Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od python.p »

dshawt píše: sob 25. bře 2023, 11:33 Tak nic, objednan hdmi micro - hdmi kabel bez redukce, tezko sehnatelny, v CR neprodava snad nikdo.
Jakej jsi koupil? A kde? Já to řešil a je to hrozná sračka, monitor jako kráva a ty dementi tam dají mini a micro konektory... Proč jako?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Bral jsem na Aliexpress a stejne to blika jak prase, nekde na Reddit pisou, ze j to NVIDIA drivery, no nevim nevim.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od python.p »

Já to mám přes origo DP a nic nebliká...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Podle Redditu bliká jenom HDMI a to jenom na 10bit barvách, na 8bit by mělo být ok a 12bit (což HDMI zvládne) hloubka by právě měla být rozbitá v posledních nvidia driverech. Moc nevim, proč lidi řeší u toho monitoru HDMI, když to nic navíc nepřináší a člověk ještě musí složitě shánět kabel.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Napr protoze to na DP blbne jinak napr. se po uspani a probuzeni PC nedetekuje signal. U me staci vysunout a zasunout DP kabel v PC, ale tohle u monitoru za 30k nechces.
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od slaava »

Mne na probuzeni monitoru nepomaha nic, jen tvrdy restart PC. Nejhorsi na tom je, ze je to random...🤷
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Taky už se mi to párkárt stalo, naštěstí málo a random. Zkoušel jsi restart monitoru? Stačí podržet tak na 5s tlačítko on/off na ovládání a monitor se restartuje, to mi v problémech vždycky pomohlo. Pořád to není ideální, ale určitě lepší než tahat kabel nebo tvrdý restart.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od slaava »

Prave ze u mne nic z toho nepomaha, nekomu pomohlo monitor na chvili vypnout ze zasuvky, u mne jen ten tvrdej restart :D Jeste ze ho mam "jen" za cca 15 tisic, za plnou cenu by letel uz z domu :D
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od karel88l »

Jak to tady tak ctu,tak jsem nakonec rad,ze mam della s coil whine nez tohle :D
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Tak to ani nahodou, ja to mam presne naopak :mrgreen:
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

No asi tak, alespoň u mě jsou to všechno jenom občasný prkotiny. Linku pixelů už jsem zase neviděl asi tři týdny (vyřešit to trvá pár vteřin) a vypadá to, že taky pomáhá mít ve Win11 povolenou Optimalizaci pro hry v okně , i to zvyšování hlasitosti se zdá kompletně pryč. Teď už mi tam zbývá jenom tohle občasný nezapnutí a to mám podezření, že je navázaný na nastavení napájení ve Windows. Když jsou všechny přechody do spánku vypnutý, tak se mi to asi ještě nestalo. Ve Win používám hibernaci a monitor vypínám ovladačem.
Proti monitoru s coil whine je to tak nějak ráj. :-D
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Menší bump:
Existuje možnost zpřístupnit samsungovský service menu i na tomhle monitoru. Akorát je finta v tom, že jelikož nemá normální dálkáč, tak je nutný použít mobilní telefon s IR blasterem a nainstalovat aplikaci, která ovládání nahradí.
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... &context=3

A s tím přichází zlatej hřeb, možnost aktivovat HGiG (Game HDR) i pro HDR1000 (high peak brigthness). Normálně je to funkční jenom pro HDR400 mód.
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... hgig_1000/

Vyzkoušeno s jedním HTC founem ze šuplíku a funguje to :) Teď je z monitoru kvalitativně ohledně HDR Alienware AW3423DW, ale bez větráků, s ovládáním a možností FW upgradů.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
xh43k
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2023

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od xh43k »

Delarge píše: sob 10. čer 2023, 16:17 Menší bump:
Existuje možnost zpřístupnit samsungovský service menu i na tomhle monitoru. Akorát je finta v tom, že jelikož nemá normální dálkáč, tak je nutný použít mobilní telefon s IR blasterem a nainstalovat aplikaci, která ovládání nahradí.
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... &context=3

A s tím přichází zlatej hřeb, možnost aktivovat HGiG (Game HDR) i pro HDR1000 (high peak brigthness). Normálně je to funkční jenom pro HDR400 mód.
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... hgig_1000/

Vyzkoušeno s jedním HTC founem ze šuplíku a funguje to :) Teď je z monitoru kvalitativně ohledně HDR Alienware AW3423DW, ale bez větráků, s ovládáním a možností FW upgradů.
Ano.. po dlhych hodinach stravenych riesenim roznych problemov je jedine realne riesenie kupit 3 eurovy ovladac z aliexpress pre Samsungy ktory ma Info + Factory tlacidla, dostat sa do servisneho menu a nastavit maxlux1 z 96 na 138, nasledne GameHDR On (HDR10+off) a takto to ide HGIG 1000 nits.
(+ este je nice nastavit rovnaku hodnotu max luminance (na 138) cez CRU aby aj windows vedel o max peak brightness, realne potom reportuje windowsu 994 nits)

Tiez som kupil z ali Ugreen HDMI 2.1 Microhdmi -> HDMI 2m kabel, vyriesilo to to, ze som mal stale peak brightness 1000 ked som zapol HDR10+ (a vypol GameHDR) ALE nie v kazdej hre.. v cyberpunk stale peak na 400 z nejakeho stupidneho dovodu.
A tiez obcasny black screen.. ale zase ziadne problemy pri prebudzani zo sleepu..
Nakoniec som dal naspat DP, tie black screeny sa nedali vydrzat aj ked to bolo len par krat za den.

