Stránka 1 z 1

Pouze 60Hz - dříve 100Hz!

Napsal: čtv 28. dub 2005, 11:43
od Karel Š.
Dobrý den,
včera jsem si koupil tuto kartu (Sapphire Atlantis ATI Radeon 9550 128MB), byl to upgrade z GeForce 2/MX400. Po zapojení karty mi překvapila modrá led v chladiči :D Poté po nainstalování Catalistů a poladění v biosu vše OK. Problém je ale v tom, že mi karta nabízí u monitoru ADI (CRT) max. rozlišení pouhých 60 Hz při 1024 x 768! Catalist mi dál nepustí tam je uvedeno maximum 60Hz při 1600 x 1200, přitom stará ASUS GeForce mi v klidu zvládla při 1024 x 768 i 120 Hz u stejného monitoru. Proto Vás všechny zasvěcené tímto žádám o radu kde by mohl být problém. Ještě poslední věc v systému ve vlastnostech klidně 100 Hz nastavím a ale monitor stále ukazuje 60 Hz. Děkuji všem za rady.
Karel

Napsal: čtv 28. dub 2005, 11:49
od OBR
Hledej ve FAQ tady nebo v google, tomuhle se uz od nepameti rika u ATI karet "ATI 60 stuck"

Napsal: pát 29. dub 2005, 08:27
od Karel Š.
Problém jsem vyřešil pomocí programu ATI RefreshFix 0.9.9.7 (už jde na 100Hz). Byl bych Vám vděčný, kdyby mi někdo vysvětlil, kde je tedy problém - zda je to Catalistech, či monitoru, nebo v kartě samotné a zda je toto důvod třeba i k případné reklamci karty samotné.
Děkuji

Napsal: pát 29. dub 2005, 08:53
od prf.KuBA
Nebo zkus ATi Tray Tools, tam je také refresh lock. Jsem s tím spokojen. ;) Navíc v něm můžeš rovnou i taktovat... Pro mě je to nejlepší program pro ATi VGA. ;-)

Napsal: pát 29. dub 2005, 11:51
od Jája
na reklamaci karty to určitě není, je to obecneý problém který se občas vyskytuje, už se to tu několikrát řešilo, někdy jsou špatně načteny DDC informace z monitoru, někdy pomáhá odebrat a znovu nainstalovat ovladače grafiky a monitoru, nebo ručně nastavit v control panelu/obrazovky/monitor max obnovovací frekvenci a rozlišení. Jinak doporučuju program refreshlock viz FAQ.

Napsal: pát 29. dub 2005, 12:32
od MAGMA
u mna to je bezna vec...ja to automaticky riesim tak, ze vypnem pouzivanie ddc v catalystox a natvrdo mu tam nastavim, max rozlisenie 1024x768, nastavim natvrdo obnovovaciu frekvenciu a ete zapne, ze nex hadze vzdy frekvenciu taku, ako ma ploxa, cize stale bezim na 85Hz.
ale vacsinou mam nainstalovane omegy a tam tento problem nemam.

Napsal: pát 29. dub 2005, 15:26
od no-X
Může to být i blbě nainstalovaným driverem na monitor. Buď vybrat "monitor plug and play" nebo drivery od výrobce monitoru (i když ty můžou být ještě horší...). Taky se to dá nastavit v ovládacím panelu grafický karty; možností je dost :-)

60Hz pri hrach

Napsal: stř 12. říj 2005, 11:51
od cert
Pri Call of Duty a GTA San Andreas + Vice City bola frekvencia monitora len a jedine 60Hz(Monitor zvlada 100Hz).

Fungoval ATI TRAY Tools - ale zaberal nejaku pamat a to nie je dobre.
Najlepsie riesenie je RefreshForce(http://www.pagehosting.co.uk/rf/) - len raz opravis frekvencie a hotovo.

U tychto programov stacilo nastavit zelanu frekvenciu.
RefreshFix u mna nefungoval.