Záhadné závady v PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
6480jojo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. říj 2008
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od 6480jojo »

tak ja mam zahadny problem s 4870x2
pol roka isla normalne s vodnym blokom a zrazu zacala na defaultnych taktoch vyhadzovat VPU Recover. Na najmensich to nerobila tak som tam dal naspat referencny chladic a uz to nerobila. Teraz to zase zacala robit ale nerobi to vzdy :D iba niekedy to robi na defaultoch a na najmensich zase nic. neviem preco to robi, drivery som preinstaloval skusil rozne nastavenia v CCC a stale to iste. Niekedy ide na def. niekedy nie :lol: obcas ked mi to hodi pri hrani multiplayera tak kopem do bedne a trieskam s mysou o stol a inokedy sa uz na tom len zasmejem :-D
AMD Phenom II 940@4Ghz 1.5875V, ASUS M4A79 Deluxe, Ati Radeon 5870Obrázek
4GB RAM CL4-4-4-11 800Mhz 1.8V, Corsair TX750W, Case Thermaltake ARMOR PLUS, HDD WDC 6400AAKS, Win 7 64-bit, Water cooled..
ereso
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2008

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od ereso »

Byl to zdroj. Vyměněn za Forton 400W a šlape to bez chybičky.
CPU: Core2 E7400 (2,9Ghz OC); MB: Gigabyte GA-P35-DS3L; RAM: DDR II A-DATA Extreme Edition 4MB 1100Mhz CL5 dual; GPU: Ati Radeon 3870 512MB Toxic; Disk: Samsung SpinPoint 500GB SATA II; Forton Blue Storm 500W; Artic Cooling Alpine 7 Pro
6480jojo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. říj 2008
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od 6480jojo »

tak u mna nevim cim to bolo ale po vcerajsej instalacii Win 7 to nerobi :D
AMD Phenom II 940@4Ghz 1.5875V, ASUS M4A79 Deluxe, Ati Radeon 5870Obrázek
4GB RAM CL4-4-4-11 800Mhz 1.8V, Corsair TX750W, Case Thermaltake ARMOR PLUS, HDD WDC 6400AAKS, Win 7 64-bit, Water cooled..
Wargas
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2009

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Wargas »

Taky mam takovej zajímavej problém. Když hraju jakoukoliv hru(někdy to dělá i při sledování filmů) tak se mě po pár minutách vypne zvuk, chvilku hraju dál ale beze zvuku to je docela nuda :sad: Naštvu se vypnu hru a najednou naskočí zvuk a jdou z toho ty zvuky který měly jít při hře po pár sekundách to ale přestane. Nevyřešila to ani nová zvukovka ani když zapojim repráky do zvukovky na MB. Zkoušel sem nový ovladače ke zvukovce nic, nejde to. Nevíte někdo čim by to mohlo bejt? Doufam že to neni v reprosoustavě záruku na ni už nemám a taky nebyla zrovna nejlevnější...
Kůča
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 01. kvě 2009

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Kůča »

to já mam problém zase takový že se mi opravdu náhodně při náhodný činnosti sekne celej komp .. někdy může běžet pc tejden v kuse a nic někdy po 5 minutách se sekne .. vždy to udělá tak max 2x za den a nebo vůbec... netuším co stím může bejt prostě z ničeho nic zatuhne a je konec
Kůča KaRteam snowboarding & www.kalbicky.cz
alienhan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od alienhan »

Mám asi 3 dny záhadný problém, počítač zapnu, normálně bootuje, ale na monitoru je "no signal detected", až se konečně pc nabootuje a naběhne do výběru uživatelů, tak to teprve vidím.

Tušítě někdo, co s tím? :?:
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od arxeiss »

Nemáš ten monitor náhodou připojen jako sekundární? Někdy se na něm nezobrazuje nic až do nabootovaní oken
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
rezon30
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2008
Bydliště: Praha

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od rezon30 »

Mám podobnej problém. Po zapnutí zůstane monitor černej. Nepomáhá absolutně nic. Vždycky musím vzít od vedle jinej monitor, s tím to jde hned. A když připojím svůj monitor vedle k jinýmu PC, taky jde hned. Po připojení zpátky všechno v pohodě. Absolutně nechápu čím to je, kabel, oba monitory i grafika jsou v pohodě. Zajímavý je, že to dělá naprosto náhodně jednou za čas, někdy jednou za měsíc, někdy za půl roku a nezávisle na tom jestli se PC zapíná nebo probouzí ze spánku.

//měl bych to po sobě číst
CPU: Intel Core 2 Duo E7300 + Thermalright SI-128 SE | MB: Gigabyte GA-EP35-DS3 (rev.2.1) | RAM: A-Data Vitesta EE 6GB 800MHz | HDD: Crucial M4 128GB + Samsung SpinPoint F1 640GB + Samsung SpinPoint F3 1TB | GPU: Sapphire ATI Radeon HD 4850 + AC Accelero s1 rev.2 | PSU: Enermax MODU82+ 425W | CASE: TT Armor Jr. + 4x Nexus D12SL-12 BW | LCD: Acer 2216 Wsd 22 1680x1050 | KB+Mouse: Logitech -Ultra-X Premium keyboard + A4tech XL-750BF | Sound: Creative Inspire 5.1 5100 / Creative Fatal1ty Gaming Headset
Nightavanger
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 16. zář 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Nightavanger »

Nevim jestli to patří sem nebo spíš do Software - Windows sekce, ale je to pro mě záhada tak to hodim sem :).
Před pár dnama se stala nějaká blbost a když hraju nějaké hry (WoW, CS:S) tak se mi nějak zblbne klávesnice tudíž např Backspace smaže kompletně celý text, 'P' v opeře otevře nějaký okno :D, 'D' mi přehodí psaní do adresovýho pole, šipka doleva mě hodí o stránku zpátky... Přitom vím že jsem nemačkal žádnej insert ani nic jinýho co by způsobovalo že by klásvesnice dělala něco jinýho než v normálu. Přemýšlel jsem o reinstalaci ale zálohovat data, najít CDčko s widlema atd. by bylo moc na dlouho :| . AntiVirem (ESET NOD32) jsem projel, nikde nic. HiJackThis taky a co mohlo bejt závada tak taky nic. Občas když se mi to stane tak pomůže přehodit si anglickou klávesnici na českou, pak třeba normálně funguje mazání a P D atd. :) ale jak se vrátim do hry tak je to zase zblbnutý :-/ Díky za pomoc

//Edit: Jo ještě, teploty PC jsem kontroloval všechno v normálu..
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od X-COM »

Zkus na klávesnici promačkat Ctrl, Alt, Shift a podobný funkční klávesy. Občas sice nejsou reálně zmáčknuté, ale počítač se chová, jako by byly. Zmáčknutím se stav vrátí do normálu.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Nightavanger
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 16. zář 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Nightavanger »

Jo pomaha to ale neni nejakej lek kterej to vyleci a ne pozastavi sireni? :D
Popopki
Nováček
Nováček
Registrován: 07. čer 2010

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Popopki »

čau mám takový problém občas když hraju nebo koukám na videa v KMplayeru tak se mi sekne komp a musím ho restartovat.Stává se mi to průměrně jednou do týdne ale někdy i 2x za den a nwm co s tím.Zkoušel jsem zkontrolovat Pc ESETEM ale nenašel mi žádný vir a nwm co s tím mám dělat.Mám windows Xp a mám takovouhle sestavu
AMD Phenom(tm) X4 925 Processor
Základní deska: Gigabyte MA785GT-UD3H
Paměť: 2GB
Grafická karta: Ati readon HD 5770 series
Pevný disk: 320gb
Zvuková karta: Ati HDMI Audio
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od X-COM »

Popopki píše:čau mám takový problém občas když hraju nebo koukám na videa v KMplayeru tak se mi sekne komp a musím ho restartovat.Stává se mi to průměrně jednou do týdne ale někdy i 2x za den a nwm co s tím.Zkoušel jsem zkontrolovat Pc ESETEM ale nenašel mi žádný vir a nwm co s tím mám dělat.Mám windows Xp a mám takovouhle sestavu...
1) celý ho protestuj http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=128&t=21622
2) Jak dlouho tam máš Win XP nainstalované?
3) Nainstaluj aktuální ovladače z internetu od všech komponent.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
metalica01
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od metalica01 »

No mě se taky stala zvláštní věc...Jednoho dne sem zapla počítač...hezky naběhl a sotva se načetla poslední ikonka už se zase začal vypínat...nestačila sem ani z myškou hnout...Pořád se vypínal a zapínal...Tak sem ho jednoduše přeinstalovala a byl klid...
street2style
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2009

