Pracovní NTB do 50 tis.

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Skyler
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2023

Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od Skyler »

Ahoj,

vybírám notebook na práci. Dělám ve financích, takže primární použití je Excel (i sofistikovanější modely s několika tisíci řádků), ekonomický a účetní SW apod.

Moje běžné pracovní fungování: notebook na stole zapojený do docku s dvěma monitory. Otevřených mám běžně několik výpočetních modelů v Excelu, několik PDF, několik záložek v Chromu a Spotify v Chromu.

Přemýšlím, jestli pro Excel, a všechno to co mám běžné otevřené, nedává smysl uvažovat o 32 GB RAM.

Co se týká dalších požadavků, tak je to určitě dotykový display, protože někdy na notebooku čtu různé dokumenty nebo něco hledám na internetu, a to se přesouvám na gauč a řeším na dotykáči.

Notebook běžně přenáším domov-kancl-schůzky, takže za mě ideál do 14" určitě nepotřebuji klávesnici s numpadem. Chci určitě něco lehčího a ne úplně fórového.

Přemýšlím o následujících:

https://www.czc.cz/asus-zenbook-s-13-fl ... 57/produkt
https://www.czc.cz/asus-expertbook-b7-f ... 45/produkt

Případně jsem ještě přemýšlel nad následujícíma, ale nevím jestli se vyplatí připlatit
https://www.czc.cz/hp-spectre-x360-14-e ... 94/produkt
https://www.czc.cz/dell-xps-13-plus-932 ... 55/produkt

Určitě budu rád za nějaké doporučení a rovněž názor jestli pro Excel má vůbec smysl investovat do 32 GB RAM.

Díky
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od Shaquille »

Pracovni stroj bez NBD zaruky? Nikdy...(Mozna ji ty Asusy nabizi, ale v odkazu jsem ji nevidel, nebo jsem slepej)
Za me bych pockal, pokud nespechas, jeste par tydnu. Zacnou chodit modely s 13gen CPU a 12 by mela jit cenove jeste dolu. 13gen maji vice E cores, coz uz te asi nevytrhne, takze jde spis o cenu 12gen.

Jinak za me z toho vyse XPS.
Osobne bych sel do HP Firefly - 16:10 displej je proste skvely... Ale nejsem si jisty, jestli delaj s dotykovym panelem.

Za me ma 32GB rozhodne vyuziti i v Excelu. Pokud jsi napojedny na databazi, pripadne delas kontingencky s grafy. Jestli otviras v Excelu XML... Vyuziti se jiste najde a cenovy rozdil mezi 16/32 neni tak vyrazny.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Skyler
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2023

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od Skyler »

Díky za poznámku k záruce. Zapomněl jsem napsat, že ntb mi pořídí zaměstnavatel, takže proberu s ním a uvidím, jak moc je to pro něj relevantní.

Použití je přesně jak píšeš, vydatné datové soubory, kontingenčky, data tables napojené na výpočetní modely, iterace apod.

Co se týká displaye, tak primární je pro mě touchscreen, kvalitu zas moc neřeším, pokud to není tragédie a dá se na tom obstojně číst nebo něco někomu ukázat. Nebudu na tom koukat na filmy nebo řešit grafiku, takže cokoliv co není úplně marné je to dostatečné, většinu času stejně koukám do monitoru.

Firefly upřímně kvůli vzhledu (cti obrovskému Z na zadní straně displaye) určitě nechci (nemám za potřebí, aby to startovalo nějaké diskuse).
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od zsdx »

Zbook je solidni stroj, vzhled vyresis samolepkou jako jedna televizni stanice, kdyz nedostala zaplaceno za PP.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od python.p »

Za mě rozhodně pracovní s NBD.

HP Zbook, elitebook.
Dell Lattitude.
Lenovo ThinkPad.

