Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Lukas[CZE]
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. pro 2004
Bydliště: Prahaaaaa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas[CZE] »

Toshiba A200-1GM

+ Vcelku dobrý poměr cena/výkon
+ 5400ot. disk
+ docela vysoký machrindex 8) :)
+ na klávesnici se příjemně píše
+ super zvuk(osobně sem se nesetkal s notebookem, jež měl takový kvalitní a čistý zvuk jako tento)
+ mrdka na touchpadu(urychluje spouštění některých předvolených aplikací)

- výko, která se trochu více vyklá a upatlá
- menší výdrž baterky
- pouze 4 USB
- díry pro repráky jsou ze předu
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

Toshiba Satellite A100-912 (kupeny v januari 2007)

+5400RPM disk (uz som ho ale kvoli kapacite vymenil za 250GB WD)
+procesor T7400
+1GB modul v zakladnej vybave (tj stacilo dokupit dalsi 1GB bez nutnosti "zahadzovania modulov" kvoli obsadeniu oboch pamatovych slotov - vtedy to este nebola bezna prax)
+pouzitelny zvuk
+klasicky potenciometer na regulovanie hlasitosti ako na vsetkych Toshibach (toto je moja tretia - predchadzajuce boli 1410-304 a M30X-155)
+diskretna grafika (Go 7600 256MB RAM, bohate to staci na HL2 aj Team Fortress 2)
+firewire

+/- klavesnica s klasickym Toshiba rozlozenim (pre mna plus, pre niekoho mozno minus)

- farba na veku displeja sa po kratkom pouzivani na jednom mieste oskriabala, nevyzera to pekne ale na funkcnosti to neubera.
- ma iba VGA (su vobec Toshiby s DVI?)
- repraky pod vekom, tj nezneju dobre pri zatvorenom notebooku
- celkom brutalne teply vzduch vychadzajuci z chladica pri hrani narocnejsich hier a vykonovo narocnych aplikaciach (emerge v Gentoo, virtualizacia)
skyguard
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2006

ASUS A6M

Příspěvek od skyguard »

sempron 3400 , go 6100 ,
1rok starý bez reklamace.

nevvýhody / závady
- stříbrná barva plastů ( opotřebení jde vidět )
- vůle v pantech lcd ( trochu se klimbá )
- bubliny pod lesklou fólii LCD ( jdou zamáznout ... )

výhody
+ nehřeje
+ tichý
+ dobře vyřešené vývody větráku
+ LCD bez vadných pixelů
slivamichal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2006

Asus A6Tc -AP029

Příspěvek od slivamichal »

Můj Asus A6TC -AP029H v provozu 12měsíců.
Je to dříč, v provozu je něco málo přes 8hodin denně a stále šlape jak hodinky :D .

Ihned po koupi problém s operační pamětí (nekompatibilita jednoho modulu). Od té doby bez problémů.

+ grafika (NVidia 7300)
+ displej bez vadných pixelů

- tělo notebooku- po roce rozvrzané, ale neošoupané
- baterie - mizerná výdrž ( hlavně kvůli grafice)
- Sempron 3400+ ( v nabídce byl i turion=lepší volba)

I přes všechno jsem spokojenej.Klidně bych do něj šel znova.
spirit64
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od spirit64 »

IBM T41
Stáří : nevím přesně, táhne mu na 30 měsíců
Dostal jsem ho jako dárek k vánocům, v servisu byl na kontrole údajně jednou, při přidání ram a nebyl problém, původní majitel se k němu choval dost dobře.

+ Skvělé zpracování .. velmi solidní konstrukce, super povrch na víku ...
+ Lampička :)
+ Titanové panty bez vůle
+ trackpoint + touchpad + pohodlná klávesnice
+ silná wifi + bluetooth, nemusí vám trčet dongl
+ při burnu hřeje adekvátně, v klidu skoro vůbec

- Větrák při burnu je docela slyšet
- Vertikální poz. úhel lcd je přísnější ..., a barvy lcd celkově jsou trochu zatuchlý ..
- Slabší výkon integrovanýho radeonu 7500 s 32MB Ram ... (k gf6100 má daleko), celkově je to jen na práci ..
- Bez čtečky karet :/
- mizerná mechanika, asi brzo odejde .. bohužel to je ultraslim (pod 10 mm) takže se těžko shání.

