som si chcel nechat tento format tak asi pojdem do inej varianty.
[/quote]

Alza mela 5ks a trosku nechapu lidi co to koupi, ja mam objednano jinde za 24k. Jedina vyhoda u Alzy je vraceni zbozi, nemusi se tam clovek koukat na kysele ksichty :-D
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od karel88l »

Takze mas objednanej dalsi kus aw3423dwf ? :D A jak jsi dopadl s vracenim tech predchozich kusu ? Ja jsem jeden kus vracel a jsem zvedavej jestli mi neco strhnou za vraceni :)
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od dshawt »

karel88l píše: pon 13. bře 2023, 08:28 Takze mas objednanej dalsi kus aw3423dwf ? :D A jak jsi dopadl s vracenim tech predchozich kusu ? Ja jsem jeden kus vracel a jsem zvedavej jestli mi neco strhnou za vraceni :)
Ja vse vracim v TOP stavu. Nevybaluju ani original kabely atd. Nikde problem neni pak. Ted cekam na posledni maly eshop v Ostrave. Monitor jim prisel minule utery, trosku to trva dyl tak uvidime. Mam vse natoceno na video v jakem stavu sem vracel.

Mam objednan dalsi za 24 tis a tum ze nejsou skladem doufam ze to bude treba uz Prosinec. Na reddit psali 2 lidi ze maj prosinec a monitor je tichy.
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od GamesPeter »

Jo lepší je si všechno vyfotit, i jak je to zabalené + když to nevracím osobně, ale posílám poštou, tak do průvodního dopisu napsat, že vracíš veškeré příslušenství. Jednou před lety mi CZC.cz při vrácení monitoru nechtěli vrátit prachy a vůbec se mnou nekomunikovali. Když jsem ze zeptal, co kde a jak vázne, tak mi paní tvrdila, že až dodám příslušenství, tak mi peníze vrátí, tak jsem ji hezky vysvětlil, že jsem vše do posledního kabelu a igelitu a papíru vrátit a bylo to v pohodě. S CZC.cz bych ale byl poslední dobou opatrný, protože nějaký borec tady z fóra koupil 2 RTX4090, jednu vracel a strhli mu 5% z ceny zboží, jen že jednou GPU zapojil, fakt bída. Lepší je na to Alza. Ta prý, i když něco reklamujete a vada je uznaná a řeknete si, že chcete peníze zpět, tak je v případě uznání vady fakt dostanete, ne že Vám to nějak opraví, aby to vydrželo konec záruky a basta. Jako není to nic příjemné pro prodejce, aby se mu vracelo prodané zboží, které pak v případě monitoru musí prodat levněji, takovou GPU dá do nějaké sestavy v plné palbě, ale má si to prodejce vyříkat s výrobcem, že když mu lidé vrací monitor, který píská a již po několikáté, že se pak nemá divit výrobce, když se na něj sám prodejce obrací s reklamací.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od Shaquille »

sorry, ale to jsou hrozny kecy
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od python.p »

Celý jsem to nečetl, kolik monitorů jste vyzkoušeli?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GamesPeter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: 393 01

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od GamesPeter »

Někdo vyzkoušel 2, někdo dokonce i 5. :D Čeká se na novou revizi, která nebude způsobovat coil-whine.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D COOLER: Noctua NH-D14, MB: MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI RAM:, 64GB (2X32GB) Kingston Fury Beast Black 6000MHz CL36 GPU: Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, 1. SSD: Kingston A2000, M.2 1TB, 2. SSD: Crucial MX500 1TB, PSU: ASUS TUF GAMING 850W, CASE: CoolerMaster Cosmos II, LCD: LG 27GL850 27" 1440p @ 144 Hz OS: Microsoft Windows 11 Home 64bit MOUSE: Logitech G502 Lightspeed + Logitech G240 mouse pad, KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed TKL GL Tactile
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od python.p »

To je slušný, na druhou stranu to chápu, taky bych to neustál...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od _vuLva_ »

Vracet 5ks monitorů je slušnej úlet.

Kupoval jsem ho v prosinci a naštěstí na coil whine netrpí. Ale začíná mi vadit hluk těch dvou ventilátorů. Stačí koukat chvíli na bílej nebo světlejší podklad při vysokým jasu a rozjedou se oba.

Btw. co G-Sync? Taky vám to v tmavých (nejvíce asi šedá) přechodech jakoby pulzuje? Za mě nepoužitelný.. Bije to strašně do očí.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od dshawt »

_vuLva_ píše: úte 14. bře 2023, 16:47 Vracet 5ks monitorů je slušnej úlet.

Kupoval jsem ho v prosinci a naštěstí na coil whine netrpí. Ale začíná mi vadit hluk těch dvou ventilátorů. Stačí koukat chvíli na bílej nebo světlejší podklad při vysokým jasu a rozjedou se oba.

Btw. co G-Sync? Taky vám to v tmavých (nejvíce asi šedá) přechodech jakoby pulzuje? Za mě nepoužitelný.. Bije to strašně do očí.
Ano DW model nema coil, na to trpi DWF model, coz je zvlastni, co udelal/pouzil Dell jinak, krom toho, ze neinstaloval GSync modul.

Vracet 5 monitoru je ulet? Takze si ma nechaz zakaznik libit nekvalitu vyrobku za tyto penize? Kez by hned 1 kus na toto netrpel. Ja bych radeji hukot vetraku nez piskavy vysoky ton do mozku. :mrgreen:
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od _vuLva_ »

Možná horší součástky? Někde těch 8k ušetřit museli no. Ale je to divný.

Vzdal bych to u druhýho kusu, ale samozřejmě vás chápu. Doma bych si to taky nenechal.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od karel88l »

Hele,ja jsem mel dva kusy a treti uz jsem neobjednaval s tim,ze ten "coil whine" je asi vlastnost tohohle modelu..

Co jsem cetl na redditu tak AW3423DW ma asi coil whine slabsi,respektive si na to nikdo moc nestezoval,jenze tam zase startuje vetrak,navic ma vyssi input lag a to by mi vadilo vic nez lepsi HDR,navic ja taky o dost drazsi.

Nejaky problikavani jsem taky zaznamenal bylo to pri prechodu z tmavy do svetly sceny ve hre,cetl jsem neco ze tohle ty oledy delaji obecne..

dshawt tak si kup DW kdyz mas radsi zvuk startujicich vetraku nez coil whine :twisted: ... a jeste usetris 5k oproti Samsungu :lol:
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od dshawt »

Ja ted resim ten Samsung, muzu ho mit za dobry peniz, min nez DWF :roll: , jen cekam na cesky Samsung, jak se vyjadri k zaruce a burn-in. Vypada, ze Samsung nema stejny celosvetovy pristup jako Dell bohuzel. CR Samsung ma napsano, ze velkoplosny monitor zaruka 3 roky, ale od jakeho rozmeru to nepisou a o vypaleni obrazu ani slovo. Nakej jouda na jejich chatu, ze je to na posouzeni daneho technika, coz neni uspokojiva informace, pokud je vubec pravdiva.
K tem vetrakum Dell, no jsou to ty klasiky co se davaj do laptopu. Mozna ma DW mensi coil whine protoze je tam prave extra vetrak + GSync module, ktery odebira vice energie. Neco ve smyslu toho, ze kdyz sem dal nabijet mobil do USB toho DWF, tak se coil whine ztisil.

Co se tyce burn-in, tak se objevuji nejake pripady, ale otazka je, jak se k tomu lidi chovaj. Stejne jako u Oled TV se holt k tomu monitoru musi pristupovat jinak, kdo neni ochoten prijmout jiste "ustupky", tak by do OLED ji nemel.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od python.p »

Už někdo někde viděl vypálenej obraz na moderním OLEDU? Se ptám pro kamaráda...

Případně odkazy?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od dshawt »

Ideal hledat na zahranicnich forech. Dnesni TV maj urcite lepsi ochranu nez model 5 let zpatky. Hlavne necypinat Oled TV uplne z elektriky, protoze ve standby modu probiha refresh pixelu.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od python.p »

Tak ty jsi na něco narazi, jak tady prezentuješ, tak bys ty odkazy mohl mít ne? :)

Podle mě je to přehnaný, jediný kde jsem viděl vypálený OLED byl vlastně AMOLED na Samsungu S8 po bratru 6 letech a to bylo vidět jen když se na to člověk soustředil a měl bílé pozadí. A vypálená byla jen klávesnice.

Já bych řekl, že technologicky to mají dneska tak ošéfovaný, že to jsou planné obavy.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od Shaquille »

nemas pravdu... je neco jineho sledovat filmy a mit na oledu staticky obraz
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od python.p »

Vím o lidech co mají první OLED TV, sledují na tom normáln TV, takže tam máš spoustu času statický loga TV stanic a vypálený obraz tam není. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od riXo »

python.p píše: stř 15. bře 2023, 08:42 Tak ty jsi na něco narazi, jak tady prezentuješ, tak bys ty odkazy mohl mít ne? :)
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním ! :roll:

Metodologia rtings asi nie je ideal oproti real life, ale burn it tam samozrejme je
https://www.rtings.com/tv/learn/longevi ... te-3-month
https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test

A ked sme uz v teme o tomto monitore, tak napr..
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... _4_months/
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... w_burn_in/

Typek dal aj follow up.. nic moc..
https://www.reddit.com/r/Monitors/comme ... _the_dust/
https://www.reddit.com/r/Monitors/comme ... n_another/
toto dostat ako nahradu, eh... https://imgur.com/nlAATnM

Par stranok dozadu myslim, ze postoval niekto dalsi pripad.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: alienware AW3423DWF 34" vs non F???

Příspěvek od python.p »

Takhle jsem to nemyslel, samozřejmě si to umím najít, ale chtěl jsem konkrétní případy od něj, když už píše jak se to strašně vypaluje. Zajímalo mě, jestli je to jenom obyčejné papouškování a nebo mi pošle to co jsi mi poslal ty.

rtings pravidelně studuju. ;)

Šlo o doložení argumentů, né si to najít. Kapiš?

Resumé je, že pokud bude hrát imrvére Fifu tak se mu to vypálí. Pokud bude hrát jiné hry a střídat je, tak bych se toho nebál. To jde ne ?

Na tom Redditu je zajímavá věc:

designgears
OP
Prolific Commenter
+1
·
4 mo. ago
After 2 bad refurbished monitors they ended up sending a brand new one, all is good now!

/// předposlední vypálenej je taky refubrished...
Naposledy upravil(a) python.p dne stř 15. bře 2023, 09:43, celkem upraveno 1 x.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“