Vyběr mobilního telefonu do 7000

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Shaquille »

Pure andriod jen Google a par cinskych noname... Koukni na OnePlus 3(T), ten ma OxygenOS a je v pohode a nic moc lepsiho asi nesezenes. Ma ho tusim Blue Storm.
Tyhle maji android blizky cistemu:
Moto Z
Moto G4
ZTE Anox
HTC 10

Pak pro nektere telefony custom ROM.
S bezpecnostnima aktualizacema si ale iluzi nedelej. Google se stara jen o sve, zbytek je na vyrobcich, operatorech.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Hyby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. pro 2007

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Hyby »

Holda píše:Ahoj, odešel mi Nexus 5X a nemůžu si vybrat co za něj. Určitě chci zůstat u podobné velikosti a hw parametrů, chci i čtečku otisku prstu.
Především bych si ale rád zachoval čistý Android a přístup k bezpečnostním aktualizacím. Existuje vůbec jiná varianta, než další Nexus 5X? Pixely už jsou finančně mimo, od zaměstnavatele mám limit kolem 10000.
Bohužel z čistého Androidu je vážně cesta zpět velmi složitá, mám teď dočasně S6 a nemůžu to vystát :)
Díky!
Xiaomi Mi A1?
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj

Hledám náhradu za svojí LG G4.. U té mi vyhovoval velký a celkem kvalitní display a dobrý foťák..

Rozhoduji se mezi těmito telefony :

Huawei Mate 10 Lite https://www.czc.cz/huawei-mate-10-lite- ... boQAvD_BwE

A HTC U Ultra : https://www.czc.cz/htc-u-ultra-cerna/20 ... JUQAvD_BwE

Jen se nemůžu rozhodnout který vzít. HTC je hrozný howado, co se velikosti týče, ale display je dobrý a Huawei má display taky fajn, je dokonce lehčí, ale těžko říct, jaký je to s výkonem a kvalitou fotek..

Poraďte, do čeho jít...
Díky
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Blue Storm »

Kvalitou fotek jsem si jistý, že U Ultra bude o kus jinde než Mate 10 Lite, nehledě na to, že má i OIS, což Mate 10 Lite nemá. Po funkční stránce si myslím, že vyjdou oba nastejno, Mate 10 Lite vydrží déle na baterku, U Ultra bude mít zase lepší displej. Za 8k je ten Mate 10 Lite obstojná koupě, ale pokud je za stejnou cenu U Ultra, asi bych upřednostnil ten.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Xnovic »

Díky za typ.. Půjdu do HTC ..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Má tu někdo zkušenost s Redmi Note 5? Uvažuju o něm a recenze vyznívají veskrze kladně, nicméně tak porůznu jsem našel zmínky, že třeba display má vyblitější barvy, že se telefon při běžném používání lehce seká nebo že dost blbne bluetooth.
Goldnoob team proud member!
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Walker1134 »

Mám redmi note 4, předtím note 3, předtím note 1 a blbnul jen note 1(ale funguje doteď), teďka co mám 4ku úplně v pohodě, nic nezlobí zatím..
5tku bych bral s tím lepším dvojitým foťákem 64gb + 4gb ram: https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-5- ... 56/produkt
Navíc v rodině máme další 2 xiaomi telefony a pohoda.. No už vlastě jen jeden, bráchovy spadl redmi 4X 32gb do kýblu s vodou :lol: ... Předtím šlapal jako hodinky :wink:
Co se týče vyblitých barev mě se zdají pěkné, je to stále ips, na oled samsungy to asi nemá ale jinak jsou dobrý, ale to je každého pohled na věc každý ty barvy vnímá jinak...
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

A BT funguje ok? Používám Mi Band 2 a taky chci aby se mi mobil bez problémů pároval s autorádiem.
Goldnoob team proud member!
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Walker1134 »

Thellwin píše:A BT funguje ok? Používám Mi Band 2 a taky chci aby se mi mobil bez problémů pároval s autorádiem.
Já bluetooth moc nepoužívám, ale co jsem zkoušel externí reproduktor, a u kámoše v autě s rádiem tak žádný problém spárovat se jsem neměl..
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Tak jsem si ten telfon koupil a hned bych s tím nejradši fláknul o zeď. Má to nějakou jeblou čtečku otisků, která funguje jenom když se jí chce. Jenom přidat otisk je problém, protože kdykoliv během toho přidávání si čtečka prostě řekne, že přestane fungovat, takže dvakrát to prst veme a potřetí už třeba ne, takže ende. Když se mi nakonec nějakým zázrakem podařilo otisk do telefonu dostat, tak to 4x po sobě tel odemkne a pak se to opět rozhodně stávkovat.

