Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Vlada_2023
Nováček
Nováček
Registrován: 06. úno 2023

Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od Vlada_2023 »

Ahoj,

podařilo se mi chytit Sapphire Radeon RX 6800 PULSE 16GB GDDR6 za celkem dobrou (doufám) cenu 14.000 Kč.

Teď řeším ten zbytek k tomu - rozhoduji se mezi Intel a AMD. Můžete prosím poradit, kterou z následujících dvou variant byste volili a proč?
https://www.czc.cz/cafkkl5a4qgnu86cgtuguhjdn3/seznam
https://www.czc.cz/4n1bgrrggeg8c9c7h3aigsjus5/seznam

Měnili byste některé konkrétní komponenty, nebo je dle vás takto OK?

Díky za veškeré názory a připomínky!
V
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od python.p »

Za 40k za mě takto -> https://www.tsbohemia.cz/?cls=ordbasket ... iid=387150

O "trochu" víc herního výkonu jak s tou RX (a ne, za mě to není dobrá cena, když se tady prodávala 6950X s vodním blokem za 15)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od killerek »

Ja to chapu tak, ze uz tu kartu ma. Z tech jeho navrhu bych asi spise sel do AMD sestavy, pokud tedy nekdy planuje upgrade CPU. Jinak je je to celkem jedno, kterou zvoli.
Vlada_2023
Nováček
Nováček
Registrován: 06. úno 2023

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od Vlada_2023 »

Díky za odpovědi, kartu jsem dnes objednal, takže mohu ještě vrátit. A asi i stornovat objednávku :-).

Problém je v tom, že nechci kartu použitou, z toho bych dost obavy a nic lepšího za cenu kolem 15k jsem nevymyslel. Jediná mid-range karta od NVIDIA, která mi dávala smysl je 3060Ti, ale i ta by vycházela kolem 12k, kdybych nechtěl nejlevnější kus, ale něco s lepším chlazením.

Z dlouhodobého hlediska mi přijde v tuto chvíli smysluplné jít na AM5 platformu a třeba za 5 let koupit nový kompatibilní CPU i GPU. Za pět let ty komponenty budou zas někde úplně jinde a pokud to teď postavím na AM4, tak upgrade asi smysl dávat nebude, protože silnější GPU by stejně byla brzděna CPU - a měnil bych ve výsledku všechno.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od python.p »

Kartu vrat. A vem 4070Ti novou, výkonu budeš mít :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od Alfajk »

ja bych sel do AM5, ale s RTX4070ti to za 40000 nebude
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od python.p »

Poněvač drtivá většina lidí Upgraduje jednou za uherský rok, tak bych klidně s čistým svědomím šel do AM4, 32GB RAM a 4070Ti, a má vystaráno na dlouho. :)

Až nebude stíhat 5700X, tak stejně tak nebude stíhat 7600X a jestli v době až bude tazatel chtít dělat upgrade budou na trhu ještě CPU do socketu AM5, kdo ví....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od djstudio »

Alfajk píše: sob 18. úno 2023, 21:45 ja bych sel do AM5, ale s RTX4070ti to za 40000 nebude
Taky bych uz sel na AM5 s DDR5 RAM a slusnou deskou.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Rasio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2010
Bydliště: Plzeň

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od Rasio »

Hezké počtení o srovnání AMD vs. Intel v roce 2023 ;) V AMD jednoznačnou volbu rozhodně nevidim.

https://www.tomshardware.com/features/amd-vs-intel-cpus
MB Asus Maximus V Formula, CPU Intel i7 3770K 4000MHz, Chlazení Cooler Master V6GT, RAM Corsair Dominator 2133MHz DDR3 8GB, Case Corsair Obsidan 650D, VGA Gigabyte 670 GTX, Roccat Valo, A4Tech 750, Benq E2220HD, Logitech sound system
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od fmx rider »

A to je spatne, ze neni jednoznacna volba? Jenom diky konkurenci ted mame mnohem lepsi procesory za mensi ceny nez kdy driv.

K tematu - jestli je budget tak rozhodne AM5. Do Intel (i AM4) platformy nic lepsiho uz nikdy nedas.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní sestava do 40k na 4K či QHD hry

Příspěvek od python.p »

Co mu přinese víc výkonu? AM5 s DDR5 a slabší kartou? Nebo AM4 s levnejma RAM a lepší kartou? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“