UPLINK: Hacker Elite - simulátor hackera

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět

Jak se mi líbí tato hra

Je výborná
75
68%
Normálka
17
15%
Nelíbí se mi
19
17%
 
Celkem hlasů: 111
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

jak říká oblak. přijde ti nejdřív oznamovací mail že ti do 1 hodiny bude vše naistalováno a po instalaci, že bude nová Gateway aktivní po odhlášení a opětovném přihlášení do Uplinku ;-)
---
XPM
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od XPM »

Ještě tu češtinu a budu rád-nemá někdo? thoole? :)
Obrázek
PROJECT: Digital Fantasy
Více na mých www
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

Já o žádné hotové češtině nevím. Pracuje na ni SUSHI, ale zatím není žádné info o vývoji. Jen vím že se už pracuje na cz fontech, texty jsou vytažený, takže záleží na množství textů. MYslím že jich tam mnoho není, ale někdy je to jen zdání :-).

Tholl: pokud o češtině víš tak sem dej link, ale spíš si myslím že jsi si dělal jen legraci, že :-).
---
thool
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thool »

cestinu (udajne) ma jeden kamos... ale uz mu moc neverim dokud to nedostanu do ruky... ale az dostanu tak to hodim na net a dam link :wink:
//: nejsem Tholl ale thooL :shock: :D
//:tak mi tu cestinu prej zitra posle mailem :) ale prej je to pismo nejaky rozrtreseny.. :stupid: :fear: :jaw: :dry: :down: :box: :blee: no uvidim.. kazdopadne dam na net a dam link :wink:
Naposledy upravil(a) thool dne pon 2. srp 2004, 18:32, celkem upraveno 2 x.
Better pizza than happy meal ||| It's better pizza than happy meal
Healthy food is made of steel ||| Better pizza than happy meal!
thool
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thool »

J X P píše:jak říká oblak. přijde ti nejdřív oznamovací mail že ti do 1 hodiny bude vše naistalováno a po instalaci, že bude nová Gateway aktivní po odhlášení a opětovném přihlášení do Uplinku ;-)
restartovat uplink nemusis.. to jenom kdyz mas novou gateway.. u procesoru sem se nemusel odhlasovat.. proste pry ze to do 30-60min bude hotovy a pak me rekli ze uz to je :)
Better pizza than happy meal ||| It's better pizza than happy meal
Healthy food is made of steel ||| Better pizza than happy meal!
mooroo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. pro 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mooroo »

až bude čeština tak dejte vedet pls
Athlon 2500+ (200x11, 1,75V) MICROSTAR KT6 Delta-LSR (MS-6590 v.2) Via KT600 DDR400 S-ATA RAID LAN scA,Ati radeon 9000 pro 128 MB ram, 512 MB RAM DDR, Hitachi deskstar 7k250 160GB Sata, Western Digital Caviar XL WD2500KS - 250GB 16MB SATA II
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

2thool:
Dotaz tedy zní jakým způsobem dokončit misi ve které máš vystopovat hackera, který zničil server tvého zaměstnavatele.

řešení:
Postupně sledovat trasu za pomocí log undeleteru až k cílové IP adrese a jméno poslat jako reply na mail zadavatele. Pro zjištění detailů zkus SW IP lockup ;-)

Tipy na tento typ mise:
1. čas hacknutí je někdy kolem času kdy bylo zjištěno napadení, chce to hledat
2.brát si pouze 1 misi tohoto typu, čas hraje proti tobě, zadání mise by nemělo být staré víc než pár hodin. V opačném případě nebrat, těžko splnitelné poud vůbec.
3. nezapomenout mazat log a hacku po každém connectu, riziko najití pomocí passive trace.
4. v případě hacku přes banku nezapomenout hackovat admin přístup a ne účet klienta, tam se log s informací nenajde.

To je vše, snad ti to pomůže. Já jsem tenhle typ mise nikdy nevzal, asi soucítím s kolegy i když oni po tobě klidně půjdou. Sice ti plněním tohoto bude klesat underground rating, ale ten nemá na nic vliv.


