WinXP - nelze spustit na PC instalaci!

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
summy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2004
Kontaktovat uživatele:

WinXP - nelze spustit na PC instalaci!

Příspěvek od summy »

Zdravím fšechny,
nikdy v životě se mi nestalo, že by po sformátování HDD jsem nebyl schopen nabootovat z CD xpa sp1 a ani sp2. Měl jsem k dispozici 4 disky, takže vadným cd to býti nemohlo. Pak mě jen tak z nudy napadlo si vytvořit bootovací dvd s xpéčkama a ejhle, fpohodě až do konce. Po nainstalování oken vkládám bootovací CD a nelze spustit instalaci. Stáhl jsem poslední virovou databáyi do dvou antiviru a objevili PRD. Plz sb help :wink:

PS: ani po fdisku nič,...
C2D E6650 (OC 2.8), MB-P35C-DS3R Gigabyte, 4x1024 DDR2 1066MHz Kingmax, PowerColor ATi HD4850 512MB DDR3, Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB, Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 400GB
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

zkus to napsat jeste jednou a srozumitelne (co se vlastne stalo, co ti to kdy hlasi, nebo nehlasi atd...), sorry, ale "nejde nabootovat" neni popis problemu, v tom aby se prase vyznalo (co s tim maji spolecneho 4 disky, bootovaci DVD, spousteni instalace z bootovaciho CD po instalace Win) :? :x
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
summy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od summy »

Dony píše:zkus to napsat jeste jednou a srozumitelne (co se vlastne stalo, co ti to kdy hlasi, nebo nehlasi atd...), sorry, ale "nejde nabootovat" neni popis problemu, v tom aby se prase vyznalo (co s tim maji spolecneho 4 disky, bootovaci DVD, spousteni instalace z bootovaciho CD po instalace Win) :? :x
takže ještě jednou a lépe! stalo se to že nemohu nainstalovat windows XP. HDD je zformátován, v biosu nastavene na butovani z cedla.Nehlásí to nic jinak bych to napsal. Za normálních podmínek se objeví "zjišťování hardw. profilu počítače..." a pokračuje instalace, ale u mě ne, tzn. NELZE NABOOTOVAT=NESPUSTÍ SE INSTALACE. No a čtyřma diskama jsem myslel 4 CD disky instalací winxp abych vyloučil špatnost vypálení!! Bootovaci DVD znamená to samé jako bootovací CD akurat je to jina placka ne? No a pokud si v oknech vložíte instalačni CD s winxp, objeví se okénko s několika možnostma jako přeinstalovat winy, dohrát programy,..... aléé v mém případě se objeví ten PRD co sem psal ;-)
No snad tetka to aspon někdo pochňopi
C2D E6650 (OC 2.8), MB-P35C-DS3R Gigabyte, 4x1024 DDR2 1066MHz Kingmax, PowerColor ATi HD4850 512MB DDR3, Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB, Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 400GB
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

No tak to zkus jeste jednou a tentokrat z lisovanyho originalu Win XP no a pak dej vedet jestli se problem opakuje.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Skeeter
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2005

Příspěvek od Skeeter »

No ja mel podobnej problem s tim ze mi sice instalace nabehla,zkopirovalo to soubory a pak po restartu to napsalo: "chyba pri nacitani OS" nebo "OS nenalezen" Bylo to instalovano s origos windows,posleze i se zalozni kopii :) ale porad stejne.Mam podezreni na vadny MBR na disku a proto bych se rad zeptal jestli existuje nejakej programek kterej umi pracovat se systemem souboru,analyzovat a nasledne opravovat pripadne chyby....byl bych moc vdecny kdyby nekdo neco poradil...
CPU:Athlon64 3800+ -Venice- ,MB:EPoX 9NPA+,VGA:ATI Sapphire X700,RAM:4x 512Mb DDR400 A-Data,HDD:Maxtor 80Gb,200Gb + WD RE2 500gb
Mike.Ace
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.Ace »

