UPLINK: Hacker Elite - simulátor hackera

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět

Jak se mi líbí tato hra

Je výborná
75
68%
Normálka
17
15%
Nelíbí se mi
19
17%
 
Celkem hlasů: 111
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

UPLINK: Hacker Elite - simulátor hackera

Příspěvek od J X P »

Zdar lidi, jestli pak znáte tuhle skvělou gamesu. Pokud ano, podělte se svými úspěchy a zkušenostmi. Pokud ji ale ještě neznáte a chcete si zahrát něco opravdu ORIGINÁLNÍHO pak si zkuste stáhnout odsud demo http://www.uplink.co.uk/demo.html. Má jenom 4 MB a hratelnost je opravdu výborná. Případně také doporučuji si přečíst recenze tady http://www.gamecenter.cz/Default.asp?artid=1566 nebo tady http://www.doupe.cz/PChry/Ar.asp?.

A o co v této hře vlastně jde ? No děj se odehrává v blízké budoucnosti a vy se po zaregistrování stanete členem nadnárodní organizace Uplink, která mimo jiných aktivit také zprostředkovává pracovní příležitosti, no hádejte pro koho. Dostanete půjčku na první Gateway a můžete začít hledat práci na kterou stačíte. Budete např. hackovat servery na netu (ve hře), bankovní účty, File servery, měnit záznamy v různých veřejných databázích, vylepšovat studijní výsledky kamarádům, hackovat sítě nebo i stopovat ostatní hackery při jejich rejdech atd. Je toho vážně hodně a než se stanete hackerskou jedničkou, jistě vás mnohokrát dostanou. Život hackera není lehký 8). Po určité době, kdy máte prostor na rozkoukání se a vydělání něco peněz na HW a SW se můžete zapojit do příběhu a nakonec totálně zrušit celosvětovou síť :twisted:. NE, víc už prozrazovat nebudu.

Tak směle do toho, určitě nebudete litovat. Se svými dotazy se obracejte do tohoto fóra.

Edit: V anketě pořádané redakcí PC Gameru v Británii se tahle hra dostala v roce 2003 do TOP100 her podle hráčů na 9. místo http://www.uplink.co.uk/articles/PC%20G ... %20100.jpg

Není i toto dobrý důvod věnovat jí trochu pozornosti ? :-)
Naposledy upravil(a) J X P dne sob 31. črc 2004, 13:20, celkem upraveno 13 x.
---
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

To musis bejt v cesku pres analogovou linku :lol:
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
X-diablo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004
Bydliště: Brno-Kohoutovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-diablo »

Z časových důvodů jsem to moc nehrál, ale myslím, že by stačilo našetřit nějaký kredity a pořídit si lepší připojení. A rychlejší CPU 120 Gq.
Obrázek
X-Diablo Inside™

AMD Athlon 3500+ (AM2), ASUS M2N-E nForce 570, A-Data 3GB RAM 667MHz, Sapphire ATI Radeon HD2600XT 256MB GDDR3, Seagate BCuda 7200.10 250GB SATAII
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

X-diablo píše:Z časových důvodů jsem to moc nehrál, ale myslím, že by stačilo našetřit nějaký kredity a pořídit si lepší připojení. A rychlejší CPU 120 Gq.
V tom to není, nakoupil jsem si skoro to nejlepší co šlo. Sice se s tím pracuje mnohem lépe, ale rychlost procesorů má vliv na rychlost spouštění programů a rychlost modemu zase na rychlost downloadu. Právě že mne to s tímhle HW trochu prudí, že to musím dělat opakovaně (bojim bojim, že mne čapnou :-))

Edit: Už nebojím, jsem jim to natřel :twisted:
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 5. črc 2004, 04:35, celkem upraveno 1 x.
---
X-diablo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004
Bydliště: Brno-Kohoutovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-diablo »

Jinak já mám na mapě danej snad celej telefonní seznam a připojuju se přes hoooooooooooooooodně moooc tel čísel aby mě nechytili

::zkoušel jsi už zaměstnat nějakýho hackera pře chat???
Obrázek
X-Diablo Inside™

AMD Athlon 3500+ (AM2), ASUS M2N-E nForce 570, A-Data 3GB RAM 667MHz, Sapphire ATI Radeon HD2600XT 256MB GDDR3, Seagate BCuda 7200.10 250GB SATAII
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

No to tedy nezkoušel, ani jsem si této možnosti nevšiml. Jak to funguje ? Nebo myslíš komunikaci přes IRC.

