Záhadné závady v PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
hovnaa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2010

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od hovnaa »

Taky sem měl jednu hodně záhadnou závadu-hraju Vietcong a povídám si přez skype s kámošem v tom se obejví BSOD no a s kámošem sem si dál povídal a když sem máčknul na šipky tak sem prej chodil a když sem zmáčkl myš tak sem přez něj slyšel jak střílím ale na obrazovce nic :-D jen BSOD
BR4D3K
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2005

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od BR4D3K »

Ahoj lidi,mám takovej problémek. U Některých her (např. Mass Effect nebo APB) se mi v určité části hry prostě restartuje pc. Vždy je to na stejném místě. Naopak třeba Mafii 2 jsem dohrál bez jakéhokoliv zaváhání. Už opravdu nevím co s tím. Přikládám výcuc z Everestu o pc.

Kód: Vybrat vše

http://download.cz.hellshare.com/report.txt/1807732
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od martin850 »

BR4D3K: taky podobny problem som raz davno mal. Niektore hry na jednom mieste mi restartovali PC, potom som prisiel na to, ze vzdy ked poklesnu FPS, teda pri nejakom narocnejsom zobrazeni, napriklad vybuchu, viac vojakov a tak... No a bolo to zdrojom. Graficka mala v tom momente o par W vacsi odber a zdroj vzdy vypadol a testartol PC.
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
BR4D3K
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2005

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od BR4D3K »

martin850: zdroj mam 600 v tom bych asi problem nevidel
TranceCZE
Nováček
Nováček
Registrován: 06. úno 2011

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od TranceCZE »

BR4D3K píše:martin850: zdroj mam 600 v tom bych asi problem nevidel
Dodej info o grafické kartě, ovladačích apod., takto nemůžeme poradit.
bj1
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2011

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od bj1 »

caj mam problem s wind-top ae2020 pri on-line hrach uplne zamrzne.musim ho natvrdo vypnout a zapnout. mate nekdo zkusenost s timto problemem?
Daveedek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2007

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Daveedek »

Dobrý den,
ještě než nad dosavadním PC zlomím hůl a budu uvažovat o novém, tak se poptám tady, jestli by někoho něco nenapadlo... Tedy:
Problém - při zapnutí pc se spustí ventilátory, ale nic jiného se neděje, pc nenaběhne...
Současná sestava:
MB: Biostar TPower I45
CPU: C2D E8400 ( nikdy netaktovaný )
RAM: 4GB A-data ddr2
GK: MSI GTX460 HAWX
HDD: Samsung 640 GB ( který přesně nevím )
Zdroj: Fortron blue storm 2 500W

Moje pokusy o řešení:
1) Výměna zdroje Fortron -> Seasonic 620 W ( měl jsem ho jen na vyzkoušení)
2) Výměna grafické karty Radeon HD4850 -> MSI GTX460 HAWX
3) Výměna základní desky Asus P5Q Pro -> Biostar TPower I45 - jako poslední možnost jsem měnil desku, nebyla nová, protože nechci kupovat nové RAM, ale že by měly dvě desky stejnou závadu? to by byla náhoda, nehledě na to že tahle deska začala dělat to samé po měsíci kdy jela ok

Jinak co jsem ještě zkoušel: spuštění s min. HW - jen CPU, 1x RAM, i bez GK (podle zvuku bych poznal jestli počítač nabíhá), bez HDD;udělal jsem memtest na RAM - vše OK; poté jsem zavezl počítač do servisu -> prý vadná základní deska...

Jde mi o to, že si nemyslím, že jsem koupil desku se stejnou závadou jako měla úplně jiná deska. To se mi zdá nepravděpodobné. Není třeba možné, že je vadný zdroj - za určitou dobu dodělá základní desku ale krátkodobě neublíží?

Co byste mi doporučili? Nejvíce teď uvažuju o variantě vše kromě GK prodat a koupit nové...

Děkuji za rady a omlouvám se za plýtvání místem...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Hladis »

Zdroj muze desku nebo jine komponenty poskozovat ,ale v tvem pripade spis vidim odchazejici desky. Uz jsou nejaky ten patek stare a ROHS je svinstvo (tvoreni se studenych spoju). Ale vyloucit vliv zdroje se neda. To se da jednoduse jen jeho promerenim.
Obrázek
lubabe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2011

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od lubabe »

Zdravím,

mám drobný... co kecám velký problém. Tedy ne já, ale rodiče.