I přes všechny zápory jsem ale spokojen :)
Dlouhý Jack
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2008

Amilo Pro V3405

Příspěvek od Dlouhý Jack »

mojí mršce bude necelý rok,
Intel Core 2 Duo - 2x 1660 MHz
displej je sice 14.1, ale má dobré pozorovací úhly i filmy se na něm dají zkouknout - 1280x800 pix
HDD - 120G
DVD±R/RW DL
WiFi a BT
byly k tomu Visty, ale ty sem vyměnila za XP, nejsou s nima takové potíže :P

Pro názornost, vypadá takhle http://www.pcexpert.cz/notebooky-uhlopr ... v3505ah1cz, fešák můj :oops:
grafiku a webové práce stíhá skvěle, přítel na něm hraje i novější hry. Pracuji na něm i v posteli, občas ho tahám jako kočku, ale drží se skvěle, nevrže, nepraská, jediná potíž byla v mechanice, dělala mi na médiích vyrytá kola jako na gramofonové desce. Ale písla sem na Siemens, do dvou dnů ji měli v Dejvicích a během půl hoďky mi ji vyměnili, takže bájo


:D
Dlouhý Jack
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

Bathory píše:1 rok starý HP Compaq nx6110. Šlape bez nejmenšího problému. :)
Ještě jeden rok a počkej..... Ne vážně, 2 měsíce po záruce mi odešla základní deska. :-(
deglaser
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od deglaser »

HP nx7400 T5500 koupenej 15.9.07 jedinej problem vymena mechaniky DVD puvodni mechanika byla velmy hlucna. :wink:
HP 6730s 15.4, C2D 2,0 T7870, 2GB Ram, ATI Mobility Radeon HD 3430, 250GB HD, Windows Vista Premium.
HP Compaq 7400.C2D 1.66,1GB Ram,hdd 250GB,Display 15.4,Wifi, Bluetooth, dvd-rw,Win Xp.
pstros
Nováček
Nováček
Registrován: 20. srp 2005
Kontaktovat uživatele:

Acer 3100

Příspěvek od pstros »

Acer 3100 koupený 11.9.2006
Rok a pul slapal v pohode,ale pak to zacalo:
- prestala jit klavesnice,touchpad,usb porty,v servisu vymenena zakl.deska
- po jednom dni po vraceni z reklamace opet nejdou usb porty,pocitac zamrza,opet vymenazakl.desky + hd
- po dvou dnech od vraceni z reklamace pri nabihani vypise chybove hlaseni chyba na pci portech,spustit jde jen po stisku F1,okna nabihaji 15 minut,nefdetekuje zadnou sitovou kartu.Reinstal woken se podaril po 3 dnech s tim samym vysledkem.Takze je opet na reklamaci a ja se jen modlim aby ho neopravili a ja mohl dostat zpet prachy,nebo novej kus.
bmk
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2008

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od bmk »

No já mám Lenovo 3000 N200 zatim jen pár týdnů, jinak ocenuji to, co již bylo o nb této značky psáno..hlavně tichý i když poměrně často běžící větrák..já osobně to považuji za jakýsi uživatelský komfort, který se prolýná všemi ntbky této společnosti, jinak i když ten můj patří mezi ty levnějš, tak konstrukce je poměrně pevná a i já jej můžu přenášet otevřený za přední díl..pak je perfektní klávesnice, velmi lehce a pohodlně se na ni píše a i stisk je poměrně tichý,no a co tedy absolutně neni vyřešeno je kvalita a hlasitost int. repro.pro mně jako řidiče kamionu za jízdy absolutně bez reprodiktoru nepoužitelná.jinak standard..baterie vydrží max 2,10 minut.doufám, že si tyto poměrně dobré vlastnosti udrží co nejdéle..ještě jsem chtěl požádat někoho, kdo má nějakou tu utilitku na regulaci větráku...díky předem...

-------------------------------------------------------------------------------
_________________
LENOVO 3000 N200 15,4" ,Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5450 @ 1.66GHz 1667 Mhz, 3 GB RAM , NVIDIA GeForce 7300, W Vista Premium SP1 32bit. HDD 160GB...
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od martin850 »

prispejem s mojim novym:

MSI GX700X:
+GF 8600GT, C2D T8100
+v zakladnej vybave 3giga pamate
+na notebook famozny zvuk 4.1 uz v notebooku
+numericka klavesnica
+lahko pristupne vymenitelne komponenty bez straty zaruky

-od vyroby hlucny vetrak, hoci vyfukuje studeny vzduch, vyriesil som 6Ohm odporom pred vetrak, uz ide krasne, teploty stupli cca o 2°C idle a 5°C burn
-LESKLY plast, malo to posobit luxusne, ale je to totalny magnet na otlacky prstov (v buducnosti planujem riesit karbonovou foliou
-vydrz baterky s wifi cca 2,5hod, bez wifi cca 3hod10min

tiez by sa mi pacilo, keby mal rozmery 12" a mal by 17" display :-D (robim si srandu)
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od SpeedyGT »

Lenovo SL500.

Obrázek

Model s:
Procesor: Intel Core 2 Duo processor T5860, 2,0GHz, 800MHz FSB
Paměť/volný slot: 2GB PC2-5300 DDR2 SDRAM, (Max 4GB)/1x
Harddisk: 160GB SATA100, 5400ot.
Grafika: nVidia GeForce9300 256MB
Displej: 15.4"LCD 1680x1050 (WSXGA+) matný + webkamera ve víku displeje 2.0 Megapixels
Operační systém: Microsoft Vista Business
Baterie: 6 Cell Lithium-Ion

+ Kvalita plastů, vč ergonomie - žádné 'ostré' hrany pod rukama, dobře umístěné klávesy pro ovládání hlasitosti.
+ Displej s 1680x1050 má hodně dobré barvy
+ 9300GS je překvapivě dobrá, zahrajete si na ní v podstatě cokoliv
+ Wifina je dost silná, oproti ségřinýmu Fujitsu chytám doma signál o dost lépe
+ Programy od Lenova jsou promyšlené, profily na sítě promakané, vypínání disku při naklopení též
+ Promyšlené je i umístění portů - jak USB, tak audio
+ Větráky nejsou žádné fučáky - jasně, při hře se ozvou, ale není to co u konkurence - o dost menší míra hluku

- Opravdu neodladěný bluetooth. Nevím jak je to možné, ale pokud byl bluetooth zaplý, notebook jel CPU na 70-80%. Pokud sem BT natvrdo vypl, tak je BT začal sám od sebe zapínat a vypínat. Pomohlo až odinstalování celého BT
- Možná až příliš lesklá zadní část usnadňuje zapatlání zadku :)

Jiné výhrady k němu nemám, je to dobrý notes, doporučuji :wink:
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
tx3rf
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: praha

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od tx3rf »

taky se pridam.. :-)



typ: IBM x31

Obrázek


DISPLAY: 12" 1024x768 - dostacujici rozliseni vzhledem k velikosti
CPU: Intel Pentium M 1,4GHz LV - nepouzivam ho na plny vykon, vyuzivam ho pouze na 600MHz, kdyz je ntb na baterii
RAM: 2x256MB - standartne
GPU: Ati RAGE MOBILITY 16MB
DISK: 40GB
ROZMERY: 273 x 223 x 30,2 mm,
HMOTNOST: 1,64 kg
BATERIE: 4400mAh
OS: Win XP SP3 / Linux Ubuntu 8.04