Ono jde o to, že když máš moc hopů na mapě, tak aby se v tom čert vyznal a stejně mi přijde, že to moc času nepřidá. Cokoliv na této mapě najít je opruz. Udělal jsem si konta ve všech bankách a připojuje se přes ně, případně přes veřejné servery typu Global Academic Database, FBI, atd.

A co pak ty příběhové mise ? Z nějakýho důvodu jsem zatím stále nehrál vlastní misi (crash při skoku na download viru :-().

Znáš FBI mod ?
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 5. črc 2004, 04:36, celkem upraveno 1 x.
---
X-diablo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004
Bydliště: Brno-Kohoutovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-diablo »

John_P píše:No to tedy nezkoušel, ani jsem si této možnosti nevšiml. Jak to funguje ? Nebo myslíš komunikaci přes IRC.
Jo přes to irc, právě že jsem to někde četl a nevim jak na to
Obrázek
X-Diablo Inside™

AMD Athlon 3500+ (AM2), ASUS M2N-E nForce 570, A-Data 3GB RAM 667MHz, Sapphire ATI Radeon HD2600XT 256MB GDDR3, Seagate BCuda 7200.10 250GB SATAII
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

Takže co vím o IRC je, že je to normální komunikační program, který ti umožní komunikovat s jinými hráči UPLINKu přímo ze hry. Také jsem to ale nezkoušel, protože se mi to nezdá nijak prospěšné, každý stejně hraje jinou hru. funguje to ale až od patchované verze (1.31)
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 5. črc 2004, 04:37, celkem upraveno 1 x.
---
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Uplink a sítě

Příspěvek od J X P »

Teď jsem poprvé hackoval jednu síťku a msuím říct, že jsem se na jeden z authentifikačních serverů prostě nedostal. Zkusil jsem všechno a zrovna tenhle server ovládal 3 zámky k file serveru. Nakonec jsem je deaktivoval pomocí LAN Force, ale to bylo brutální (musel jsem zdrhnout, vymazat logy a znovu se připojit), pak už zůstaly odemčené ale za boha jsem se na ten server nedostal. fakt nevím co bylo blbě (objevil jsem i 1 Isolation Bridge a deaktivoval ji, jenže ta kryla přístup do jiné části sítě) Nemáte někdo zkušenosti se sítěma ? (Myslím ze hry :D )
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 5. črc 2004, 04:38, celkem upraveno 1 x.
---
willow
Nováček
Nováček
Registrován: 01. črc 2004

a?

Příspěvek od willow »

cax lidi,zkuste si http://www.hackerslab.org/ je to takovy uplink v realu a je to docela zabava a navic schopni lide se neztrati,sli sice zpravy ze to hlida NSA,ale co ne,ze? skeptici vedi a flegmatikum je to jedno... dohral nekdo uplink? ja jo,ale rikam,ze neni kam spechat,pac az se wam to povede,tak si to stejne date jeste minimalne jednou... no kdyby nekdo zkousel i neco v realu tak mi pisnete na forum nebo rovnou na.. vsak vite
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Demo a recenze, kdo vyzkouší .... :-)

Příspěvek od J X P »

Zdar, jsem rád že tuhle hru zná taky někdo jiný. se až divím, že takovouhle super věc nikdo nehraje, nebo nezná.

Na hru se již připravuje čeština (i když kdoví za jak dlouho bude 8-) ) a existuje na ní mnoho vylepšení. Tak jen do toho, určitě nebudete litovat.

