NVIDIA News

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
jajajaja
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. pro 2020

Re: NVIDIA News

Příspěvek od jajajaja »

Hladis píše:Proc by nemel, logicky by ted po tomhle mel dostat vzorek taky. :roll:

Jsem zvedav na ten lity boj za ty, co jsou na blacklistu od AMD a jinych firem. :roll: Zadny nebude, nejsou dostatecne znamy youtuberi, kteri si nahoni sledovanost. V nV jsou pekny mocky, ze se nechaji vydirat par saskama z youtube, ted je muze vydirat klidne i DD. To nevymyslis, nejaky nonfactor z youtube vydira komercni firmu, aby mu laskave navalila zadarmo jeji produkt, jinak....komunismus hadr. //facepalm

Protože nv nemá fan komunitu jako AMD, která bude kupovat i špatný karty podle značky. Jakmile přestanou dělat nejrychlejší karty, přestanou prodávat, protože jedou hlavně na marketing a PR.
AMD si to může dovolit, nv třeba taky, ale rozhodně mín.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA News

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Naopak, NV se stále bude porádvat už ze setrvačnosti, BFU chce Geforce. NV měla větší tržby i v dobách kdy měla horší karty. AMD/ATI mělo větší tržby jen v dobách FX.

Hladis - To jsi trochu přestřelil. Jací komouši? Tohle je nátlak a korupce. Nebavíme se tady o ňákym random youtuberovi (oni jim říkal influenceři eghm), ale o jedný z největších sajt co se recenzí týče. Díváme se na recenzenty. Pokud firma bude sponzortovat hardwarem určité recenzenty co jí jdou na ruku a testujou podle jejich guidelines a úmyslně nespolupracovat s jinými jedná se o jasnou korupci, nic komoušskýho tu neni. NV nemusí nikdomu posílat nic a je to. Jakmile se ale už rozhodne posílat, musí to být fair a ne s podmínkama kde si žádaj ovlivnění recenzí aby vypadali podle jejich noty.

Já kdybych se zachoval ve sym oboru takhle tak je to jednoznačná korupce. A to opomíjím ty lživé kecy o herní komunitě a stavu RT na trhu.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Hladis »

DOC:
HU je maly kanal, se podivej kolik lidi na ne kouka. Jinak tedy dle tve logiky musim dat moji vec nekomu jinemu zadarmo, ikdyz o me pise ad absurdum negativne kde muze a kdyz to nedam a reknu mu, ze az zacne psat o me lip, tak mu ji mozna dam, zacne dotycny kricet jak potrefenej. Je to moje vec a nemaji narok to mit ode me zadarmo. Jak jsem rekl, v tom pripade na to ma narok jakykoliv garazmistr vcetne DDho. A to pokrytectvi typu: "Oni jsou velky youtuberi, na maly serem", je tresnicka na dortu tyhle saskarny. Fakt nechapu nV, ze se z tohohle podelala, neovlivnilo by to nic. Ted zavdala precedentu, kdy si youtuber muze diktovat soukromy firme. PS: Jinak kdyz mluvis o korupci, tak v tom pripade by ti youtuberi museli odmitnout jakykoliv produkt zadarmo od jakykoliv firmy.
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Srandista »

A ked sukromna firma diktuje youtuberovi, co ma hovorit, to precenes akoze nie je?

Ja tu inak furt krutim hlavou nad tym, jak niektori stale dookola pisu, ze Nvidia nieco nikomu posiela "zadarmo". To nie je ziadne zadarmo, ale za reklamu, ktoru Nvidii na oplatku recenzent svojou recenziou ponukne. Tu sme stari paprdovia, ale drtiva vacsina dnesnych zakaznikov necita ziadne recenzie v casopisoch, alebo na webovych magazinoch. Nie, oni tie recenzie "konzumuju" na YouTube. Nvidia nie je blba, takze distribuje karty podla toho, kde je jej market. To jej ale nedava ziadnu pravoc vyzadovat, ako ma alebo nema nasledovna recenzia vyzerat. To by uz potom samozrejme nebola recenzia, ale sponzorovany obsah, co musi YouTuber jasne specifikovat a potom sa na to uz samozrejme vztahuju ine pravidla. Ale brat za ok, ze "dakto mi daco poslal, a k tomu mi napisal scenar, podla ktoreho musim ist, or else...", to uz niekto asi nema uplne v hlave v poriadku...

