Poruchy, klady a nedostatky Vašich notebooků!

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
zap
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zap »

tyden stary hp nx6325 pul dne v provozu ted patej den reklamace bud hdd nebo radic=deska ........
jinak spokojenost :-D
velka bedna pod stolem
TomTAS
Nováček
Nováček
Registrován: 08. úno 2007

Dell

Příspěvek od TomTAS »

Dell Latitude C800 - stáří cca 4-5 let
P3 800Mhz, 392 MBRAM (256ka dokupována), 20GB HDD, grafika ATI (nevím typ). Jednou vyměňována baterie.

+reproduktory (lepší podání výšek a středu jsem neslyšel)
+odolnost (po tolika letech nic nevrže, nic není prasklé, jako by to včera vyjelo z továrny)
+firewire (i když s tím výkonem je prakticky nepoužilné)
+baterie (s novou bat. vydrží při kancelařině cca 3 hodiny u filmu cca vydrž ten film)
+ další nejsou, možná v té době výkon

-podání barev displaye i pozorovací uhly
-hlučný hárdisk (po těch letech jsou vychrchlané ložiska)
-pomalý hardisk (je to asi ještě 4200 ot/min)
-DVD-ROMka skoro nic nepřečte (nutno dodat, že v té době byla podpora
mechanik mizerná)
-váha (3,4Kg je hodně, pracovat se s tím na klíně dlouhodobě nedá)
-zahřívání (po delší době se pořádně rozpálí, na stole je to v pohodě, ale na klíně se to taky nedá, větráček se však při kancelařině nezapné vůbec ani při mp3, při filmu však záleží na komprimaci, když je film náročný na porcesor, tak to fouká třeba pořád během filmu, ale moc takových není)

Pochybuji, že si tento přístroj někdo koupí, třeba jako repas, ale taky musím přidat do vínka :-).

//D.M. promaz OT. Toto téma neslouží k řešení problémů.
mozek007
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Asus F3F. Půl roku no problém, pak se najednou vypnul a nic. Dal jsem ho do servisu, vrátil se mi opravený s tím, že s ním nic nebylo.
Věř tomu. Píšu na osobní blog Mozek tě vidí.net. Osobní fotografické stránky: OldaSalek.cz.
Axeli_Machal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. pro 2006

re

Příspěvek od Axeli_Machal »

HP NX6325

Stari pul roku,zatim bez jakehokoliv problemu,naprosta spokojenost.
Vyzdvihnout mohu mimo jine vydrz baterie,zabezpeceni a mechanickou odolnost.
bead
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2005
Bydliště: Litvínov

re:

Příspěvek od bead »

Lenovo N100
stary 2mesice
+ LCD 1680x1050, podani barev, uhli pohledu
+ tichy, slusne chlazeni
+ kvalitni webkamera
+ kvalita plastu
+ ctecka otisku
+ zatim maximalne spokojen
- LCD jde otevrit tak do 130stupnu max, pak narazi na konstrukci
- slabsi baterie, navic nic moc indikace nabijeni, bez WIN by to clovek ani nepoznal skoro ze nabiji
- pri zmeme hlasitosti nema LENOVO zadne slusne zobrazeni, jen vyuziva zobrazeni hlasitosti z win, coz je neprakticke pri nejake aplikaci.
- nainstalovany SW, priklanim se k nazoru prvniho zde co psal o IBM ze je ho zbytecne moc a strasne spomaluje PC. Napr cerstve koupeny predinstalovany nabihal do WIN skoro 4min, po tom co jsem dost veci omezil tak jsem se dostal na neco malo pres minutu.
- v original baleni mi chybel cesky navod o NB, nejaka skracena prirucka zde sice byla ale nic co by vas naucilo jak vyuzivat IBM aplikace spise jen jednovetovej popis co by aplikace mela delat, takze kdo neumi dobre anglicky tak dopadne jako ja a na jejich aplikace se vykasle. Jediny co stalo za to byl OmniPass kdy se tu anglictinu vyplatilo prelouskat.
iMac 27",
i5-3470 3,2GHz,
8GB RAM,
NVIDIA GeForce GTX 675MX,
Win 8.1 64bit CZ
bead
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2005
Bydliště: Litvínov

re:

Příspěvek od bead »