Moje skóre za hratelnost 95%. Na diskusním fóru to žije stále a to jsou té hře 3 roky. U nás, ale není vůbec známá, asi kvůli citlivému tematu, nebo nevím proč. :twisted:
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 5. črc 2004, 04:38, celkem upraveno 2 x.
---
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

Donutili jste me nainstalovat UPLINK ackoliv jsem se k tomu vubec nechystal a mam mirnej problem...zaplnila se me pamet ruznyma blbostma ktery uz nepotrebuju (programy ktere jsem "kradl" a jiz jsem je odeslal)
takze jak se promazava pamet? tech problemu bude asi vic ale uz mam za sebou par splnenych ukolu :wink:

2Mic-buchanov: tvuj prispevek smazan jiste vis proc :( (pokud to chces jeste vice vysvetlit pls na SZ)

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

Edit: K tvému dotazu jak promazat paměť: Dole vlevo je disketa s obsahem programů v paměti a taková velká ikona, klikni a vyber "File deleter (myslím že se nachází úplně nahoře). Pokud ho ovšem ještě nemáš (nebo i jiné programy co budeš potřebovat) můžeš je nakoupit na Uplink Internal Service Machine. Tam se kupuje všechno HW, SW i mise se odsud přijímají tak nakoupit (snaž se nakupovat co nejvyšší verze, stejně je budeš potřebovat, ale zase stojí víc peněz).

To je super, doufám že tě demo zaujalo. Jinak atmosféru a originalitu ta hra má, dneska jsem rozchozoval multimonitorové zobrazení, takže můžeš mít zobrazenu na jednom monitoru mapu se serverama a připojeníma a na druhým pracuješ. Celkem dobrá vychytávka :wink: . Jinak samozřejmě, že se s tebou rád podělím o své zkušenosti. Ať jsem hledal sebe víc na českým netu není o této hře žádná diskuse a to je škoda. Na serveru introversion to v diskusi stále žije jak kdyby to byla novinka. Prostě je to hra s mnoha tajemstvíma, které člověk stále objevuje. Jinak FBI tě nečapne hned, si myslíš jsem v pohodě a najednou .... máme tě a konec hry, žádný save load (i když vše se dá nějak obejít :wink: ). Dej si hlavně pozor na pasivní tracking. Aktivní je jasný, ale pasivní se dá lehko přehlédnout (1. bounce musí být vždy přes InterNic kam máš admin přístup). Jinak je celkem opruz tam pořád vypisovat to heslo tak když tak mám na to patch, který heslo na tomhle serveru vypne (by se člověk upsal). Je to fakt bomba si začínat s 1 procesorem a 32 GB paměti, pak jsem risknul udělat jedno bankovní konto nějakýho úplakáře co jsem měl vystopovat a prachy si poslal k sobě. 1 mil. kreditů a bylo po starotech s money :D . Tak jsem si nakoupil to nejlepší ... 16x 200 procesorů, 192 GB paměti, 10GB modem, 2x security slot, prostě pohoda ..... celkem to stálo kolem 250 000 :D
Rád ti poradím jak na kterou misi, případně co budeš potřebovat. :wink:
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 5. črc 2004, 04:40, celkem upraveno 1 x.
---
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

wow tak toto je dokonala odpoved ;-)

akorad je tu vice veci ktere ne jen nechapu ale absolutne nevim kde hledat.... uplatkar?

no zatim jsem rank NOVICE tak uvidime jak se povede...potreboval jsem hlavne uvolnit pamet abych mohl splnit ukol co ted mam ;-)

//Edit: tak uz mam dalsi problem...splnil jsem vsechny ukoly ktere jsem mel odemcene a ted nemam dalsi... jak se daji ziskat ukoly? nebo zvysit reputace abych mel nejake ukoly? mam skvelych 5200 to asi neni dost co :oops:

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

Však postoupíš ..... já mám teď rank Mage, ještě 4 a víc být nemůžu 8) .

Pokud máš čas tak ho využij a vytvoř si účty ve všech bankách, po té se přes ně připojuj při plnění misí. Používej ale k účtování pouze jeden účet, nebo bude nepříjemné překvapení při platbě za výbavu. Jinak když nemáš žádné úkoly tak stačí urychlit čas (nahoře takové šipky) a ony se ti objeví další úkoly (pozor aby ti je nevzal jiný hacker :-)) Reputace se ti zvýší plněním misí (jeden typ, nepřijímej úkoly automaticky, ale přes contact a zkus vyjednávat ... víc peněz, celá částka dopředu, nebo aspoň půlka). Tak si přijdeš dopředu na nějaké penízky na výbavu, když je ale pak nesplníš tak budeš muset vrátit a klesne ti i rating.

