Vodní chlazení - obecná diskuze

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět

Jaké používáte čerpadlo?

Eheim 1046
7
3%
Eheim 1048
23
9%
Ponorný Eheim
9
4%
HPPS
7
3%
Ponorné ostatní (Sicce, a pod.)
12
5%
Laing D4
8
3%
Laing D5
69
27%
DDC 9W (s topem i bez)
27
11%
DDC 18W (s topem i bez)
48
19%
Jiné
47
18%
 
Celkem hlasů: 257
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Banana »

dexterav píše:zlé hrúbky no :)
väčšinou to býva 1mm
podle obrázku bych tipl minimálně 3mm
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od dexterav »

obrázok je obrázok, mno
1,5 a 1mm v podstate vedľa seba nové skoro nepoznáš
btw na 3090 GPU je 1mm
a potom príde sranda z backplate, kde je 1mm, 1,5mm a 2mm
aj tak na vzduch origo by som to priamo z EVGA riešil resp google atd
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Děkuji tak jsem koupil nový procesor levněji na bazos ryzen 7 5800 x tak už je vodní chlazení nutné.

Příští týden objednávám.

Ventilátory jsem nakonec vzal Corsair QL 120 - design - do 1000 otáček také nejsou slyšet
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Mohu mít dotaz na zkušené.

Řeším poslední věc fytinky - mám to zatím takto

https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosi ... Y0NjcyOjF8

a bylo mi doporučeno dát na pumpu kolena 90 stupnů a na procesor 45 stupnů

Grafiku a druhý radiátor budu kupovat později na jaře.

Za prvé jestli mám ty kolena tedy použít - nebo dát jen rovné fytinky ???

za druhé EK má tyto dva druhy kolen

https://www.jscomputers.cz/produkt/EK_W ... 3014009003

a pak tyto - když se do toho namontuje rovný fytink tak to vypadá dost hrozně

https://www.jscomputers.cz/produkt/EK_W ... 1053014009

Vaše rada na tuto poslední věc ???

Děkuji
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Banana »

to strašně záleží na tom, kde to budeš mít, Tvoje bedna nabízí strašně moc možností
45° jsou podle mě na cpu vzhledově humus, radši klasické (a taky mi připadne, že to svazuje kam půjde hadice) tady jsem zásadně proti
90° viz první věta, ale je fakt, že tady tolik možností není
určitě bych prošel tunu fotek na netu s buildy, radši v klidu

jo a 7 fitinek je nějáký divný počet :|
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Tak sedmá fitinka je na třetí otvor v pumpě místo záslepky na vypouštění systému. To mám pořešené . Přístup k pumpě je všech stran, takže malinko odpustit vodu z pumpy, pak naklonit pc, místo záslepky dát sedmou fytinku, půl metru hadice a vypustit to. Prý zcela funkční a nejlevnější řešení - aspoň mi to dva stavitelé tvrdili.

No právě na ten procesor koupím asi rovinky, aby byl vůbec vidět. Ted koukám, že to kdyžtak má i alza vše skladem. Některé věci dokonce i levnější, fytinky, blok procesoru, hadice. Ale tam to případně můžu dokoupit.

Na tu pumpu dole v rohu - nevím co za fitinky použít ??? Zda tedy dát 2 ks 90 stupňová kolena, ale moc se mi nezamlouvá ta řada

Torque a dal bych raději na pumpu tedy pak toto

https://www.jscomputers.cz/produkt/EK_W ... 1053014009

Zítra zkusím pohledat po netu, abych to mohl konečně objednat.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Chlapi mohu mít ještě dotaz. Synovi na Ryzen 5900x - mám toto chlazení

https://www.czc.cz/corsair-icue-h150i-e ... 23/produkt

Sobě pořád řeším zda koupím ryzen 5600x a nebo také 5900x - nechce se mi ale dávat custom vodník teď hned za 12500 Kč, ale zase nechci dávat AiO co bude mít syn a teď ho testuji - takže konečně první zkušenost.

