Stránka 1 z 1

Ako nastavit separatne frekvencie v BIOSe GF6600

Napsal: stř 27. dub 2005, 19:37
od goodoldalex
Nebite ma ak uz tato otazka bola zodpovedana, ale nenasiel som odpoved ani tu ani vo fore o nVidiach (ked uz tak ma nasmerujte).

Mam Leadtek 6600TD 256MB PEG a lezie mi na city ze procesor na karte, hoci ma na 3D nastavene pretaktovanie, sa niekedy proste nepretaktuje. Chcel by som teda tieto clock speed ulozit rovno do biosu nech mam pokoj - cez nvFlash som si dumpol BIOS, ale v NiBiTore su na zalozke Clockrates iba bludy - konkretne:

3D 65314 11246 (22528MHz DDR)
Thrtl - -
2D 255 0 (0MHz DDR)

Karta je standardne taktovana na 300 MHz GPU, 500 MHz DDR v 2D aj 3D.

Je nejaky sposob ako zapisat do BIOSU karty hodnoty 410 MHz GPU, 550 MHz DDR (GPU na vyssich frekvenciach uz sposobuje problemy)?

A dalsia vec: rychlost pamati je rovnaka v 2D aj 3D. Ked v RivaTuner/ovladacoch nastavim 550 MHz, tak sa nastavi hned, nie je ani mozne nastavit pre 2D nizsi clock speed pretoze sa zmeni zaroven na rovnaku hodnotu aj 3D. Chcel by som pre 2D nastavit standardnych 500 MHz, pretoze napr. pri 560 MHz sa uz silnejsie pusta vetrak na CPU, takze zrejme v skrinke stupa teplo. Nech sa karta zbytocne nenici ked nemusi.

BTW, poznamky ze 256MB verzia je shit, nie su potrebne. Dakujem. :)

Napsal: ned 1. kvě 2005, 21:44
od goodoldalex
Nikto? :?

Napsal: ned 1. kvě 2005, 22:18
od Shit
Zkus tohle :oops: Nezapomeň si uložit původní BIOS!!!!!! Je to verze pro PCI-e.

Napsal: ned 1. kvě 2005, 22:54
od goodoldalex
Diky, Nibitor v tom biose vidi spravne frekvencie... Potom vyskusam :)

Co je to vlastne zac?

Napsal: pon 2. kvě 2005, 14:17
od logging
sr ze to strkam sem ale slo by dat do fx 5200 treba bios z 5600 ? :roll:

Napsal: pon 2. kvě 2005, 21:43
od goodoldalex
No bohuzial to vobec nefugnuje. :( Aj ovladace aj RT nadalej vidia frekvencie pre 2D aj 3D standardnych 300/500 a neumoznuju nastavit memory clock separatne. Treba preinstalovat ovladace? Alebo co vlastne... :?

logging: To by som asi nerobil :?

Napsal: pon 2. kvě 2005, 21:47
od logging
promin ja sem to strcil jinam nez sem chtel, ale dik za odpoved :oops:

Napsal: pon 2. kvě 2005, 22:00
od goodoldalex
To nic, vzdy lepsie ako zbytocne robit novy topic :)

Vie niekto co s tym Leadtekom?

Napsal: pon 2. kvě 2005, 22:22
od Shit
goodoldalex píše:neumoznuju nastavit memory clock separatne.
To asi ani nejde.

Napsal: úte 3. kvě 2005, 01:30
od goodoldalex
Ako, nejde to vobec alebo sa neda prinutit 6600 aby sa tak chovala?

Napsal: pát 6. kvě 2005, 15:42
od jenxik
Snad myslime oba to stejne: v riva tuneru: Power user =>NVIDIA / OVERCLOCKING => Enable Low Power Control => 1
a EnablePerfLeverForcing =>

Pak si bud nastavis vsude stejny (ruzny) frekvence, nebo si das Force constant performance level =>performance 3D

Napsal: pát 6. kvě 2005, 20:24
od goodoldalex
Je tam polozka EnableLowPower3DControl. To bude asi to co si mal na mysli...

Mozem vediet co tie funkcie robia? Low Power... Prilis dovery mi to nepridava. Force Performance Level som uz kdesi pocul, ale tiez si nespomeniem co to je.

Napsal: pát 6. kvě 2005, 21:33
od jenxik
EnableLowPower3DControl ti umozni si manualne nastavit frekvenci pro tento rezim, je to nejaky SAVE rezim pro grafiku, kdyz si mysli ze to nedava, tak se sama prepne do tohoto rezimu...

A Force Performance Level je neco podobneho. to ti umozni nastavit natvrdo ve kterem ta grafika pojede rezimu nastalo
add: 2D
LOW power 3D
performance 3D

Napsal: pát 6. kvě 2005, 21:56
od goodoldalex
Dik za vysvetlenie, ale v tom pripade asi nemyslime na to iste. Ja mam ten problem, ze pamate sa nedaju taktovat na rozne frekvencie pre 2D a 3D. Ked nastavim DDR Clock na 550 pre 3D, aplikuje sa aj na 2D. Rezim Low power 3D s tym asi nesuvisi.

Napsal: pát 6. kvě 2005, 23:50
od jenxik
Tak to opravdu nejde. a jestli je jedinej duvotproc se o to snazis ten, ze kdyz i ve woknech budes mit takt pameti vysoko, tak teplotu v case ti to neovlivni....

Napsal: sob 7. kvě 2005, 01:47
od goodoldalex
Myslim ze teplotu to ovplyvnuje, pretoze ked dam pamate na 560 MHz tak sa silnejsie pusta ventilator na procesore.

No kazdopadne som chcel nechavat v 2D pamate na default, naco ich zbytocne mucit. Su to dost shitne pamate a nemusi im to robit prilis dobre.

Ale preco to vlastne nejde? Je to vlastnost cipu? Viem ze FX5800 mala rozne takty pamati, tak neviem ci sa to uz proste nepouziva ci co. V tomto som zaspal dobu :oops:

Napsal: sob 7. kvě 2005, 09:45
od jenxik
Opravdu nevim proc, tak daleko me znalosti nesahaji. Ale rozhodne to nejde na zadne z ŠESTKOVÉ řady....

Napsal: sob 7. kvě 2005, 12:11
od goodoldalex
Skoda... No nic, aj tak dik :wink: