Dotazy na bios / msi P67A-C43 (b3)

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
ehiq
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2011

Dotazy na bios / msi P67A-C43 (b3)

Příspěvek od ehiq »

Zdravím,
sice už problém s PC vyřešen přes servis ale přesto bych se rád zeptal jak postupovat pokud se podobná situace znovu objeví, protože jsem z ní nevyšel zrovna nejlépe.

Po problémech s grafickou kartou (odcházel hw ale v té době jsem myslel, že za to mohou drivery nekompatibilní s novou aktualizací win 10) kdy brzo poté byli nejdříve modré obrazovky v OS (pak ani nestartoval OS) jsem se pokoušel nejdřív přes USB s win 10 opravit OS kdy USB automaticky nabootovalo po startu.

Nepodařilo se(včetně bodu obnovení, prostě nešla žádná varianta) a když OS nenabíhal snažil jsem se o reinstall a zde byl kámen úrazu, USB přestalo po startu automaticky nabíhat tak jsem se přesunul do BIOS (neaktualizovaný) a zvolil jsem boot priority a na první místo USB, následně restart, PC se "jakoby" 3x zapl tak na 2 vteřiny a 3x vypl a nebyli slyšet ani větráčky jen takové cvaknutí, jako by se zapnuly jen některé komponenty.
Disk s daty mám na jiném disku než kde je win 10 tak jsem se bál, že o ně přijdu.

Předáno tedy do servisu, tam se jim povedlo přes bios boot configuration (1 místo usb nainstalovat win 10) zjistit, že chyba je v hw graf. karty, výměna tedy za jinou kartu a druhý disk s daty nebyl smazán a aktualizovali bios.

Rád bych se zeptal ohledně bios, můžete mi vysvětlit proč vlastně nešlo to boot priority a ten princip toho, že přes to boot configuration to šlo. Než jsem se do toho pustil tak jsem se skoro všude dočetl, že se pořadí bootování mění přes priority. Přišlo mi, že ten pc se snažil bootovat pouze jakoby usb a z něj i startovat, bylo slyšet jen to cvakání.
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“