Oh, a btw, to ze HUB o Nvidii pise ad absurdum negativne kde moze asi nema ziadnu vahu, ked sama Nvidia na vlastnych strankach stale a nadalej pouziva citat ohladom DLSS prave z HUB...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Hladis »

Dava mu to zadarmo, muze si diktovat co chce, treba ze youtuber s tou kartou zatancuje kozacka. Kdyz ho nezatancuje, dostane prd. :roll: Sam jsi si odpovedel v tom, ze ta firma neco ocekava (mel bych rvat korupceeeeee), proto mu to posila zadarmo a kdyz nedostane co ocekava, tak mu priste posle prd. Tedy spravne zasadovy neutralni youtuber by mel odmitnout v tomto pripade jakykoliv produkt od jakekoliv firmy. :idea: Ja zase kroutim hlavou nad nechapanim zcela jasneho vztahu dvou subjektu a nad ocividnym pokrytectvim. Doufam ze vy velci bojovnici tedy pujdete protestovat za Webwalkera a vesmes ted uz i za DDho. 8)
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Ache »

Hladis píše: Doufam ze vy velci bojovnici tedy pujdete protestovat za Webwalkera a vesmes ted uz i za DDho. 8)
To zní dost blbě, když zmíníš oba v jedné větě, za webwalkera bych protestoval.

Za DDementa možná také, ale aby mu ASUS, MSI a jiné AIB děvky přestaly posílat karty na účelové zmanipulované testy. :-D U mě si třeba tímhle ty značky dobrý jméno nedělají a tak při výběru nvidia karty raději sáhnu / doporučím třeba ten Gainward. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Srandista »

Hladis píše:Dava mu to zadarmo, muze si diktovat co chce.
Nie.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: NVIDIA News

Příspěvek od skaven321 »

Diktovat moze(moze sa pokusit), ale bezne by redakcie mali ukazat Linusov prostrednik takemu diktovaniu.
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Hladis »

Ano muze a pokud ti youtuberi chteji byt tedy nezavisly a hrat si na neutralni, maji odmitnout jakykoliv produkty a bonusy poskytnuty "zadarmo" a od firem nebrat nic takoveho, jinak jsou automaticky ve stretu zajmu. Jak proste.
Ache píše:To zní dost blbě
Nezni a klidne bych ten seznam rozsiril i o No-X, OBRa...., bud vsichni, nebo nikdo, jinak je to prehlidka pokryteckych plku.
Srandista píše: Nie.
Si tedy odporujes sam sobe.


//
What ? To je ale pitomost.
Obrázek
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA News

Příspěvek od killerek »

Hladis: Pro zacatek jsou proti zakony na ochranu spotrebitele, dale nejake zakony na zneuziti velikosti v obchodnim vztahu a v pripade hodne prehnanych "recenzi" by to mohlo jit pres ruzne urady na ochranu hospodarske souteze az treba k nahrade skody konkurenci. A zrovna v USA je zalovatelne snad cokoliv. Uplacene recenze, ikdyby jen produktem zdarma, take nejsou v limitu zakona. Okecavat to muzes, jak chces.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Ache »

Po Geforce Partner Programu je tohle jen nepodstatná pitomost. GPP nvidii prošlo tehdy v pohodě a děvky jako ASUS, MSI, Gigabyte na to kývli a konkurenci omezili. Proti tomu nějaký jůtuber bez samplů na testy je prkotina. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: NVIDIA News

