Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Jak jste spokojeni se Samsung 34" QD-OLED?
Tipy, nastaveni, reseni problemu atd.
https://youtu.be/Gg8pAqP7Yko
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Viz asi polovina threadu o Alienwaru/Dellu :-D

Ale za mě zatím spokojenost. Moje zkušenosti jsou cca tři měsíce, s dodaným DP kabelem, grafická karta Nvidia RTX4080, Windows 11 Home. Ze začátku to bylo trochu tápání, protože jsem byl OLED panic a informace k tomu monitoru byly v skoro nulový.
Ideální je co nejdřív stáhnout poslední FW v1442, udělat factory reset a už wifi radši nezapínat. Asi tolik ke konceptu "Smart TV" monitoru.
HDR nastavení:
Momentálně jedu HDR400 dle tohohle reddit borce: https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... surements/
Změna color space u HDR z Auto na Native (Přirozený) je naprosto zásadní, jinak to dělá strašný fialový artefakty hlavně na obloze kolem slunce. Další důležitou věcí je povypínat všechny nastavení Úspory energie a v ochraně panelu hlavně nikdy nezapínat Upravit jas loga! Opět to akorát z nějakýho důvodu rozesere kvalitu obrazu kolem jasných objektů jako je třeba právě slunce. (Samsung)Barvičky stáhnout z defaultních 25 tak na 13-17, ve Windows HDR Calibration appce hodit hodnoty 0-400-400-0, SDR Brightness ve win nastavení stáhnout tak na 10 a dá se to skoro používat jenom v HDR (ale od toho máme ve Win11 na HDR klávesovou zkratku, že jo).
Další dobrý info je recenze na Rtings: https://www.rtings.com/monitor/reviews/ ... sb-s34bg85
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Diky za tipy, ja se zatim prokousavam. Me napr. nechce pustit signal y HDMI - USB-C ale asi jsem koupil spatny kabel. Zkusim redukci 3.1 a pak HDMI.

Za me Dell verze lepe zmakle Menu, barvy v zakladu atd,ale diky Coil whine jsem Dell vracel a zkousim stesti u Samsung.

Menu a celkove prostredi je u Samsungu zmatecne, asi diky smart funkcnim.

Kdyby jste nekdo prisi na to, jak vypnout debilni "energie" hlasky a pri zmene nastaveni napr. jasu i dolu skrz hlasove ovladani, tak budu rad.

Me se projevily zatim tyto neduhy.
1. neprobuzeni se na DP - mam objednan HDMI adapter + HDMI 2.1
2. spodni linka blikani, nasel sem nejaky navod na zmenu skry CRU, zkousim, uvidim, jestli pomuze.
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... /?sort=new
Sonnyxyz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. črc 2015
Bydliště: České Budějovice

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Sonnyxyz »

U mne na hdmi z NTB nefunguje Gsync. Resp funguje, ale začne se pak monitor resetovat - černá obrazovka na 1s a pak zase obraz cca 1x za 5 minut. Na DP neni problem.
CPU: Core i7 12700k MB: Asus Z690 MAXIMUS Formula RAM: Corsair Dominator White 5600MHz GPU: EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra PSU: Corsair HX850 Cooling: EKWB D5 pump, Velocity blok, , 2x360mm rad, 6x Corsair LL120 a 3x P12 White CASE: Lian-Li O11 Dynamic White EVO
Alienware AW3418DW - 3440x1440, 120Hz
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Ja koupil hdmi na usb-c kabel s tim ze otestuji z firemnoho laptopu, ale vybec se to nechytlo. Vypada, ze to musi byt usb-c 3.1.
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Dotaz k ochranne folii displeje. Je tam samozrejme ta velka hlavni, ale dole spodli strana jakoby zustava jeste pasek folie.
Jde toto odlepit nebo ne? Nekdo psal u videa na YT ze ano, ale prakticky to vseci nechavaji. Ono to moc nevypada, ze by to melo jit taky dolu. Ale napr moje TV Oled Philips ma tu cernou plochu kolem displeje krasne hladkou na vsech stranach.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Proč by to nemělo jít odlepit a proč by si někdo nechával kus nalepovací folie na monitoru? Teda kromě notorických vracečů :lol:
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