Zejtra jim to posílám zpátky ...
Goldnoob team proud member!
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od spajdr »

Da se neco lepsiho sehnat do cca 7500,- nez Nokia 8, co se tyce vykonu? (GPU hlavne).
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od CageJ »

A načo to potrebuješ?
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Walker1134 »

Thellwin píše:Tak jsem si ten telfon koupil a hned bych s tím nejradši fláknul o zeď. Má to nějakou jeblou čtečku otisků, která funguje jenom když se jí chce. Jenom přidat otisk je problém, protože kdykoliv během toho přidávání si čtečka prostě řekne, že přestane fungovat, takže dvakrát to prst veme a potřetí už třeba ne, takže ende. Když se mi nakonec nějakým zázrakem podařilo otisk do telefonu dostat, tak to 4x po sobě tel odemkne a pak se to opět rozhodně stávkovat.

Zejtra jim to posílám zpátky ...
U me funguje bleskurychle, bezproblemu možná blby kus no... Hlavně teďka nepomlouvat Xiaomi kvuli jedne blbe zkušenosti :wink:
Důležité je telefon hned zaktualizovat..
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od spajdr »

CageJ píše:A načo to potrebuješ?
Vesmes na vse, mlade jsem uz Nokii 8 koupil. Ja se stale divam, jestli se v te cenove relaci do 8K nenajde neco lepsiho, ale vypada to, ze bez sance :-)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Walker1134 píše:U me funguje bleskurychle, bezproblemu možná blby kus no... Hlavně teďka nepomlouvat Xiaomi kvuli jedne blbe zkušenosti :wink:
Důležité je telefon hned zaktualizovat..
Asi to byl blbej kus, jsem měl druhý den volno, tak jsem si zajel do Prahy přímo osobně, abych to vrátil a ideálně hned vyměnil za nový kus. Bohužel to nešlo na počkání, takže to dopadlo, tak, že jsem si ten novej musel koupit a počkat si na peníze za ten původní, ale tak to nebyl problém.

Ten novej už funguje ok, takže po těch pár týdnech používání jsem zatím spokojenej, výdrž velmi podobná bývalému Lenovu P1 Pro, foťák fajn, čtečka opravdu blesková, telefon se u mého používání nezpomaluje. Dneska mi došlo konečně pouzdro z Číny, tak budu moct vyměnit to gelový, co k tomu bylo v krabičce, protože to je hrozný :)

Kdybych telefon kupoval o měsíc později, tak by mě asi zaujal i Asus Zenfone Max Pro M1 baterie 5000 mAh, nehybridní slot na SIM, takže možno 2x SIM + mSD karta a NFC. HW jinak stejnej (SD 636 + 4/64 GB, 5,9" display). Note by měl mít lepší foťák a co jsem projížděl nějaké testy na netu, tak ten Asus nebude úplně top co se týče optimalizace, protože na tu o 1000 mAh větší baterku nevydrží o tolik dýl.
Goldnoob team proud member!
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Vemu to novým postem, protože jde o úplně něco jiného.

Vybírám tel. pro přítelkyni a nějak nevím, protože když jsem se nenápadně v obchodě, kde měli něco vystavené zeptal, jaký se jí líbí, tak mi bylo sděleno, že má radši takový zakulacenější (můj RN5 se nelíbí pro představu, ale mě přijde, že je to všechno dneska skoro stejný).

Cena nemusí atakovat až těch 7k, ale nechtěl jsem být omezen částkou do 4k, tak jsem zvolil toto vlákno, ideál bych viděl do 5k případně lehce přes, pokud se ta vyšší cena nějak oddůvodní

Požadavky:

- "zakulacený" tedy ne moc hranatý (taky tomu moc nerozumím, viz výše)
- display něco ideálně mezi 5-5.5"
- baterka aby dala v pohodě celý den, tedy žádný půldenní telefon u kterého se v 5 odpoleden člověk bojí, zda mu vydrží ještě hodinu cesty domů
- samozřejmě aby to nebylo úplně liné - bude to o volání, sms, FB, messenger, WhatsApp atd. žádné náročné hry
- slušnější foťák
- dualsim není nutný
- radši ne skleněná záda, její telefony se občas proletí směrem dolů (nabízí se sklo vůbec v téhle cenové kategorii?), nicméně nějaké další požadavky na zvýšenou odolnost nejsou
- Android, nemusí být za každou cenu nejnovější

Tak díky za případné rady, zkoušel jsem něco najít sám, ale je to šílený, v téhle kategorii je tuna dost podobných telefonů a aby se v tom prase vyznalo. Když jsem vybíral pro sebe, požadavek byl velká baterie a hned na výběr nezůstalo skoro nic :)
Goldnoob team proud member!
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Walker1134 »

Nevím jestli je dost zakulacený :lol: , ale mrkni na: https://www.czc.cz/honor-7c-modry/239119/produkt
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od racecar »

"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od Thellwin »

Xiaomi se právě nelíbí, taky mě napadlo, že koupím ještě jeden RN5.

Ten Honor vypadá celkem zajímavě, já bych si ho pro sebe nekoupil, ale v tomhle případě by mohl mít úspěch.
Goldnoob team proud member!
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: Vyběr mobilního telefonu do 7000

Příspěvek od tnema »

Asus Zenfone Max Pro
https://www.czc.cz/asus-zenfone-max-pro ... 83EU_cerna

Bo chvili vydrz a asu Max Pro M1

Nebo si připlatil a vzit jistotu G6?
ntb lenovo i5/1660Ti
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“