AGP aperture size

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

STANIK#007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

AGP aperture size

Příspěvek od STANIK#007 »

Mám grafiku Inno 5200 v desce s AGP 2x a potřebuji pomoct s nastavení AGP apreture size. Vím na co AGP A S je, ale nevím jaké nastavení je lepší - třeba méně Aperture size mi uvolní paměť???( mám jen 256),
nebo nastavit více,ale zdá se mi že na hry které hraju paměť na grafice 128Mb stačí.
Joži
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 13. čer 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joži »

:) ak by to nejak zvysovalo vykon tak by sa okrem OC pouzivalo aj to, imho proste tam nastav kolko mas MB pamate na karte
STANIK#007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STANIK#007 »

to jsi me moc nepomohl - já chci vedet, jakej to má vliv a jestli to uvolní RAM(když nastavím málo)
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek od Wuuduu »

APP size nezabera RAM.
Iba vo vynimocnom pripade ked treba viac pamete na grafike, obsadi kolko potrebuje z RAM, ty mu urcujes len max. velkost, kolko si moze zobrat. Takze kludne tam daj aj 256MB, to obsadenie je len na niekolko sekund aj to velmi vynimocne, takze sa nic nespomali.
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
kolo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2004

Příspěvek od kolo »

Agp Aperture Size byva nastavene ako 1/4 operacnej pamete........
Amd AthlonXp 2500+
Titan D5TB/CU35/R1,Epox 8KRAI(Via KT600),PQI 2x256 MB 400 CL2.5,ATI Sapphire Radeon 9550 128mb/128bit 250/200@435/265 + GLACIAL NorthPole 1000,Maxtor 15GB "5400" 2mb cache,Mercury HT4500 5.1,TTC-003,WinXp+SP2
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Příspěvek od Fifi »

Já mám nastavenu jako polovinu pamětí. tj 256MB. Vtěšinou nastavuji dvojnásobek velikosti paměti na grafice.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

kolo píše:Agp Aperture Size byva nastavene ako 1/4 operacnej pamete........
Takže kdo má 2GB RAM, pak by volil 512. :lol: :lol:

2STANIK#007: Vyzkoušej 64 nebo 128.
kolo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2004

Příspěvek od kolo »

Ja mam nastavene 128mb a facha to dobre..............Shit-maš pravdu :wink:
Amd AthlonXp 2500+
Titan D5TB/CU35/R1,Epox 8KRAI(Via KT600),PQI 2x256 MB 400 CL2.5,ATI Sapphire Radeon 9550 128mb/128bit 250/200@435/265 + GLACIAL NorthPole 1000,Maxtor 15GB "5400" 2mb cache,Mercury HT4500 5.1,TTC-003,WinXp+SP2
niatheppe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2005
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od niatheppe »

mělo by tam bejt nastvený průměr mezi dvojnásobkem paměti GK a polovičkou RAM, leckdy to teda nejde nastavit zrovna přesně, ale někdy to vyjde pěkně třeba 512RAM GK 128MB no a AP je 256MB :wink:
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

niatheppe píše:mělo by tam bejt nastvený průměr mezi dvojnásobkem paměti GK a polovičkou RAM, leckdy to teda nejde nastavit zrovna přesně, ale někdy to vyjde pěkně třeba 512RAM GK 128MB no a AP je 256MB :wink:
Vezmi si kalkulačku a počítej se mnou.... V některých případech Ti vyjde nesmysl.... Chce to vyzkoušet...
Orange
Nováček
Nováček
Registrován: 19. črc 2005
Bydliště: sev. morava

RE AGP A S

Příspěvek od Orange »

Nejlepsi to je vyzkouset, ktera hodnota je lepsi.

Ale myslim pokud mas 256Mb RAM tak bude ideal 64Mb, kdyz je tam vic tak se potom hry sekaji z duvodu malo RAM.