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od street2style »

Mne sa deje stale jedna zahadna vec. Mam Win7 a ked dam vypnut pc tak pc sa ako keby vypne (normalne nabehne odhlasovanie... obrazovka zostane cierna ako keby bol vypnuty) ale pc stale bezi (diody svietia, ventilatory idu) az ked stalcim tlacitko zapnutia/vypnutia na pc tak az potom sa vypne, dokonca niekedy sa restartuje... mimochodom neviete co s tym?
Radagabi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2010
Bydliště: Olomouc

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Radagabi »

Já,respektive táta zažíval na svém PC také jednu bezva záhadu,měl Flashku(myslím 256MB),kterou když dal do svého PC tak data v pohodě všechno šlo spustit kopírovat,ale v jiném PC to nikdy nefungovalo.Zkoušeli jsme to u známých i ve škole,dokonce i v servisu."Ajťáci" se tomu smáli,až do doby kdy zapojili Flashku do svého PC,nenaběhla :) . Nikdy jsme nepřišli proč,dokonce ani sformátování nepomohlo,fakt záhada :D,kdo na to příjde má u mě kýbl zmrzky.
Btw. pokud vím tak už ji stejně někdo dávno vyhodil :))) .

EDIT:Četl jsem nějaký starší příspěvky a to mi připomělo ještě jednu.Řešilo se to myslím na extrahadware nebo czc,fakt teď nevím....spíš na czc....,prostě zase skříň,borec dal PC do jakési noname skříně a nefakčilo,ve všech ostatních jo. Pak se zjistilo,že za to mohli šroubky,který obsahovali nepatrné množství stříbra.
Základní deska:Gigabyte GA-880GA UD3H Procesor:AMD Phenom II X4 925 + GELID Solution Tranquillo Operační paměť:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Grafická karta:Sapphire HD 6850 Toxic 1GB GDDR5 Pevný disk:WesternDigital 250GB + Samsung SpinPoint F3 - 1TB Zdroj:Seasonic SS-550ET-F3 500W Bronze Skříň:CoolerMaster Elite 430 + Scythe KM03-BK Kaze Master Pro 5,25" + 3× Fractal Design 120mm Silent Series R2 + Coolermaster BC 120 Blue 120mm Operační systém:Windows 7 64bit
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Stoobi »

Já si teď taky nějak nevím rady. Kolega v práci mi přinesl PC, které z ničeho nic zatuhlo, on restartoval a následně už se na monitoru nic neobjeví. PC se zapne, ventilátory rozjedou a indikace žádnou chybu nedetekuje. Monitor je ale černý...po asi 15 vteřinách PC samo restartuje a pořád to samé...restartuje stále dokola. Nepomohl ani reset CMOS. Bohužel tu teď nemám jiné paměti nebo grafiku, abych vyzkoušel, jestli to není chyba některé komponenty.

Jedná se o následující sestavu:
FORCE3D Radeon HD 5670 1GB DDR5
Gigabyte GA-H55M-USB3 (rev.1.0)
Intel Core i5-750 BOX
Zeppelin Gold 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz

a zdroj je Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W OEM

Nenapadá někoho něco? Nesetkal se s něčím podobným? Zkoušel jsem i přemísťovat paměťové moduly, nebo použít jen jeden, ale také nic.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od tielka »

toto mě udělala grafika
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od Aigor »

V práci zrovna taky řeším zajímavej problém. Síťová tiskárna Xerox pro střední podnikovou zátěž, cca rok stará. Funguje perfektně, dokud tam nepošleme nějaký dokument z EU. Jakmile se někdo pokusí vytisknout směrnici, nebo předpis EU, vyhodí to nějakou nesmyslnout chybu a pomůže jenom série restartů. Servisák na to tady byl už dvakrát, FW přehranej, všechno zkontrolovaný, ale na nic nepřišel. Legrační na tom je, že všechno to jsou PDF generované ze stejného místa, takže ani chybou ve formátu to být nemůže (jiná tiskárna to samozřejmě přechroupe). Ale když se zmíním, že máme problém s tiskem dokumentů z EU, zavání to skoro provokací :twisted:
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od veteran13 »

:lol: tiskárna jak má být
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“