Asus Strix X670E-E a Ryzen 5 7600X

Socket AM5 pro procesory Ryzen.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Asus Strix X670E-E a Ryzen 5 7600X

Příspěvek od LUVR »

Předem se omlouvám že zakládám nové vlákno ale nejspíše to bude deskou ale sem zoufalí

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit ohledně vysoké voltáže u procesoru Ryzen 5 7600x
Včera jsem si dával dohromady nový počítač a vše fungovalo (asi jak mělo).Ale ráno když jsem zapl počítač na mne vyskočila hláška že má cpu vysokou voltage ,jediná možnost je F1 do biosu tam to ukazuje asi 1.908 a přeskočí to na červená čísla
Desku mám Asus X670E-F ,CPU Ryzen 5 7600X
BIOS tam je verze 705
Mám strach že se něco spálí .
Mohl by mi prosím někdo poradit co mám dělat ,nebo jestli to taky někdo neměl.
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Strix X670E-E a Ryzen 5 7600X

Příspěvek od djstudio »

Za mně bych dal novější bios tenhle je z těch ranějších. Desku máš super. Ještě bych zkusil defaul nastavení Biosu né rozšířené možnosti.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Asus Strix X670E-E a Ryzen 5 7600X

Příspěvek od LUVR »

Dal jsem poslední BIOS a stejný problém jednou naskočí a pak několikrát ne ,ale včera po čisté instalaci to jelo v pohodě doinstaloval jsem ty ovladače od asusu co jsou v tom balíku armoru nebo jak a balvan ráno to už nešlo ,nemohl se nějak pohnout procesor v patici ? Debilní nápad asi ale dal už nevím
LUVR
Nováček
Nováček
Registrován: 28. říj 2009

Re: Asus Strix X670E-E a Ryzen 5 7600X

Příspěvek od LUVR »

Nechci to zakřiknout ale možná problém vyřešen,když jsem instaloval vodní chlazení nakapalo mi trochu vody k slotu na grafiku ,a na internetu na youtube jsem našel nějaké video kde ukazují také vysoké hodnoty voltage cpu ,jedno z řešení vypnout monitoring a ve druhém opravoval nějaký prvek vedle slotu ,zrovna tam mi kapala ta voda.
rozdělal jsem to vyčistil a snad dobrý.
Všem moc děkuji za pomoc a je bezvadný jaká je tady bezva komunita
Odpovědět

Zpět na „Socket AM5“