Flash GF4 MX440 na MX460

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
Thimy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2004
Bydliště: brno

Flash GF4 MX440 na MX460

Příspěvek od Thimy »

Mám program VGAbios, ktorý nahrá BIOS do RAM PC bez nutnosti flashnúť priamo kartu. Zohnal som si BIOS na MX460. Môže sa karte niečo stať, keď ten BIOS skúsim cez ten program, alebo je to bezpečné. Vďaka.

//Edit by HADES: přesun z nVidia grafik
CPU: Athlon 64 X2 3600+ EE @ 2600Mhz (Windsor) 325x8 1,5V + AC Freezer64 PRO (zoslabený prítlak), MB: DFI INFINITY nf SLI-M2, RAM: 2x1GB A-DATA VITESTA DDRII 800+ Extreme Edition @ 1040Mhz 5-5-5-18 2T 2,17V, VGA: Sapphire X800GTO² »flash« X850XT-PE (600/600) + ATI Silencer 5 rev.2, HDD: WD3200KS 16MB cache SATAII, DVD-RW: Samsung SH-S182D, ZDROJ: Seasonic 380W (SS-380HT Active PFC), MONITOR: LCD Samsung SyncMaster 913N SILVER, SOUND: SB Live! + Logitech Z-3e, BACKUP: APC 325VA, KEYBOARD: UMAX WK-711, MOUSE: A4-tech X-750BF, 3Dmark2001SE: 27 150, 3Dmark2003 (v3.6.0): 13 533, 3Dmark2005: 6 561, Super PI / mod1.4: 33.969
Many
Červená karta
Červená karta
Registrován: 17. led 2005
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Many »

Myslím že by to mělo být .. v poho... :)
Thimy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2004
Bydliště: brno

Příspěvek od Thimy »

Tak som to skúsil, ale vypísalo to checksum mishmash, alebo checksum fail (presne si to už nepametám). Čo je ale divné je, že to isté píše aj keď to skúšam s origoš biosom stiahnutým s karty. V čom robím chybu? Robil niekto už s týmto programom (VGAbios) ? Čo treba spraviť aby to fungovalo?
CPU: Athlon 64 X2 3600+ EE @ 2600Mhz (Windsor) 325x8 1,5V + AC Freezer64 PRO (zoslabený prítlak), MB: DFI INFINITY nf SLI-M2, RAM: 2x1GB A-DATA VITESTA DDRII 800+ Extreme Edition @ 1040Mhz 5-5-5-18 2T 2,17V, VGA: Sapphire X800GTO² »flash« X850XT-PE (600/600) + ATI Silencer 5 rev.2, HDD: WD3200KS 16MB cache SATAII, DVD-RW: Samsung SH-S182D, ZDROJ: Seasonic 380W (SS-380HT Active PFC), MONITOR: LCD Samsung SyncMaster 913N SILVER, SOUND: SB Live! + Logitech Z-3e, BACKUP: APC 325VA, KEYBOARD: UMAX WK-711, MOUSE: A4-tech X-750BF, 3Dmark2001SE: 27 150, 3Dmark2003 (v3.6.0): 13 533, 3Dmark2005: 6 561, Super PI / mod1.4: 33.969
EGRES
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2004
Bydliště: Slovensko - BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EGRES »

ked sa chces hrat s biosmi nvidii tak odporucam rvbedit (Ralf Brown's nvidia bios editor) ja s nim biosy aj vytahujem a potom uz len klasicky nvflash...

este mozes narazit na jeden problem a to, ze bios karty je v eprom namieto flash eeprom a vtedy jedine vymenit integrac :P
ked to nieje taktnute, tak to nie je moje :P alias psychopat v akcii....
ak sa v niecom mylim, kludne ma opravte, rad sa nieco nove naucim
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“