Instalace XP na starsi PC

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
dabe
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2005

Instalace XP na starsi PC

Příspěvek od dabe »

Dobrý den,

můžete mi poradit? Mám originální OEM Win XP-Home. Zkoušel jsem je instalovat na svůj starší počítač (pentium 2). CD se načte správně, bootování probíhá, ale po provedení "zjištění hardwareové kofigurace atd.." se objeví černá obrazovka a v levém rohu bliká bílé podtržítko. Nechal jsem to i přes noc a nic, počítač jakoby už skončil..

Při instalaci Win 2000 se stane to samé, ale černá obrazovka s podtržítkem se objeví jen asi na minutu a pak se normálně objeví dialog s nabídkou: Instalace, Oprava, Konec F3.. a instalace pokračuje standartně.

Obojí je instalováno z CD (zkoušel jsem tři ruzné mechaniky, problém čtení to nebude)

Může mi někdo říct v čem by mohl být problém?

Děkuji David
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace XP na starsi PC

Příspěvek od Dzin »

dabe píše:Dobrý den,

můžete mi poradit? Mám originální OEM Win XP-Home. Zkoušel jsem je instalovat na svůj starší počítač (pentium 2). CD se načte správně, bootování probíhá, ale po provedení "zjištění hardwareové kofigurace atd.." se objeví černá obrazovka a v levém rohu bliká bílé podtržítko. Nechal jsem to i přes noc a nic, počítač jakoby už skončil..

Při instalaci Win 2000 se stane to samé, ale černá obrazovka s podtržítkem se objeví jen asi na minutu a pak se normálně objeví dialog s nabídkou: Instalace, Oprava, Konec F3.. a instalace pokračuje standartně.

Obojí je instalováno z CD (zkoušel jsem tři ruzné mechaniky, problém čtení to nebude)

Může mi někdo říct v čem by mohl být problém?

Děkuji David
Problém je asi v tom že nesplnuješ minimálni podminky konfigurace....
napiš nám co je to za PC to Tve.
Jinak pokud to je OEM tak je to už nelegálni instalace asi :wink:
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

OEM verze je blokovany na 1zakladni desku...aspon myslim

jinak ve skole mame na PII instalovane XP a no problem. Skus si hodit v biosu defaultni hodnoty(set default configuration)
dabe
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2005

Příspěvek od dabe »

Instalační CD jsem si koupil s DVD mechanikou. Ta je v počítači přítomna a je to jediný počítač na který se pokouším Windows instalovat. Proto myslím, že je všechno legální, ne? To jen tak mimo..

Hlavní problém je v nemožnosti dokončit instalaci. Konfiguraci si přesně nepamatuji (nepíšu z domova), ale je tam Pentium 2, 128 MB RAM, deska FIC a grafická karta Radeon Rage (zhruba). Nainstalovany byli bez problému W2000 a všechny programy beží bez problému, poslední hra kterou jsem na tom zkoušel hrát byli Need for Speed (myslím Porsche) tři roky zpátky..

V biosu, pokud si pamatuji nebylo nikdy nic přenastavováno..
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

dabe píše:Instalační CD jsem si koupil s DVD mechanikou. Ta je v počítači přítomna a je to jediný počítač na který se pokouším Windows instalovat. Proto myslím, že je všechno legální, ne? To jen tak mimo..

Hlavní problém je v nemožnosti dokončit instalaci. Konfiguraci si přesně nepamatuji (nepíšu z domova), ale je tam Pentium 2, 128 MB RAM, deska FIC a grafická karta Radeon Rage (zhruba). Nainstalovany byli bez problému W2000 a všechny programy beží bez problému, poslední hra kterou jsem na tom zkoušel hrát byli Need for Speed (myslím Porsche) tři roky zpátky..

V biosu, pokud si pamatuji nebylo nikdy nic přenastavováno..
Napiš presnou konfiguraci až to budeš vedet. Takle je to o nicem.
Ta legalita je na tobe.....
Kam až dojdeta instalace? popiš to podrobneji...
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
dabe
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2005

Příspěvek od dabe »

Přesnou konfiguraci pošlu..

Instalace dojde až do bodu, kdy se má objevit výběr (nabídka) mezi instalací, opravou a ukončením. Jediné co se provede je zjišťování hardwerové konfigurace a to ostatní co předchází samotné instalaci. Pak se objeví černá obrazovka s blikajícím podtržítkem v levém horním rohu a nic se neděje, na nic nereaguje. Tohle se mi ale na minutku objeví i při instalaci dvoutisícovek jenže tak pak následuje právě to pokračování - nabídka instlace atd..

Takže ve zkratce - nedostanu možnost instalovat, ale to co předchází samotné instalaci proběhne..
dabe
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2005

Příspěvek od dabe »

Konfigurace PC je

Pentium III 800Mhz
MB FIC A31
RAM 384 MB
HDD 30GB
VGA ATI RAGE FURY Pro/Wpert 2000

--------------------------------------------------------

instalace proběhne do bodu těsně před objevení dialogu : "Instalační program spouští systém Windows" (tato hláška se už neobjeví)


Zkoušel jsem i jiné XP a stále nic. W2000 přitom naistaluji v pohodě..

Díky moc za rady
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

dabe píše:Zkoušel jsem i jiné XP a stále nic. W2000 přitom naistaluji v pohodě..
Jiný BIOS zkoušel's?
_Stepan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. pro 2003
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stepan »

XP běží na 100% i na slabším HW.

A legalita je podle mně v poho. Pokud ty OEM byly zakoupeny s neperiferní součástí HW, což mechanika je.

Já je nemohl nainstalovat díky vadnému IDE kabelu. Kouslo se to vždy v půlce instalace. Výměna a hurááá úspěch se dostavil.
dabe
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2005

Příspěvek od dabe »

Bios mám 3.2.07
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Pokud uz si tak neudelal, tak zkus Fdiskem "zbořit" partitions na tom disku, jestli tam nejaky jsou (samozřejmě pokud tam nemáš důležitý data) a pokus se udelat tu instalaci na uplne čistej disk - připravenej předem.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

EllE
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: PV

Příspěvek od EllE »

na takovem PC bych pak doporucoval manualne a nebo programkem povypinat vsechny funkce pro "pekny" vzhled... existuji i softy co krom nastaveni zastavi system zrouci sluzby a jine nepotrebne funkce.
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

EllE píše:na takovem PC bych pak doporucoval manualne a nebo programkem povypinat vsechny funkce pro "pekny" vzhled... existuji i softy co krom nastaveni zastavi system zrouci sluzby a jine nepotrebne funkce.
To mu neni nic platne když ho nemuže ani nainstalovat :wink:
Jinak o osekáni win tu je threadů dost.
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“