Vyběr mobilního telefonu do 7000

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od komancero »

ok diky a jsou i jine lepsi byt za vyssi mnou jeste akceptovatelnou cenu ?
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Broxik »

pokud ti jde o useteni myslim ze ta y6 je dobra volba.

JInak add ta z3) za me dobrej telefon baterka paradni vyrdz. Uz mam 3 sporttrackery 2 hodky sem poslouchal hudbu a baterka 65% neuveritelny ani tu banku nebudu potrebovat. A jeste k tomu dival sem se na to poradne a tam je nejaky zobacek a ja uz ho mam nejaky sesoupany asi sem to tam najebal nasilim a trosku to poskodil takze ma chyba. Ale i tak by to melo neco vydrzet
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Bbronx1987
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. říj 2011
Bydliště: Jihlava

Jaký mobilní telefon kolem 6 000Kč

Příspěvek od Bbronx1987 »

Ahoj sháním pro ségru nějaký mobilní telefon s androidem.

Cena: max kolem 6000
Velikost: 4,5-5 palců
Funkce: LTE v českých sítích, aspoň 1,5 dne výdrž baterie, dobrá viditelnost na slunci

Zkuste prosím co vás napadne.
Case: Corsair Obsidian 550D; CPU: i5-3570K + GELID Tranquillo; MB: MSI Z77A-GD55; GPU: Palit Geforce 1060 6GB; RAM: DIMM DDR3 Kingston HyperX XMP 16GB 1600MHz; HDD: SSD 128GB Crucial M4 + 3TB WD Red; El. čtečka: Kindle 5; Mobil: Iphone 6S 64GB; Sluchátka: SoundMAGIC E10C
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Jaký mobilní telefon kolem 6 000Kč

Příspěvek od Walker1134 »

PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od werygood »

Zdravím, chtěl bych nový telefon do cca 6000. Vůbec se v tom nevyznám a byl bych rád, kdyby splnil alespoň většinu požadavků:

Android aspoň 5 a výše
velikost okolo 5"
Dual-sim + slot na microSD zvlášť (toto bude asi problém, přimejhorším to oželím).
Jak jsem psal, cena do 6000 Kč.
wqert
Nováček
Nováček
Registrován: 04. pro 2012

Pomoc s vyběrem mobilu

Příspěvek od wqert »

Zdravím, potřeboval bych pomoci s vyběrem mobilniho telefonu.
Nároky:
- Alespoň základní odolnost - vydržet občasný pád na zem bez rozbití displaye (+ vodotěsnost vyhodou)
- aby se vešel do kapsy, nepotřebuju pádlo s hd a 5'' uhlopříčkou +
- umět poslat sms
- umět navazat hovor
- umět přehrat pisnicku na youtube.
- android pref.
- bral bych jako male plus kdyby výrobce dokazal podporovat propojení s linuxem. Doposud sem používal lg optimus one a toto lg naprosto nezvládlo. pro jakýkoliv sync je třeba využít windows ve virtalu/zdlouhavé nastavení přes wine kde pak lg monitor stejne nikdy nefunguje spravně.

cena vice než 5-6k se mi zda naprosta hloupost investovat do spotřební elektroniky

děkuji za navrhy.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

nějaká zkušenost s Lenovo Vibe P1? zajímají mě pochopitelně hlavně negativní zkušenosti :) díky.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

fajn, odpovím si sám, po 10 dnech používání. pozitiva jsou jasná a rovnou říkám že převažujou, takže si to nechám jako náhradu Lumie s WP8.1 (RIP :sad: ).
a k těm negativům:
- kovový rámeček kolem displeje vystupuje docela vysoko a při telefonování nepříjemně řeže do ucha, uvidíme co s tím udělá nalepení temperovaného skla a originální silikonové pouzdro (v mé krabičce s telefonem nebylo, asi jiná distribuce, takže ho koupím za pár korun separé)
- celé to jinak působí bytelně a jako tank, ale hlavní button (ten kombinovaný s fingerprint čtečkou, která funguje sama o sobě na jedničku) je zasazený křivě, power button zase působí fórově, jako kdyby měl co nevidět vypadnout ven.
- na spodní straně jsou dvě perforace, které vypadají jako stereo speaker, jenže speaker je jen mono a je snadné tu perforaci vpravo zakrýt prstem a neuslyšíte nic. ta nalevo je jen pro parádu a souměrnost, reprák za ní není.
- SW nekomentuju, má to svoje plusy a mínusy, myslím že s tím nějak fungovat vydržím a ty mouchy holt přežiju (po prvním puštění se to upgraduje z A5.x na A6, udělal jsem obratem factory reset a žádné problémy se nevyskytly - zatím, klep klep).
no, víc negativ to vlastně nemá, větší rozměry a váha jsou nutnou daní za velikost displeje a kapacitu baterie (bomba, vydrží až úchylně dlouho, jen s tou nevýhodou že klasické USB 2.0 to nabíjí šnečí rychlostí, takže bez origo rocketcharge nabíječky to je dost smutné divadlo - USB 3.0 jsem nezkoušel, ale moc velký rozdíl to nebude)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Hm jsem to nějak minul, P1ku používám už pár měsíců, takže pár postřehů za mě ...

