Jak smazat druhý Windows

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
petr.c
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2006

Jak smazat druhý Windows

Příspěvek od petr.c »

Jak mám odstarnit z notebooku Windows Pro, který mi tam zůstal po instalaci Win Home? Při startu se mne ptá jestli pustit Win Pro, nebo Home. Ten Pro mi nejde spustit ani v nouzovém režimu. Díky.
Deska MSI LGA775 P965,Intel Duo Core 1.8, RAM 1012 MB, HD 120 Gb,
GeForce 7600 GT...
Rudis
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2006

Příspěvek od Rudis »

Stačí když upravíš startovací nabídku: Ovládací panely -> Systém -> Rozšířené -> Start a obnova -> Nastavení. Tam pak stačí dát Změnit a v otevřenym dokumentu bys měl mít

[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect

a možná ještě něco navíc
ted stačí smazat ten řádek pod [operating systems] který obsahuje daný WinXP Pro, uložit a je to.
Při dalším restartu naběhnou bez ptaní rovnou XP Home

Nebo alternativa, pokud nechceš nic mazat, tak stačí v dialogu nastavit jako výchozí XP Home a pak nastavit podtím čas zobrazení na 0 sekund a výsledek bude stejný
petr.c
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2006

Příspěvek od petr.c »

Já tam ale : ROZŠÍŘENÉ nemám. Je tak akorát: oBNOVENÍ SYSTÉMU, AUTOMATICKÉ AKTUALIZACE, VZDÁLENÝ PŘÍSTUP, OBECNÉ, NÁZEV POČÍTAČE, HARTWARE, UPŘESNIT. A ani pod ničím to nebylo. Jenom pod upřesnit - spouštění a zotavení systému - nastavení mám. vcýchozí op. systém a tam jsou oba. ale ten Pro nejde smazat. Tak co mi poradíš?
Deska MSI LGA775 P965,Intel Duo Core 1.8, RAM 1012 MB, HD 120 Gb,
GeForce 7600 GT...
petr.c
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2006

Příspěvek od petr.c »

A ono to šlo v nastavení. Teď se restartuje .....a je to OK. Díky
Deska MSI LGA775 P965,Intel Duo Core 1.8, RAM 1012 MB, HD 120 Gb,
GeForce 7600 GT...
Rudis
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2006

Příspěvek od Rudis »

Mám anglický Win, takže sem ty český názvy trochu odhadoval :wink:

Jestli máš nastaveny Home jako výchozí, tak stačí nastavit podtím čas na 0 sekund a už ti nabídka nenaskočí.

Jinka je tam ještě tlačítko (já na něm mám Edit), po stisknutí se ti otevře poznámkový blok ve kterém bys měl mít napsáno něco takového

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect


Tak tady stačí smazat ten řádek obsahující Pro a uložit.
petr.c
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2006

Příspěvek od petr.c »

Jo, jo. Tak jse mi to povedlo a šlape to jak má, tada až na myš, kterou nemůžu zprovoznit. Myslel jsem, že dělá problém ten Win Pro ale ne.
Deska MSI LGA775 P965,Intel Duo Core 1.8, RAM 1012 MB, HD 120 Gb,
GeForce 7600 GT...
lam0
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2015

Re: Jak smazat druhý Windows

Příspěvek od lam0 »

Zdar lidi, bratr postupoval podle tohoto návodu, ale odstranil ten windows, který nechtěl. Je zde nějaká možnost ke spuštění toho druhého systému ?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak smazat druhý Windows

Příspěvek od zombux »

jo, dopsat tam ten správný ručně :) respektive upravit existující záznam, aby ukazoval na ten funkční systém.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
lam0
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2015

Re: Jak smazat druhý Windows

Příspěvek od lam0 »

No, on se nedostane do toho druhého, kvůli neplatné licenci, nejde to nějak přes bios ?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Jak smazat druhý Windows

Příspěvek od Krteq »

Zkusil bych live CD nějaké Linux distribuce, namountovat disk a upravit a uložit ten soubor. Pak zkusit nabootovat z HDD a uvidí se.
nojmic8
Nováček
Nováček
Registrován: 26. kvě 2016

Re: Jak smazat druhý Windows

Příspěvek od nojmic8 »

Dej si pocitac - vlastnosti - upresnit - spousteni a zotaveni systemu - NASTAVENI - Tam si zadej vychozi operacni system a doba zobrazeni seznamu operacnich systemu dej na nulu, pote to hned nabootuje funkcni system :)
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“