Venice vs Sempron vs xp 3200+

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

pajin.r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2005
Bydliště: Olomouc,Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Venice vs Sempron vs xp 3200+

Příspěvek od pajin.r »

Co si myslite o vykonehc techto proc mezi sebou ..u vseho beru v potaz oc.
Nemuzu se rozhodnout...
Jelikoz sempron je straej thunderbird nebo se milim?
Mel em athlon xp 3200+ a chtel sem neco vykonejsiho...
Muze snad sempron byt vykonejsi nez barton na stejne frekvenci 2.2?
Vyplati se do socketu 754 venice ?nebo radeji ten semp 2800+ ?
Nemam love jinak ybch sel do 939 opteron...tak vymyslim z toho co muzu
Diky za rady
Neexistuje nejake vykonostni srovnani athlon xp vs Sempron?diky moc za takovej link
game-Přechod na xbox ,už me ten upgrade pěkne .....
Notebook:Něco na brozdáni pohledám
mirkee
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. kvě 2005

Příspěvek od mirkee »

No kedze nechces investovat moc do PC, tak v tvojom pripade najlepsia volba Sempron na 754 - ma naozaj vinikajucy OC a v aplikaciach nezavyslich na cache ten isty vykon pri rovnakej realnej frekvencii jak Athlon64

inac so sempronom 2800+ by si sa mal dostat minimalne na 2,4Ghz s box chladicom :razz: a to uz bude pred tym Athlonom3200+ naskok o 200Mhz a plus podpora setkych najnovsich technologii okrem znizovania frekvencie podla zataze procaku
sh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sh »

jak jsem ti rikal 100x po ICQ:) sempron 64 bude po OC rozhodne vykonejsi , OC maji velmi slusne a navic podpora 64bitu.. a take usetris 2k oproti venice..
nejsem zde moc dostupny, duvodem je stavba baraku, omluvte prosim me zpozdeni na dobu 2 let .)
Opel Vectra 2.5 V6 CDX 203k
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

cokoliv na 754 bude vykonejsi nez cokoliv na socketuA na stejne frekvenci.
Duvodem je hlave "vylepsena" architektura a predevsim integrovanej pametovej radic.

Osobne se mi pro pretaktovani jevi jako vhodnejsi moznost 3100+
0118 999 881 999 119 7253
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Ja myslim ze prechod z Athlona XP 3200+ Barton na Sempron s. 754 se nevyplati... Pokud chces opravdu upgradovat, tak se poohledni po procesorech do s. 939.
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

Mno a kvůli čemu bys chtěl něco výkonnějšího? stále ještě doba masivního využití 64 bitů a dvoujader nepřišla. Měl jsem stejný procák, kdyby ho nechtěl brácha, tak bych neupgradoval a i tak jsem upgradoval na zatím dostačující železo. Pokud ovšem potřebuješ na nějaký SW výkon, tak určo upgrade na něco z 939.

EDIT: a nebo pokud to bude bez doplatku nebo jen s minimálním doplatkem, tak proč do 754 nejít (to platí pro semprona, ale na druhou stranu není napsané nikde, že ho na 2,4 GHz dostaneš)....venice samozřejmě přijde na příplatek větší.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
pajin.r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2005
Bydliště: Olomouc,Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajin.r »

Meridius píše:Mno a kvůli čemu bys chtěl něco výkonnějšího? stále ještě doba masivního využití 64 bitů a dvoujader nepřišla. Měl jsem stejný procák, kdyby ho nechtěl brácha, tak bych neupgradoval a i tak jsem upgradoval na zatím dostačující železo. Pokud ovšem potřebuješ na nějaký SW výkon, tak určo upgrade na něco z 939.