+ Lampicka, jak uz nekdo psal, genialni zalezitost..
+ Rozmerna klavesnice, celkem pohodlna, skvele se mi na ni pise
+ Trackpoint, vubec mi nevadi, ze ntb nema touchpad
+ Vydrz na baterii, neni problem jit pres 4hod pri surfovani na internetu a obcasnym psani textu /moje hlavni vyuziti
+ Design, at si rika kdo chce co chce, nechtel bych notes s lesklejma prvkama, zde je vsechno usporadany hlavne tak, aby to fungovalo
+ Absolutni nehlucnost, jediny kdy ntb slysim, je pri startu, to se vetrak rozjede, ale hned vypne, a ani na maximalni otacky, to neni nic strasnyho a ze ja sem na hluk alergickej :-)
+ Teploty, prijemne me prekvapilo, ze to nepali do kolen, hodne casu ho mam na kolenech, treba pri sledovani filmu ve vlaku a pouze to hreje, nepali!
+ Celkova konstrukce je skvela, zpracovani na 1, nemam co mu vytknout, jediny co mi vadi, ze otevirani vika displaye, otvira se v dvou bodech, ne na jednom, jako maj novejsi lenova, je to sice bezpecnejsi, ale radsi bych to oteviral jenom v jednom rohu
+ Skvela podpora SW od IBM, slysel sem toho hodne, ale ze to bude tak dobry, to sem necekal
+ Vaha, prenaseni notebooku v jedny ruce je parada, navic ho mam denne skoro hodinu a pul na zadech, vic jak dve kila mi prijde hodne po predchozi zkusenosti s macbookem
+ Elegantni styl :oops: ten sem si zamiloval
+ V dnestni dobe uz levna zalezitost na porizeni a vykonostne muze konkurovat EEEpc, to je muj nazor, vlastne sem si to koupil jako netbook s vetsim displayem :-)

a ted minusy, moc jich neni a jsou to spis individualni zalezitosti..

- Jak uz jsem se zminil, otvirani vika displaye by mohlo bejt jisteny jenom jednim knoflikem, musi se otvirat obouma rukama
-/+ Baterie v predni casti ntb, clovek je pak omezenej vyberem novy baterky, ale vydrz sama o sobe je dostacujici
-/+ Ctecka otisku prstu, ne ze by mi to vadilo, ale potesila by me...
-/+ Graficka karta, ale vzhledem k tomu, ze hraju nfs III a AoEII, tak mi je absolutne jedno, co tam je za cip..


Vzhledem k tomu, ze mam 2 roky starej kousek, pouzivanej, tak je ve skvelym stavu, na viku displaye nebyl ani jeden skrabanec, minulej majitel (anglican) se k nemu choval bezvadne, moc sem mu dekoval, kdyz mi prisel :-), celkova cena i s dopravou me vysla na rozumnejch 5800,- za takovy penize jde sehnat jenom 7" EEE, ktery ma staryho Celerona, ale zase je mensi. Design je individualni zalezitosti, ale jak sleduju reakce svyho okoli, tak zezacatku se jim nelibi a ted mu prichazej na chut, osobne nemam rad ten moderni bling-bling design. Vydrz je uzasna, no uzasna.. mohla by bejt lepsi, ale vzhledem k moji skolni dochazce je akuratni, nabijim pouze, kdyz prijdu domu a od ty doby je notebook zavrenej az do druhyho dne do rana. Za sebe muzu tenhle starsi kousek od IBM jedine doporucit, nebo X40, kterou jsem puvodne chtel, ale s vetsi baterii, protoze na klasicky 4 clankovy baterii ma malou vydrz.

E: uff, trosku sem se nechal unyst :-) sem z nej nadsenej :-)
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od OndraSter »

OK, tak i já

HP Compaq 6715b:

Turion X2 2GHz (800MHz CnQ)
2GB RAM (-128MB int. grafika)
integrovaná X1250 (128MB)
6ti článková baterie
15.4" WSXGA+ displej (1680x1050) s vysokými úhly pohledu

Win Vista Bussines CZ/EN 32b/64b / WinXP (není při prvním spuštění na výběr, nevím kde se instaluje)

Cena: již se neprodává, při uvedení stál na CZC 32k bez DPH, já ho kupoval rok po vydání nový za 17.5k s DPH