Muzes zkusit i min.
Work PC Sempron 2300+@(200Mhz FSB, 1900Mhz) a mu chladi těch pár tranzitoru chladič SPIRE WhisperRockIV, MB ASUS A7N8X-X, NF2, GF FX5700 128Mb, 200Gb WD, DVD-RW NEC 3540 + COMBO TOSHIBA, power 300W
niatheppe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2005
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od niatheppe »

Shit píše:Vezmi si kalkulačku a počítej se mnou.... V některých případech Ti vyjde nesmysl.... Chce to vyzkoušet...
...jo ale já myslim že jsem to tam psal, že to leckdy nejde nastavit, nebo snad ne?? Kalkulačku schovej :wink:

Mělo by to bejt jenom optimální nastavení pro poměr RAM a grafiky...
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Tady jsem nasel clanek o ladeni o AGP Aperture size, je to sice ponekud starsi clanek s testy na grafice na GF2 MX, ale princip je stejny.. http://www.zive.cz/h/Testcentrum/AR.asp?ARI=264
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

niatheppe píše: Mělo by to bejt jenom optimální nastavení pro poměr RAM a grafiky...
Tam o poměr RAM systému a RAM na grafice už z principu jaksi nejde... :wink:
niatheppe píše:že to leckdy nejde nastavit.
Pak je taková "poučka" jaksi na prd.... :oops:
niatheppe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2005
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od niatheppe »

to Shit: ok kritiku, jak myslíš :wink: , je to prostě tak...

ten poměr jsem myslel, jako jen že se to týká těch dvou věcí, ....špatné vyjádření...
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

niatheppe píše:mělo by tam bejt nastvený průměr mezi dvojnásobkem paměti GK a polovičkou RAM.....
Pokud trváš stále na své poučce, tak příklad: Grafika má 256RAM a systém taky 256RAM (trochu extrém, ale taky možný případ). 256x2=512 ; 256:2=128...... (512+128)/2=320 ► nejbližší volba je tedy AS 256....
Tohle nastavení asi nebude už z principu AS to nejlepší, jelikož dovoluješ grafice v alternativě použít defakto veškerou RAM, která by byla teoreticky volná po zaplnění 256RAM na grafice (ono k tomu na 99,999% asi nedojde) ale poučky by měly platit obecně, nikoli pouze někdy.... notabene při použití AS v extrémním případě by to stejně brzdil AGP port...
Takže tu "kalkulačku" jsem myslel takto, nikoli tak, že volba AS=320 v BIOSu není....
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Příspěvek od Fifi »

Pro hráče, u kancelářské práce je to jedno:
Nastavení by mělo být optimálně dvojnásobkem paměti VGA karty, ale né více než polovina paměti RAM.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Fifi píše: Nastavení by mělo být optimálně dvojnásobkem paměti VGA karty, ale né více než polovina paměti RAM.
Chce to individuálně vyzkoušet...
(Nevidím důvod nastavovat u grafiky s 256RAM AS na 512... :wink: ).
niatheppe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2005
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od niatheppe »

Jo je to možný, že to moje nastavení nebude to nejlepší, nějak hluboce jsem o tom nepřemejšlel, ale dík Shit. Berte to prostě za jednu z možností, ikdyž jak je vidno ne zrovna šťastnou :oops:


to Shit: ...když si vezmeš, že máš 512MB RAM a 128MB na kartě tak vypadá AP 256MB jako logický východisko, nebo ne?? Speciálně pro tyto parametry by se to nejspíš použít dalo, (stejně ostatní možnosti :-D )

..., ale jestli někdo máte zkušenosti s významem AP pro výkon, tak sem s nimy, já mam teď jenom provizorní grafiku, takže jsem nic nezkoušel...
IQLogic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. pro 2004
Bydliště: Ružomberok, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IQLogic »

Sa tu vybavujete o kravinach naco sem pisete vypocty a rovnice atd. ked to na vykone ani nezbadate. NO NIE???
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“