Stránka 1 z 2
otáčky hdd
Napsal: pon 19. čer 2006, 23:05
od feErda
Nevíte někdo o nějakém programu, který by zjistil přímo otáčky harddisku? Vím že je hodně programů, ale ty zjistí jen přenosovou rychlost v MB/sec, ale chtěl bych zjistit právě kolik mám otáček:/
Napsal: pon 19. čer 2006, 23:07
od Butch
Staci zjistit presny model HDD v nejakym softu a pak si na netu najit otacky(treba pres google)
Easy ne? Trochu snahy.
Napsal: pon 19. čer 2006, 23:10
od feErda
ale to mi je jasne (na zacatku sem mel tech asi 5400 ot) ale proste uz mam jaksi dost pomaly ten hdd a prave by me ty otacky zajimaly
Napsal: pon 19. čer 2006, 23:11
od Thellwin
Pomalý znamená přesně co ? To nebudou otáčky, ale třeba to, že jede v PIO módu místo DMA ... btw, když tak by neškodilo sem dopsta sestavu, ať víme co je ten disk a zbytek zač.
Napsal: pon 19. čer 2006, 23:14
od Butch
feErda píše:ale to mi je jasne (na zacatku sem mel tech asi 5400 ot) ale proste uz mam jaksi dost pomaly ten hdd a prave by me ty otacky zajimaly
Otacky zustanou vzdy stejne, za pomalost muze neco jineho.
Moznosti proc je disk pomaly je mraky.
Napsal: úte 20. čer 2006, 13:27
od feErda
ale on uz je dlouho takový pomaly a jede v rezimu DMA... navic sem delal ruzne testy a nic neni chybne, ale proste prenos (v hdtune je: max: 10,8mb/sec, min: 0,9mb/sec, average: 6,9 mb/sec) no neni to pomalé? jinak jde o typ: Segeate ST330621A 30GB
Napsal: úte 20. čer 2006, 14:20
od amd.21
otacky se ti jen tak ze srandy nezmeni...preinstaluj system a uvdis ze bude zpatky takovy rychly jako byl,pokud ne,bude chyba v disku(treba uz je moc stary)

Napsal: úte 20. čer 2006, 14:35
od feErda
formatuju skoro kazdy mesic prosimte

no je stary cca 5 let, ale co to potom ma za smyl, ze otacky se nemeni.... tak jak to potom funguje:)
Napsal: úte 20. čer 2006, 14:48
od amd.21
tak ja nevim,treba ma zadrene loziska a proto se toci pomaleji

Napsal: čtv 22. čer 2006, 23:01
od feErda
amd.21 píše:tak ja nevim,treba ma zadrene loziska a proto se toci pomaleji