"úplatkář" je jedna z misí kdy máš vystopovat podezřelý převod peněz (jistě že nejde jen přes jednu banku). Splníš, dostaneš zaplaceno a já jsem mu je pak ještě navíc čórnul :-D. Ta mise se jmenuje myslím Trace money transfer. Samozřejmě že ne vždy musí být částka vysoká, ale není to špatná mise. Jenže banky mají právě rychlé pasivní tracking takže vymazat log na InterNicu a pak taky Proxy, Firewall a Monitor takže výbava bude něco stát. 8)
Naposledy upravil(a) J X P dne čtv 14. říj 2004, 09:54, celkem upraveno 2 x.
---
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

tak jsem postoupil a zase klesnul...nevsim jsem si TRACE a nejak jsem prosvih vcasne odpojeni... ale mam dalsi problem :-) mam nejakemu uzivateli zmenit statust na EMPLOYED...i kdyz to prepisu a pokusim se ulozit tak me to napise ze nemuzu,...

nakoupil jsem proto lepsi procak a modem (celkem za 7000) a vono nic...stale mam tu 60 sunku a 1GB/s modem....jak mam nakoupene zbozi namontovat do masiny? nekdy si budu muset udelat cas a poradne si to procist....ale je to celkem dobra hracka....

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

No jo, trace tracking je prevít, ale o tom to tady je :wink: .

Když máš někomu změnit údaje v databázi (Academic, Medical, Social, Criminal) musíš nejdříve vypnout ochranu Proxy a Firewall, jinak to nejde uložit.

No a HW ti namontuje "odborná" firma. Ty jsi si objednal a jak to budou mít napíšou ti, že do 1 hodiny bude vše namontováno. Pak se musíš jen z Uplinku odhlásit a zase přihlásit a máš vše naistalované. Jinak nezapomeň, že na novou výbavu musíš mít Gateway, ta má své limity, třeba lepší modem myslím do té základní naistalovat nejde. Bohužel koupit jde a penízky nevrátí. Možná ti zůlstane ve skříni a až koupíš lepší Gateway bude tam, ale nejsem si jist. Zkontroluj si podle typu své Gatewaye v Gateway upgrade co maximálně zvládne.
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 5. črc 2004, 04:43, celkem upraveno 1 x.
---
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

no vzhledem k tomu ze uz nemam zadne prasule tak na nejaky soft na vypinani PROXYNY a FW jaksi nemam tak asi hraju odznova :-) ale aspon postupne zjistuji vo co tu jde :lol:

a jeste jedna vec...prace INTER NICu....mam do nej plny pristup pokud to tak chapu a muzu mazat logy...predpokladam ze se to dela tema pluskama vlevo...mam pravdu?

PS: ukladani v teto hre je mozne ale myslim ze ty to uz davno znas :P

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

No jo, ze začátku je to s penězma těžké :) . Jinak na InterNicu ti ty pluska vlevo přidávají adresy do tvého seznamu a vpravo těma kolečkama si je zobrazuješ na mapě. Logy se mažou v sekci admin/log. Tam vidíš jaké IP přes co byly připojeny např. Connection 127.0.0.1 routed to 654.321.765.14 - tenhle log je potřeba smazat a pak taky to, že jsi tam vstoupil jako admin např. From 127.0.0.1: Password authentication acctepted - to taky je potřeba smazat. Ale nemaž logy o tom že jsi se tam připojil, protože by bylo divné kdyby tam pak byl log, že jsi se odpojil, ale nepřipojil. To vše jsou vodítka pro tvoje vystopování. InterNic je veřejný server o Net adresách, tudíž se tam může připojovat kdokoliv a kdykoliv (ne do admin části teda).

Standardně se ukládat nedá 8) , ale všechno jde, když se chce :-D.
---
Mic-buchanov
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Mic-buchanov »

Co se tyce tech logu tak nez zkoumat jeden po drohem co znamenaji tak je proste smazu vsechny a mam klid :-D

Kdyz se nabouram do banky pres vsechny tri ochrany jak si mam prevest penize na svuj ucet :?:
Nekradu, Nekořím, Nepiju - Tak proc mi porat chybi prachy na hardware a tuning????? AMD 2500+Barton WATERCOOLED - MSI K7N2 Delta -LWATERCOOLED - 2x 256 333MHz - ATI 9000 Pro - 120GB Maxtor -
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“