Vodní chlazení - vybíráme komplet

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Vivec »

takže nejdříve doporučuji navštívit FAQ, kde jsou už nějaké sestavy: http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=69538

pokud zde budete chtít položit dotaz tak
  • a) uveďte cenovou relaci
    b) uveďte zda máte možnost nakupovat v zahraničí (DE, GB, USA)
    c) co všechno chcete chladit
    d) jestli chcete vodníka orientovaného na ticho nebo výkon
    e) kolik máte místa (resp. kde budete mít umístěný radiátory, něco jiného je stavět vodníka do sklepa nebo do case)
posty které nebudou splňovat výše uvedené body budou bez varování smazány

pokud sem dáte vaší sestavu k zhodnocení, tak uvádějte plné jméno komponenty a ne jenom link!
ideálně ve tvaru:

Kód: Vybrat vše

[url=http://www.casemodding.cz/index.php?pg=detail&co=1825&kat=309]Laing DDC-Pumpa 12V Pro[/url]
aby se výsledný odkaz zobrazil takto: Laing DDC-Pumpa 12V Pro

a pro příklad:
Ahoj, mám 8000,- a chtěl bych vodníka pro CPU, GPU, preferuju české obchody, jde mi spíše o výkon, byl bych rád, kdyby se mi to vešlo do case, cpu je soc. 775 a gpu radeon X1950

a odpovíme:
čerpadlo: Laing DDC-Pumpa 12V Pro
blok na cpu: Alphacool Nexxos XP silver
spona na blok cpu: Uchycení pro NexXxoS socket 775
blok na GPU: GFX Alphacool NexXxoS GP3X- A
radiátor: Black ICE-Xtreme III 360 mm
expanzka: Cape Coolplex Plexi 25 externí
fitinky 10x: Nástrčná fitinka G1/4 pro 10/14 mm hadičku
hadice 2m: PVC hadička 10/14
celkově 8069,-
zavo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. srp 2006
Bydliště: LM , SVK

Příspěvek od zavo »

zdravim, kedze ma uz nebavi kazdy rok davat peniaze do "vzduchu" rozhodol som sa skusit to s vodnikom. Poslednu dobu som o tom dost pocital a nakoniec sa mi podarilo daco taketo poskladat. No kedze nemam absolutne ziadne skusenosti v tomto obore chcel by som od vas pocut odpovede na moje otazky a dalej rady a pripomienky ohladom tejto zostavy vodnika lebo nejde o lacnu zalezitost a nerad by som si po slepej kupe buchal hlavu o stenu.

RADIATOR:
Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III
Black ICE-Xtreme III 360 mm
Eastar Copper Radiator III PRO - 360 mm
-iba jeden z nich nie vsetky

CERPADLO: Laing D4-Pumpa 12V D4-Basic 1/2 (zvolil som ho najma kvoli blokom viscool ale aj kvoli tomu ze v blizkej buducnosti by som chcel chladit aj HDD atd, pripadne pridat dalsi radiator a nerad by som menil cerpadlo)

BLOKY: od viscool na CPU GPU a CHIPSET (zvolil som ich najma kvoli cene a tomu ze su univerzalne)

HADICE: PVC 10/14

EXPANZKA: tu si planujem vyrobit :X

Ostatne veci:
2x Adapter G1/2 na G1/4 pre pumpy Laing
Nastrcná fitinka G1/4 pre 10/14 mm hadicku (2x na expanzku, 2x na cerpadlo (dufam ze to pojde na ten adapter) a 2x na radiator)
na ofukovanie radiatora by som chcel pouzit vetraky Rasurbo Basic Silent 120mm 17 dBA, 65m³/h ale iba z jednej strany cize ziadny sendvic

Moja hlavna poziadavka na vodnika je ticho az druhorady je vykon ale samozrejme cim vyssi tym lepsie. Dalej by som nechcel daku cast po roku menit. Cena mi vychadza na 8400SK cize cca 7100KC nad tuto sumu by som uz fakt nechcel ist uz teraz sa mi to zda vela. Nakupoval by som to z casemoddingu pripadne z inych ceskych obchodov. Radiator, pumpa a expanzka budu umiestnene mimo pc v samostatnej skrinke

Otazky:
1, Ako vidite neviem sa rozhodnut medzi radiatormi uvazoval som aj o uzsich 30mm verziach ale nakoniec som sa rozhodol pre tieto hrubsie verzie. Takze sa pytam ktory z tychto by bol asi najvhodnejsi.

2, Co poviete na vetraky ? su tiche aj po regulacii ? a dokazu prefuknut hrubsi radiator ?

3, Ake mate skusenosti s tymto cerpadlom ohladne hluku ? o vibracie mi nejde ide mi hlavne o neprijemne zvuky

4, nezabudol som na niejaky diel v zostave ?


za kazdu odpoved aj pripomienku vopred dakujem
K7:AMD ATHLON XP 1700+@2100MHz DUT3C JIUHB [(11,5x183) 1.75V] | TT SILENTBOOST + WINDTUNNEL 92mm | EpoX 8K3A+ | CORSAIR 512MB DDR400 CL2-3-3-6-1T [2.5V] | MSI G4Ti4200 TD64 250/513@320/574 | ENERMAX EG365-VE | 3RSYS NEONLIGHT
K8: AMD ATHLON X2 3800+ TC 63 TPD 65.6 @10x240 [1,35V] | ZALMAN 7000B-CU | EpoX 9NPA+UL + ZALMAN NB47J | 2x1GB KINGSTON HYPER-X DDR400 2-3-2-6-1 @ 220Mhz CL2.5-3-3-6-1T [2.7V] | LEADTEK PX7900GT 450/1320@552/1556+ZALMAN VF900 | ENERMAX EG425AX-VE Noisetaker | SB Audigy 2 platinum eX | Zalman ZM-MFC1 | TT SViking
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

RADIATOR:
Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III - nevyrabi se
Black ICE-Xtreme III 360 mm - ten ber
Eastar Copper Radiator III PRO - 360 mm - na nic
-iba jeden z nich nie vsetky

CERPADLO: Laing D4-Pumpa 12V D4-Basic 1/2 (zvolil som ho najma kvoli blokom viscool ale aj kvoli tomu ze v blizkej buducnosti by som chcel chladit aj HDD atd, pripadne pridat dalsi radiator a nerad by som menil cerpadlo)

D4 se uz taky nevyrabi, takze bud D5, nebo DDC

BLOKY: od viscool na CPU GPU a CHIPSET (zvolil som ich najma kvoli cene a tomu ze su univerzalne)

ja je mam a jsoou dostacujici, takze s nima neprouhloupis, ale ten hlinik je tam na pichu, ale pry uz nedelaji s hlinikem - zeptej se

HADICE: PVC 10/14 - ber silikon 12/16 udajne kvalita stejna jako tygony

EXPANZKA: tu si planujem vyrobit :X - klidne kup

Ostatne veci:
2x Adapter G1/2 na G1/4 pre pumpy Laing - ano, ale musis ho zatesnit teflonovou paskou

Nastrcná fitinka G1/4 pre 10/14 mm hadicku (2x na expanzku, 2x na cerpadlo (dufam ze to pojde na ten adapter) a 2x na radiator) - kup z gumexu fitinky (plasty) pro 10 hadici maji svetlost 9,5mm

na ofukovanie radiatora by som chcel pouzit vetraky Rasurbo Basic Silent 120mm 17 dBA, 65m³/h ale iba z jednej strany cize ziadny sendvic - treba, ale osvedcene jsou xilency

