Chyba pri instalaci Win XP Home

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Waki
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Chyba pri instalaci Win XP Home

Příspěvek od Waki »

Mam problem. Koupil jsem si sestavu Asus K8N4-E(nforce 4,754), Athlon 64 3000+, VM 512MB Ram 400Mhz, HDD WD 120GB, Grafika ATI X700 (PCI-E)+ dalsi normalni zarizeni mys, klavesnici atd. a pri instalaci originalnich Win XP Home mi po zkopirovani vsech souboru na disk a v casti kdy se ma pocitac resetnout ,aby zacala instalace se mi nahodi blue screen s hlaskou PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA a s kecama, ze mam zkontrolovat hardware atd.Win jsem zkousel jinde a probehnou v pohode a ze soucastek jsem snad vymenil uz vse krome desky a porad to nejde.Nevi nekdo co s tim?Diky Waki.
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

koukni, jestli neni novejsi bios
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
Waki
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Waki »

Tak bohuzel,biosem sem si myslel taky, ze by to mohlo byt,ale u nove desky? No budiz,zkusil jsem ho a nahral jsem tam nejnovejsi a na tom samem miste to tentokrat nehodilo modrou smrt,ale hlasku,ze neni neco v poradku,ze windows nemuzou vytvorit konfiguracni soubor atd.,ze mam dat F3 a konec.Pak jsem to zkusil jeste jednou a podruhe to uz zase dela to same,modra smrt!:-(((Diky za kazdou radu,tendle problem mam i na dalsi sestave s uplne jinejma komponentama jen deska je stejna akorat v tehle neni ASUS K8N4-E,ale Deluxe verze.
Dony
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: okr. Mělník

Příspěvek od Dony »

nema to nejaky special IDE drivery? (ktere bys musel nainstalovat pri inicializaci instalace pres klavesu F6)
Obrázek Avatar tancuje, nechce se mu na záchod... :) Windows Vista je tady, řekněte "WTF" :D
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Chyba pri instalaci Win XP Home

Příspěvek od Shit »

Waki píše:....
To vypadá na špatně nastavený BIOS v části o diskových jednotkách.... Pokud jedeš na PATA HDD, hoď vše do defaultu a mělo by to jet... Pokud je to SATA, tak máš blbě nakonfigurovaný pole v RAID-řadiči, popř. chybí F6 driver....
Waki
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Waki »

Tak special IDE drivery to teda nema a nakonfigurovany spatne v biosu to rozhodne neni, je tam vse na default. Uz jsem totiz nakonec prisel cim to je,zkusil jsem jinou pamet. To uz jsem sice zkusil ,ale tedka jsem dal pamet jine znacky a uz to proslo. Takze jsem zase o trosku chytrejsi a tady to muzete uzavrit,diky za rady,Waki.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Waki píše:nakonfigurovany spatne v biosu to rozhodne neni, je tam vse na default. ...
....právě proto - default nemusí být nejlepší řešení... ;-)
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“