+ Výborný displej!, je to jakýsi hybrid mezi lesklým a matným (nebo aspoň mi to tak přijde), když se o něj opře zezadu slunce, tak sice na něm není nic moc vidět, ale barvy má úžasný, stejně jako pozorovací úhly. Světlost je též vysoká.
+ Repro lepší jak bedničky za 200,-.
+ 4 USB porty (2 z každé strany) dostatečně daleko od sebe a od zhora/zezdola
+ Pevný šasi (krom víka)
+ Baterie vydrží okolo 1.5 - 2h (zátěž, profil vysoký výkon+wifi zaplá a připojená, hraní třeba TMNF přes Steam po netu na low/1440x900), v běžné práci (wifi+word+středně jas) něco kolem 3.5h, při sledování seriálů z HDD (DVD) se zaplou wifi cca 22% (26%) baterie = 1 díl (42 minut; záleží na typu videa), s klínovou baterií (cca 0.8kg) výdrž cca 10h/wordování (tady vycházím z webů, já jí (ještě) nemám).
+ Dobrý dosah wifi, co sem se starou ASUSáckou PCMCIA wifi chytal slabě a jen 1 wifi síť, s tímhle chytám sítí 5 na 2/5 kvality signálu.
+ Velká klávesnice, dobře se na ní píše, jen má jinak \ a ¨ než jsem zvyklý od PC.
+ Kolem klávesnice kupa místa, je tam nějaký jiný povrch než kdekoliv jinde, dobře se na něm pokládají ruce

- Debilně umístěná čtečka otisků prstů (já ji v BIOSu vypnul úplně, nepoužíval jsem ji)
- PCMCIA, dnes bych již čekal Expresscard
- Špatně směrované repro, když máte notebook na klíně tak Vám to hraje přímo do klína a zvuk je dušený
- Nemůžu ho přenášet za víko :evil: , na to má moc lehký panty
- Měkký víko, avšak nijak extrémně to nevadí, při velkym promáčknutí stejně je displej pořád stejně dobrý
- Nemá webkameru
- Občas cvakne disk (rekalibruje hlavičky?), je to slabě slyšet, na rychlost ani nic jinýho to vliv nemá

Solidní notebook za odpovídající cenu.

Foto (CZC):
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


//D.M. promaz OT, pro ty, kterým nejde moc to čtení: Toto téma neslouží k řešení vašich problémů s notebooky!
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
malidian
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 14. led 2006

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od malidian »

Poslední věc, která mě zajímá, jsou PC. Časy se hold mění. :-)
Shark NX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: PL-Waw>SK-Ba>CZ-Prg
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od Shark NX »

Asus eee1000H

DISPLAY: 10" 1024×600
CPU: Intel Atom 1.6GHz
RAM: 1×2GB Kingston
GPU: Intel 945GM
DISK: 80GB Seagate 5400RPM
HMOTNOST: 1,45 kg
BATERIE: 7,5V 6600mAh
OS: Win XP SP3

+Dostacujuci vykon
+Vydrz baterie (Super 3h40m, High 4h50m, Power Save 6h30m) max vydrz vid priloha
+Moznost dokupit Baterku 7,5V 12200mAh s vydrzou minimalne 10h a maximalne 14h
+Skvele rozmery a vaha ... trosku vacsi ako A5 zosit
+Velmi vykonna WiFi aj BT
+LED podsvietenie LCD
+Spotreba v klude 6,5W v zatazi max 20W
+Multitouch Touchpad
+SuperHybridEngine funguje skvele obmedzi spotrebu na 1/3 a zachova dostatok vykonu na Videa Hudbu a Flash video zaroven.
+Plnohodnotna klavesnica

-Nabitie baterky pri zapnutom NB trva celu vecnost (3h-4h podla zataze)
-Nechladeny disk ... pri vysokej zatazi na makkej podlozke dosahuje teplotu 54°C
-Skoda toho 16:9 displayu 1024×768 by bol lepsi
Battery.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Notebook MSI VR 201X: CPU: Intel PDC T2330 Merom | Memory: 2x 1GB DDRII | GPU: intel X3100 | HDD: 160GB WD 5400ot SATAII | ODD: LG T20N | Mouse: Logitech V470 Bluetooth White | LCD: 12,1" 1280×800
Obrázek
Shark NX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: PL-Waw>SK-Ba>CZ-Prg
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od Shark NX »