Když u nich restartuji PC, tak se systém nenahodí. Otevřu skříň, zkusím upevnit kontakty a vše v pohodě.
Ale když hned potom co Windows nabootují restartuji systém a znovu to samé.
Proud do všeho běží. Myš, HDD a klávesnice svítí. Monitor je však černý, svítí oranžová dioda - vypnuté PC, ale to je zapnuté. Mechanika na DVD svítí, ale na stisk nereaguje.

V podstatě si myslím, že za tím může být několik problémů.

1. Špatný BIOS - nastavení, špatná verze apod..
2. Odchází integrovaná grafická karta
3. Nejméně pravděpodobná varianta - vybitá baterka na MB

(Konektory a kontakty jsou pevně zasunuté, těmi to nebude)

Čím myslíte, že to může být?

Díky všem lubabe
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Hladis »

4. Zdroj dodelal.....
Obrázek
BabySport
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2011

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od BabySport »

jj
UberDiablo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2010
Bydliště: Východní čechy

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od UberDiablo »

2Daveedek: jak jsi dělal ten memtest na ram? jako v jiném pc? já bych být tebou zkusil nějaké co nejobyčejnější ramky, vypojit zdroj z elektriky, nechat pet minut (stopni si to) vyndanou baterku, pak ji vratit zpet, zapojit elektriku a zkusit s obycejnymi ramkami. pokud totiz mas ty svoje adatky s chladicema, obcas se s nekteryma deskama nemaji rady SPD vs. napeti...

pokud bys byl nekde z okoli HK PU, muzeme se na to podivat spolu, mam i spoustu dilu na vymenu/diagnostiku.

ad servis: ve vetsine pripadu (a z me zkusenosti) to dvakrat zapnou, zjisti, ze nic, tak reknou deska. a kdyby sis chtel objednat desku, reknou, ze se to nevyplati, at koupis rovnou desku + cpu + ram, a to pak bude vlastne chtit silnejsi zdroj :-D btw zdroj nic moc na takovou sestavu, fortron sice umi, ale tohle by chtelo spis nejaky sedmikilo..
775 reborn.. X48 & C2D E5200 (THX 2 Frost), zatím pouze @4,9GHz na vzduchu i vodě
lubabe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2011

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od lubabe »

Je způsob jak se ujistit kromě nového zdroje?
eLzyx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Bílina / Teplice

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od eLzyx »

už delší dobu "řeším" problém, že se mi některé (většinou akční) hry na pár vteřin kousnou, zvuk běží ve smyčce, přes obraz se zobrazí cca 7mm silné svislé pruhy a za chvíli můžu hrát dál. Hra nespadne.
CPU mám AMD x6 1055T@3,85Ghz, 4GB DDR2 ram, Ati 5770 512MB 910Mhz jádro a 1250paměti. Nicméně dělá to i v nepřetaktovaném stavu i s jiným CPU. Zdroj je nějakej 400W Fortron.
Ryzen R5 3600, Asus ROG Strix X570-F, 32GB DDR4@3600MHZ, Crucial M550 256GB, 300GB VelociRaptor, RX580, Asus Xonar DX, SilverStone Raven II
Dell 5491 6C/12T Core i7-8850H, MX130 ve 14"/1,5kg; veterán: OQO 01+
UberDiablo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2010
Bydliště: Východní čechy

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od UberDiablo »

2lubabe: proměřit .. ale lepší je normálně zkusit jinej zdroj :-)
775 reborn.. X48 & C2D E5200 (THX 2 Frost), zatím pouze @4,9GHz na vzduchu i vodě
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od CyberDeath »

eLzyx : Neni problem v tom ze se restartuje ovldac grafiky ? Odpovidalo by to chybe ... a mel sem podobny problem kdyz sem mel 5770 v Crossfire (karty se jednu doby prehrivaly a zpusobovalo to tenhle problem - teploty nebyly sice extra vysoke ... ale kdyz sem je dal o slot vedle a zacal je ofukovat tak problem zmizel). Popripade slaby zdroj ? Ve vypjate situaci neni schopen vse uzivit ? 400W forton neni zadny zazrak.
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
Kami17
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2012
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Kami17 »

