Vodní chlazení - obecná diskuze

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět

Jaké používáte čerpadlo?

Eheim 1046
7
3%
Eheim 1048
23
9%
Ponorný Eheim
9
4%
HPPS
7
3%
Ponorné ostatní (Sicce, a pod.)
12
5%
Laing D4
8
3%
Laing D5
69
27%
DDC 9W (s topem i bez)
27
11%
DDC 18W (s topem i bez)
48
19%
Jiné
47
18%
 
Celkem hlasů: 257
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od smht »

Technická otázka, chcem do slučky pridať radiátor ale mám už len cca necelé 4dcl kvapaliny (priesvitnej) radiátor podľa výrobcu pojme 2dcl ak by ale náhodou bolo málo , veď sú tam aj hadice , tak keď tam napríklad dolejeme deci destilovanej vody?!
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Woyta »

Zajímavá hračka. Hned bude vodník bezpečnější.

https://youtu.be/UiPec2epHfc
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Banana »

Woyta píše:Zajímavá hračka. Hned bude vodník bezpečnější.

https://youtu.be/UiPec2epHfc
jo tak to bych si koupil, jenže to chce tu jejich nádržku
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od rosta »

Ahoj, řešil někdo zanesení potrubí bílím povlakem a jeho následné čištění ?
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Jaká kapalina, jaké hadice, po jak dlouhé době ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Krteq »

Hmm, mám custom okruh cca. 10 let, ale bílý povlak jsem ještě neviděl.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Asi pastelová kapalina a moc vysoké teploty...pak se to stává...pastelová kapaliny nemají moc v lásce teploty přes 40 stupňů dlouhodobě...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od rosta »

Pastelová kapalina cryofuel od ekwb, trubky PETG od ekwb, teplota vody při zátěži do 35 stupňů, při hraní míň. Asi vím čím to je, ta kapalina má totiž doporučenou dobu použití cca 1rok a já ji tam smažím skoro 3 a teď cca pul roku zpět ztratila pastelovitost a je průhlední, potom začaly ty povlaky. Moje chyba. Co to potrubí naložit do nějakého roztoku přes noc aby to povolilo a pak to opatrně molitanem na drátku vyšurovat ?
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Tak tři roky je docela zázrak, že tak dobře vydržela :-)
Když na tu trubici zevnitř sáhneš tak jde to normálně dolů - je to gel. Nebo je to přilepené na trubici a jde to maximálně nehtem ? Pokud to první tak bys to mohl vyčistit, jestli to druhé tak jedině nové trubky :-(
Hlavně nepoužívej žádnou chemii, saponáty, kolu a podobné s prominutím píčoviny co se kde píše na netu. Ano, ono ti to sice možná ty nečistoty vyčistí, ale bohužel ti to taky na druhou stranu tak rozesere pH v okruhu, že jakákoliv další kapalina co do toho kdy naleješ ti vydrží tak pár měsíců a udělá ti v lepším případě jen ten samý problém. To řeším se zákazníky každou chvíli, že si nalijí do okruhu na vyčištění bůhví co a pak se diví...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od rosta »

proplach okruhu destilkou, povlak zatim nevim jeste to bezi .. obednal jsem si u vas novou kapalinu tak pockam az prijde :-)
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od segestes »

rosta píše: pon 22. lis 2021, 15:48 Pastelová kapalina cryofuel od ekwb, trubky PETG od ekwb, teplota vody při zátěži do 35 stupňů, při hraní míň. Asi vím čím to je, ta kapalina má totiž doporučenou dobu použití cca 1rok a já ji tam smažím skoro 3 a teď cca pul roku zpět ztratila pastelovitost a je průhlední, potom začaly ty povlaky. Moje chyba. Co to potrubí naložit do nějakého roztoku přes noc aby to povolilo a pak to opatrně molitanem na drátku vyšurovat ?
Možná to ani není tvoje chyba. Měl jsme stejnou zkušenost s cryofuel od ekwb + petg a nebyla v okruhu ani rok. Rozložila se na bílou hmotu, co totálně zadělala okruh a pak barevnou kapalinu, jak píšeš. Prolejvání destilku nepomohlo a z gpu bloku jsem to pak už nikdy nedostal (nejde rozebrat).
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

GPU blok samozřejmě jde rozebrat...neznám výrobce, který by GPU bloky lepil...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od segestes »

Tak klidně poraď, mám tenhle:

https://cz.msi.com/Graphics-Card/GeForc ... -HAWK-EK-X

Ten "okrasnej" plech s logem tam samozřejmě přilepenej je. Okolo něj a u grafických výstupů jsou pak navíc samolepky.

Měl jsem v ruce ještě 6900XT od Power colloru s EK blokem a bylo to vyřešeno dost podobně. Takže asi tak.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Aha, tak to pak jo...já bral v potaz takové ty normální bloky co Alphacool, EK, Bitspower a ostatní vyrábějí - tam je vždy možnost to rozebrat. Samozřejmě tyhle custom řešení kde si MSI vymyslelo "karbon" přes půlku vršku karty je něco jiného. I když si myslím, že i to by šlo bez problémů odmontovat a pak přilepit zpět...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

Bloky na MSI kartach jsou od EK...
https://forum-en.msi.com/index.php?thre ... ng.343999/
To get the plate off you would need a heat gun or a hair dryer to soften the glue and then peel up the design plate.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

Jo já vím, že jsou od EK, ale je to jejich custom návrh podle požadavku MSI...EK by myslím nikdy takovou prasárnu aby překrylo šrouby nějakými samolepkami neudělalo...
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Shaquille »

ono buh vi jak to je... na druhe strane bloku jsou vsechny sroubky pristupne, v nalepce "je vyfrezovana" dira
https://www.ekwb.com/wp-content/uploads ... _4_off.png
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Sonnyxyz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. črc 2015
Bydliště: České Budějovice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Sonnyxyz »

MaWa píše: pát 26. lis 2021, 10:48 Jo já vím, že jsou od EK, ale je to jejich custom návrh podle požadavku MSI...EK by myslím nikdy takovou prasárnu aby překrylo šrouby nějakými samolepkami neudělalo...
Jdu trošku s křížkem po funuse, ale ek tohle dělalo u classic line. Měl jsem blok na 2070s a tam ten černý ozdobný plast byl přes 3 šrouby. Muselo se to odlepit, já tenkrát to vzal silou a zničil ofc. Ek doporučuje tepelnou pistoli a ohřát. Pak by mělo to lepidlo povolit. Ale prý je to známe issue a posílaji náhradní díl.
CPU: Core i7 12700k MB: Asus Z690 MAXIMUS Formula RAM: Corsair Dominator White 5600MHz GPU: EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra PSU: Corsair HX850 Cooling: EKWB D5 pump, Velocity blok, , 2x360mm rad, 6x Corsair LL120 a 3x P12 White CASE: Lian-Li O11 Dynamic White EVO
Alienware AW3418DW - 3440x1440, 120Hz
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Mayki »

Je možné něčím namazat "O" kroužky ve fitinkách pro lepší montáž hard trubek? Se mi zdá, že se tomu moc na sucho nechce... :)
EDIT: tak údajně mýdlovou vodou by to mělo jít.
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Woyta »

No vodou rozpustitelné mazivo je lubrikační gel.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Odpovědět

Zpět na „Voda“