Sestava AMD Ryzen 5 5600g (pouze s int. AMD Radeon Graphics) - Hry + EMU

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Sestava AMD Ryzen 5 5600g (pouze s int. AMD Radeon Graphics) - Hry + EMU

Příspěvek od Jonka »

Zdravím,
protože do teď jedu na Intelu (i7-6700k) potřebuji trochu poradit hlavně s výběrem MB + RAM pro CPU AMD Ryzen 5 5600g, prosím. Chci využít pouze integrovanou grafiku na CPU a použití je na VMWare a občas poslední nebo předposlední gamesky v LOW rozlišení + emulátory (hlavně RPCS3 + Yuzu).

MB
nechci nejlevnější co je na YT (ASRock B550M-HDV) a asi nejvíc se mi líbí ASUS TUF GAMING B550-PLUS, hlavně protože má už 2,5G LAN.
Je to OK nebo bych se měl spíš ještě podívat po lepším CHIPSETu X550 - X570 s ???
(grafiku fakt ani do budoucna nemám v plánu, spíš preferuji rychlé načítání z SSD, rychlé USB porty, stabilitu, OC velmi konzervativně nebo raději vůbec)

RAM
tady fakt vůbec nevím, chtěl bych zkusit 32GB dual (do teď mám 16GB a dostačuje), ale frekvencím nerozumím, jde mi spíš o stabilitu, myslím, že by stačilo něco jako: Kingston Fury Beast DIMM DDR4 32GB 3200MHz černá (Kit 2x16GB)

CHLADIČ CPU
původně jsem chtěl vodní komplet - něco jako MSI MAG Core Liquid 280R 306-7ZW1D11-813, ale nesnáším světla, přijde mi to drahé a taky pořád někde čtu o poruchovosti, takže není stále lepší vzduch, např: Be quiet! Pure Rock 2 Black

ZDROJ
s tím asi budu trochu laborovat, vyzkouším, co se tu od 450W válí po zemi a pak našetřím na nějaký tichý Seasonic B12 BC-550 Bronze

CASE
no, asi jsem staromódní podivín, ale do stolu by mi pasovala klasická ATX benda se zavíráním předního panelu, kde mám DVDR + hotswap na 2.5 SSD a 3.5 HDD, ale to je fakt dneska oříšek, nemůžu nic najít...

Dopředu moc děkuji, věřím, že to pomůže i ostatním, největší strach mám, abych to nenakoupil, a pak to kvůli RAM nebo snad starýmu BIOSu ani nerozjedu...
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava AMD Ryzen 5 5600g (pouze s int. AMD Radeon Graphics) - Hry + EMU

Příspěvek od mlrs »

Lepsi chipset je zbytecny, pokud ho nevyuzijes...k takovemu CPU brat X570 je silenstvi - proste si vyber desku podle vybavy, co potrebujes + si vygoogli, jestli neni spatna - doporuceni je plno.
RAMky vyber z QVL dle stranek vyrobce desky - pak mas jistotu, ze pojedou - bral bych 3600Mhz nebo pri nejhorsim 3200Mhz.
Procesor netopi -> strycovi jsem na nem nechal box chladic a ani ten neni skoro slyset - takze maximalne vzit za par stovek feru nebo neco na ten zpusob, cokoliv drazsiho jsou vyhozene penize.
OC je pitomost - hlavne se to vylucuje s tou stabilitou - jasne muzes si udelat nejaky PBO, ale to bych snad ani jako OC nenazyval.
Zdroj bude stacit cokoliv 300W - tohle proste nebude nic zrat - zase zbytecny kupovat neco drahyho.

Jinak ta GPU cast procesoru neni nic moc - nove hry na tom opravdu nerozjedes - ja nakonec stejne k tomu koupil GTX 1660 za 4 litry, ale mel jsem tam i nejaky jiny duvod nekompatibility - jen proste abys byl v obraze.

Ja taky resil, aby deska rozjela ten CPU - tam je dobre si vybrat nejaky model, ktery je ve verzi 2.0 vydany tak, ze i jeho nejstarsi verze uz dany procesor podporuje - pak je o starost min.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Sestava AMD Ryzen 5 5600g (pouze s int. AMD Radeon Graphics) - Hry + EMU

Příspěvek od Jonka »

Moc děkuji za výstižnou odpověď.
Teď jsem trochu zasekanej, ale jak to vyberu, ještě to sem dám, jestli je to OK.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“