S maxlux modom je vsetko v pohodke.. nechapem preco to samsung nespravil ako default nastavenie.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Taky jsem už přešel na HDMI kvůli DP sleep bugu a nemám s black screenama žadnej problém. Koupil jsem nejlevnější HDMI 2.1 kabel + micro redukci a všechno funguje. Aktuálně s pár tweakama v service menu (maxlux 138 a vypnutí pár otravných pop-upů) + HDMI naprosto perfektní bezproblémovej monitor.

1000 nits mám nastaveno přes HDR calibration app a zdá se, že to normálně funguje, nastavení přes CRU ani není potřeba. Když jsem to zkoušel, tak mi to pak z nějakýho důvodu locknulo refresh na 60Hz a dál jsem se v tom radši nevrtal.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
xh43k
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2023

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od xh43k »

Delarge píše: úte 26. zář 2023, 16:08 Taky jsem už přešel na HDMI kvůli DP sleep bugu a nemám s black screenama žadnej problém. Koupil jsem nejlevnější HDMI 2.1 kabel + micro redukci a všechno funguje. Aktuálně s pár tweakama v service menu (maxlux 138 a vypnutí pár otravných pop-upů) + HDMI naprosto perfektní bezproblémovej monitor.

1000 nits mám nastaveno přes HDR calibration app a zdá se, že to normálně funguje, nastavení přes CRU ani není potřeba. Když jsem to zkoušel, tak mi to pak z nějakýho důvodu locknulo refresh na 60Hz a dál jsem se v tom radši nevrtal.
Ano z nejakeho dovodu funguje CRU tweak len cez DP, cez HDMI mi to robilo rovnaky problem.
PS: Aky adapter si kupil micro-hdmi ? Daj link na ali
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Kupoval jsem normálně v ČR tohle: https://www.suntech.cz/premiumcord-8k-a ... 28782.html
+ kabel stejný značky.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
xh43k
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2023

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od xh43k »

Shaquille píše: úte 21. bře 2023, 16:42 Zitra budu sedet s tipkem ze Samsung display, tak kdyby vas neco rozumneho zajimalo, poslete dotazy...
Asi uz neskoro.. ale mohol by si sa ho spytat preco sakra pri tomto setupe monitor z factory nastaveniami dava len 400 nits peak brightness
Peak Brightness High
GameHDR ON

Je nutny zasah v servisnom menu na upravu maxlux1 z 96 na 138 aby to slo na takmer 1000 nits.. preco toto samsung nespravi priamo cez FW update aky maju na to dovod drzat to na 400 ? Ved to je proti vsetkej logike.
Mali by to naprogramovat tak, ze sa maxlux value meni na zaklade peak brightness nastavenia podla mna.
Kopa ludi to jednoducho nechape tak ak budes znova s niekym zo Samsungu tak sa spytaj :D
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Tak to už jsi propásl o půl roku...
Ale spíš by ten týpek vůbec nechápal, co po něm chceme.

1) Je to Samsung - ten samej Samsung, kterýmu na TV i monitorech nefunguje ještě ani v roce 2023 automatická detekce color space pro HDR.
2) Ten monitor je oficiálně jenom HDR400 True Black. Takže můžeme spíš být rádi, že tam ta možnost vůbec je a že existuje někdo, kdo přišel na to, jak to relativně snadno zprovoznit.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
xh43k
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2023

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od xh43k »

Nasiel uz niekto sposob ako upravit EDID profil cez CRU pri pripojeni HDMI bez toho aby to zamklo monitor na 60 Hz ? Cez DP to ide v pohode ale HDMI sa mi nedari... :/
Ide mi o to proste aby som nemusel mat color profil z HDR kalibracie ale napevno si nastavim max peark brightness v profile presne na zaklade toho co mam v maxlux v servisnom menu.
xh43k
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2023

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od xh43k »

Asi sa mi to podarilo.. try this:

Najprv upravit HDR Max luminance v CTA861 extension block
Potom pridat displayID 1.3/2 a tam detailed resolutions aby slo 175 Hz
nasledne to reportuje korektne nits a ide aj 175hz
(screen je naschval robeny z viacerych otvorenych CRU len pre ukazku.. v zasade to ale takto ide.

Obrázek
Naposledy upravil(a) xh43k dne stř 4. říj 2023, 09:04, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“