JanoF píše:to som si myslel, dajme si priklad kebyze(KEBYze) je vsetko idealne

tak taketo veci niesu a co tak sa snazit to dostavat smerom k tej hranici idealnosti nieje to predsa lepsie

podla mna to teda je:
Tak znova: tebou navrhovane reseni je horsi. Poskytuje horsi vykon, horsi robustnost, hure se implementuje. Jedina vyhoda: na oko by to vypadalo pekne

Na druhou stranu ty IDcka jsou... interni zalezitosti a spis bych resil jako bug, ze je uzivatel vubec vidi.
JanoF píše:ale chapem aj na druhej strane to ze je to obtiazne ale v pocitacoch a hlavne v softe sa neda povedat ze sa to neda, lebo tam sa da vsetko len treba chciet a hlavne nieco o tom vediet ci nie

Pokud se rozhodnes studovat informatiku nebo pridruzene obory tak urcite narazis na predmet "Vycislitelnost a slozitost". Tam se dozvis, ze mohutnost mnoziny problemu na ktere nelze nalezt algoritmicke reseni je vetsi nez mohutnost mnoziny problemu na ktere alg. reseni nalezt lze. Prikladem muze byt 10. Hilbertuv problem - je dokazano (silou matematickeho dukazu) ze toto resit algoritmicky nelze.
Dale existuje mnozina problemu pro ktere existuje alg. reseni ale pouze teoreticky protoze je lze aplikovat pouze pro smesne male mnoziny dat. Tady spadaji algoritmy s asymptotickou slozitosti faktorialni a exponencialni. Nejsmutnejsi je, ze ani zrychlovani pocitacu tady nic nepomuze protoze i zvyseni vykonu o nekolik radu zpusobi jen nepatrny narust maximalni velikosti vstupnich dat.
Teprve algoritmy se slozitosti polynomialni lze povazovat za pouzitelne v praxi. A ty umi resit prekvapive malou cast problemu, ktere si lze vymyslet.
Takova mala exkurze do sveta programovacich technik
