HP Elitebook 8770W, výměna grafické karty (MXM)

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

HP Elitebook 8770W, výměna grafické karty (MXM)

Příspěvek od smoula »

Dobrý den

Obracím se na místní osazenstvo s dotazy, které se týkají výměny grafické karty ve výše uvedeném notebooku.
Věc se má tak že notebooku v poslední době již začíná ztrácet dech při grafických operacích, zejména CAD.
Grafická karta která by dle mého soudu skýtala dostatečnou výkonovou rezervu na následující roky se dá koupit na e-Bay do 300 Euro.

Co mi ale vrtá hlavou je, zda bude nutné grafickou kartu podtaktovat, případně jaká je v tomto ohledu praxe?
Je možné sehnat lepší chladící soustavu, případně tu současnou modifikovat aby byla schopna zpracovat vyšší TDP?
V současnosti tam je grafická karta od AMD, která v době uvedené spadala do střední třídy.

Další dotaz se týká samotné výměny.
Moje představa je taková, že bych obstaral grafickou kartu s tím, že bych výměnu a další práci předal firmě/servisu.
Zjistil jsem, že se těmito úpravami zabývá Eurocom, ale nemám moc důvěru v dopravce, zejména do Kanady.
Takže se nabízí otázka, zda ve střední Evropě (v dojezdové vzdálenosti) fungují firmy, které se tímto zabývají a byly by mi schopny zaručit, že se ke mne vrátí můj stroj zpátky funkční s novou grafickou kartou?

Předem děkuji za vaše reakce.
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Elitebook 8770W, výměna grafické karty (MXM)

Příspěvek od BRUCEF »

Vše moc komplikované. Ještě k tomu, když si to nebudeš montovat sám = ekonomická sebevražda.
https://www.overclock.net/threads/elite ... n.1631944/
https://www.youtube.com/watch?v=FYorCnt4pxQ
Možná tam půjde GTX 980m, ale určitě musís mít typ pro HP, jinak bys musel dávat jiný bios= nekompatibilita, jiný chladič, ovladače, kdo ví zda seženeš.
Pokud by se prodával 8770W s GTX 980m a ty bys jen přehodil tuto gpu ,tak bych se toho nebál. Ale jinak...
Nenapsal jsi , jaký máš přesně typ, jakou máš teď přesně kartu, atd.

Jelikož skončilo nej fórum pro ntb notebookreview, tak musís hledat manuálně "-/

https://notebooktalk.net/topic/204-upgr ... -progress/
https://web.archive.org/web/20220121212 ... rums/hp.3/
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: HP Elitebook 8770W, výměna grafické karty (MXM)

Příspěvek od python.p »

Kontaktuj ACW servis na slovensku. Pokud má někdo s tímhle zkušenost tak oni. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

Re: HP Elitebook 8770W, výměna grafické karty (MXM)

Příspěvek od smoula »

Dobrý den

Trochu jsem přehodnotil své plány a měl bych v tomto ohledu jeden dotaz.
Současný notebook mi velmi vyhovuje, ale ten, na kterém momentálně pracuji, už nese viditelné stopy používání atd. Ve zkratce, nejradši bych jej už odložil do skříně.

Vzhledem ke skutečnosti že mi na moji práci (2D grafika, CAD) vyhovuje z hlediska ergonomie a dalších uživatelských aspektů, nabízí se možnost koupit totožný model a investovat aktualizace komponent.
Další alternativa je koupit něco aktuálnějšího, ale z toho co jsem zatím vypozoroval, tak za uplynulých 10 let převládl trend pevné instalace CPU a GPU na základní desky.

Jediná firma/distributor, která se dle mého soudu ještě odlišuje je zjevně Clevo/Eurocom. Z dob, kdy jsem se ještě trochu zajímal o hardware, mám v paměti, že tyto notebook byly trhači asfaltu v syntetických testech, ale z hlediska zpracování to byla bída. Jak si stojí v tomto ohledu dnes?

Případně je na trhu ještě jiný výrobce/distributor u kterého je možné vyměnit výše zmíněné komponenty a nestojí jak nová Fábie?

Předem děkuji za vaše reakce.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: HP Elitebook 8770W, výměna grafické karty (MXM)

Příspěvek od orgasmic »

Tohle je tak starý model, že ikdyž tam vyměníš CPU a GPU za nejlepší možné (podporované), pořád to bude srajda.
Vzal bych něco nového se zárukou a měl klid.
To, že nejde vyměnit CPU a GPU ti může být jedno, stejně ty komponenty nikde pořádně neseženeš a stojí raketu.

Na tvé použití bych to viděl na nějaký AMD procesor, kvůli kvalitní integrované grafice a máš o jeden problém méně.

Napiš rozpočet a něco vybereme.

Co se skládaček týče, tak v podstatě se dotáhli na renomované značky kvalitou, ale ty renomované jako Asus, MSI, Alienware dokáží dodat pořád lepší stroje u určitých řad. Navíc je Eurocom strašně předražený a žádný benefit v tom nevidím...většina jejich modelů se také upgradovat nedá.
Navíc jsou dodávány s horšími displayi, mají většinou špatný zvuk a po designové stránce taky děs.
Vtipné je, že v marketingu cílí do pracovní sféry, ale kvalitní záruku ti nenabídnou jako třeba u Dellu, Lenova či HP.

A co se upgrade týče, je to jen takový marketingový vtip...když už upgrade možný je, z 99% jde o CPU. GPU se dnes už v MXM či podobném nedělá.
Byl na tom postavený model business skládaček, ale už ti nikdo neřekl, že u nové generační obměně se změní chipset a nový CPU tam stejně nedáš a to samé s GPU, takže ve finále ti to bylo dobrý maximálně kdyby ti tam něco odešlo po záruce, ale cena zase takové GPU i po roce byla 30-40tis, takže opět finanční nesmysl, ale někteří se zlákat asi nechali :mrgreen:
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“