Vodní chlazení - obecná diskuze

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět

Jaké používáte čerpadlo?

Eheim 1046
7
3%
Eheim 1048
23
9%
Ponorný Eheim
9
4%
HPPS
7
3%
Ponorné ostatní (Sicce, a pod.)
12
5%
Laing D4
8
3%
Laing D5
69
27%
DDC 9W (s topem i bez)
27
11%
DDC 18W (s topem i bez)
48
19%
Jiné
47
18%
 
Celkem hlasů: 257
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Tak Felicii jsem teda nikdy neměl, to bude asi nějaká mýlka :-D

Každopádně rozdíl teplot tři stupně je opravdu zarážející, ale to už je asi jedno. Bez ohledu na to, jestli bylo nějaké OC nebo ne.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

Je to mylka, ja mel felicii (teda kamos, co me tam vezl), uz sem si vzpomnel. Byl to Zalman Reserator s modrou vezi ;) Je uz to fakt dlouho. Potkali jsem se na takovem sutrovem parkovisti nekde na zacatku Usti. Prisel jsem o stary maily, tak uz nedohledam presny datum.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od rosta »

pc3.jpg
pc2.jpg
Ahoj, kluci jak připojit osvětleni bloku gpu od ekwb ? Moje deska si myslim nema zadny rgb konektor takze redukci a primo od zdroje ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od python.p »

On podle mě netaktoval a moc to neladil.

Stock bezproblému na vzduchu. Ale pokud chce člověk vyždímat maximum, tak tam má ta voda smysl, doopravdy. Jen je to o tom poměru cena / výkon.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Já nikdy netaktuji. Na mé využití vzduch luxus - přesně jak píšeš. Grafiku a vodníka jsem za 26 střelil. Koupil grafiku za 18 na vzduchu a Dark Rock 4 černý do mé černé skříně Fractal a ještě mi 6 zbylo. Grafika se v iddle vůbec netočí a ventilátory RGB Artic 140 a ventilátor na procesoru jen tak lehce 400 - 500 otáček. Vodu jsem si zkusil a už nikdy. Syn který dělá grafiku jí také nechtěl tak jsem to poslal dál. Mějte se a díky za všechny rady
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od python.p »

Nikdy neříkej nikdy... to je jako by sis koupil Bentley Continental a jezdil s ním do pekárny pro rohlíky. A pak si řekl, že ti na to stačí fabka a Bentley už nikdy. Jasný, my to chápeme. Ale ty jsi nevyužil potenciál jak vody, tak ani toho Bentley, páč na cestování přes evropu je to výborné GT. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Ne ne - vodu už nikdy, nevyužil jsem a ani nevyužiji. Budu stavět počítače dál jen na vzduchu. Bentley určitě ne ani zadarmo. Já řeším hlavně bezpečnost v džungli na silnicích. Takže za mě jedině 2 - 2,5 tunové SUV. Takže u mě spíš těžký tank např. Mercedes-Benz GLS 400 a podobné modely.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od python.p »

Radši se věnuj nečemu co ti jde. Bentley má 2,25 T a asi to nebude úplně krabička od sirek... :D :D :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od JohnXXL »

Osobne bych vodu uz nikdy nevymenil za obycejny vzduch i kdyz jsem treba mel doma i monstra Noctua a jiny na testy...
Jak se rikalo kdo zkusi a vyzkousi ty moznosti jak uz OC potencialu navic tak hlavne to ticho pri hrani atd. uz nikdy pokud vyuziva PC na vic jen brouzdani po netu.Sam vodu pouzivam uz pres 15let mozna jeste dele, a vzdy s usmevem vzpominam na zacatky s radiatorem jeste ze skodovky a jiny veci 😁😁
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od gejmer »

Týpek si prostě postavil a navrhnul něco co nesplnilo jeho představy, protože to udělal blbě.
Když chci ticho tak přece sestavu udělám jinak. Já mám okruh s 2,5 litry kapaliny a externí radiátor MORA 420 a vše běží většinu času pasivně.Příležitostně zapínám 1-2 ventilátory a to jen sotva aby se točil. Problém s hlukem se dá opravdu dobře vyřešit, když se sestava správně navrhne. Jediná věc se kterou mám problém jako se zdrojem hluku je aktivně chlazený monitor, ale na vlastní počítačovou sestavu s chlazením si rozhodně nemůžu stěžovat.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od dexterav »

imho hodne tých EKW Asus 3070 je v podstate vadných lebo majú zle nahodený blok :D ano klasika nedotiahnuté/uvolnené skrutky
to by aj zodpovedalo tu daným teplotám, cca ako vzduch , teda ak som to správne pochopil
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od JohnXXL »

dexterav : to je pekný takže z výroby chodí vpodstatě zmetky... Jeden čas jsem o ty EKW 3070 přemýšlel ale nakonec si počkám na 2080Ti až ještě spadnou trošku ceny s nástupem 4000 řady hodně šílenců se snad ještě začne karet zbavovat... :)
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
Sonnyxyz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. črc 2015
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Sonnyxyz »

Jako dle mě už ty ceny s příchodem 4000 rady moc nepůjdou. Už teď jsou extrémně nízko. Viděl jsem už i 3090 pod 30k.
CPU: Core i7 12700k MB: Asus Z690 MAXIMUS Formula RAM: Corsair Dominator White 5600MHz GPU: EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra PSU: Corsair HX850 Cooling: EKWB D5 pump, Velocity blok, , 2x360mm rad, 6x Corsair LL120 a 3x P12 White CASE: Lian-Li O11 Dynamic White EVO
Alienware AW3418DW - 3440x1440, 120Hz
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od segestes »

dexterav píše: ned 26. čer 2022, 22:46 imho hodne tých EKW Asus 3070 je v podstate vadných lebo majú zle nahodený blok :D ano klasika nedotiahnuté/uvolnené skrutky
to by aj zodpovedalo tu daným teplotám, cca ako vzduch , teda ak som to správne pochopil
Když měl problém s tím, že měl teplotu vody přes 45 stupňů a bylo to hlučné, tak za to může špatně dotažený blok na gpu? :o