Co říkáte na toto chlazení ???

https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosi ... EzNDE1OjR8

Je to ekonomická verze. Časem jen můžu vyměnit pumpu a blok na procesoru a mám v podstatě custom plnohodnotného vodníka. Jen pumpu za 1700 bych vyhodil. Prý je tato pumpa dobrá jen na procesor a pořád lepší než AiO chlazení - co vy na to ??? V podstatě mi zůstanou fitinky, tlustší hadice, super tlustý bílý radiátor a dokoupím případně časem třeba za rok jen Pumpu a blok na procesor plus pak další radiátor a blok na grafiku.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od MaWa »

No rok ta pumpa snad vydrží :-D
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

a nějaký návrh levnějšího vodníka - než 12 500 bez ventilátorů, když se rozhodnu koupit ryzen 5900x a chlazení řešit až časem.

Do začátku mě napadá toto

https://www.czc.cz/arctic-liquid-freeze ... 10/produkt

pak třeba do roka švihnout do nějaké sestavy co občas prodávám a pak pořídit plnohodnotného vodníka.

Tuním 2 pc najednou syna a mé a leze to do peněz a 2 procesory a custom vodník 45 000 se mi najednou dávat nechce no
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od python.p »

Tak tam dej jetou noctua D14 nebo D15 a máš to.

Chceš opičku, ale nemáš na banány... :o
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Takový kovový obří kolos se mi do mého skleněného akvária nevejde- už jsem to tady psal -)))
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od python.p »

Tak si tam nech ten box, není zas tak špatný, ale tady vyhodíš 2 tácy jen tak. Já to asi nechápu...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

BOX ?? Jako AMD RGB ten základní ventilátor ??? těch mám doma asi 5 nových ks.

Jak vyhodím ?? každý měsíc jedno PC postavím tak to švihnu do něj a prodám za plnou cenu. AiO vodníka se zbavím

Jinak peníze i na vodníka mám, ale nechci do toho najednou dát 45 no -(
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od segestes »

Bez urážky, ale přijde mi, že nějak nevíš, co se sebou. Nejdřív custom voda, pak ještě před týdnem jsi měl jasno, že cena nehraje roli a 4500kč je za aio zadarmo.

Pokud je to tak, tak si stačí projít nějaké testy a vybereš si.
https://www.tomshardware.com/reviews/be ... 181-2.html

Navíc vlastně můžeš koupit cokoliv, když se toho za měsíc zbavíš, ne?
hbboy píše:každý měsíc jedno PC postavím tak to švihnu do něj a prodám za plnou cenu. AiO vodníka se zbavím
Ryzen 7800X3D | ASUS B650E-I | GB RTX4090 | 64GB DDR5 6000MHz | Samsung 970 2TB, Crucial MX500 4TB | Corsair SF750 | NR200P | Asus ROG Swift PG32UCDM
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

No právě cokoliv - nyní levného. AiO za 4500 už mám doma - dám synovi k procesoru.

Tak hledám nouzovou náhradu.

Jo jo kdykoliv to pak do nějakého počítače fiknu to je pravda.

Ok jdu pročíst vlákno co radíš.

Tak před měsícem jsem nekupoval procesory za 30 000 kč a řešil jsem custom vodníka, od kterého mě spoustu lidí odrazuje. Custom vodníka díky Vám už mám vyřešeného za 12500 kč bez ventilátorů, ale teď jsem se rozhodl si koupit nový procesor do 2 počítačů tak koupi custom vodníka odsouvám.

Přesně jak píšeš, pořád to měním a jsem nerozhodný. Ok už tedy psát nebudu. Od srpna už 4 tý
upgraid PC

Na druhou stranu, vlákno zde skoro rok bylo hluché. Tak se aspoň občas oživí od začátečníka.

Další věc v sekci vodního chlazení mi radí vzduchové chlazení -((((

Díky a mějte se tedy
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Ty jo tak jsem zase tady -)))

Vy tady snad spíte - vánoce - nákupy na krku a nikdo nestaví vodní chlazení a nechce rady.