MSI VR 201X (MS-1217)
prod_a1f9aa7aa87bc6eca0814a872f0a2093.jpg
DISPLAY: 12,1" 1280×800
CPU: Intel Pentium DualCore T2330 1.6GHz
RAM: 2×1GB A-Data
CHIPSET: Intel GL960
GPU: Intel X3100
DISK: WesternDigital 160GB 5400RPM
HMOTNOST: 1,9 kg
BATERIE: 14,4V 5400mAh
OS: Windows Vista Home Premium

+Vykon
+9-Clankova baterka
+Vydrz cca 4h (maximalne 5h35m)
+Rozmery a prijatelna vaha
+Velmi vykonna WiFi aj BT
+WXGA Leskle LCDcko (1280×800)
+Vista on Board ... pri doplatku len 1000CZK
+Antireflexna vrstva na LCD

-Bateria trochu vytrca.
-Vysoko svietive LEDky ... pri filme sa na ne neda pozerat.
-CCFL podsvietenie ...
-Vetrak sa po chvili prace dost rozbehne
-Disk mohol byt vacsi
-SouthBridge je chladeny pasivne a chadiace otvory ma v lavom dolnom rohu. Cize na kolenach dost pece.
-Nepochopitelna absencia SD/MMC/MS Citacky ... Pritom otvor na nu ma len je zaslepeny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Notebook MSI VR 201X: CPU: Intel PDC T2330 Merom | Memory: 2x 1GB DDRII | GPU: intel X3100 | HDD: 160GB WD 5400ot SATAII | ODD: LG T20N | Mouse: Logitech V470 Bluetooth White | LCD: 12,1" 1280×800
Obrázek
cVMIraS
Nováček
Nováček
Registrován: 07. led 2009

Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od cVMIraS »

NTB č.1
HP Pavilion dv6580ec
AMD Turion 64 X2 1.8GHz , Nvidia 8400GS 128MB, OCZ 2GB , WD 120GB , Win Vista Home Premium 32b.

koupen v zari 2007
10 mesicu naprosta spokojenost
dobra teplota cca 68°C
slusny herni vykon (na notebook v te dobe)
hezky design
hlasite repro

nasledne se zacal prehrivat ... poslano na reklamaci kuli prehrivani ... po oprave (vymenena zakladka) vetsi prehrivani a zaroven kolabovani, vydrz baterie klesla z 1.5 hodiny , a jako bonus navic poskrabany => druha reklamace to same jen opravily prehrivani => treti reklamace a pozadani o vymenu zbozi => vymena probehla v poradku a ochotne za novy

NTB č.2
HP Pavilion dv5 1030ec
AMD Turion 64 X2 Ultra ZM80 2.1GHz , Ati Radeon Mobile 3450 256MB , 3GB ram Samsung 800MHz , WD 320GB , Win Vista Home Premium 32b

vymenen pred 2 mesicema

dobra teplota cca 95°C na plny vykon pri brouzdani po webu :D
herni vykon jakz takz ale polepsil sem si ....
hezky design
relativne hlasite repro s nekvalitnim zvukem (aspon v mem pripade)
ovladace od HP sice aktualizovane ale jsou na h.... ... s ovladacema od ati 5 FPS up a zmizelo zaskobrtavani (pri hrani cs 100 FPS a zniceho nic pad na 15 cca na 2-3 sekundy)

z reklamaci predchoziho NTB sem usoudil ze bude lepsi cekat dokud se ten NTB totalne nepodela ...

=> HP pavilion s AMD procesorem PUMOu nedoporucuji jakozto i v jinych znackach NTB
ps: Pavilion = servis v polsku a z mych zkusenosti stoji za prd takze Paviliony jako takove nedoporucuji ....
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od wector »

Acer 3692 NWLMi (kupováno 02/07)
Procesor: Intel Celeron M420
Paměť: 1x512 MB 533 MHz DDR2 (+ druhý modul dokoupen)
Harddisk: 60GB ATA, 5400ot./min
Grafika: GMA950
Displej: 15.4" LCD, 1280x800 WXGA
Operační systém: není (provozováno s Windows XP a Suse Linux)
Baterie: 6článková (asi, 4400 mAh)