EDIT: a nebo pokud to bude bez doplatku nebo jen s minimálním doplatkem, tak proč do 754 nejít (to platí pro semprona, ale na druhou stranu není napsané nikde, že ho na 2,4 GHz dostaneš)....venice samozřejmě přijde na příplatek větší.
doplatek je 0 kc ztoho jsem vychazel slo me hlavne o pci-e kde jsou levnejsi a vetsi vyber grafik
game-Přechod na xbox ,už me ten upgrade pěkne .....
Notebook:Něco na brozdáni pohledám
6Daemon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. úno 2004
Bydliště: Nitra / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 6Daemon »

mam taky pocit ze ty upgradovat procak nepotrebujes,
ale ja sa priklonim k svojum venice 3000+ ktory isiel
bez problemov pretocit 'laicky povedane' na 4000+ :-D

staci, nie?
mBoard: ASUS Rampage III Extreme; Processor: INTEL Core i7-990X Extreme; Cooling: Corsair Hydro Series™ H100; Memory: ADATA XPG™ Xtreme Series CL7-9-7-21 @ 1600MHz 3x4GB; Graphics: EVGA GeForce GTX TITAN SC 2-SLi; Sound: Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series; Storage: System: OCZ Vertex 3 4x240GB RAID0 @ LSi MegaRAID SAS 9265-8i Docs: WD Scorpio Black 2x500GB RAID1 @ LSi Media: WD Caviar Black 6G 2x1TB RAID0 @ LSi; OpticalStorage: Asus BW-12B1LT; Tower: Cooler Master Cosmos II; PSU: Enermax Liberty Revolution85+ 1250W; LCD: 26" HP Pavilion w2558h; Keys: Logitech diNovo Edge; Mouse: Razer Ouroboros Elite; WiFi: LINKSYS by Cisco E4200; Printer: Samsung SCX-4500w
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

pajin.r píše:
Meridius píše:Mno a kvůli čemu bys chtěl něco výkonnějšího? stále ještě doba masivního využití 64 bitů a dvoujader nepřišla. Měl jsem stejný procák, kdyby ho nechtěl brácha, tak bych neupgradoval a i tak jsem upgradoval na zatím dostačující železo. Pokud ovšem potřebuješ na nějaký SW výkon, tak určo upgrade na něco z 939.

EDIT: a nebo pokud to bude bez doplatku nebo jen s minimálním doplatkem, tak proč do 754 nejít (to platí pro semprona, ale na druhou stranu není napsané nikde, že ho na 2,4 GHz dostaneš)....venice samozřejmě přijde na příplatek větší.
doplatek je 0 kc ztoho jsem vychazel slo me hlavne o pci-e kde jsou levnejsi a vetsi vyber grafik
já zase vycházel z toho, že si grafiku chceš nechat...pokud chceš upgradovat grafiku, tak přechod na PCIe s doplatkem 0 je rozumná volba.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Micis89
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Micis89 »

rozhodne jit do s.939!vykon poznas rozhodne a navic je tam PCI-E kde pozns taky ohodne veci vykon nez do AGP :wink: raci pockej a kup 939 nebudes litovat!! 8)
CPU:AMD64 2800+ MB:Gigabyte K8NE (nF4-4X) RAM:Samsung 512Mb DDR 400,VGA:Sapphir X800 GTO FB,HDD:Baracuda 320Gb 7200,OS: XP SP2
pajin.r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2005
Bydliště: Olomouc,Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajin.r »

Micis89 píše:rozhodne jit do s.939!vykon poznas rozhodne a navic je tam PCI-E kde pozns taky ohodne veci vykon nez do AGP :wink: raci pockej a kup 939 nebudes litovat!! 8)
no ja uz koupil toho semprona +dfi a jsem docela dost mile prekvapenej za malo penez docela dost muziky....
game-Přechod na xbox ,už me ten upgrade pěkne .....
Notebook:Něco na brozdáni pohledám
bober
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2005
Bydliště: Bohuslavice u Hlučína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bober »

Taky by me zajimalo, jestli momentalne prejit na 754-ku. Sestavu mam viz popis. Momentalne mam 2 moznosti: 1.) jednodusi+levnejsi moznost: prodat radeona a koupit vykonejsi grafiku na AGP (6600GT/1600Pro).
2.) desku, procak, grafiku a koupit zakladovku 754 (2000Kč), semprona (2300Kč) a obdobnou grafiku (PCI o par stovek levnejsi).