ASUS A3L
tento model jsem mel cca asi 1,5roku a z toho byl asi 3,5mes v servisu, po 4 reklamacich byli obtizne vraceny penize...

popis reklamaci:
1: (po pul roce) Praskle krytky pantu LCD, baterie nenabijela na 100%, nefunkcni mezernik klavesnice
2: (po mesici od prvni reklamace) hned po tom co prisel z 1.reklamace tak jsem zjistil ze na nové klávesnici nejde plnohodnotne "e" a jelikoz jsem ho mesic nutne potreboval tak jsem to mesic takto pouzival. Dale pri zavrenem krytu problikaval displej.
3: (asi dva mesice od 2.reklamace) LCD stale blikalo pri zavrenem krytu a zaclo obcas blikat i pri praci pri nabijeni.
4: (ihned po vraceni z reklamace) Opet LCD, hned jak prisel tak jsem ho testnul a porad blikalo

Behem reklamaci probehlo neskutecne mnozstvi telefonatů....

zarucni vymeny:
2 nove klavesnice (kdyz pocitam i puvodni tak az 3 makala jak mela), nova baterie, novy datovy kabel k LCD, invertery k LCD, nový motherboard, nove krytky pantů (obou) a dalsi drobnosti

A navic po roce odesla DVD vypalovacka, ale jelikoz je to spotrebni zbozi tak s rokem skoncila zaruka, takze uz jsem ji ani nereklamoval...

Myslim si ze jsem mel extremni smulu na model, protoze dost lidi si Asus chválí, ale setkal jsem se i se spoustou lidí který maj nový asusy a po kratke dobe odchazi drobnosti, napr vyklá LCD, blbne touchpad atd...

Koupil jsem si poté Lenovo a noufam ze se mi investice vyplatila a nebudu reklamovat. Zatim po 2 mesicich OK, ale to je jen kratky cas, to byl Asus taky OK... :)
iMac 27",
i5-3470 3,2GHz,
8GB RAM,
NVIDIA GeForce GTX 675MX,
Win 8.1 64bit CZ
berraneck
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. čer 2003
Bydliště: vsetin/brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od berraneck »

Asus A8He
tyden stary Core Duo T2060/1G/120G/DVDRW Multi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43529
+slusny displej, ale prilis leskly na muj vkus
+maly lehky
+slusna klavesnice
+neslysitelny vetrak, DVD mechanika ticha
+pribaleny S-Video kabl

-nalepky su naozaj na kokot a fakt je nesnasim, na auto taky nelepim nalepku s vyctem vybavy?!!
-plast pusobi lacinym dojmem
-divny touchpad, asi si budu dele zvykat
-pribalena krysa je spis pro srandu kralikum, pasuje do malicke rucky
podpis
Tubarog
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2006
Bydliště: Brno

asus a6T

Příspěvek od Tubarog »

ASUS A6T:
Vadný napájecí konektor
Vadný napájecí kabel
Uprostřed LCD vadný pixel
Dualchannel sníží frekvenci sběrnice RAM
Driver 350
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. úno 2007

Asus F3T-AP028

Příspěvek od Driver 350 »

Asus F3T-AP028
Mám ho týden.
Výkon mě překvapil, je obrovský.
Kamerka + mikrofon - citlivý, výborný.
Jediný co nevim, proč se děje je to, že když ho uspim Fn + Zzz, nebo zavřenim LCD a chci ho probrat, tak vechno najede jenom LCD je černý. Musim ho vypnout a zapnout. Mám WIN XP.

//D.M. drobná úprava textu
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Příspěvek od werygood »

Fujistsu Siemens Amilo Pro V3050

asi po dvou měsících používání vycvakaná čtečka paměťových karet (zatím funguje,ale moc jí už nedávám)
dRAhQsCH
Nováček
Nováček
Registrován: 11. črc 2007

Příspěvek od dRAhQsCH »

ASUS A9Rp

Celeron M 440@1,87 GHz ; 512MB DDR2 533MHz Nanya 5 5 5 12 ; 60GB/4.2krpm HDD ; Ati Xpress 200M ; 15" XGA LCD ; DVD+- RW Matshita ; Realtek HD audio ; ...
baterie asi 4800 mAh (tet to nebudu rozebirat)

najeto 2376 hodin=7 mesicu ; dnes po 12,7 hodinach v zatezi teplota HDD 39 stupnu C

na reklamaci nebyl, to by si mohl zkusi... :evil:

