Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
ihavenotime
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2022

Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od ihavenotime »

Zdar přátelé,
mám menší problém a tak bych se rád obrátil na zdejší odborníky.
PC do teď normálně běžel, naposled jsem ho hodil do režimu spánku jako vždy. Když jsem PC chtěl zapnout už se mi nenačte žádný obraz. Počítač jede ale monitor je bez signálu a na MB svítí EZ Debug LED VGA. Grafiku jsem zkoušel vyndat a dát zpátky. Odpojovat na několik minut CMOS baterku. Nic zatím nepomohlo. Nějaké nápady? GK jede, zkoušel jsem jí v jiném PC.
Díky moc předem.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od killerek »

Ta LEDka by mohla signalizovat chybu grafiky, ale tezko rict bez vypsani konktetnich komponent v PC. Pokud mas CPU s integrovanou grafikou, tak grafiku vyndej a zapoj monitor do desky.
ihavenotime
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2022

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od ihavenotime »

PC : MSI X370 gaming pro carbon
RTX 2060
Ryzen 7 1800X
16GB ram dd4 3200
Grafika je v pořádku tu mám teď v pc na kterém píšu. Integrovana tuším v tomhle CPU není.
ihavenotime
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2022

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od ihavenotime »

Nikdo nic přátelé? Nějakej tip po čem jít? Odešla MB? Co se mohlo pokazit?
Zdroj sem zkusil jinej, jinou grafiku, ramky po jedné v různých slotech. Pořád nic.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od Natural »

Je toho celkem dost.
Takže:
Jiný monitor, kabel, jiný port na gk
Jiný PCI-E slot
Odpojit vše, teda SATA/m2 disky, USB zařízení, audio
Vyhodit ram jeden modul, jiný slot
Jiný zdroj

Pořád stejná písnička.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od Alfajk »

monitor mas pripojenej pres DP? Do biosu se dostanes? zkus vyndat jednu RAM, potom zkus vyndat i zandat cele CPU, stejne tak znovu gpu
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
ihavenotime
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2022

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od ihavenotime »

Natural píše: stř 12. dub 2023, 10:22 Je toho celkem dost.
Díky,
hele jinej monitor včetně zdrojovýho kabelu, výměna hdmi kabelu ( grafiku jsem testoval uplně jinou která v druhým pc jede )
PCI-E slot jsem zkusil taky, ten víc dole.
odpojoval jsem m2 disk a všechno ostatní ( ssd a hdd jsem teda nechal zapojený )
RAM jsem zkoušel po jednom v různých slotech a nic.
zdroj vyzkoušenej druhej a nic
Nějak mi dochází nápady. Koukal jsem různě i po reditech atd. kde mělo pár lidí stejnej problém, nicméně nic nepomáhá.
Začínám mít pocit, že by bylo nejlepší zkusit jinou desku?
Jinak díky za každou radu :)
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od Natural »

Ještě zkus ctrl alt del, jestli se ti nerestartuje PC nebo bootovatelnej flashdisk. A slavný NumLock, ten se ti přepne? :)
ihavenotime
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2022

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od ihavenotime »

NumLock jsem zkoušel a je to mrtví. Pořád vyplej. Tudíž jestli to chápu tak se nenačte ani Win? Respektive ani bios nenaskočí?
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od Natural »

Ne, je to dead. Tak jedině deska/CPU.
ihavenotime
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2022

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od ihavenotime »

No a hele, je nějaká možnost/způsob jak by šlo zjistit co je pravdě dead. CPU nebo MB? Abych věděl co zkusit koupit první.
Ještě mě napadá zkusit sehnat nejlevnější CPU AM4 a zkusit v desce. Pokud by nenačetl ani potom je to MB? Nemýlím se?
Zatím díky moc všem za tipy
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od Alfajk »

statisticky je pravdepodobnejsi deska, nez CPU, jeste se me nestalo, ze by CPU nahle samo od sebe umrelo, vzdy to byla deska
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
JQKA37
Nováček
Nováček
Registrován: 12. dub 2023

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od JQKA37 »

Dva týdny zpátky jsem řešil stejný problém - MSI B350 Tomahawk + Ryzen 7 1700 a debug LED VGA. PC jsem chtěl pouze zprovoznit a co nejvíce komponent zachovat. Nejvíce jsem podezříval desku, ale bazarovou jsem nechtěl a novou B450 taky ne, protože jsem chtěl podporu PCIe 4.0 pro pozdější upgrade. Nakonec to vyřešila nová deska Asus TUF Gaming B550-PLUS (koupeno s BIOS ver. 2806 z 12/22), se kterou PC bez problémů najelo. Oficiálně B550 podporuje Zen 2 a novější a X570 Zen+ a novější, ale tahle funguje i s původními Ryzeny 1000. Jak je to u jiných modelů a jiných výrobců asi těžko říct, dokud to někdo nevyzkouší. Tím samozřejmě neříkám, že máš stejný problém a pokud budeš kupovat celou novou platformu, tak tě to nemusí zajímat vůbec. Mimochodem moje MSI B350 Tomahawk odešla po šesti letech na den přesně od prvního spuštění.
ihavenotime
Nováček
Nováček
Registrován: 09. pro 2022

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od ihavenotime »

Přátelé díky všem za tipy. Podle toho co jsme tady dali dohromady to bude pravděpodobně ta deska. Řešil jsem to ještě jinde a tam se na tom více méně shodli taky. Měl bych teda dotaz spojenej s tím. Doporučíte mi prosím desku do cca 3k co půjde dohromady s tím CPU Ryzen 7 1800x? Nebo můžů s klidem vzít tu co doporučoval kolega dole ( ASUS TUF GAMING B550-PLUS - AMD B550 )? Díky za rady ...
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s načtením PC (EZ Debug LED VGA)

Příspěvek od Natural »

Klidně.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“