Kladem je rozhodně výdrž, konečně telefon, u kterého se nebojím odejít ráno pryč když má pod 50 % baterky. Standardně se pohybuju kolem 3 dní, kdy dost volám a píšu k tomu navigace, internet a občas další apky. Těch 5000 mAh je znát.

K nabíjení, pokud nepotřebuju nutně, tak to házím na normální nabíječku přes noc, takže rychlost nabíjení neřeším, s tou rychlou o Lenova je to nabité fakt rychle.

Velikost, je u mě už na hraně, prostě na něco je těch 5.5" fajn, někdy bych při manipulaci jednou rukou uvítal o půl palce méně, jako mělo předchozí Lenovo P1m. Váhu to má, ale to mě nikdy netrápilo, kapsy mi to netrhá. Po delší době v jedné ruce jsou trochu nepříjemné hrany telefonu, které jsou ostřejší. Tohle bude hodně zálšžet na velikosti rukou, já zas extra lopaty nemám :)

Jak napsal zombux, tak je to celé bytelné, nevrže to. Na display mám tvrzené sklo, které jsem zatím ani nedokázal poškrábat. Nosím to bez nějakých dalších pouzder, už takhle je to vlké dost, i když k tomu jedn flip obal mám.

Čtečka funguje super, s MM lze dokonce nastavit víc prstů, než bylo s Lízátkem, tam byl jen 1 nebo 2, nevím, nepoužíval jsem to na LP.

Reprák je sice jen mono, jak bylo napsáno, ale je opravdu hodně hlasitej, což se někdy hodí. Za tou druhou perforací by měl být mikrofon :)

Má to OTG, NFC, GPS, Glonass, nějaký program mi občas ukáže i pár Čínskejch satelitů.

Není to herní telefon, výkon je ok na běžnou práci s telefonem atd. hry jsem na tom nikdy nehrál a ani asi nebudu. Hledal jsem pracanta s výbornou výdrží a toho jsem dostal.

...

Dneska se dají koupit dvě verze P1 a P1 Pro/Turbo (nebo jak to je). Rozdíl je v množství Ram - 2 GB vs 3 GB a snad i ve verzi procesoru SD 615 vs SD 616 (to nevím jistě). Já jsem pro své používání nikdy těma 2 GB limitovaný nebyl a výkonově mi to taky stačí.
Goldnoob team proud member!
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

jo, v MM je víc otisků, nevím přesně kolik je limit, ale mám 4 a umožňuje mi to přidat ještě další, takže má "dost" :)
Pro by měla mít rozdíl právě jen v RAM, procesor by měl snad být stejný :) jinak na tom nehraju a 2GB mě taky nikdy ani zdaleka asi nemůžou limitovat, takže ten příplatek cca 1500Kč za Pro mi už nepřišel zajímavej (krom toho, dá se to koupit jen v Gold verzi, byť údajně před vánoci by měla být k dostání i Silver verze).
byl představený i nástupce P2, ale k dostání to zatím není - teoreticky by měl mít lepší foťák (P1 má průměrný, žádný zázrak ale ani propadák).
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Foťák je ok dokud je světlo. Pak z toho lezou obstojné obrázky, jak se začně situace horšit, tak to jde rychle do háje. Nicméně, foťák je jedna z věcí, která není na žebříčku priorit u mě moc vysoko, samozřejmě by se mi líbilo, kdyby to občas fotilo líp, ale umím bez toho žít.