no a proto chcu vedet kolik to ma otacek:) a ptam se jeste jednou: neni nahodou nejaky program na zjisteni otacek harddisku?.)
Napsal: pát 23. čer 2006, 11:22
od MaTTo S
KEBY sa ti zmenili otacky na disku tak by uz nesiel vobec tak sa uz uvedomte
mozu byt na disku chybne sektory a disk ich preskakuje pri citani a preto je pomaly alebo je hrozne fragmentovany ... no vsetko mozne môze byt ale uz prosimvas prestante pisat o otackach disku tie su stale rovnake a menia sa akurat tak ze ked je disk vypnuty je 0 rpm ,a ked je zapnuty je presne tolko kolko udava vyrobca tak neviem co tu riesite
Napsal: pát 23. čer 2006, 13:30
od miho
Jak je na tom motor a loziska se da poznat podle S.M.A.R.T. hodnoty "SpinUp Time".
Rychlost otaceni musi byt presna a konstantni proto se pouziva pro pohon ploten krokovy motor. Z tohoto duvodu je jina rychlost otaceni nez nominalni prakticky vyloucena.
Napsal: pon 3. črc 2006, 09:18
od koubek10
Ahoj teď se zptám když jsem pitomí přes HDD no co lidičky nikdo nespadl z nebe rovnou chytrý :: já jsem instaloval Windows XP na Seagate 200GB sata a rozdělil jsem ho na 4 odíly
Windows XP 48,8GB,Hry 58,3GB,Vypalováni DVD 30,2GB Virtuální CD 48,8GB když jsem nemněl tak zaplněný disk tak to šlapalo hodně rychle ale teď pomalu při spuštění PC musím čekat +- 5-6x oběhnutí ty modrý čárky jak nabíhá systém dřív sem čekal max. 2 čárky a ještě k tomu musím čekat +- 1min aby se najel systém na 100% čím to je
A na oddílu Windows XP má zůstatek 29,1GB dělám i defragmentaci disku a nic,přes WIN XP manager čistím registry,historii čím to je ????? prosím
Napsal: pon 3. črc 2006, 09:30
od Limoto
koubek10 píše:Ahoj teď se zptám když jsem pitomí přes HDD no co lidičky nikdo nespadl z nebe rovnou chytrý :: já jsem instaloval Windows XP na Seagate 200GB sata a rozdělil jsem ho na 4 odíly
Windows XP 48,8GB,Hry 58,3GB,Vypalováni DVD 30,2GB Virtuální CD 48,8GB když jsem nemněl tak zaplněný disk tak to šlapalo hodně rychle ale teď pomalu při spuštění PC musím čekat +- 5-6x oběhnutí ty modrý čárky jak nabíhá systém dřív sem čekal max. 2 čárky a ještě k tomu musím čekat +- 1min aby se najel systém na 100% čím to je
A na oddílu Windows XP má zůstatek 29,1GB dělám i defragmentaci disku a nic,přes WIN XP manager čistím registry,historii čím to je ????? prosím
jednou za cas proste musis reinstallovat widle

ale kazdopadne bych to projel Ad-Awarem, TuneUpem06 a Registry Mechanicem

Napsal: pon 3. črc 2006, 09:50
od koubek10
Ja používám Spyware Terminator Já se bolím přeinstalovat Windowsy protoře já nechci zas znovu istalovat ovladače,programi ((( když to přeistaluji jak říkař kat to musím znovu istalovat programi a vladače a jestě musím zalovat dokumenty co mám na disku nebo se něco znění sistemu a oni ty ovladače a programy zustanou jak jsou ????????
Napsal: pon 3. črc 2006, 13:56
od Johny_g
koubek10 píše:Ja používám Spyware Terminator Já se bolím přeinstalovat Windowsy protoře já nechci zas znovu istalovat ovladače,programi ((( když to přeistaluji jak říkař kat to musím znovu istalovat programi a vladače a jestě musím zalovat dokumenty co mám na disku nebo se něco znění sistemu a oni ty ovladače a programy zustanou jak jsou ????????
Prosim, rekni tomu simpanzovi co za tebe pise prispevky at pise cesky, treba pak aspon pochopime na co se ptas.

Napsal: pon 3. črc 2006, 15:30
od Don
tenhle bordel dela vetsinou hlavne vecna instalace a odinstalace her a podobnyho smejdu... zustane to vsude kde muze a dost to po case brzdi system
Napsal: pon 3. črc 2006, 16:23
od koubek10
Ano to sohlasím ale co stím jedině přestalovat system ale já nechci zas instalovat ovladače a programy jdeto že to přeinstaluje ale nevi maže progrymy a ovladače ????
Napsal: pon 3. črc 2006, 16:31
od Don
musel by jsi procistit system ale jak to ctu tak to radsi nedelej... muzes napachat velke skody
Re: otáčky hdd
Napsal: čtv 15. kvě 2014, 21:50
od -xr-
Čus kdo chce zjistit otáčky HDD a vše o něm i o vašem PC stáhněte si SPECCY (
http://www.piriform.com/speccy/download ) Dobrý program doporučuji .