+ cena
+ dobrá baterka (i po dvou letech dá v pohodě přes dvě hodiny)
+ překvapivě hodně vydržel
+ poměrně dobře rozmístěné porty (až na audio)
+ malá nabíječka
+ žádné problémy s Linuxem

- kabel nabíječky moc nevydrží, zemnící kabel se snadno ukroutí
- servis není schopen vzít na opravu jen nabíječku, chtěl celý notebook
- Celeron bez speedstep
- šum na výstupu pro sluchátka

poruchy: koncovku nabíječky jsem musel už několikrát svépomocí přepájet (nutno 2 koncovky, jedna na pájení, druhá s originální délkou 5,5x2,5x12,1 mm, seženete u firmy Avacom za 50 Kč, mají snad na všechny značky), odešel větráček (při mizerném servisu a vydřiduchům v NB servisech se vyplatilo objednání z Německa - přes obchod, včetně pošty za 450 Kč)


Lenovo SL500, model NRJ4EMC (kupováno 11/08):
Procesor: Intel Core 2 Duo T5860, 2,0GHz, 800MHz FSB
Paměť: 1x2GB PC2-5300 DDR2
Harddisk: 160GB SATA, 5400ot./min
Grafika: nVidia GeForce9300 256MB
Displej: 15.4"LCD, 1680x1050 WSXGA+, matný
Operační systém: Microsoft Vista Business
Baterie: 6článková

+ dobré materiály a zpracování (vzhledem k ceně)
+ slušné rozmístění portů, hlavně s ohledem na současná Lenova, třeba R500 je proti tomu katastrofa
+ vynikající poměr cena/užitná hodnota
+ pořádný display
+ záruka onsite (aspoň první rok jestli to dobře chápu)

- rozlišení WSXGA+ nelze s integrovanou grafikou
- až moc nenápadný vzhled a lesklý kryt, byť to jsou drobnosti

poruchy: zatím nic


Dell Latitude E6500 (kupováno 01/09)
Procesor: Intel Core 2 Duo P8400, 2,26GHz, 1066 MHz FSB, 3 MB L2
Paměť: 1x2GB 800 MHz DDR2
Harddisk: 160GB SATA, 7200 ot./min
Grafika: Intel X4500MHD
Displej: 15.4" LCD, 1440x900 WXGA+, matný, LED podsvícení
Operační systém: Microsoft Vista Business EN (+ vistalizator do češtiny + bude přechod na XP)
Baterie: 9článková

+ super rozmístění portů
+ vzhled, materiály a zpracování
+ LCD s LED
+ výkon CPU a disku
+ výdrž na baterku (přes 6 hodin s wifi normální činnost s jasem na polovině)
+ slušná cena
+ ExpressCard a PCMCIA slot
+ krásně tenká nabíječka
+ servis, jak skvělé je mít NBD opravdu pochopíte až při poruše

- v nabídce chybí WSXGA+, nejlíp s LED
- okamžitě odešly popisky u slotů (ale na to sere pes)
- líbilo by se mi víc multimediálních tlačítek (ale tohle není notebook pro multimédia)
- redukce displayport->HDMI jsou drahé
- dioda na nabíječce je strašně jasná a nezhasne ani po vypnutém a nabitém notebooku
- "cvakající" disk Seagate, odstraněno novým FW (verze 17)

poruchy: objevila se nestabilita, notebook nečekaně zamrzá, diagnostika hlásí chybu při nabíjení a na disku je vadný blok (výměna desky a HDD technikem)

POSLEDNÍ EDITACE: 5.3.2009
Naposledy upravil(a) wector dne čtv 5. bře 2009, 20:53, celkem upraveno 1 x.
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Příspěvek od Aigor »

HP 8510p (koupeno 02/2008)

+ dostačující výkon
+ reálná výdrž přes 2h
+ kvalitní plasty (žádné známky opotřebení, neumatlá se)
+ relativně rozumný layout klávesnice (ve srovnání s ostatními NB)
- konektory na boku (včetně LAN)
- hlučné chlazení
- nepoužitelné dotykové ovládání zvuku
- průměrná kvalita displeje
- pro mě stále příliš velký a těžký
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“