Zdravím mám tu nový problém byl by někdo tak inteligentní a dokázal by to vyřešit neni to pro mě ale pro kámoše :) takže problém zní: Má ASUS K53E-SX225V (http://www.alza.cz/asus-k53e-sx225v-modry-d233774.htm) a když na něm nějakou neurčitou domu je a dá ho do spánkového režimu a pak ho nechá dejme tomu tak tři hodky bejt a zase obnoví ze spánkového režimu tak dlouho trvá načítání obrazovky spouštětí int. prohlížeče spouštění hudby atd nemůžeme na to přijít už to měl na reklamaci a tam mu přeinstaloval bios nevim co tím docílly ale problém nezmizel je to na stejném bodě já nějaké znalosti z it techniky mám ale ty jsou nedostačující tak proto se obracím k vám předem děkuji za odpověd napište na forum nebo na meila petrfield@seznam.cz diky moc s pozdravej PTF
lubabe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. dub 2011

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od lubabe »

Tak novinka.

Zdroj koupen nový, tichý a výkonnější než starej, ale stále se občas stane, že se prostě musí vytáhnout atd..

Ale napadla mě teplota. Přece pokud je vysoká, tak by se PC neměl teoreticky nahodit. Nebo je to jinak?
ABCompany
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2012

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od ABCompany »

čaute mam zahadny problem z DVD mechanikou lebo ona je všade vpohode ako všetko ukazuje dobre ale ked do nej dam DVD tak sa nič nedeje nenačita nehuči nesvieti ako mrtva a je len jedna možnost ktora sa da potvrdit-ked som daval načisto odznova win ako format a install tak to bolo všetko vpoho ale ked som dal program Copytodvd 4 lebo som si niečo chcel vypalit tak som dal burn a akoby sa stalo presne to načo som klikol nevypalilo vyplulo DVD a už nič nechce ale problem môže byt aj napriklad vyhoreny laser alebo zaprašeny ešte som nepozeral tak žiadam vas profikou o radu prosim Dakujem.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Hladis »

Kami17 píše:Zdravím mám tu nový problém byl by někdo tak inteligentní a dokázal by to vyřešit neni to pro mě ale pro kámoše :) takže problém zní: Má ASUS K53E-SX225V (http://www.alza.cz/asus-k53e-sx225v-modry-d233774.htm) a když na něm nějakou neurčitou domu je a dá ho do spánkového režimu a pak ho nechá dejme tomu tak tři hodky bejt a zase obnoví ze spánkového režimu tak dlouho trvá načítání obrazovky spouštětí int. prohlížeče spouštění hudby atd nemůžeme na to přijít už to měl na reklamaci a tam mu přeinstaloval bios nevim co tím docílly ale problém nezmizel je to na stejném bodě já nějaké znalosti z it techniky mám ale ty jsou nedostačující tak proto se obracím k vám předem děkuji za odpověd napište na forum nebo na meila petrfield@seznam.cz diky moc s pozdravej PTF
Tohle patri do sekce s Notebooky.
ABCompany píše:čaute mam zahadny problem z DVD mechanikou lebo ona je všade vpohode ako všetko ukazuje dobre ale ked do nej dam DVD tak sa nič nedeje nenačita nehuči nesvieti ako mrtva a je len jedna možnost ktora sa da potvrdit-ked som daval načisto odznova win ako format a install tak to bolo všetko vpoho ale ked som dal program Copytodvd 4 lebo som si niečo chcel vypalit tak som dal burn a akoby sa stalo presne to načo som klikol nevypalilo vyplulo DVD a už nič nechce ale problem môže byt aj napriklad vyhoreny laser alebo zaprašeny ešte som nepozeral tak žiadam vas profikou o radu prosim Dakujem.
Pokud zacne DVD mechanika blbnout ,tak se bud reklamuje nebo rovnou vyhodi a koupi nova. Dnes je to normalni spotrebak a odpovida tomi i kvalita.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“