P: teoreticky problem s pameti - memtest86

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
the_macik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_macik »

jak rikam , bohuzel mi to veme jenom ve slotech vedle sebe. a to single channel, jinak se mi to nenahodi
Deska: Asus P5N-E SLI, CPU: C2D E6750, chladi Zalman CNPS9700 , Ram: OCZ 4096MB DDR II 800MHz ) 5-5-5-18 , Grafika : ASUS 8800GTS 320MB , zdroj Seasonic 500W, LCD : Samsung syncmaster 226BW 22" , Mys : Logitech G7 ,Zvuk : M-audio revolution 5.1, Repro : Logitech Z-5500 ;)
Federmann
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

the_macik píše:jak rikam , bohuzel mi to veme jenom ve slotech vedle sebe. a to single channel, jinak se mi to nenahodi
Dej "FSB" na 200MHz a takt pamětí na 166MHz a zkus to znova. V testech mi A-Data 512MB DDR500 nechodily výše jak 440MHz při dualu, při sigle mi chodily na 540MHz.
the_macik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_macik »

no to by me ale pak zajimalo proc mi nejely ani bejvaly DDR 500 ktery tam pred tim nez sem cistil desku normalne fachaly.fakt sem byl nejvic opatrnej, ze bych neco utrh nebo tak...
Deska: Asus P5N-E SLI, CPU: C2D E6750, chladi Zalman CNPS9700 , Ram: OCZ 4096MB DDR II 800MHz ) 5-5-5-18 , Grafika : ASUS 8800GTS 320MB , zdroj Seasonic 500W, LCD : Samsung syncmaster 226BW 22" , Mys : Logitech G7 ,Zvuk : M-audio revolution 5.1, Repro : Logitech Z-5500 ;)
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraSter »

mam takovy mensi problem.. Mam USB klavesnici, memtest mam na CD s linuxem (ma ho prakticky kazde liveko) - nicmene syslinux (ted doufam ze na liveka se pouziva syslinux) neumi pracovat s USB klavesnici.. :oops: Po ruce zadnou AT klavesnici nemam (mam jeste baby-AT desku :oops: ).. Je tu nejake reseni nez sahat pod stul a zapojovat ji/schanet PS2 klavesnici a zapojovat ji? (PS2 klavesnice bude potreba po upgradu - proto mam USB klavku :wink: )
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
jessie.james
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Veselí n./M.

Příspěvek od jessie.james »

zajimalo by me, jestli mem testem pameti testujete z windu nebo z boot CD. je totiz zajimave, ze pri testu pameti ve windech mi mem test nehodi zadnou chybu a kdyz testuji z boot CD, tak mam asi 5 chyb. ted nevim, cemu presne verit, ale test pod DOSem bude zrejme daleko verohodnejsi. nebo ne?
the_macik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_macik »

tak uz vim proc mi nejely na dual..
jeden clvoek mi tu psal, ze se mu po vymene chladice CPU delo totez.pak kdyz zkusil jiny CPU tak mu to jelo.tak sem se teda podival a co nevidim, dva ohly piny na procaku, fakt jak sem tohle moh udelat to nevim.tak je narovnam a vuala, jede to:) :)
totez se mi delo s lcdckem, ohnlu sem omylem jeden pin a pak mi ho wokna nemohly najit a furt tam byl jako "analog display"
diky za pomoc kazdopadne


Chci se zeptat, je mozny, ze mi ramky neutahnou FSB 300, ale jen 280?delicku pochopitelne zmenim, ale pri 300 mi ten comp pri hre totalne zmrzne, nybrz pri 280 slape bez problemu.
Deska: Asus P5N-E SLI, CPU: C2D E6750, chladi Zalman CNPS9700 , Ram: OCZ 4096MB DDR II 800MHz ) 5-5-5-18 , Grafika : ASUS 8800GTS 320MB , zdroj Seasonic 500W, LCD : Samsung syncmaster 226BW 22" , Mys : Logitech G7 ,Zvuk : M-audio revolution 5.1, Repro : Logitech Z-5500 ;)
smrtka.smety
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 26. úno 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smrtka.smety »

Zkuste http://www.goldmemory.cz/ je to nejlepsi co jsem slyšel na tesyt RAMek. :D
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Umi nejaka verze memtestu otestovat vice nez 3,3GB RAMky?
Zkousel jsem nejnovejsi a zadne verze neumi otestovat vice nez neco malo pres 3,3GB....mam ted v compu 4GB a potrebuji to testnout jestli ty ramky jsou ok a budou fachat s tema soucasnyma, takze otestovat je solo je pro me bezvyznamne.

Muze to byt i jiny program, hlavni je aby videl celou kapacitu a take ji otestoval.