Já vrátil dnes 2 ks 5900X a mám zase 5800 x ale super chladný kousek.

Chci si objednat toto chlazení - co vy na to ??? snad se mi ten radiátor na strop lian li 11 dynamic vejde

https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosi ... Q0OTU5OjN8

díky za odpověd. -)))
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Loki5567 »

Vypadá dobře, to co máš, jen ten radiátor je mega širokej, tak si na to dej bacha :) Nikdo nic nestaví, pač není nic dostupný, mě konečně MaWa sehnal blok, ale přijde až po vánocích. Taky mám 5800X a s vodníkem boostuje přes 5Ghz a má i slušný teploty, to 3900X byl víc žhavej teda
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Díky moc

dnes jsme celé odpoledne řešili se dvěma kámoši na netu právě ten můj radiátor a nakonec jsem se rozhodl ponechat původní verzi 45 mm, který se dá dát ze strany v mé case, ale i nahoru. A určitě lepší až přidám za půl roku grafiku do okruhu mít 2 tyto radiátory, než jeden tlustej - sice je tam dle výrobce skříně na stropě 90 mm a s ventilátory by to mělo mít 89 mm. Ale asi by to i blbě vypadalo taková kráva na stropě.

Takže uprava jinej držák pumpy, aby šla dát na bok i na zem, jiné prý lepší hadice, snímač teploty - prý je to dobré na otáčky pumpy - nevím. A přihodil jsem kabely co mi poradil tuším MAWA

https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosi ... oxfA%3d%3d

Po 2 měsících konečně objednáno. Teď budu měsíc čekat, protože není skladem radiátor, ale počkám a zařadím se mezi Vás vodníkáře -)) Ta AiO Corsair je fakt slaboučká, teploty začnou klesat až když dám pumpu na extreme 2700 otáček a ventilátory 1500 otáček a to už je vrtulník. Njn slabá pumpa, úzký radiátor, málo vody.

Časem až koupím třeba bazarovou RTX 2080 TI na vodě dokoupím 2 fitinky, ještě jeden radiátor.

Doufám, že mi to vydrží dlouho -)))
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od Loki5567 »

Měl jsem ten 60mm radiátor a je docela těžký ho profouknout :) Nakonec jsem koupil ten samej, ale X-Flow 45mm a 30mm EK a drandím na tědle dvou už nějaký pátek. Sehnal jsem sponu na pumpu od Singularity Computers, je rozhodně menší a kratší než ta od EK, takže se mi tam přesně vejde i delší karta :)

Smímač teploty mám taky, ale jelikož EK Connect je zcela nepoužitelný, tak zatím bez něj, pumpu má fixně na 2000, pro mě v klidu zvukový projev. Pokud tam má MaWa na objednání, tak to bude tak dva týdny, často mi to dodal rychle až jsem docela čuměl :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Vodní chlazení - obecná diskuze

Příspěvek od hbboy »

Jo aha MAWA je majitel obchodu -))) Tak to jsem nevěděl. Tak to zdravím. Vím, že má své forum na svethardware. Také mi zde radil a psal mi i po emailu. Říkal, že to bude koncem ledna. Tak měsíc počkám. Nikam nespěchám.

Konektor snímač teploty mám na desce tak třeba to fungovat bude.

Pak tedy nerozumím proč mi psal, že ekonomický vodník vydrží pumpa tak rok, když se všude doporučují AiO AlphaCool, kde ty pumpy jsou také osazené. Vytvořil bych totiž pak dalšího ekonomického vodníka za 6500 s nějakými větráky i synovi z touto pumpou, ale až postavím své chlazení.

Proč by měla vydržet jen rok, když se to používá i u těchto dle stránek neprodávanějších AiO

https://www.jscomputers.cz/produkt/Alph ... =001053008

Myslím si, ale nerozumím tomu -))) že přeci tento vodník

https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosi ... EzNDE1OjR8

musí být lepší než toto

https://www.czc.cz/corsair-icue-h150i-e ... 23/produkt
Odpovědět

Zpět na „Voda“