+ nizka cena (dal sem za to 13.500 v 12.2006)
+ navzdory papirovym predpokladum dobry vykon, a to:
+ HDD malo hreje, minimalne hlucny, netusim vyrobce, zadny program nebyl schopny zobrazit, (pristupova doba 19 ms, maximalni cteni 34,9MB/s ; prumer 27,7 MB/s ; Burst Rate 73,4 MB/s)
+ grafika zvladne UT2K4 na medium pri 1024x768 na 40+ fps ; nekolikrat jsem na tom projel Far Cry, NFSU2, Painkiller naprosta parada, rozchodil jsem taky Battlefield 2 - hratelna byla jedina poustni mapa :-))

+ dokonce i soucasne spusteni Autocadu 2002, Mechsoftu, MathCADu 13 s 10-ti megovym souborem, 4 Powerpointu a 10+ pdf dokumentu pres Foxit nemelo na odezvu systemu zadny katastrofalni vliv - s pocitacem se dalo krasne pracovat (nezblaznil jsem se, tato situace byla v letnim semestru dennim chlebem)

+ necekane rychly procesor: SuperPI na 1M za 41s
+ dobra sprava napajeni
+ rozmisteni konektoru
+ vypalovacka bez problemu
+ vadny pixel jsem nenasel
+ klavesnice 100% (ale ze toho zazila- hlavne klavesy WASD R a mezernik :-D )
+ dostatecna hlasitost reproduktoru, zvuk nic moc
+ vydrz maximalne 3:11 hodin - cetba pdf dokumentu pri minimalnim jasu a nejagresivnejsim modu setreni baterie
+ realna vydrz pri prehravani FUTURAMY na stredni jas cca 1:45 hod.
+ na absolutni lowend dobre pozorovaci uhly a podani barev
+ bytelne panty
+ paradni rozlozeni klavesnice - DEL v rohu, sipky oddelene od SHIFTU, HOME, PGUP/DOWN a END ve sloupci pod sebou = fantazie

- plastova konstrukce se ruzne krouti, napravo od touchpadu, kam pokladama ruku, se ozyva neprijemne vrzani, navic se tyto "odkladaci plochy pro ruce" za 2 mesice zabarvi do takoveho podivneho odstinu hnedo-sede a nic na to nepomaha. Zajimave je, ze na primem slunci tyto skvrny nejsou tak znatelne jako pri umelem osvetleni
- stribrna barva se na exponovanych mistech -rohy- osoupe za cca 5 mesicu
- kryt displaye se "zahadnym zpusobem" poskrabal hned prvni den
- zvuk nekdy hned pri startu ustreli do fistule a prida se zvlasti echo
( zjednodusene receno jako kdyz vedle vas CoD 1/2 vybouchne granat a slysite to zvoneni ci ), pomuze restart. stalo se 3 krat
- zbytecne velke ovladace od Realteku zabiraji 20MB RAMky a mimo zcela nepotrebnych blbinek (jako ukazky "3D" zvuku poletujici vcely) ci ruznych audio profilu vykresluji designove pekne indikatory hlasitosti a jasu LCD ; pozor !!! bez techto ovladacu nefunguji klavesove zkratky pro hlasitost ale pouze pro ovladani jasu a vypnuti disp.
- prece jenom malo operacni pameti : 383 MB
- v BIOSU v.6.11.2006 nejde nastavit mensi hodnota grafikou sdilene pameti nez 128 MB
- pipnuti pri pozadavku na zadani security-hesla pri bootovani nejde vypnout v BIOSu v.6.11.2006
- vetrak jede pri napajeni ze site tak 85% casu a navic v noci jde docela slyset, pres den neni slyset vubec
- jednou se stalo, ze se zblaznil touchpad a sam horizontalne posunoval ukazatelem. pomohlo nekolik duraznych klepnuti na tu tmavou citlivou bestii :)
- kryt displeje je hodne mekky, ale displej samotny taky, takze se muze krasne prizpusobit pripadnemu vypouknuti 8) cerny humor

Zaver: necht si udela kazdy sam
Baworak
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baworak »

Premio N5010 2 roky stary, po roku sa pokazila slim combo mechanika Sony, inak funguje notebook ako hodinky perfektne LCD ale strasne hlucne chladenie uz od zaciatku (ako vysavac) :sad: ale uz som si zvykol 8-)

Mam tam 2.6 Celeron, 512Mb RAM, 80GB HDD, graf a zvuk integrovana,LAN,Firewire,Slot na PCIe kartu, infra,
Jakoob
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005
Bydliště: Praha

IBM Z61m

Příspěvek od Jakoob »

IBM Z61m verze s ATI X1400 staří skoro rok....
Grafika nové hry moc nestíhá a programy od Lenova sou trošku nestabilní pokud si do nich člověk vrtne (např. změna vzhledu, odinstalace jednotlivých částí)

Ale to sou jen drobnosti....tento notas vřele doporučuji, je úžasný, konstrukce je robustní, pevná, nevrže a i po roce sou panty dostatečně tuhé, supr klávesnice, exceletní monitor, hodně sem ocenil správce od IBM kterej se dá pustit před startem Xp a ze kterýho se daj zálohovat a mazat soubory na disku. Ochrana pevného disku(airbag, zastavení ploten při vibracích).....
Pokud chcete stabilní notas tak určitě IBM, HP, DELL
Zcela nedoporučuji ACER a ASUS - rok na nich rýsovali a pařili spolužáci a zatímco já byl vysmátej oni pořád řešili nějaký problémy.

Jestli budete šetřit při nákupu notebooku on Vám to mile rád vrátí !!! :x
IBM Z61m - Intel Core 2 Duo T7200 2 GHz, 4MB L2 Cache,FSB 667 MHz,Intel 915PM,2 x 512 MB DDR2 667 MHz,
15,4" WSXGA+ LCD(1680 x 1050), ATI Mobility Radeon X1400 se 128(512) MB, 120 GB, 5400 RPM(Serial ATA)
SS_Rambo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. pro 2004
Bydliště: Horní Suchá

Příspěvek od SS_Rambo »

IBM/Lenovo ThinkPad R61
Core 2 Duo 7100, 1024MB RAM, nVidia Quadro NVS 140M 128MB RAM, 120 GB Disk, DVD-RW, 15,4" display s rozl 1680×1050

+Rozlišení displey a jeho pozorovací úhly
+konstrukce - na to že to je plast tak je hodně pevný
+kvalita klávesnice
+celkem rozumná výdrž na baterku (dává mi cca 3 hodiny při Miranda, net, Word...)
+TrackPoint
+hlučnost - podle mě je docela dost tichý (mi neběží neustále FAN, jen opčas se zapne na chvilinku :-D )

-Ve spodní části přesvetlený display
-menší TouchPad díky tlačítkům TrackPointu

+/-Desing, mi naprosto vyhovuje, le není to žádny krasavec, ale zato je desing naprostu funkční :P
Naposledy upravil(a) SS_Rambo dne úte 18. zář 2007, 15:08, celkem upraveno 1 x.
Od té doby co jsme si koupil ThikPada tak neznám jinou značku booku...
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zivan »

FSC V3205
+ velikost
+ cena
+ 4x USB
+ DVI-I (s redukci analog)

- uhly displeje (hlavne vertikalni)
- CZ/SK popisky klavesnice, FSC vubec nedela klasicke CZ/EN :-(

Po pul roce svetla skvrna na LCD, vymena LCD v servisu FSC do dvou dnu.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petr_ »

IBM/lenovo thinkpad x61 tablet

+ vynikající zpracování, konstrukce z magnesia
+ solidní výdrž , cca 7h i víc, 9ti článková baterie
+ vysoké rozlišení lcd...na 12,1" 1400x1050
+ aktivní ochrana disku - reaguje na zrychlení

- pouze anagol VGA
- neustále běžící ventilátor, i když je ntb studený, problém asi všech thinkpadů, řeší speciální utilitka
-