Ona v podstatě byla fajn i P1m (nebyl jsem postiženej tím malware problémem), ale tam mě neskutečně štvala tragická GPS, fix byl celkem rychlej, ale přesnost mizerná. Šel jsem po chodníku a ukazovalo to 20 m vedle. Jel jsem v autě a pokud jsem odbočil jinam, než ukazovala navigace, tak než ta tu změnu směru zaregistrovala, to byla věčnost. Když pak člověk jel někde, kde se často zatáčelo atd. tak navigace vůbec nestíhala. P1ka má GPSku špičkovou.
Goldnoob team proud member!
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

jo, to souhlas. za světla to fotí OK, bez světla to je namydlený. holt za ty prachy člověk nemůže chtít všechno perfektní :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

tak jsem k tomu koupil ten origo gelový kryt + ochranné sklo a je to lepší. neřeže to už rozhodně tolik do ucha při volání, telefon působí mnohem masivněji.
fórové provedení power buttonu je asi standard, další exempláře P1 to mají úplně stejně, takže vada kusu to není. vypadnout by to nicméně nemělo :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od oneb1t »

werygood píše:Zdravím, chtěl bych nový telefon do cca 6000. Vůbec se v tom nevyznám a byl bych rád, kdyby splnil alespoň většinu požadavků:

Android aspoň 5 a výše
velikost okolo 5"
Dual-sim + slot na microSD zvlášť (toto bude asi problém, přimejhorším to oželím).
Jak jsem psal, cena do 6000 Kč.
http://www.mobilsmart.cz/huawei-p9-lite-black.html

rekl bych ze naprosto idealni volba az na ten sd slot a dual sim dohromady.. (ale to se da hacknout pokud ses dobrodruh a pouzivat 2 simky i s sd-kartou :D)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Blue Storm »

A pokud člověk opravdu potřebuje dual-SIM s dedikovaným slotem pro paměťovku, tak je možností v téhle ceně Moto G4: http://www.ab-com.cz/lenovo-moto-g4-dua ... 32640.html Případně ořezanější Samsung Galaxy J5 Duos https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000003FSW
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

Dual SIM s dedikovaným slotem pro SDXC je i to Lenovo P1, pravda stojí lehce nad 6tis. můžu potvrdit že to funguje skvěle :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Blue Storm »

Jop, toho jsem si vědom, jen už ve slušných obchodech stojí 7k. 250 Kč přes limit se ještě dá, litr už je dost. A navíc Moto G4 je taky hodně slušný telefon, ale je fakt, že ta 5000mAh baterka v P1 udělá své :D
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od zombux »

no, koupil jsem ve VK-Servisu za 6250, to je tak akorát :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od oneb1t »

jo u vk-servisu jsem taky nedavno nakupoval pro sestru prave tu p9 lite :)

PS: omrkni si jakej vyrobni proces a procesor pouzivaj telefony co si chces koupit
je mezi tim velkej rozdil ve vysledny vydrzi na baterku

napr.
huawei p9 lite = kirin 650 coz je 16nm cpu
lenovo p1 = MT6735P coz je 28nm cpu
Samsung Galaxy J5 = Snapdragon 410 coz je 28nm a navic celkem slabej (mam ho v smart prime 6 a oproti konkurenci ve stejny cenovy kategorii bude znacne zaostavat)
lenovo g4 = Snapdragon 617 28nm

nejlepsi nakup v cene okolo 6000 je telefon s snapdragonem 625 (14nm) nebo kirinem 650 (16nm) ale tech jeste moc neni
zatim jsou to tyhle
Samsung Galaxy C7, Asus Zenfone 3 (ZE520KL), Asus Zenfone 3 (ZE552KL), Asus Zenfone 3 Deluxe 5.5", Lenovo Vibe P2, ZTE Axon Max 2, Motorola Moto Z Play, Huawei Nova, Nova plus
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Blue Storm »

Moto G4 vydrží déle při hovorech, při brouzdání na internetu je to +- stejné a při přehrávání videa je P9 Lite o něco lepší (hodina a čtvrt, kdy vydržel skoro 11 hodin). Tudíž tady žádný větší rozdíl není.

A u P1 to ani nemusíme řešit, protože to má 5000mAh baterku, díky které je ta výdrž o hodně jinde oproti těm dvěma.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“