Příspěvek od skaven321 »

nj, preto treba nad kazdou takou prkotinou mavnut rukou
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA News

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hladis píše:DOC:
HU je maly kanal, se podivej kolik lidi na ne kouka. Jinak tedy dle tve logiky musim dat moji vec nekomu jinemu zadarmo, ikdyz o me pise ad absurdum negativne kde muze a kdyz to nedam a reknu mu, ze az zacne psat o me lip, tak mu ji mozna dam, zacne dotycny kricet jak potrefenej. Je to moje vec a nemaji narok to mit ode me zadarmo. Jak jsem rekl, v tom pripade na to ma narok jakykoliv garazmistr vcetne DDho. A to pokrytectvi typu: "Oni jsou velky youtuberi, na maly serem", je tresnicka na dortu tyhle saskarny. Fakt nechapu nV, ze se z tohohle podelala, neovlivnilo by to nic. Ted zavdala precedentu, kdy si youtuber muze diktovat soukromy firme. PS: Jinak kdyz mluvis o korupci, tak v tom pripade by ti youtuberi museli odmitnout jakykoliv produkt zadarmo od jakykoliv firmy.
Nikdo nemá nároky na nic.

Budu se opakovat, ale realita je takováhle.

Nvidia nemusí a ani by neměla nikdomu nic posílat zadarmo. Pokud už se tak rozhodne, nemůže to být pod podmínkou "o produktu budete mluvit tak a tak, vcyhvalovat to a to a nic jiného". Obvzláště ne pokud se jedná o zápůjčky recenzentům, jejichž výroky ovlivní prodeje produktu a veřejné mínění o něm. To je jednoznačná korupce.

NV se z toho podělala až když to rozmáznul Linus a ostatní, a to zcela správně. Opět řeknu mohli si to odpustit, prostě přestat posílat karty, nebo jí prostě poslat jedna karta je nic nestojí a PR by dostali pozitivní, dokonce měli ty citace z HW unboxed na svym vlastnim webu protože to HW unboxed při svém rozboru Nvidiáckého RT pochválil. Pokrytectví největšího zrna, je naprosto správně že za to dostali přes pazouru.

Nevim co se stalo u Webwalkera, DD je zdiskreditovanej kretén jako byl kdysi Hulán, to se nedá vůbec srovnávat oproti mezinárodnímu review kanálu. Rovněž neříkám že AMD je lepší.

Ona by NV fakt problém neměla kdyby prostě přestali posílat, problém byl ten průvodní dopis, a to ne od ňákého PR poskoka, ale od vysoce postavené osoby.
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Tronar »

Hladis píše:... Doufam ze vy velci bojovnici tedy pujdete protestovat za Webwalkera ...
On nekdo z AMD dal webwalkerovi nabidku hardwaru zdarma za protihodnotu z ustredi naplanovanych recenzi? Jestli ano, pak jsou to stejni ... jako NVIDIA.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Srandista »

Předmět: AMD Radeon RX 6800(XT) - Info, recenzie
webwalker píše:GPUreport je u polský AMD na černé listině, takže asi tak.
Předmět: AMD Radeon RX 6800(XT) - Info, recenzie
webwalker píše:Proč jsem na černé listině? Tak to fakt nevím, ale je to tak.
Nechcem webwalkera nijako zhadzovat, ale podla jeho vyjadreni nevie preco je na black liste a nedostal ani ziaden e-mail, kde by ho AMD vyzyvalo ku krajsim recenziam, aby bol nasledovne z black listu vyradeny.