u obou moznosti bych jeste musel tak jako tak obenit (pridat) pameti a koupit lepsi zdroj. Pripadne u 754 i chladic procaku. Kterou cestu zvolit? Bude znatelny rozdil ve vykonu obou sestav?
pajin.r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2005
Bydliště: Olomouc,Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajin.r »

bober píše:Taky by me zajimalo, jestli momentalne prejit na 754-ku. Sestavu mam viz popis. Momentalne mam 2 moznosti: 1.) jednodusi+levnejsi moznost: prodat radeona a koupit vykonejsi grafiku na AGP (6600GT/1600Pro).
2.) desku, procak, grafiku a koupit zakladovku 754 (2000Kč), semprona (2300Kč) a obdobnou grafiku (PCI o par stovek levnejsi).

u obou moznosti bych jeste musel tak jako tak obenit (pridat) pameti a koupit lepsi zdroj. Pripadne u 754 i chladic procaku. Kterou cestu zvolit? Bude znatelny rozdil ve vykonu obou sestav?
ja mam na sempronu box a kupovat na to jinej chladic je vyhazovani penez ....u te druhe moznosti zase prejdes na pci-e kde jsou grafiky levnejsi a je vetsi vyber
game-Přechod na xbox ,už me ten upgrade pěkne .....
Notebook:Něco na brozdáni pohledám
bober
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2005
Bydliště: Bohuslavice u Hlučína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bober »

pajin.r píše: ja mam na sempronu box a kupovat na to jinej chladic je vyhazovani penez ....u te druhe moznosti zase prejdes na pci-e kde jsou grafiky levnejsi a je vetsi vyber
no jo, ale zase bych musel investovat 2000Kč do výměny. A nevim jestli pri srovnani techle dvou sestav bude velky rozdil. K tomu chladici...mam rad ticho a pochybuju, ze box bude to prave orechove. Obe dve platformy sou stejne na konci ve vyvoji..takze se mi zda prechod na 754 za 2000Kč zbytecny z hlediska vykonu..nebo se pletu??
pajin.r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2005
Bydliště: Olomouc,Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajin.r »

bober píše:
pajin.r píše: ja mam na sempronu box a kupovat na to jinej chladic je vyhazovani penez ....u te druhe moznosti zase prejdes na pci-e kde jsou grafiky levnejsi a je vetsi vyber
no jo, ale zase bych musel investovat 2000Kč do výměny. A nevim jestli pri srovnani techle dvou sestav bude velky rozdil. K tomu chladici...mam rad ticho a pochybuju, ze box bude to prave orechove. Obe dve platformy sou stejne na konci ve vyvoji..takze se mi zda prechod na 754 za 2000Kč zbytecny z hlediska vykonu..nebo se pletu??
mno uz vni mas aji venice ...a 939 bude zachvilku taky death nepocinaje o kolik je ted drazsi...hlavni co ziskas je pci-e a to je docela velka vyhoda...
navic mel jsem athlon xp 2500+/3200+ ted ten sempron viz popis a vykon se mi dost podstatne zvedl..ani sem to necekal...nehlede na totalne nizkou teplotu atd...ja mel podobny problem jako ty a jsem rad ze sjem to vymenil...
nehlede ze ziskas slusnou desku + dobrej chipset ....a vsechno new z obchodu
game-Přechod na xbox ,už me ten upgrade pěkne .....
Notebook:Něco na brozdáni pohledám
bober
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2005
Bydliště: Bohuslavice u Hlučína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bober »

dost podstatne..to znamena jak moc?
mrozu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od mrozu »