Moja hlavna poziadavka na vodnika je ticho az druhorady je vykon ale samozrejme cim vyssi tym lepsie. Dalej by som nechcel daku cast po roku menit. Cena mi vychadza na 8400SK cize cca 7100KC nad tuto sumu by som uz fakt nechcel ist uz teraz sa mi to zda vela. Nakupoval by som to z casemoddingu pripadne z inych ceskych obchodov. Radiator, pumpa a expanzka budu umiestnene mimo pc v samostatnej skrinke

Otazky:
1, Ako vidite neviem sa rozhodnut medzi radiatormi uvazoval som aj o uzsich 30mm verziach ale nakoniec som sa rozhodol pre tieto hrubsie verzie. Takze sa pytam ktory z tychto by bol asi najvhodnejsi.

2, Co poviete na vetraky ? su tiche aj po regulacii ? a dokazu prefuknut hrubsi radiator ?

3, Ake mate skusenosti s tymto cerpadlom ohladne hluku ? o vibracie mi nejde ide mi hlavne o neprijemne zvuky - hooodne vibruje jinak celkem tichy

4, nezabudol som na niejaky diel v zostave ? - nevim :lol:


za kazdu odpoved aj pripomienku vopred dakujem - neni zac
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
zavo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. srp 2006
Bydliště: LM , SVK

Příspěvek od zavo »

super dik za odpoved

- takze radiator black ice a cerpadlo laing D5 lebo do upravy DDC sa mi moc nexce :X
K7:AMD ATHLON XP 1700+@2100MHz DUT3C JIUHB [(11,5x183) 1.75V] | TT SILENTBOOST + WINDTUNNEL 92mm | EpoX 8K3A+ | CORSAIR 512MB DDR400 CL2-3-3-6-1T [2.5V] | MSI G4Ti4200 TD64 250/513@320/574 | ENERMAX EG365-VE | 3RSYS NEONLIGHT
K8: AMD ATHLON X2 3800+ TC 63 TPD 65.6 @10x240 [1,35V] | ZALMAN 7000B-CU | EpoX 9NPA+UL + ZALMAN NB47J | 2x1GB KINGSTON HYPER-X DDR400 2-3-2-6-1 @ 220Mhz CL2.5-3-3-6-1T [2.7V] | LEADTEK PX7900GT 450/1320@552/1556+ZALMAN VF900 | ENERMAX EG425AX-VE Noisetaker | SB Audigy 2 platinum eX | Zalman ZM-MFC1 | TT SViking
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Rc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2005
Bydliště: u Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rc »

myom: nevim proc rikas ze se tenhle neprodává, kdyz sem si u casemoddingu obednal tenhle a prisel mi prave takhle vypadjici i s uplne jinym zebrovanim nez Black ICE-Xtreme III 360 mm ktery sem obednal... Nevim ktery je na tom lip, ale mejspis se vyrabi :-D
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

tak to je ojeb. jsem mel za to, ze se uz nevyrabi (a jakoze se asi pul roku nevyrabel, respektive nikde nebyl) a jeho nastupce je black ice. :D
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djstudio »

Rc píše:myom: nevim proc rikas ze se tenhle neprodává, kdyz sem si u casemoddingu obednal tenhle a prisel mi prave takhle vypadjici i s uplne jinym zebrovanim nez Black ICE-Xtreme III 360 mm ktery sem obednal... Nevim ktery je na tom lip, ale mejspis se vyrabi :-D

Black ICE-Xtreme III 360 mm
Rozměry: 400x135x45mm

Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III
Rozměry: (D x Š x V): 415 x 125 x 46mm

Kdyz si toho Black-ICE zmeris metrem budes nejspis vedet cos vlastne dostal.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Rc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2005
Bydliště: u Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rc »

takze tohle:
Obrázek
to mam ja :) no a ma to rozmery 400x120x45 ... tak uz fakt nevim, doufam ze to nebude nakej šunt xD
kupca
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. srp 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od kupca »

