Vysoká voltage procesoru

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit ohledně vysoké voltáže u procesoru Ryzen 5 7600x
Včera jsem si dával dohromady nový počítač a vše fungovalo (asi jak mělo).Ale ráno když jsem zapl počítač na mne vyskočila hláška že má cpu vysokou voltage ,jediná možnost je F1 do biosu tam to ukazuje asi 1.908 a přeskočí to na červená čísla
Desku mám Asus X670E-F ,CPU Ryzen 5 7600X
BIOS tam je verze 705
Mám strach že se něco spálí .
Mohl by mi prosím někdo poradit co mám dělat ,nebo jestli to taky někdo neměl.
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od satik »

Vyfoť, jak máš nastavenej bios
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Je to default nic sem neměnil
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od Mr.Nigga »

Přesto bych zkusil dát Load optimized defaults. Dalším krokem by byl update BIOSu, na stránkách Asusu jsou novější verze. Imho to blbě reportuje, na 1,9 V by to muselo umřít. A pokud to nepomůže, tak reklamuj desku
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Ten defaulttní BIOS jsem dával jako první a nepomohlo to ,ještě mě napadlo jestli to nemůže dělat ten software od Asusu co se instaluje sám po čisté instalaci windows ?
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od alienGT »

Jestli myslis ten otresny Armoury Create, tak se to da zakazat v BIOSu. Je tam bohuel prednastaveno, at se to stahne. Vyper to ven a zkus popr. novejsi BIOS.
Potom staci nainstalovat chipset driver a LANku, popr. VGA driver, pokud jsi ho nezakazal v BIOSu.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od Baneshee »

Ten jejich prasáckej software odinstaluj, ta automatická instalace se dá vypnout v BIOSu v záložce Tool\Asus Armoury Create.
viz https://www.techpowerup.com/248827/asus ... stallation
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Takže to může být třeba tím ?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od DOC_ZENITH »

LUVR píše: čtv 27. dub 2023, 09:55 Ten defaulttní BIOS jsem dával jako první a nepomohlo to ,ještě mě napadlo jestli to nemůže dělat ten software od Asusu co se instaluje sám po čisté instalaci windows ?
Tenhle bloatware nikdy neinstalovat a celej armoury crate zakaž v biosu.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od Mr.Nigga »

Klidně to odinstaluj a zakaž v BIOSu jak psali ostatní, ale sám o sobě ti nic takového neudělá. Navíc pokud jsi dal Load optimized defaults a po restartu ti to při postu hlásilo overvoltage, tak ani neměl šanci mezitím něco změnit
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Dal jsem novej BIOS a je to stejný ,jednou to nejede pak zase několikrát ne ,poslal bych fotku ale je moc velká a příjde mi že ráno to ukazovalo 1.908 a teď už 1.957 možná se to jen mění .
Ten soft od asusu armory sem odinstaloval ,ale zvláštní včera co jsem to poskládal a instalovalo se to tak mi to naběhlo pokaždé ,až když se tam cpali ovladače od asusu ,tak ráno to nenaběhlo
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od sajty »

Spíše vadné čidlo. Nevěřím, že by CPU přežilo 1.9V, byť jen krátkodobě. V jiném vlákně se tu řeší průser AMD, že se usmažily procesory už někde mezi 1.35 a 1.45V.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Nemůže být třeba špatně usazený procesor v socketu nebo tak něco ,ještě tedy teď mě napadá nakapala mě voda z vodníka na desku ale byla to nevodivá kapalina ,bylo to ale u slotu na grafiku,jinak to ještě ukazuje že běží na frekvenci něco kolem 5500 Mhz ale to jsem viděl v tom asus armoru ale myslel jsem že může jet jen na 4700
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Nechci to zakřiknout ale možná problém vyřešen,když jsem instaloval vodní chlazení nakapalo mi trochu vody k slotu na grafiku ,a na internetu na youtube jsem našel nějaké video kde ukazují také vysoké hodnoty voltage cpu ,jedno z řešení vypnout monitoring a ve druhém opravoval nějaký prvek vedle slotu ,zrovna tam mi kapala ta voda.
rozdělal jsem to vyčistil a snad dobrý.
Všem moc děkuji za pomoc a je bezvadný jaká je tady bezva komunita
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od python.p »

Zapnout PC s tím, že mi nakapala voda někam. Tomu říkám odvaha a železný koule. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od LUVR »

Tak už jsem z toho trochu vedle když to nahlásilo vysoké napětí cpu ,tak pro změnu to ukazuje teplotu cpu 11 stupňů ,chvilku bez problémů ,pak zapnu a objeví se další problém viz obrázek který přikládám vytáhl jsem konektor z desky zandal a už zase pc nenaskočí a svítí jen logo .
Už přestávám věřit že to bylo tou vodou .neví někdo co s tím ?
Jestli je špatnej zdroj už vůbec tomu nerozumím
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od python.p »

Dej to do ruky někomu kdo to komplet otestuje. Desku, CPU, RAM, Zdroj. Všechno ven z bedny aby bylo jasno... :)

jestli jsi tam měl vodu, tak kdo ví, co je všechno špatný.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od Mr.Nigga »

Máš jiný zdroj na vyzkoušení? Spíš se ale přikláním k vadné desce

//Baneshee - promaz OT
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Vysoká voltage procesoru

Příspěvek od Alfajk »

zrovna na me vyskcil tenhle clanek - https://www.cnews.cz/aktualizujte-bios- ... yzen-7000/
nemuze to byt i tvuj pripad?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“