Upgrade z nadupadnyho AthlonaXP na Semprona s754 se podle me nevyplati. Ten narust vykonu rozhodne neodpovida investovany castce.
Dalsi otazka je, k cemu ten vykon bude. Hram to nepomuze, tam je rozhodujici grafika, navic kvuli tem brakum co dneska vychazej nema cenu vyhodit ani korunu na novej HW. A kvuli cemu jinymu, nez kvuli hram, se ten upgrade delal, ze.
Ale pokud nekdo nevi, co s tema par korunama, tak mu ten upgrade jiste udela dobre...
Šrot 1: Xeon E5460@3375MHz, MSI P35 Neo2-FIR, 2x2048MB DDR2-800 Corsair, GeForce GTX 560 Ti 1024 MB.
Šrot 2: Tuleň 1100(11x100|1.475V)@1467MHz(11x133|1.5V) + redukce Eagle, ASUS P3B-F (i440BX), 1024MB RAM PC133, GeForce FX5700 256 MB.
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

mrozu píše:Upgrade z nadupadnyho AthlonaXP na Semprona s754 se podle me nevyplati. Ten narust vykonu rozhodne neodpovida investovany castce.
Dalsi otazka je, k cemu ten vykon bude. Hram to nepomuze, tam je rozhodujici grafika, navic kvuli tem brakum co dneska vychazej nema cenu vyhodit ani korunu na novej HW. A kvuli cemu jinymu, nez kvuli hram, se ten upgrade delal, ze.
Ale pokud nekdo nevi, co s tema par korunama, tak mu ten upgrade jiste udela dobre...
to más pravdu pokud más doma Bartona 2600+-M kterej bezi na 2800 mhz aspon,tak se opravdu nevyplati na semprona presednout....

ale vetsina lidi má Bartona cca kolem 2.4 ghz max.....takze se jim rozhodne vyplati presednout na neco ze 754 co dostanou v pohode na 2.6-2.7 ghz standartne.....

já sám mám doma jeste Bartona na 2900 mhz a muzu ti rict ze ve hrach to je docela rozdil mezi blbym sempronem a timhle kusem na stejne frekvenci....cca 5-10 FPS ve hrach....takze rozhodne nová architektura má co rict...a hlavni vyhoda je ze se to dá vsechno v pohode uchladit narozdil od XP :)
pajin.r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. úno 2005
Bydliště: Olomouc,Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajin.r »

mrozu píše:Upgrade z nadupadnyho AthlonaXP na Semprona s754 se podle me nevyplati. Ten narust vykonu rozhodne neodpovida investovany castce.
Dalsi otazka je, k cemu ten vykon bude. Hram to nepomuze, tam je rozhodujici grafika, navic kvuli tem brakum co dneska vychazej nema cenu vyhodit ani korunu na novej HW. A kvuli cemu jinymu, nez kvuli hram, se ten upgrade delal, ze.
Ale pokud nekdo nevi, co s tema par korunama, tak mu ten upgrade jiste udela dobre...
mno pokud vidim ma 2100 mhz xp a to neni podle me nadupanej...
za druhe co rikas ze hram nepomuze je pekna blbost skus si zahrat battlfielda 2 v 64 lidech v mape a poznas rozdil v procesoru jako blazen mluvim z vlastni zkusenosti...
navic pri dnesnich cenach bartonu ...to muze jeste slusne prodat a investovat opravdu minimum..
mel sem barton 3200+ a ten jak ten sempron me vice nez mile prekvapil an isem neveril jakej rozdil to udela a to ho mam jen na 2410 mhz
game-Přechod na xbox ,už me ten upgrade pěkne .....
Notebook:Něco na brozdáni pohledám
mrozu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od mrozu »

Jak jsem jiz napsal - nekomu staci rozdil par FPS ve hre jako argument k upgradu. Muj nazor je, ze obycejnej clovek, kterej hraje hry jen obcas na odreagovani, se na takovejhle upgrade zvysoka vykasle.
Pravdou je, ze stavajici AthlonXP lze prodat za cenu blizici se novemu sempronu, ale pri predstave nove instalace systemu kvuli mrzkemu zvyseni vykonu to dost lidi prejde.
Jako novej komp je to super, ale pri upgradu mi stejne negativa prevysuji pozitiva.
Šrot 1: Xeon E5460@3375MHz, MSI P35 Neo2-FIR, 2x2048MB DDR2-800 Corsair, GeForce GTX 560 Ti 1024 MB.
Šrot 2: Tuleň 1100(11x100|1.475V)@1467MHz(11x133|1.5V) + redukce Eagle, ASUS P3B-F (i440BX), 1024MB RAM PC133, GeForce FX5700 256 MB.
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“