Diky za tipy.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
busy
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2005
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od busy »

memtest mi hlasi chybu na 4352 a 4368MB. ako je to mozne ked mam len 4096MB ram. tuto chybu hlasi pri kazdom casovani.

// a najvacsi problem je ze ked hram BF tak mi to vzdy po piatich minutach padne do bluescreenu
.........:::::::::: shit happens ::::::::::...........
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Behemot »

taky mám zajímavej problémek...s Athlonem 64 3200+ (Venice) v pohodě, podtaktovanej jak prase, napětí minimální, FSB 220 MHz, paměti jely v poho na DDR400 s defaultním časováním

teď jsem koupil X2 4800+, dal FSB na 210 MHz, asi po týdnu to po tvrdým restartu už to nenaběhlo, nepomohlo nic než dát FSB na 205MHz, po týdnu zase začal BOINC dělat chyby ve výpočtech a BitLord padal

od té doby mi StressPrime na test paměti vždycky spadne nejpozději do 20 minut, zkoušel jsem všechno možný - s RM Clockem i bez, různý napětí pamětí i dát je na DDR333 i jenom jednu paměť a stále nic

předesílám že Memtest86+ nenašel ani po 12:00:00 žádnou chybu, chystám se zkusit GoldMemory; případně co to může být? paměti se dost hřejí ale myslím že to bývalo i horší, navíc jsem se teď vysral na servis a přetrhnul pečeť, case mám otevřenou (všechny teploty jsou min. o 5 stupňů níž).

ADD// takže jsem to zkusil no a...problémy se dějí jen v systému XP x64
dr.freeman
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. úno 2007

teplota

Příspěvek od dr.freeman »

Poznám nějak v systému, že se mi paměti přehřívají, aniž bych otevíral case?Díky za odpovědi.
motis
Nováček
Nováček
Registrován: 17. říj 2007

Příspěvek od motis »

Mám problém ze zamrzavaním PC tak jsem zkusil memtest a toto mi vyšlo. Nerozumím tomu ale jestli jsem to dobře pochopil tak jsou paměti v pr...i. Poradite někdo.
kod: http://img84.imageshack.us/img84/4849/memtestne2.jpg
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

motis píše:Mám problém ze zamrzavaním PC tak jsem zkusil memtest a toto mi vyšlo. Nerozumím tomu ale jestli jsem to dobře pochopil tak jsou paměti v pr...i. Poradite někdo.
kod: http://img84.imageshack.us/img84/4849/memtestne2.jpg
skus pridat napatie a/alebo zhorsit casovanie
...
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Walker »

ahoj kamos si stahnul memtest soubor por bootovaci CD a kdyz to vypalil na cd ten (image?) soubor tak mu to proste na tom cd nenalejza a nenastartujemu to pri bootovani......musi se delat neco zvlastnih kdyz to chci pres to cd nebo je chyba nekde jinde....ja si to chci udelat taky na cd ale chci aby mi to fungovalo :)
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

ked vypali ten image na CD spravne tak fakt vyzera ze tam nic nieje
aj v readme pisu ze vsetko je v boot sektore CD

a ma nastavene bootovanie z CD prioritne?
...
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Walker »

Tak sem image vypalil na cd...dal sem v biosu aby to bootovalo z CD ...chvili se CD nacita a potom se normlane zacne nacitat windows
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

ja ked som to vypalil tak to normalne bezalo

vypalil si to cez nera s nejakym divnym nastavenim alebo si len 2x klikol na image a vypalil?

napalku mas IDE alebo SATA?

co keby si odpojil disky a nechal iba mechaniku?

alebo si to skus napalit inde na ine medium, malo by to ist
...
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Walker »

normalne mam to Nero smart..tak dam vytvorit datove CD..hodim tam ten image a vypalim to........
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcdenton12 »

Walker píše:normalne mam to Nero smart..tak dam vytvorit datove CD..hodim tam ten image a vypalim to........
a tu je ta chyba


rozbal ten image a normalne nan 2x klikni

mal by sa spustit nero burning rom a nacitat image a ty das len burn a nic nenastavujes
...
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Walker »

jcdenton12 píše:
Walker píše:normalne mam to Nero smart..tak dam vytvorit datove CD..hodim tam ten image a vypalim to........
a tu je ta chyba


rozbal ten image a normalne nan 2x klikni

mal by sa spustit nero burning rom a nacitat image a ty das len burn a nic nenastavujes
jj ja sem vul :? dik :) ja uz si to precet v Read me .... stjne diky za radu :) :oops:

sem si konecne udelal ten spravnej CD image toho Memtestu..jenze jakmile to zacne bootovat tak se tam napsie Loading a par tecek az sebou a zacne tam blikat podtrzitko a nic se nedeje......
Odpovědět

Zpět na „Paměti“