Jinak jsou nějaký podklady pro to tvrzení o vadných EKWB Asus 3070 nebo by mělo stačit to "imho"? JohnXXL to ale zjevně stačilo... :)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Já jsem nikdy s žádnou EKWB RTX kartou od Asusu neměl, to samozřejmě neznamená, že tam třeba nějaký problém být nemohl ale z mého samplu cca 50ks různých modelů všechny šlapou jak mají. Což se třeba nedá říct o MSI EKWB kartách, to bylo úplně něco jiného :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od JohnXXL »

Segastes : me to zjevne nestacilo ale pokud MaWa mel u sebe a proslo mu rukama pres 50ks ruznych karet s blokem uz od vyrobce je to jen dobre.
V tyhle dobe kdy se vse sidi a ojebava je jedine dobre...
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od python.p »

JohnXXL píše: sob 25. čer 2022, 19:51 Osobne bych vodu uz nikdy nevymenil za obycejny vzduch i kdyz jsem treba mel doma i monstra Noctua a jiny na testy...
Jak se rikalo kdo zkusi a vyzkousi ty moznosti jak uz OC potencialu navic tak hlavne to ticho pri hrani atd. uz nikdy pokud vyuziva PC na vic jen brouzdani po netu.Sam vodu pouzivam uz pres 15let mozna jeste dele, a vzdy s usmevem vzpominam na zacatky s radiatorem jeste ze skodovky a jiny veci 😁😁
Hele tohle je relativní... 9700K + 3070 s UV a ani při hraní nevím o tom, že mám zaplé PC. :) Vodou bych získal tak 15% výkonu navíc, možná 20%, ale za 3x tolkou cenu. Nic proti tomu nemám, ale v mainstreamu je to jen machrovinka. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od dexterav »

segestes píše: úte 28. čer 2022, 14:40
dexterav píše: ned 26. čer 2022, 22:46 imho hodne tých EKW Asus 3070 je v podstate vadných lebo majú zle nahodený blok :D ano klasika nedotiahnuté/uvolnené skrutky
to by aj zodpovedalo tu daným teplotám, cca ako vzduch , teda ak som to správne pochopil
Když měl problém s tím, že měl teplotu vody přes 45 stupňů a bylo to hlučné, tak za to může špatně dotažený blok na gpu? :o

Jinak jsou nějaký podklady pro to tvrzení o vadných EKWB Asus 3070 nebo by mělo stačit to "imho"? JohnXXL to ale zjevně stačilo... :)
neni to prvý krát žo boli na nejakých GK v podstate hromadne nedotihnuté chladiče, imho som pochopil že mal aj na GPU vysoké teploty
aj tak to vyzerá na celkovo zlý build lebo tie teploty aj hluk úplne mimo na vodu takže tak
imho 60st na 3070 z vodou je kkcina a všetko zle :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od python.p »

No my všichni to víme, ale on ne... :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
JohnXXL
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2007
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od JohnXXL »

python.p píše: pát 1. črc 2022, 15:12
JohnXXL píše: sob 25. čer 2022, 19:51 Osobne bych vodu uz nikdy nevymenil za obycejny vzduch i kdyz jsem treba mel doma i monstra Noctua a jiny na testy...
Jak se rikalo kdo zkusi a vyzkousi ty moznosti jak uz OC potencialu navic tak hlavne to ticho pri hrani atd. uz nikdy pokud vyuziva PC na vic jen brouzdani po netu.Sam vodu pouzivam uz pres 15let mozna jeste dele, a vzdy s usmevem vzpominam na zacatky s radiatorem jeste ze skodovky a jiny veci 😁😁
Hele tohle je relativní... 9700K + 3070 s UV a ani při hraní nevím o tom, že mám zaplé PC. :) Vodou bych získal tak 15% výkonu navíc, možná 20%, ale za 3x tolkou cenu. Nic proti tomu nemám, ale v mainstreamu je to jen machrovinka. :)
Vstupni investice do vody je vyssi ale treba ja co mam vodni blok a vse tak ho uz pouzivam od s.775 az do ted na s2011 a za tu dobu bych mel nekolik ruznych chladicu a s zadnym bych se nedostal na takovy teploty a ticho jak s vodou. Samozrejme ze voda ma i minusy ale ja co jsem mel moznost vyzkouset hodne vzduch chladicu uz bych to nechtel. Voda je specificka ale na vysoky oc furt poskytuje paradni vysledky kam se clovek se vzduchem nedostane podle me nikdy.

A 60st na 3070 grafice s vodou je vse spatne uplne ale toje jedno uz kdyz hbboy psal ze uz nikdy....
MB: Asus ROG Strix Z690-A D4 CPU: Intel Core i7-13700K Cooling: Water block RAM: 128GB Crucial DDR4 3200MHz@3600MHz CL18 Čerpadlo: EKWB D5 Vario Motor + Alphacool D5 TOP Radiator: MO-RA3 420 black 4x NF-A20 PWM Chromax
VGA: RTX 2080Ti WATERFORCE HDD: FireCuda 530 2TB + 970 EVO 1TB, 2x WD Purple 8TB Case: Chieftec BigToWER + Seasonic 850W Monitor: EIZO FlexScan EV2460BK
Odpovědět

Zpět na „Voda“