Stránka 1 z 1
Trinitron & Flatron
Napsal: úte 24. úno 2004, 11:10
od SKladany
Dobrý den,
nevíte, jaký je mezi těmito obrazovkami rozdíl?
Děkuji
Lukin
Odpověď ...
Napsal: úte 24. úno 2004, 12:18
od Magnusson
Ahoj ...
Trinitron je plochy s 2 viditelnymi vyrovnavacimi pruhy. Ma mit lepsi barevne rozlozeni atd ... ale me osobne ty pruhy vadi
Flatron je plochy obraz bez 2 pruhu. Sam mam flatron (Samsung 755 DFX a jsem naprosto spokojeny.
Mag
Napsal: úte 24. úno 2004, 12:22
od NANAO
Zkusím alespoň ty hlavní rozdíly.
CRT TRINITRON je technologie používající :
- promítání obrazu na výřez z válce o průměru 9m s rovnoměrným děrováním v "masce" (zvislé pásky s rovnakou vzdáleností)
- použita jiná struktura uloženi trojice luminiforů na stínítku obrazovky
- použitý jiný systém vychylování (technol. konstrukce vych.cívek)
paprsku elektrónů v horizontáním směru
- hůř dosažitelná geometrie obrazu
- horší homogenita bílé plochy
CRT FLATRON je lacinější technologie používající :
- promítání obrazu na výřez z válce o průměru 50m s nerovnoměrným děrováním v "masce" (vzdálenost zvislých pásků masky se od středu lineárně zvětšuje (střed 0,24mm ,kraje 0,25mm) pro dosažení homogénní ostrosti po celé ploše obrazovky.
- menší plocha zvislých pásků masky pro zvýšení prostupnosti elektrónového paprsku na stínítko obrazovky na dosažení vyššího kontrastního poměru a svítivosti/m2
- použita jiná struktura uloženi trojice luminiforů na stínítku obrazovky
- použitý jiný systém vychylování paprsku elektrónů v horizontáním směru pro dosažení optimální zbíhavosti elektrónového paprsku v rozích obrazovky a tím zlepšení geometrie obrazu.
- menší energetická náročnost na horizontální obvody
U obou technologií přibližně stejná životnost elektrónového děla
Napsal: pát 27. úno 2004, 20:51
od Tornquist
U staryho poce mam ADIcko se Sonackou maskou FD Trinitron a ty pruhy mi tam jsou dost putna. Napr. behem hrani si toho clovek nevsimne a pri psani dokumentu ve Wordu to nevadi..