DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Pro procesory AMD Athlon, Athlon XP, Duron a Sempron.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Wilovs
Nováček
Nováček
Registrován: 01. úno 2004

DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od Wilovs »

Pozna tu niekto MB DFI AD77+rev A+ je to dobra doska alebo nejaky shit[b :? [/b]
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaWa »

známý na ní provozuje přetaktovanýho bartona 2500+ a nestěžuje si. nejsou to špatný desky - i když samozřejmě existujou i lepší :-D
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Orbithek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2003
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Orbithek »

Marsellus Wallace píše:známý na ní provozuje přetaktovanýho bartona 2500+ a nestěžuje si. nejsou to špatný desky - i když samozřejmě existujou i lepší :-D
Správně..jsou to dobrý desky, ikdyž je lidi moc neznají :wink:
Apple Macbook Pro M3 Max - 16,2" Liquid Retina XDR lesklý 3456 × 2234 px, 120 Hz, RAM 48GB, Apple M3 MAX 40jádrová GPU, SSD 1000GB ,REPRO/ KRK Rokit 7G4 Mouse/Logitech MX Anywhere 3S Graphite, Klávesnice/ Logitech MX Keys Mini Minimalist Wireless Illuminated Keyboard, MONITOR/ 27" Apple Studio Display
random
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od random »

Da sa...., ale urcite jestvuje aj lepsie riesenie. Sam som ich robil naozaj len par..... zatial nesla na reklamaciu ani 1........
Wilovs
Nováček
Nováček
Registrován: 01. úno 2004

Příspěvek od Wilovs »

A ako by som mohol taktnut procesor v tejto doske mam barton 2500 a nieje tam multiplikator.Da sa len menit frekvencia FSB a nechcem aby sa mi daco odpalilo.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

normálně zvýšením FSB :roll:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Wilovs
Nováček
Nováček
Registrován: 01. úno 2004

Příspěvek od Wilovs »

A nezmeni sa tym aj frekvencia PCI AGP A RAMKY nerad by som o nieco prisiel.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaWa »

Wilovs píše:A nezmeni sa tym aj frekvencia PCI AGP A RAMKY nerad by som o nieco prisiel.
zvýší - musíš mít FSB na 166 nebo 200MHz, pak bude pci a agp frekvence taková, jaká má být. nForce2 to holt není :-D
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Horageus
Nováček
Nováček
Registrován: 08. úno 2004

Příspěvek od Horageus »

Hellou
já osobně jsem s touto deskou přišel do styku jen jednou, ale moc se mi neosvědčila. Tak jsem ji vyměnil za QDI a teď jsem přešel na ASUS A7V600, která se mi osvědčila velice. Jinak DFI nejsou špatné desky nedávno jsem instaloval někomu Lan Party a bylo vše při testech v pohodě.
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

Příspěvek od NeMeM9aA »

U ad77 jde menit multiplikator v biosu, takze je to celkem v poho. Stejne tak jde menit napeti CPU, pameti. Jinak to neni spatna deska. Jen jsem mel znacne problmy s tim abych ji donutil pracovat na fsb/ pamet 400/400 - to se mi nakonec nepovedlo, ackoli se bios tvaril jakoze by to jit melo.

Dalsi drobnost ktera me iritovala pak jeste byla umelohmotna packa na socketu, kde jsem mel vzdycky pocit ze pri manipulaci mi zustane v ruce.
tomask
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2003
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomask »

NeMeM9aA píše:U ad77 jde menit multiplikator v biosu, takze je to celkem v poho. Stejne tak jde menit napeti CPU, pameti. Jinak to neni spatna deska. Jen jsem mel znacne problmy s tim abych ji donutil pracovat na fsb/ pamet 400/400 - to se mi nakonec nepovedlo, ackoli se bios tvaril jakoze by to jit melo.

Dalsi drobnost ktera me iritovala pak jeste byla umelohmotna packa na socketu, kde jsem mel vzdycky pocit ze pri manipulaci mi zustane v ruce.
Jestli to nebude tim, ze ta deska ma jako čipset Via KT400 s oficiální podporou procesorů do FSB 166. Podle mě není problém se dostat třeba na zmiňovaných 200 (můj strop byl 190), ale už to hůře nesou PCI a AGP sloty. A jak zde někdo výše psal, že to musí běžet na 166 nebo 200MHz FSB, tak platí pouze pro 166 ... při 200 se změna děličky nekoná.

Deska je to výborná, jsem s ní maximálně spokojen, ale řekl bych že tak pro Thoroughbready, který jedou default na 133, tak není problém je dostat na 166, případně nějaké drobné navíc a třeba i pozměnit multiplikátor (funguje v pohodě na odemčeném proc.). Pro novější procy do 166FSB taky, ale žádné velké taktění se nekoná.

Toť můj názor po více jak roce používání této desky (mám rev. B)
Asus M6VA 8013
TNT WagonInPentagon (°,°)
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2007

Re: DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od TNT WagonInPentagon (°,°) »

Jaký nejvýkonější procesor pasuje do této desky?
Výrobce uvádí pouze podporu těchto: http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmprodu ... &mode=view
Nevím však, který z nich je nejvýkonější. Popřípadě, jestli by nešla AD77 osatit i ještě něčím výkonějčím, co už výrobce neuvádí.
Děkuji předem. :)
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od Briketa »

Dáš tam Barton 3200+, nic lepšího pro socketA není.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
TNT WagonInPentagon (°,°)
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2007

Re: DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od TNT WagonInPentagon (°,°) »

Pardon, u toho odkazu. Musíte vlevo v nabídce "PRODUCT SEARCH - Select Series" vybrat "PhaseOut Model" a v nab. "Select Model" vybrat "AD77" a nemusíte ani myšnout na "SEARCH", poněvadž vás to linkne auto.
Dále ťukněte na "Cpu Supports".
Je striktně nutné respektovat jen a pouze ty CPU v tomto seznamu?
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od Mirek E. »

A co by jsi do toho chtěl dát lepšího? Nejlepší procesor na s. A byl AMD Athlon 3200+ s jádrem Barton. Jestli máš na mysli tam dát např. procesor na jiný socket, tak to asi moc nepochodíš. Sockety jsou absolutně odlišné.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
TNT WagonInPentagon (°,°)
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2007

Re: DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od TNT WagonInPentagon (°,°) »

A jaké nejvýkonější paměti? Manuál uvádí max 3GB.
TNT WagonInPentagon (°,°)
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2007

Re: DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od TNT WagonInPentagon (°,°) »

Dobrý den, mohu do této desky AD77 (REVIZE A+) osadit bez problémů 3krát tuto operační paměť? http://www.ab-com.cz/dimm-ddr-1gb-pc270 ... etail.html
Rád bych tam dal 400MHz, ale manuál říká up to 3GB (unbuffered DIMM) uses 2,5V PC1600 (DDR200) až PC2700 (DDR333) DDR SDRAM DIMM, Three 184-pin DDR SDRAM DIMM sockets. Avšak jinde na stránkách podpory výrobce operačních pamětí jsem narazil na info, že podporuje i 400MHz. Jak to tedy prosím je skutečně?
Popřípadě, jaké nejvýkonnější do celkem 3GB paměti se dají do AD77 sehnat?
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: DFI AD77+ (KT400) zkusenosti?

Příspěvek od Exp »

Kompatibilitu ti nezaručím, ale z hlediska specifikací není problém - pokud deska neumí 400MHz, tak by prostě paměti jely na 333.
Odpovědět

Zpět na „Socket A a Slot A“