Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

Urcite znacne lepsie ako mas teraz.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

To ano..mno zapojil by som oba..tak ci sato oplati kupit
Prometheus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2008
Bydliště: Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Prometheus »

smht To si musis zhodnotit sam... Hlavne ber v potaz, ze mora je velmi restriktivni, tak aby ti to utahla pumpa.
Vždy prodávám i jinde.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Krteq »

Páni, mám okruh zruba 10 let s nějakými těmi občasnými upgrady, ale mám to ve sbastlený skříni pod stolem. Při dalším upgradu už bych to rád nahodil do něčeho fešnější.

Prosím tedy o doporučení nějaké decentní skříně kam se vejde standardní ATX deska, zdroj, 360 + 240 rady s ventilátorama, Laing DDC s topem, expa a pár disků.

Přemýšlel jsem o Fractal Design Define S, ale nejsem si jistej jak by se vešla expa a jak ji případně namontovat s tím layoutem co tam je. Přeci jen by měla být nejvyšším bodem v okruhu a podle layoutu bude zřejmě 360 rad výš jak ta expa, ale rád bych měl všechno vevnitř.

Předem dík za rady.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Phanteks - Enthoo Primo, Enthoo Luxe.
Corsair - 750D.
Do Fractal R6 to vše taky nacpeš ale budeš u toho nadávat jak :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Woyta »

Zalezi jestli hledas modernu nebo decentni klasiku.
Pak zalezi kolik disku a mechanik tam chce nacpat. Moderni skrine spise pocitaji s ssd a maximalne mechanikou.

Ja si na 360top a 240 front oblibil starej poctivej chieftec bigtower. Jeste mi zbylo 5x5,25 pozic na vse co potrebuju. :)

Par lehkych uprav a je to stale decentne vypadajici skrin.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Heh. Kdyz tak na to koukam, tak to jsou 9 roku stare fotky :D
Ted mi tu stoji nevyuzita.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Krteq »

5.25" pozice netřeba a big tower se mi pod stůl už nevejde.

Chtěl bych tam nacpat Alphacool NexXxoS Xtreme III rev2 (415 x 135 x 46mm) nahoru + nějakou 240ku dopředu.

Ohledně designu se mi liběj ty bedny od Fractal Designu (Define S/Define 6)... hlavně žádný světýlka :D
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

Pozná niekto firmu Bykski, premýšľam ze od nich niečo nákupim, len sa neviem nikde nič docitat
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

Co konkrétně chceš vědět ?
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

Premýšľal som nad blokom gpu a aj CPU, niečo som sa o gpu bloku dočítal, nejakú recenziu kde medzi ek bol rozdiel tuším 5stupnov,ale skôr by sa mi asik jednalo o CPU blok, aktuálne mam ek evo, ale prekopavam to a premýšľam nad nejakým blokom ktorý má displej, len netuším ci by to nebolo rušivé ak by tam stále teplota lietala hore dole a teda by to stále preskakovalo a menilo údaje na displeji
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od MaWa »

CPU bloky jaké mají nevím, full cover VGA bloky jsou kvalitou zpracování, balením a výkonem cca nastejno jako bloky od EKWB před přibližně pěti až deseti lety. Manuál je v čínštině jedna A4, takže to není vhodné pro někoho kdo to dělá poprvé. Navíc pár věcí je v tom manuálu blbě, je to jeden manuál pro všechny jejich bloky. Za mě - funguje to, ale pokud existuje alternativa od nějakého evropského výrobce, tak bych to nepoužil, není důvod.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od smht »

Hej, chápem. To len taka myšlienka.
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Loki5567 »

Od Bykski mám fitinky a jeden blok na CPU a je to kvalitní práce. Ono na tom bloku na CPU vlastně nic není, co by ten chlapík z Asie nemohl okopírovat.

Fitinky jsou hodně podobně od EKWB, za zlomek ceny EK fitinek, opravdu dobře zpracované. Kupoval jsem je od oficiálního prodejce na Aliexpressu za 1 - 2 USD/kus. Úhlové fitinky a různé extendery kombinuji od EK a Barrow, kde bych řekl že je Barrow snad i lepší.

Blok tu mám od BykSki jen jeden a chladí hodně podobně jako jiné bloky a používám ho na různé testy, až dost připomíná značku Bitspower :)

Blok na kartu bych volil určitě od EK, jak říká MaWa, na ty karty je to ošemetné.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

Ja by som trebarz nic ine ako EKWB a Bitspower nebral. Fitinka za 1 usd. :D Za to jedno moje ohnute koleno od Bitsu vyskladam cely vodnik z ByKsKi. :D

Davam prednost pokojnemu spanku ako rozmyslat ci nieco niekde nekvapka v pc za tisice. :wink:

Naviac aky asi ma support ten aliexpres vyrobca? Od ekwb si kupim spare parts na vsetky bloky co som si uz aj vyskusal.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Leon_ »

Fakt akože, za 1-2 USD aká asi môže byť kvalita? ...
.
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Loki5567 »

S tím problém nemám, mám tu několik PC složených na Bykski/EKWB a běží do teď a žádný leak a to se k některým kusům nechovám zrovna dobře. Ono když ty fitinky máš doma vedle sebe a porovnáš je, platíš na většině jen značku. Mohu tu Bykski fitinku nafotit a říkám ti, že je slušně zpracovaná, měl jsem stejné pochyby jako máš ty a není třeba.

Blok na CPU bych zvolil Bykski klidně, ale na kartu bych si to nedal. Rady bych taky nedoporučoval.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od Leon_ »

Snáď mi nechceš povedať, že si z 10 eur čo pýta bits za fittingu berú 9 eur za značku. Keby sa tu bavíme o EKWB vs Bits tak nepoviem, ale ty si to porovnal rovno s najlacnejším shitom na svete tak potom neviem ako to mám chápať :D Že vlastne všetky fittingy na svete sú si kvalitou teda rovnaké hej?Sorry ale tu nejde o porovnanie vedľa seba, keď si vyberáš podľa toho tak ďakujem pekne. Tu ide aj o spracovanie závitov, kvalitu testenia, spojov medzi točiacimi sa časťami, nástrekom farby a podobne. Stačí si zájsť na zahraničné fóra a prečítať si zopár tém v sekcii vodného chladenia a pochopíš.
.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od havli »

Delas jak kdyby se dalo na kusu kovu s O-krouzkem neco zkazit. :roll:

Jinak ja jsem z noname bloku od cinana poskladal chiller z peltierama (dohromady 6 CPU bloku po 400 Kč cca) a naprosto bez problemu.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od racecar »

Skus tie otocne kolienka. Uz ked porovnas bits vs ekwb tak mas pocit ze drzis fitinku za $1. Bits su aj po rokoch a milion otoceniach stale dokonalo pevne a tuhe, kdezto ekwb maju volu.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme jednotlivé díly

Příspěvek od havli »

Uhlove otocne bych si do PC, kde to myslim s funkcnosti aspon trochu vazne, nikdy nedal... jedine prime.
Jinak na ten chiller jsem je ale pouzil, protoze jsem kvuli blokum musel. Konkretne tyhle https://www.jscomputers.cz/produkt/Srou ... ocny-.html Na muj vkus az moc volne, ale netecou, tak dal neresim. Ale jak rikam - do PC bych nic, co zbytecne snizuje spolehlivost, nedal. Takhle na blbnuti je to fuk.

Obrázek
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Odpovědět

Zpět na „Voda“