Mne pride, ze niektori zcela schvalne ignoruju hlavny problem, o ktorom je tu debata a preco vobec vnikol tento shitstorm. Tu totiz vobec nie je problem, ze Nvidia zaradila HUB na black list a prestalka mu posielat FE karty. To, ze nejaka spolocnost zaradi recenzenta na ciernu listinu je v tomto obore uplne normalne, a vobec sa to dalej nerozmazava, pretoze nie je preco. Ked bol Steve z GN pridany na black list u Corsairu, tak to spomenul v jednom videu, a bolo... Nikde nevyliezol ziaden Jay, ziaden Linus a nesnazil sa to pred celym internetom rozmaznut. Teraz ale prisla Nvidia, a povedala, ze ak chcete nadalej dostavat nase karty, tak vase recenzie uz nebudu nezavisle... A to, ze niekto je s tymto v pohode, pripadne este toto spravanie zo strany Nvidie podporuje, nad tym mi fakt zostava rozum stat...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: NVIDIA News

Příspěvek od skaven321 »

Srandista píše:
webwalker píše:Proč jsem na černé listině? Tak to fakt nevím, ale je to tak.
toto mi skor pride, ze polska pobocka zhodnotila, ze cesky recenzent nema velky dosah na predajnost v polskom priestore
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: NVIDIA News

Příspěvek od webwalker »

Normálně se k tomu nevyjadřuju, ale když to tady tak čtu, tak jen na vysvětlenou:

Asi takhle. Já nejsem na černý listině AMD, já jen nejsem na bílé listině :)
On v tom ale rozdíl není. Pokud nejste na seznamu důvěryhodných webů (bílá listina), nedostanete karty, ovladače a ani vás nezvou na meetingy. Když jsem těm sedlákům z redisfast.pl (PR agentura spravující východní Evropu) napsal, že žádný problém a ať mě tam tedy připíšou, tak to odmítli (bez zdůvodnění).

Nadšený z toho nejsem, ale neřeším, nebrečím, jen jsem si redisfast.pl vyškrtl ze svého bílého seznamu důvěryhodných firem :)

Mrzí mě to jen kvůli čtenářům GPUreport, protože se tak na GPUrepotu nedostanou k recenzím referenčních modelů AMD (i když je samozřejmě doma mám). Jakmile nastoupí karty AIB, recenze Radeonů hned dělat začnu.

PS: Jinak takové chování ze strany AMD či NVIDIA vidím jako spíše kontraproduktivní. Na tom prostě nevydělá vůbec nikdo jen to jitří emoce. Vsadím se, že to uplakané video bude mít nakonec obrovskou sledovanost a černý Petr zůstane ve stáji zelených :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: NVIDIA News

Příspěvek od Thellwin »

webwalker píše:Mrzí mě to jen kvůli čtenářům GPUreport, protože se tak na GPUrepotu nedostanou k recenzím referenčních modelů AMD (i když je samozřejmě doma mám). Jakmile nastoupí karty AIB, recenze Radeonů hned dělat začnu.
Možná hloupá otázka, ale ... když ty karty doma máš, co brání v jejich zrecenzování?
Goldnoob team proud member!
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: NVIDIA News

Příspěvek od webwalker »

No asi takhle - jejich čas je už pryč a psát na ně recenze dnes je již prostě jen ztráta času.
Kdo chtěl, ten si recenze přečetl již před měsícem na jiných českých webech a navíc, ty karty jsou dnes již vyřazovány z prodejů.
Nepředpokládám tedy, že by o jejich recenze byl dnes nějaký extra velký zájem. Před měsícem určitě, ale teď už ne. A tak ten čas raději věnuji recenzím GeForce RTX 3060 Ti, které se jakž takž sehnat dají a jsou proto čtené.

Tím neříkám, že v případě, kdyby byly referenční Radeony znovu naskladněny, že bych nenapsal recenzi alespoň na Alzu, ale popravdě o tom pochybuji a počítám spíš jen s recenzemi vendorských karet.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA News

Příspěvek od HEAD »

Kdo chce recenzi muze se podivat na test sceny/hry(vysledky 6800/XT tam jsou).Ve vsech hrach je 6800XT rychlejsi nez rtx 3080 a nekde i nad 3090
https://www.gpureport.cz/testy/TestScenes.aspx
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“