P.S. Koukám že jsi si ten problém dal i do popisu :-D
Naposledy upravil(a) J X P dne ned 8. srp 2004, 00:33, celkem upraveno 1 x.
---
mooroo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. pro 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mooroo »

buuu, už sem to trošku pochopil ale sem moc pomalej i na vycvik, zatim a stejne to chce češtinu, nebavi me to překládat a navic nerozumim uplne všemu :(
Athlon 2500+ (200x11, 1,75V) MICROSTAR KT6 Delta-LSR (MS-6590 v.2) Via KT600 DDR400 S-ATA RAID LAN scA,Ati radeon 9000 pro 128 MB ram, 512 MB RAM DDR, Hitachi deskstar 7k250 160GB Sata, Western Digital Caviar XL WD2500KS - 250GB 16MB SATA II
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

No tak vidíš že to jde. Jen nevím čemu všemu úplně nerozumíš. Taky nejsem nějaký super angličtinář, ale v tomhle nejde o slovíčka a slovní spojení, ale o zadání a ty jsou dělaná poměrně dost přímočaře. Ty povídání kolem jsou navíc pořád stejná a akorát se mění kdo zadává a o zadává (cílová adresa).

Jinou věcí je, že třeba nebudeš vědět jak se s tou kterou miší vypořádat, ale od toho jsem tady založil tenhle thread. Takže se toho neboj a třeba se tím naučíš i trochu té angličtiny ;-).
---
Oblak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Oblak »

lidi, jak se restartuje cizí comp? nakopněte mě pls :-)
Jaký je tu bez papamobila klídek....
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

Ano, toto potřebuješ udělat v misích, kde máš zničit nějaký server. Postup je celkem jednoduchý.

1. Po připojení na cílový server obvyklým způsobem musíš jít do administration console.

2. zadáš příkaz:
dir - vypíše se seznam adresářů a souborů (jak nečekané :-))
cd usr
delete
cd ..
cd sys
delete
cd ..
shutdown

A je hotovo. Server se restartuje a následně už nenabootuje. Jinak tahle operace chvíli trvá takže je lepší pořadí příkazů klidně psát a entrovat dopředu (ono si to ten příkaz zapamatuje) jenom pozor na překlepy.
Mise bude splněna po zaznámenání tvojí akce v News na Uplink Internal Service Server, chvíli počkat a pak reply a hotovo. Však to určitě už znáš ;-).

Zvláštní využití tohoto postupu je v typu mise, kdy máš zničit server, ale hodit to na někoho jiného (Frame person for data destruction). Tam tě bude tlačit hodně čas a tak doporučuju se do této mise bez odpovídajícího HW raději nepouštět. V tomto typu mise když budeš čekat se zadáním příkazů až dojede ten předchozí tak nemáš šanci.

Uplink tě prostě naučí ledasco (i psát bez překlepů :-))

Jinak tady je přehled všech příkazů, které můžeš z konzole zadávat:
Help -- copak by tam mohlo být :-)
dir -- výpis adr a souborů v aktuální umístění
cd <adresar> -- hups tam
cd .. -- hups do rootu
delete -- hromadné mazání, žádná hvězdičková konvence
shutdown -- restartuje systém
disconnect -- ruční povel k odpojení, jak elegantní ;-)
exit -- ukončí konzolu
run <program> - pouze z usr adresáře, využití je v příběhové misi, kdy spouštíš tebou nahraný virus ;-)
---
Oblak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Oblak »

!!! Díky !!! 8)

a jde se dál ! :)
Jaký je tu bez papamobila klídek....
Oblak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Nový Jičín

dotazzzz

Příspěvek od Oblak »

a ještě jeden (pro kolegu šaška :-) :

jak se připojit na comp který nedovolí external connection?????
prostě neumožní přístup zvenčí......

nebo nejde to tak že se připojím na server od stejné společnosti a dostat se tam nějak přes síť???

pls a taky nějaké info o lan prostředcích........nějak tomu nerozumím :-(

díky za radu !

šašek
Jaký je tu bez papamobila klídek....
thool
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazzzz

Příspěvek od thool »

Oblak píše:a ještě jeden (pro kolegu šaška :-) :

jak se připojit na comp který nedovolí external connection?????
prostě neumožní přístup zvenčí......

nebo nejde to tak že se připojím na server od stejné společnosti a dostat se tam nějak přes síť???

pls a taky nějaké info o lan prostředcích........nějak tomu nerozumím :-(

díky za radu !