Rc píše:...
mas tenhle pac extreme se nevyrabi.
Eastar Copper Radiator PRO III - 360 mm
Rc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2005
Bydliště: u Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rc »

no ale nesedi rozmery na delku ...
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

Počkat děcka - na webu Alphacool normálně NexXxosy mají, takže se nejspíš vyrábějí.
Rc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2005
Bydliště: u Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rc »

hele vyresil sem to co mi prislo (doufam) mam tohle:
Obrázek
je to Alphacool NexXxoS Xtreme III a mel sem tam aj tu nalepku co je na fotce a ma to stejny zebrovani, proste vypada naprosto stejne... a nevim jestli je lepci nez ten black-ice extreme kery semo bednal :)
Zemo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. bře 2007
Bydliště: Považská Bystrica (SK)

Příspěvek od Zemo »

ahoj, potreboval by som zostavit vodnika, zalezi iba na vykone ale trosku aj na hluku ale len minimalne, mam moznost nakupovat aj zo zahranicia, ak to bude potrebne budem ho mat aj vo vedlajsej skrinke, cenovy limit mi sponzor neurcil takze asi viac menej neobmedzene

MOC DIKI ZA RADY
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

Apogee GTX na CPU
MCW 30 na chipsety
MCW 60 na gpu
radiátory aspoň dva Swiftech MCR320QP, ale líp 2x Thermochill PA120.3
pumpa laing D5 nebo laing DDC2 (ultra) + top
expa cape coolplex 25
hadice tygon 1/2"ID a fitinky DangerDen

všechno koupíš tady: http://www.sidewindercomputers.com/
http://www.over-clock.com/
http://www.casemodding.cz/


pokud to nestačí tak přidávej radiátory, jo a ještě budeš potřebovat Y díly, dva na každou dvojici radiátorů abys je zapojil vedle sebe
Zemo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. bře 2007
Bydliště: Považská Bystrica (SK)

Příspěvek od Zemo »

pre upresnenie moja zostava
qx6800
88gtx
kingston dominator
2* wd raptor raid0
striker extreme

a pre upresnenie moj sponzor chcel aby toho bolo chladeneho co najviac!!
a este moja laicka otazka nebola by na tu 88gtx lepsie kupit fullcover blok?
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

na GPU můžeš koupit Swiftek stealth, je to takovej napůl fullcover blok, kterej je ale oproti jinejm FC o dost výkonější
http://www.sidewindercomputers.com/swstvgawafor.html
cena je ale docela mimo...
jinak díly jak jsem psal
sharker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2005
Bydliště: Slovakia :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharker »

Gr8 Vivec píše:na GPU můžeš koupit Swiftek stealth, je to takovej napůl fullcover blok, kterej je ale oproti jinejm FC o dost výkonější
http://www.sidewindercomputers.com/swstvgawafor.html
cena je ale docela mimo...
jinak díly jak jsem psal
Cover je z hliniku :lol: No aspon ze kvalitne :twisted:
The housing is CNC machined out of billet aluminum and receives two plating treatments for a lifetime protection against corrosion: electroless nickel plating (MIL-C-26074E grade B) and Zinc Cobalt plating (ASTM B 840-99 grade 6). A black die is applied after plating strictly for cosmetic appeal
*Zeny ,vino, auta, zpev to je moje :-D
Pc1: * C2D E6600 @ 3600~1.35v & 3900~1.5v ~ WaterCooled * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * 7K250 120GB * T7K250 250GB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled * Asus DRW-2014L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
WorkStation1: * iMac 7.1 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
WorkStation2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * FSP 400-60HLN *
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvek od Holda »

a kdyby sis to precetl poradne, tak zjistis, ze je 2x pokovenej
.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

a vadí to něčemu? tohle neni sračka jak viscool kterej tam cpal hliník z půlky neupravenej
na GTX máš taky hliník, a nikdo žádnej problém...
Odpovědět

Zpět na „Voda“