+/- dodávaný sw, něco je opravdu geniální a funkční, něco ne a zatěžuje pc
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od KOFis »

acer aspire 1410, prvni kus:
cdromka se nekdy sama vypina - uplne odpojeni zarizeni z windows
jindy cdromka behem pouzivani sama vypne cteni a cdko vyjede ven (behem vypalovani to celkem nasere = posrane cdcko, takze mechanika je pernamentne nepouzitelna)

acer aspire 1410, druhy kus:
prvni reklamace: pad OS behem bootovani (bsod), vadne pameti
druha reklamace: stejna zavada, podle servisu reinstal os
treti reklamace: stejna zavada, vymena pameti
ctvrta reklamace: stejna zavada: vymena zakladni desky
pata reklamace: odmitnul jsem uz opravu takze jsem dostal novy kus s procesorem amd 3000+ - zacla se objevovat stejna zavada znovu!!! :evil:

suma: tenhle kus byl rok a pul v kuse v reklamaci. doma mam dalsi 4 notebooky 2x HP a 2x ASUS, funguji bez zavady! pri tom oba acery byly uz reklamovane a jeden dokonace 5x! nb acer jsou mozna levnejsi, ale podil reklamaci je podle tohoto threatu opravdu enormni. zavidim tem kteri meli stesti ze natrefili na funkcni kousek, vidim ale ze jich moc neni. vsem radci doporucuju neriskovat, priplatit si treba za asus nebo jinou kvalitnejsi znacku. ty kousky asus ktere jsem mel v ruce a pouzival je byly oproti aceru nesrovnatelne! :(
martyRE
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2007

Příspěvek od martyRE »

Acer TravelMate 4152LMi
CPU: Pentium M 740 (1,73 MHz), RAM: DDR2 512 MB (nyní 2 GB), HDD: 60GB 4200 rpm, GPU: GeForce Go 6200 32 MB s TurboCache az 128 MB, Displej: 15" XGA LCD

Stari: kolem 2 let

Behem prakticky kazdodenniho pouzivani zadny problem (ovsem po vetsinu casu je nout na stole :)

+relativne tichy
+i dnes se na nem daji zahrat nove hry CoH: OF, BF2 apod. s hratelnym fps (samosebou ale na low detaily :)
+kdyz uz cestuje dobra vydrz baterky (pres 3 hodky pri nenarocne praci)
+ctecka pametovych karet (a jeji rychlost)
+rozumny rozlozeni konektoru


-disk s 4200 rpm
-nez jsem dokoupil vice, tak malo RAMek (obzvlast spolu s pomalym diskem)
-chybi bluetooth (i kdyz ma IRDa, coz je dneska uz celkem na nic :)
-displej ma horsi pozorovaci uhly (no co taky cekat od TN :)

Celkove spokojenost.
Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

Příspěvek od Xander »

Asus L1400 ( L1B series ) ( celer 1,2ghz, 256 ram, nový Samsung 5k4 rpm 80gb, int. Intel Extreme Accelerator - museli zaplatit miliony dolarů, aby to mohli nazvat eXtreme )
- stárý jako velký třesk
- mechanika samovolně vyskakuje a špatně čte
- kloub lcd panelu nějaký divný, když je panel v nějaké poloze delší dobu a pak s ním hnu, hrozně to v něm praskne
- moc neutáhne operu, fotošopa, DC, mirandu a winampa(2.95) najednou
- při zatřesení v ňom něco zachrastí
+ výdrž baterie stále 2h a více
+ velmi pohodlná a luxusní klávesnice, když si dneska koupíte novýho Ešuse, nebude mít zdaleka tak pohodlná, tichá tlačítka s příjemným stiskem jako má tento dědek.. nechápu
+ natože je tak starý a starý a starý, tak po výměně původního hdd 4k2 rpm, který byl velmi hlučný, je ntb nyní tichounký jako myška
+ větráček zapíná málokdy
+ ntb moc netopí
Gigabyte Aorus Z390 PRO WiFi, i9 i9900k, Silentium Fera3, Crucial 16Gb 3200Mhz kit, NVMe EVO970 500Gb, Radeon X470 8Gb(Vega soon), Corsair RM650x, BenQ EX2780Q 27" qHD, shitty case(R6 Define soon), shitty kbd, awesome g400s.. MacOS Catalina /hackintosh
fana
Nováček
Nováček
Registrován: 29. říj 2007

Příspěvek od fana »

Notebook Asus- A6Rseries-win.vista-15,4-80gb-512mb-caleron M520-dvd sup.mti-stáří 4 měsíce,šlape o.k.Ze začátku trochu problém s vistama,zbytečné načítání programů a ikonek po spuštění,ale to jsou visty-nic po novotě není bez problému.

//D.M. promaz OT - toto téma neslouží k řešení problémů, díky za pochopení...
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“