šašek
jj, pripoj se normalne ale jako predposledni dej server od stejny spolecnosti ;-)
Better pizza than happy meal ||| It's better pizza than happy meal
Healthy food is made of steel ||| Better pizza than happy meal!
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

tak tak, jak píše thool. nemám co dodat ;-).

Co se týče LAN prostředků tak to je asi to nejsložitější ve hře. Neustále objevuju co a jak, takže až se dostanete k práci na síti tak to budeme muset pořádně probrat. Třeba z někoho z vás vyroste odborník na LAN v Uplinku.

Tedy nechci říct, že bych žádnou síťku nehacknul, ale někdy se děly věci a já nevím proč. Tak jsem zdrhl a zkusil jinak ;-) Když tak napiště co konkrétně vás o problematice sítí zajímá, komplexní návod se napsat nedá, ale postupně to jistě dáme dohromady ;-)
---
Jaitni
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaitni »

Zdarec,chtel bych se zeptat :-D : Na prvni masinu se pripojim na InterNic a potom pres dalsi az tam kam potrebuju (treba na banku-to je ted jedno).Udelam v te bance(blbej priklad,ale to je FAKT jedno :) ) to co potrebuju a dam rovnou disconect,nevymazu zadny logy a pod.
Pak se RYCHLE pripojim na InterNic a tam vymazu log ze sem sel pres nej (routed).Tak by me teoreticky nemeli najit,nebo jo??Abych to tak nedelal a voni me pak zavreli :cry:
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

Píšeš to dobře, ale ještě musíš na InterNicu smazat log o tom, že jsi se tam připojil jako admin. Podle toho tě taky můžou chytit ;-)
---
Jaitni
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaitni »

Tak to je snad jasny :-D
DIK 8-)
Aáá ,mam prvni problem...poradte pls: Mam misi kde mam znicit celej server a vsechy soubory vymazat.Pisou me ze mam ten server napadnout virem,nebo ho resetovat (jesli sem to dobre pochopil).Tak sem vsechny soubory vymazal a dal shutdown.Tak sem dal ze mam hotovou misu,ale voni ze ne :shock: ,tak sem den pockal a furt nic.Tak sem se tam este jenou podival,a vsechny soubory byly vymazany,ale server porad jel.Tak sem dal do konzole vymazat co se dalo(hlavne adresar Sys,protoze usr,pub...nesly-nevite proc?)A pak zase shutdown.Ale ten kompl se zase znova rozjel :x
Tak bych se chtel zeptat jesli nekdo nevite jak na to?DIK :wink:
Jaitni
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaitni »

To fakt nikdo nevi? :(
I kdyz vymazu usr a sys tak to nabootuje znova.Nevite co s tim.Prosim prosim :sad:
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Příspěvek od J X P »

Nevím kde je problém. Pokud jsi vše dělal tak jak píšeš tak by to mělo být O.K.
Pro jistotu napíšu řešení step by step, tak si to pročti:
1. InterNic hops .... atd (jako vždy)
2. admin konzole na serveru
3. cd pub
3. delete
4. cd ..
5. cd sys
6. delete
7. shutdown

Pokud server nahlásí chybu při startu tak je vše hotovo, pokud ne tak opravdu nevím. Občas se mi taky stalo, že mi některá mise nešla dokončit z nějakého záhadného důvodu. Většinou to bylo ale mou chybou, špatně jsem si přečetl zadání. Pokud to i tak nešlo prostě misi odmítni jako nesplněnou a jeď dál.

Situace je ale jiná, pokud plníš první příběhovou misi (ta zmínka o viru mne trochu mate co vlastně máš dělat). Na tu je postup trochu jiný tak napiš o co jde.

P.S. Bohužel když jenom edituješ poslední příspěvek tak mi nepčijde upozornění mailem a proto jsem ani nereagoval. Pokud chceš něco doplnit (za trochu delší dobu) raději poslední příspěvek zkopíruj a smaž a napiš nový, pak by mělo fórum poslat upozornění nové ;-)
---
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“