Diablo IV - Technická stránka hry

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od coyd »

Presne jak pise Vecko. Minulou betu se to pri prechodech a ve mestech trhalo i na rtx4090, bylo tam zkratka neco spatne.

Tuto betu aka server slam vse fixnuto, ani jeden zaskub jak u me, tak lidi s daleko horsima strojema.

Jinak hra jako takova jde instalovat bez HD textur, pak ma 40GB misto 80GB a dale je v nastaveni hry polozka "Low FX" a plno klasickych slideru. Takze tech moznosti jak to rozjet na bramborach je pozehnane.

Pokud nekdo hru spusti na Ultra ve 4K, tak si to proste neco vezme, ale s tim asi kazdy normalni pocita a nema kartu s 2GB VRAM.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

VeCkO
Nevim proc citujes a oslovujes me, kdyz na me vubec nereagujes. Nebo pokud reagujes na to co jsem napsal, tak pak vubec nechapes psany text.
Obrázek
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od VeCkO »

@Hladis btw hrál jsi tu hru? Nebo tu prostě koukneš na youtube na 3 screeny a podle toho soudím?

Já to psal všeobecně protože tu do toho kecají lidi co to ani nehráli a psát věci typu že to ma grafiku z 2005 a že to má skoro stejnou grafiku jak D3 a že to nemůže žrát 11GB VRAM apod.

Jako je tady hra co má na požadavky od GTX660 po RTX3080 (opravdu co více chceš ještě?) a stejn to tu lidi splivají nevím vůbec proč :D
Má to podporu DLSS3 jako z mála her aktuálně, byla to zatím Beta jen. Hra vychází 2.6.2023.

Hladis není to jen na tebe i když jsem tě citoval, ale prostě nedokážu pochopit problém těch lidí s touhle hrou..
Ano zastávám se jí protože jsem hrál všechny 3 bety tak si dovoluji mluvit.

Těším se na ní už pár let, hrál jsem Bety s lidma co hráli taky stovky hodin v Diable 3 všem do jednoho se hra líbila i po grafické stránce a tahle poslední beta po stránce hratelnosti už neměla žádný problém a to mezi kamarády co jí semnou hrálo byly karty typu RTX3070,1660,RX7900XTX moje 4070Ti, nikdo neměl co se týče hratelnosti už žádný problém (co jak jsem psal výše minulá beta měla problémy s optimalizací u přechodu po světě, ale s tím neměla VRAM nic společného protože to dělalo všem).
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od TankGeorge »

První public betu byl problém obecně s memory leakem. Dalo se to přeprasit 32GB DDR, ale u 16GB setupů hra defacto nejela adekvátně na žádné grafice. Přijde mi, že tu dost lidí vylévá dojmy, které jsou po poslední betě pasé
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od _DAVE_ »

Přijde mi, že tu dost lidí vylévá dojmy, které jsou po poslední betě pasé
Jo a tak nějak to neplatí jen pro tuhle hru.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od Alfajk »

VeCkO píše: stř 17. kvě 2023, 21:11 Já nechápu kde jste přišli na stutter u 8GB VRAM nic takového není.
skoda, ze jsem si neudelal screenshoty z afterburneru, ty grafy mluvi za vsechno, VRAM rovna na cca 7852MB a load cpu i gpu propadajici se na 0% s poklesem fps do jednocifernejch hodnot, jestli bude problem i v plny verzi, urcite vyscreenuju, ale na moji sestave by to melo litat naprosto bez problemu a pri tom se to drbalo jak svina...
Naposledy upravil(a) Alfajk dne čtv 18. kvě 2023, 07:29, celkem upraveno 1 x.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od python.p »

Krteq píše: stř 17. kvě 2023, 14:10 Streaming vám asi nic neříká, že?
Mohl bys to nějak prosím rozvést? :) Spoustu lidí zajímá co tím myslíš. :)

Jinak aby hra v takovém rozlišení atd, brala 512MB je totální srajda, viz to co psal Satik. Ať si klidně alokuje veškerou VRAM která je volná, to je jenom dobře, že data jsou tam a nemusí se dotahovat z SSD / RAM a kdo ví kde všude.

Je to přeci místo s nejmenší latencí a největší rychlostí kam pro ty data sahat.

Alfajk: aby jsme to mohli posoudit objektivně, chtělo by to tam i vytížení SSD, tam se třeba mohlo na něco čekat. :P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od coyd »

@Alfajk Tak to mas nejaky problem u tebe, pokud se podivas na youtube na gameplaye 3060Ti/3070 nic takoveho se tam nedeje a bezi to jak po masle.

Tady mas napriklad 3070 ve 4K https://youtu.be/dLzLK8JFr8A
Tady 3060Ti v 1080p a 1440p https://youtu.be/aL_ZPmjpX7o

Zadne propady na jednociferne FPS ani na 0% CPU/GPU nikde nevidim.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od python.p »

BTW, než se na to dívat na živo, je lepší si zapnout logování třeba v HW Infu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od Alfajk »

coyd píše: čtv 18. kvě 2023, 07:41 ...
ono to zacalo delat az treba po 2 hodinach hrani a nejvice ve meste, po teleportu, po prechodu mezi mapama bez viditelnyho loadingu screenu, pochybuju ze u tech benchmarku/videii nejdriv X hodin hrali a potom zacali merit... po restartu hry to jelo chvili bez problemu, zakuckavani prislo pozdeji
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
marian84
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2023

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od marian84 »

coyd píše: stř 17. kvě 2023, 21:31 Tuto betu aka server slam vse fixnuto, ani jeden zaskub jak u me, tak lidi s daleko horsima strojema.
u Tebe mozna, a ano bude vas vic, ale stuttering tam furt je, ja ho porad mel, i kdyz jsem snizil detaily na high a spousta dalsich lidi na redditu to jakztakz vyresila az stazenim na medium...
mozna to souvisi s Frame Generation, ale nikdo to nepotvrdil...

takze ne, furt to neni poradne optimalizovane
marian84
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2023

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od marian84 »

a dalsi vec je HDR, udelali pokrok protoze Fine Tune cerne uz staci snizit na nejakych 16 (oproti 29), ale na to by se vubec nemelo sahat
nastavovat to takhle rucne jenom kvuli Diablu je vopruz
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od coyd »

Alfajk píše: čtv 18. kvě 2023, 08:19
coyd píše: čtv 18. kvě 2023, 07:41 ...
ono to zacalo delat az treba po 2 hodinach hrani a nejvice ve meste, po teleportu, po prechodu mezi mapama bez viditelnyho loadingu screenu, pochybuju ze u tech benchmarku/videii nejdriv X hodin hrali a potom zacali merit... po restartu hry to jelo chvili bez problemu, zakuckavani prislo pozdeji
Me to delalo to samy u closed a open bety, pak uz ne, tak jsem mel za to, ze to je fixnute. Ani jsem nikde na forech nezaznamenal, ze by si na to nekdo stezoval. Tak uvidime no jak pri releasu kdy to bude hrat nasobne tolik lidi.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od VeCkO »

marian84 píše: čtv 18. kvě 2023, 09:27 u Tebe mozna, a ano bude vas vic, ale stuttering tam furt je, ja ho porad mel, i kdyz jsem snizil detaily na high a spousta dalsich lidi na redditu to jakztakz vyresila az stazenim na medium...
mozna to souvisi s Frame Generation, ale nikdo to nepotvrdil...

takze ne, furt to neni poradne optimalizovane
Kolik máš paměť RAM ? Pozor na ULTRA je požadavek 32GB.
Tohle co popisuješ byla beta před tím to se stávalo ale teď tahle poslední už to nedělali nikomu z kamarádů ani mi.
Mám na YouTube videa z předminulý Bety a tam to žralo třeba i 30GB RAM co sem koukal.
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
marian84
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2023

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od marian84 »

ano, predchozi bety jo, ale pri Serverslam mi to neslo ani pres 8GB snad
ted to byl spis problem s VRAM... holt budu hrat 4k na neco mezi medium-high asi :(
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od Hladis »

VeCkO píše: stř 17. kvě 2023, 21:45 @Hladis btw hrál jsi tu hru? Nebo tu prostě koukneš na youtube na 3 screeny a podle toho soudím?............
Dal jsem necet a jak pisu, evidentne vubec nectes nebo nechapes co pisu a pak nesmyslne reagujes. :roll:
Obrázek
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od VeCkO »

marian84 píše: čtv 18. kvě 2023, 10:15 ano, predchozi bety jo, ale pri Serverslam mi to neslo ani pres 8GB snad
ted to byl spis problem s VRAM... holt budu hrat 4k na neco mezi medium-high asi :(
Tak na ultra je psané rtx3080 tedy 10GB vram+ takže by to na 4K Ultra u 8Gb verze mohlo dělat problémy.
Ale s tím nic neuděláš asi protože to je hra co už chce na max detaily prostě větší paměť a 32GB ram.
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od killerek »

Jeste by bylo zajimave, kdyby lidi uvadeli, jestli nahodou nemaji vypnuty strankovaci soubor ve Windows, protoze to vypinani se rozsirilo po tech radoby radach, jak to usetri zivotnost SSD.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od GaGy »

Na mé sestavě to běželo nádherně. Do nastavení sem se nevrtal.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
marian84
Nováček
Nováček
Registrován: 01. dub 2023

Re: Diablo IV - Technická stránka hry

Příspěvek od marian84 »

mam novou instalaci Win11, na strankovaci soubor jsem nesahal
u 4070 jsem si prave vsiml, ze pokud jsem byl zhruba na 11500 VRAM, tak ten stuttering uz byl lepsi... jakmile to slo nad 12GB, tak se to skubalo kazdou minutu
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“