Zkus tu instalaci zpustit z jine CD/DVD mechaniky. Me nefungoval boot z 52x teacu,ale ze starsiho 24x v pohode sel.
Intel Core i7 930 @ standard frequency /// ASUS P6X58D Premium /// OCZ Platinum 3*2 GB DD3 RAM Triple Channel + KINGSTON HyperX Savage 3*4GB DDR3 RAM Triple Channel /// Sapphire Radeon 5850 1GB RAM /// SATA III Western Digital Black 1TB 64 MB Cache /// SATA II Western Digital Black 640GB 32MB Cache /// OCZ 600W Power Supply /// Samsung SyncMaster 2232BW /// Windows 10 Home 64bit ///
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Skeeter píše:No ja mel podobnej problem s tim ze mi sice instalace nabehla,zkopirovalo to soubory a pak po restartu to napsalo: "chyba pri nacitani OS" nebo "OS nenalezen" Bylo to instalovano s origos windows,posleze i se zalozni kopii :) ale porad stejne.Mam podezreni na vadny MBR na disku a proto bych se rad zeptal jestli existuje nejakej programek kterej umi pracovat se systemem souboru,analyzovat a nasledne opravovat pripadne chyby....byl bych moc vdecny kdyby nekdo neco poradil...
Ty HDD jsou na PATA nebo SATA? Skoro mě to připomíná chybějí F6 driver, popř. problémy některých NV RAID BIOSu verze 4.81 s NV chipset. drivery 6.65 a výše.... (ale to jde odstranit jiným BIOSem nebo použitím jiného NV chipset. driveru). Ještě to taky může být špatně nakonfigurovaným RAID řadičem.
summy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od summy »

no origoše winxp jsem taky zkoušel a nic, mám dvě mechaniky a dokonce sem si půjčil od kolegy rovněž prd, ....
C2D E6650 (OC 2.8), MB-P35C-DS3R Gigabyte, 4x1024 DDR2 1066MHz Kingmax, PowerColor ATi HD4850 512MB DDR3, Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB, Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 400GB
summy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od summy »

disky jsou to atacké, ..... kefšemu ta deská nemá ani SATA radič a ani ATA raid řadič,.. Tento problém totiž nenastal na mojí desce, která je uvedena níže ;-)
Shit píše:
Skeeter píše:No ja mel podobnej problem s tim ze mi sice instalace nabehla,zkopirovalo to soubory a pak po restartu to napsalo: "chyba pri nacitani OS" nebo "OS nenalezen" Bylo to instalovano s origos windows,posleze i se zalozni kopii :) ale porad stejne.Mam podezreni na vadny MBR na disku a proto bych se rad zeptal jestli existuje nejakej programek kterej umi pracovat se systemem souboru,analyzovat a nasledne opravovat pripadne chyby....byl bych moc vdecny kdyby nekdo neco poradil...
Ty HDD jsou na PATA nebo SATA? Skoro mě to připomíná chybějí F6 driver, popř. problémy některých NV RAID BIOSu verze 4.81 s NV chipset. drivery 6.65 a výše.... (ale to jde odstranit jiným BIOSem nebo použitím jiného NV chipset. driveru). Ještě to taky může být špatně nakonfigurovaným RAID řadičem.
C2D E6650 (OC 2.8), MB-P35C-DS3R Gigabyte, 4x1024 DDR2 1066MHz Kingmax, PowerColor ATi HD4850 512MB DDR3, Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB, Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 400GB
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

pri tom bootu se neco spusti, nebo je jen cerna obrazovka??
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

summy píše:Tento problém totiž nenastal na mojí desce, která je uvedena níže ;-)
Tak to je ale výborný popis sestavy... :twisted: Pak "babo raď " ;-)
summy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. říj 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od summy »

Shit píše:
summy píše:Tento problém totiž nenastal na mojí desce, která je uvedena níže ;-)
Tak to je ale výborný popis sestavy... :twisted: Pak "babo raď " ;-)
no opravoval sem kolegovi kompa ;-) s mojim pc to nemá codělat
C2D E6650 (OC 2.8), MB-P35C-DS3R Gigabyte, 4x1024 DDR2 1066MHz Kingmax, PowerColor ATi HD4850 512MB DDR3, Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB, Seagate Barracuda 7200.10 3.5" 400GB
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“