Lenovo Legion Pro. Super notes, super displej, NBD záruka tam je. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Skyler
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2023

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od Skyler »

Díky, za tipy, mrknul jsem na Zbook, když ho doporučilo více lidí. Bohužel se ale nedělá s dotykovým displayem, takže za mě ne. Latitude a Elitbook jsem nenašel v kombinaci 32 gb RAM + dotykový display, ale ještě pohledám.

Co se týká Lenova, tak Legiony mi přišly zbytečně velké a s grafarnami, které nevyuziji. Co se týká ThinkPadu, tam mi vadí ten červený nesmysl v klávesnici. Měl jsem ho na starém Dellu a v kombinaci s dotykovým displejem je to za mě zbytečnost, která mi při psaní překáží.

Každopádně i tak moc díky za tipy. Osobně tak začínám přemýšlet nad tím XPS (s Delly mám dobrou zkušenost v minulosti jsem měl Latitude a některou z předchozích řad XPS) trochu i uvažuji nad tím HP, když doporučujete jiné řady od nich, ale nenašel jsem nikoho se zkušenosti se Spectrem, který je v 32 gb variantě.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od Shaquille »

Zbook firefly se s dotykovym displejem dela... Zjistim, jestli se da v CR objednat.
Displej - 35,6cm (14″) dotykový displej IPS s rozlišením WUXGA (1 920 x 1 200), antireflexní úpravou, 250 nity a 45% NTSC
Tak da se objednat v ČR na základě individuálního požadavku. Pokud nemáte výhradní dodavatele, můžu ti ho přes firmu objednat a vyfakturovat. Když tak dej vědět.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od python.p »

Jenže porovnáváš dvě rozdílné věci, byť vypadají stejně... PointStick u Dellu je na nic a na parádu max, je to nepoužitelný a špatný.

U ThinkPadu je Trackpoint luxusní věc kdy člověk nemusí ani sundávat ruce z klávesnice. :)

U HP je to tak nějak na půl cesty.

Btw to ti fakt přijde lepší patlat po displeji? Dotykový displej mám na služebním stroji a použil jsem to max jednou když jsem zkoušel jestli to funguje...

Takže moje otázka, používáš to teď, nebo si myslíš, že to budeš používat?

Zbooky jsou v téměř každém ohledu super, pro mě osobně je tam neprůchozí klávesnice, na to jsem si nikdy nezvyk, jak aktuální generace tak generace od Westmare... Jinak není co vytknout, s dreamcolorem je radost se na to koukat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Skyler
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2023

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od Skyler »

@Shaquille - ah díky, psal jsem na HP market a stejná odpověď, měly by mi ještě někdy dotlačit cenu, ale jestli cenu máš klidně SZ, dík.

@python.p
Ok tak tomu Trackpointu zkusim dat šanci a někam zajdu osahat.
Co se týká patlání po displeji, tak ano používám. Za mě nejpohodlnější ovládání mimo pracovní stůl (gauč, schůzky, doprava, apod.) ideální, když čteš dokumenty, brouzdáš na netu, sortuješ maily, upravuješ/reviduješ texty a jiné aktivity. U prvního notebooku jsem na tom byl stejně jak píšeš, ale teď už si to nedokážu představit bez.
Skyler
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2023

Re: Pracovní NTB do 50 tis.

Příspěvek od Skyler »

Ahoj,

tak jsem udělal nějaký reseach, byl se fyzicky na laptopy podívat a přemýšlím, jestli se vzhledem k mému užití vyplatí připlatit 32 GB nebo ušetřit a zůstat u 16GB.

Můj short-list se změnil na:
Lenovo ThinkPad Z13 s Ryzen 7 Pro 6850U ve variantě 16 GB/32 GB
Lenovo Yoga Slim 9 s i7 1280P ve variantě 16 GB/32 GB

Pokud bych šel do 32 GB tak ještě Dell XPS 13 i7 1260P
Na Zbook se mi nikdo neozval ohledně dotykáče.

Máte někdo s výše uvedenými nějaké zkušenosti/doporučení?

Díky
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“