Age of Empires 1 a 2

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
BL!zZard
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od BL!zZard »

já teda zůstávám u Voobly.com
Mirek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2009

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Mirek1 »

No mohl by to nekdo vyvrátit.Chtěl jsem to koupit.To HD na steamu zatím nechci..
BL!zZard
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od BL!zZard »

Thellwin píše:Tam jde asi o to, že už nejsou nějaké servery pro tu hru přímo od MS ne?
ano, na MSN bylo zrušeno http://zone.msn.com/en/general/article/aoferetiring
Nordir
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Nordir »

Je tu nekdo kdo by obnovil stare bitvy v HD verzi?
Me nezajimaji zadny podmínky, jaky mel suvereni stat nekde za krale klacka
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od hunterak »

Ja jsem klidne pro ale musel bych to stahnout :D
Matne
Nováček
Nováček
Registrován: 28. kvě 2013

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Matne »

Ahoj, chtěli bysme si s kamarády zahrát starou hru Age of Empires I - Expansion. Nainstalovali jsme si Hamachi - funguje. Když dám vytvořit hru, a poté kámoš dá "show games", napíše moji IP adresu (tu z Hamachi) tak se mu moje vytvořená hra zobrazí, spojení tedy je navázáno. Ale když dá Join, napíše to upozornění Unable join game a nic to nedělá. Zkoušeli jsme to i obráceně (on vytvořil hru a já se zkoušel připojit) a se stejným výsledkem.
Jak to rozjet? Bránu Firewall jsem zakázal a stejně to nejelo. Děkuji za případné rady.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Eddward »

Nema niekto chut si zahrat Age of Empires II HD multiplayer ? Len oficialna verzia, ziadne Hamachi.
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od mlrs »

Eddward píše:Nema niekto chut si zahrat Age of Empires II HD multiplayer ? Len oficialna verzia, ziadne Hamachi.
Predpokladam, ze si chces zahrat s nekym, kdo to umi a ne s tim, kdo to po letech objevil na Steamu a zahral tutorial co :-D
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Eddward »

btw, pred par dnami vysiel v poradi treti datadisk pre AoE II HD :) Mile od nich ze stale hru udrzuju a pridavaju nove veci
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Thellwin »

Já si nedávno koupil HD verzi na Steamu, tak kdyby někdo ze staré party (případně i někdo nový) chtěl dát pár her ... :)
Goldnoob team proud member!
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od HEAD »

Gameplay z definitivni edice AOE2.Je tam kompletne predelana grafika a vylepseny zvuky + podpora 4k rozliseni.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... FLXaeIODTM
Naposledy upravil(a) HEAD dne sob 24. srp 2019, 20:13, celkem upraveno 1 x.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Thellwin »

Hm, pokud tam nebude nějak vylepšená AI, tak to asi pro mě jako majitele HD edice nemá moc smysl, jenom kvůli tomu, že se hrad efektně rozsype na hromadu kamení jim za to ty peníze nedám.
Goldnoob team proud member!
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od HEAD »

Melo by to obsahovat i vsechny kampane/dlc/datadisky.Ta grafika mi pripada o dost lepsi i nez jakou ma HD verze(tam to bylo jen vyssi rozliseni a v definitivni edice je to kompletne predelany).Taky jsem si vsimnul, ze animace jsou kompletne nove.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Thellwin »

Já v tom HD mám tuším vše až na Rise of The Rajas. A jenom kvůli lepší grafice to nekoupím, ta HD vypadá ok.
Goldnoob team proud member!
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od killerek »

Nad jednickou budu uvazovat a dvojku jedine jako levny upgrade HD edice.
Fugas_cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2016

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Fugas_cz »

jednicka je nejvetsi bolest kterou jsem za posledi roky zazil :) ta hra se jim vubec nepovedla
Intel Core i7-7700K, ASROCK Z270 EXTREME4, ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1080Ti OC 11GB, Crucial Ballistix Sport LT 32GB (4x8GB) DDR4 2400
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od riXo »

Definitive Edicia je vonku, mal som zatial len 2 plne hry zo starych kampani, ale uz teraz musim povedat, ze je to good :thumbsup:

Nemal som zatial cas sa do toho plne pustit, ale na druhej strane je to stale Age co pozname uz skoro 20 rokov. Som velmi rad, ze tato hra zije, zasluzi si to. Na druhu stranu, nechaju si za to zase raz zaplatit, len dvacku, ale aj tak :roll:

Tato veriza je prisposobena na sucasnu dobu; takze vsetky predchadzajuce rozsirenia a quality of life zlepsenia. Gameplay nebudem rozoberat, Single ma bavi tak ako ked som to hral 1. krat a multiplayer nehravam na takej urovni aby som to vedel lepsie posudit (vyvazenie civilizacii, ranking, atd.).

Technicka stranka ale nie je aspekt z ktoreho by som bol nadseny, grafika sa mi moc nepaci, musel som povypinat urcite nastavenia aby to posobilo prijemne. Ked pustim benchmark tak FPS je velmi divoke, 40-60, skace to hore dole a videl som aj 1 sec vypadky.... zatial len v benchmarku, takze late game 8 ludi multiplayer... pri takto starej hre, no, je to na zamyslenie. Na druhu stranu pri tejto hre je mozno aj jedno ked to pada na 30fps; aspon ja ten roziel nevidim.

Tak ci tak si to zase raz velmi rad zahram a budem cakat na dalsiu dakvu RTS, teda = Warcraft 3 remaster :)
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Thellwin »

Jeden zásadní dotaz ... někde jsem četl, že pry byla vylepšená AI ... je to pravda?
Goldnoob team proud member!
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od killerek »

Maj to tam napsane, ale nemohu posoudit, dal sem zatím jen dve mapy za Johanku.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Age of Empires 1 a 2

Příspěvek od Leon_ »

killer : to si uvažoval veľmi rýchlo :D
.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“