ono na tom zbytku neni zadna vec za co to chytit a vseci to tam maj co jsem koukal na videa, ja jsem si myslel, ze to ma jit dolu, ale jako nejde to a odloupla se jen cast, takze to tam asi ma zustat, nastesti to neni tolik videt v realu, na fotce je to horsi
https://www.reddit.com/r/ultrawidemaste ... rotection/
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od AllowedCry »

Zůstat to tam určitě nemá :lol:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Urcite nema? Videl jsi fota co jsem dal na Reddit, ono to dolu nechce a kdyz by to melo jit dolu proc neudelali celou ty folii? Ja si jisty neksem a nikdo ani na YT to dole nema.
Naposledy upravil(a) dshawt dne pon 20. bře 2023, 10:24, celkem upraveno 1 x.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Nevím kdo nikdo to nemá dole, ale pokud někdo dělá video po rozbalení, tak se to může stát. Já to dole určitě mám, protože je prostě nalepovací a normálně to šlo dolů. Nemá to tam žádnej smysl.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Jak se ti to povedlo sundat? Neni tam zadna priprava na odlepeni a mel sem pocit, ze si znicim ten panel. Pripadne muzes hodit foto prosim?
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Už je to nějakej pátek, takže si to nevybavuju úplně přesně, ale u mě to určitě šlo odlepit z toho rohu bez problémů. Vůbec jsem to neřešil a poškození panelu nehrozí, když je to jenom tenkej proužek na rámečku.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od spajdr »

Tak si to tam klidne nech, pokud to neni na obrazovce primo, tak to nicemu vadit nebude, maximalne to muze hazet ta folie obcas divne odlesky, pokud kolem monitoru nekdo projde s nejakym zdrojem svetla.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od python.p »

A pak už ji nejspíš nikdy nesundá...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od spajdr »

python.p píše: pon 20. bře 2023, 13:18 A pak už ji nejspíš nikdy nesundá...
Tak toho bych se nebal :D pokud se nejedna o grafickou kartu, kde je paska nalepena na backplate :-D
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Ja to chci dat pryc, vypada to divne, ale kdyz jsem to zkousel tak to neslo. Tohle mel Samsung udelat lepe, treba udelat 1 velkou, na ktere to maj mimochodem udelane tak, ze je za co chytit.
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Jinak mam monitor par dni a i s poslednim FW problemy. Co tedy tim FW opravili?
1. Neprobuzeni na DP
2. Spodni linka pixely
3 samovilne zesileni repro monitoru
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od Delarge »

Neprobuzení opravený není, ale stačí zapnout ovladačem nebo ne? Já to neřeším, protože monitor neuspávám.
Zasilování hlasitosti už jsem asi měsíc neměl, takže těžko říct, co to může způsobovat.
Spodní linka pixelů je taky naprosto nereprodukovatelná, teď se to párkrát objevilo i u mě při přechodu do fullscreenu, ale stačí jakejkoliv zásah (přepnutí z/do HDR, přepnutí aplikace a zpátky,...) a samo to zmizí. Ta úprava přes CRU na to nejspíš vliv nemá.

FW opravilo podle recenze na Rtings hlavně latenci (na přechozím naměřili nějakou divně vysokou) a přesnost EOTF u HDR.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
dshawt
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2013

Re: Samsung Odyssey OLED G8 - nazory-problemy-reseni

Příspěvek od dshawt »

Jeste jsem se dival na ten spodni pasek folie a dolu to nejde, to bych musel pouzit jehlu nebo neco hodne ostre a poskrabal bych monitor. Podle me jen trolite :-D
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“