Stránka 1 z 1

Spíš teoretická otázka, aneb orientace grafické karty.

Napsal: čtv 8. úno 2007, 10:42
od JJ
Zdravím,
tak jsem si zase po nějaké době montoval PC a opět mi přišla na mysl tato otáka. Grafická karty je ve skříni orientována chladičem dolů. To je ale proti vší logice, ne? Teplý vzduch jde nahoru, takže chladič pod kartou se teplého vzduchu mezi žebry musí nutně zbavovat hůř než kdyby byla karta orientována opačně. Mluvím pochopitelně o pasivné chlazené kartě (sám mám Gainward 7300GT s pasivem). Proč se na karty nemotnují grafické chipy na druhou stranu, abych heatsink mohl směřovat nahoru? U některých heatpipe chlazených karet je jasně vidět, že montování chladičů z druhé strany má svou logiku a heatpipe to umožňují. Nemluvě o tom, že pokud má člověk v PCI slotu hned pod PCI-E grafikou další kartu (např zvukovku), tak je tam ten chladič tak akorát stísněnej a nemůže se k němu dostat prakticky žádný vzduch. Osobně teď řeším ten problém, že pokud si koupím ještě TV kartu, tak budu muset využít právě i tento PCI slot a dojde k tomu, co jsem popsal. Tak nevím, asi bych to dělal opačně.

Mimochodem, ještě jedna otázka mimo, existují nějaké karty do PCI-E 2x slotu nebo prostě do těch krátkých PCI-E slotů? Nikde jsem nic neviděl, přitom na každé desce nějaký je.

Díky

Napsal: čtv 8. úno 2007, 12:12
od ps47
ad chladenie-je na vyrobcovi ako to poriesi.najlepsie je ked je teply vzduch vyfukovany von,ale toto riesenie sa obvykle pouziva iba na hiend kartach..

karty pre pcie 1x existuju,ale je ich ako safranu a su predrazene,z hlavy len HIS x1300 pcie1x..

Napsal: čtv 8. úno 2007, 12:22
od JJ
No, jasně, že nejlepší je vyfukovat to ven, ale mluvím o pasivně chlazených kartách.

Co se týče těch PCI-E 1x karet, tak jsem myslel spíš něco jiného než grafiky (zvukovky, síťovky, TV karty apod.)

Napsal: pát 9. úno 2007, 11:04
od IkE Blaster
videl jsem uz tv karty, zvukovku je asi zbytecny davat do pcie1x, na to staci pci (kdyz uz neni volny tak se hodi). sitovky jsou uz vetsinou na zakladce

..

Napsal: pát 9. úno 2007, 11:54
od pikoto
Možná je to tím aby větrák nepořekážel kabelům..proto dolů, moje ůvaha..

Napsal: pát 9. úno 2007, 12:12
od Shit
IkE Blaster píše:... sitovky jsou uz vetsinou na zakladce
Síťovku do PCI-e 1x dělá např. Kouwell.

Napsal: pát 9. úno 2007, 12:14
od Coololooser
JJ píše:No, jasně, že nejlepší je vyfukovat to ven, ale mluvím o pasivně chlazených kartách.

Co se týče těch PCI-E 1x karet, tak jsem myslel spíš něco jiného než grafiky (zvukovky, síťovky, TV karty apod.)
pro vyrobce se nevyplati delat moc ruznych pcb. Imho pcb orientovane smerem dolu je vyhodnejsi pro aktivni chlazeni (vetrak nenasava tolik prachu) a vyrobci se uz nevyplati predelavat pcb.

I kdyz ono asusu dela presne to an co se ptas, vga s chipem "nahore".

Napsal: pát 9. úno 2007, 13:09
od STANIK#007
prestavej PC na BTX :lol: