Ako nastavit separatne frekvencie v BIOSe GF6600

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Ako nastavit separatne frekvencie v BIOSe GF6600

Příspěvek od goodoldalex »

Nebite ma ak uz tato otazka bola zodpovedana, ale nenasiel som odpoved ani tu ani vo fore o nVidiach (ked uz tak ma nasmerujte).

Mam Leadtek 6600TD 256MB PEG a lezie mi na city ze procesor na karte, hoci ma na 3D nastavene pretaktovanie, sa niekedy proste nepretaktuje. Chcel by som teda tieto clock speed ulozit rovno do biosu nech mam pokoj - cez nvFlash som si dumpol BIOS, ale v NiBiTore su na zalozke Clockrates iba bludy - konkretne:

3D 65314 11246 (22528MHz DDR)
Thrtl - -
2D 255 0 (0MHz DDR)

Karta je standardne taktovana na 300 MHz GPU, 500 MHz DDR v 2D aj 3D.

Je nejaky sposob ako zapisat do BIOSU karty hodnoty 410 MHz GPU, 550 MHz DDR (GPU na vyssich frekvenciach uz sposobuje problemy)?

A dalsia vec: rychlost pamati je rovnaka v 2D aj 3D. Ked v RivaTuner/ovladacoch nastavim 550 MHz, tak sa nastavi hned, nie je ani mozne nastavit pre 2D nizsi clock speed pretoze sa zmeni zaroven na rovnaku hodnotu aj 3D. Chcel by som pre 2D nastavit standardnych 500 MHz, pretoze napr. pri 560 MHz sa uz silnejsie pusta vetrak na CPU, takze zrejme v skrinke stupa teplo. Nech sa karta zbytocne nenici ked nemusi.

BTW, poznamky ze 256MB verzia je shit, nie su potrebne. Dakujem. :)
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

Nikto? :?
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Zkus tohle :oops: Nezapomeň si uložit původní BIOS!!!!!! Je to verze pro PCI-e.
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

Diky, Nibitor v tom biose vidi spravne frekvencie... Potom vyskusam :)

Co je to vlastne zac?
logging
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. dub 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od logging »

sr ze to strkam sem ale slo by dat do fx 5200 treba bios z 5600 ? :roll:
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

No bohuzial to vobec nefugnuje. :( Aj ovladace aj RT nadalej vidia frekvencie pre 2D aj 3D standardnych 300/500 a neumoznuju nastavit memory clock separatne. Treba preinstalovat ovladace? Alebo co vlastne... :?

logging: To by som asi nerobil :?
logging
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. dub 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od logging »

promin ja sem to strcil jinam nez sem chtel, ale dik za odpoved :oops:
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

To nic, vzdy lepsie ako zbytocne robit novy topic :)

Vie niekto co s tym Leadtekom?
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

goodoldalex píše:neumoznuju nastavit memory clock separatne.
To asi ani nejde.
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

Ako, nejde to vobec alebo sa neda prinutit 6600 aby sa tak chovala?
jenxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Velké Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenxik »

Snad myslime oba to stejne: v riva tuneru: Power user =>NVIDIA / OVERCLOCKING => Enable Low Power Control => 1
a EnablePerfLeverForcing =>

Pak si bud nastavis vsude stejny (ruzny) frekvence, nebo si das Force constant performance level =>performance 3D
NEW PC Athlon X2 5400+ Black Edition, MB Gigabyte MA78G-DS3H, CoolerMaster Hyper 212, 2x DDR2 2048MB 800MHZ Kingmax, HD SAMSUNG F1 640GB SATAII/300, VGA ASUS EAH4850 512MB OC 625/2000->700/2200 (edit BIOS), zdroj Enermax 82+ 385W

OLD PCBarton 2600+ 1909@2530 = 3860+ (220x11,5) Vcore 1,63V, MoBo: Asus A7V600, 2x 512 MB DDR A-DATA 400@440Mhz 2,85V, VGA: ASUS V9999LE 16/6 gpu 420, mem 920 3dMark03 11600 :twisted: 3dMark05 4700 , CASE: ML5412 + 500W alu zdroj, sound: eXtreme Fidelity (X-Fi) Extreme Music + GEMBIRD WCS-YF-1A, HDD: 160GB HITACHI
Obrázek I like ITObrázek
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

Je tam polozka EnableLowPower3DControl. To bude asi to co si mal na mysli...

Mozem vediet co tie funkcie robia? Low Power... Prilis dovery mi to nepridava. Force Performance Level som uz kdesi pocul, ale tiez si nespomeniem co to je.
Prescott 3.2, Intel 915GEV, 1.5GB DDR2 DC, Leadtek 6600TD PEG 256MB, Plextor PX-716A, Plextor PX-116A, Plextor 2410A, Maxtor 6Y120PO, WD 200EB, Kouwell 571A, 3R Neon Light, Chill Innovation 400W, Razer Diamondback Plasma
jenxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Velké Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenxik »

EnableLowPower3DControl ti umozni si manualne nastavit frekvenci pro tento rezim, je to nejaky SAVE rezim pro grafiku, kdyz si mysli ze to nedava, tak se sama prepne do tohoto rezimu...

A Force Performance Level je neco podobneho. to ti umozni nastavit natvrdo ve kterem ta grafika pojede rezimu nastalo
add: 2D
LOW power 3D
performance 3D
NEW PC Athlon X2 5400+ Black Edition, MB Gigabyte MA78G-DS3H, CoolerMaster Hyper 212, 2x DDR2 2048MB 800MHZ Kingmax, HD SAMSUNG F1 640GB SATAII/300, VGA ASUS EAH4850 512MB OC 625/2000->700/2200 (edit BIOS), zdroj Enermax 82+ 385W

OLD PCBarton 2600+ 1909@2530 = 3860+ (220x11,5) Vcore 1,63V, MoBo: Asus A7V600, 2x 512 MB DDR A-DATA 400@440Mhz 2,85V, VGA: ASUS V9999LE 16/6 gpu 420, mem 920 3dMark03 11600 :twisted: 3dMark05 4700 , CASE: ML5412 + 500W alu zdroj, sound: eXtreme Fidelity (X-Fi) Extreme Music + GEMBIRD WCS-YF-1A, HDD: 160GB HITACHI
Obrázek I like ITObrázek
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

Dik za vysvetlenie, ale v tom pripade asi nemyslime na to iste. Ja mam ten problem, ze pamate sa nedaju taktovat na rozne frekvencie pre 2D a 3D. Ked nastavim DDR Clock na 550 pre 3D, aplikuje sa aj na 2D. Rezim Low power 3D s tym asi nesuvisi.
Prescott 3.2, Intel 915GEV, 1.5GB DDR2 DC, Leadtek 6600TD PEG 256MB, Plextor PX-716A, Plextor PX-116A, Plextor 2410A, Maxtor 6Y120PO, WD 200EB, Kouwell 571A, 3R Neon Light, Chill Innovation 400W, Razer Diamondback Plasma
jenxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Velké Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenxik »

Tak to opravdu nejde. a jestli je jedinej duvotproc se o to snazis ten, ze kdyz i ve woknech budes mit takt pameti vysoko, tak teplotu v case ti to neovlivni....
NEW PC Athlon X2 5400+ Black Edition, MB Gigabyte MA78G-DS3H, CoolerMaster Hyper 212, 2x DDR2 2048MB 800MHZ Kingmax, HD SAMSUNG F1 640GB SATAII/300, VGA ASUS EAH4850 512MB OC 625/2000->700/2200 (edit BIOS), zdroj Enermax 82+ 385W

OLD PCBarton 2600+ 1909@2530 = 3860+ (220x11,5) Vcore 1,63V, MoBo: Asus A7V600, 2x 512 MB DDR A-DATA 400@440Mhz 2,85V, VGA: ASUS V9999LE 16/6 gpu 420, mem 920 3dMark03 11600 :twisted: 3dMark05 4700 , CASE: ML5412 + 500W alu zdroj, sound: eXtreme Fidelity (X-Fi) Extreme Music + GEMBIRD WCS-YF-1A, HDD: 160GB HITACHI
Obrázek I like ITObrázek
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

Myslim ze teplotu to ovplyvnuje, pretoze ked dam pamate na 560 MHz tak sa silnejsie pusta ventilator na procesore.

No kazdopadne som chcel nechavat v 2D pamate na default, naco ich zbytocne mucit. Su to dost shitne pamate a nemusi im to robit prilis dobre.

Ale preco to vlastne nejde? Je to vlastnost cipu? Viem ze FX5800 mala rozne takty pamati, tak neviem ci sa to uz proste nepouziva ci co. V tomto som zaspal dobu :oops:
Prescott 3.2, Intel 915GEV, 1.5GB DDR2 DC, Leadtek 6600TD PEG 256MB, Plextor PX-716A, Plextor PX-116A, Plextor 2410A, Maxtor 6Y120PO, WD 200EB, Kouwell 571A, 3R Neon Light, Chill Innovation 400W, Razer Diamondback Plasma
jenxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Velké Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenxik »

Opravdu nevim proc, tak daleko me znalosti nesahaji. Ale rozhodne to nejde na zadne z ŠESTKOVÉ řady....
NEW PC Athlon X2 5400+ Black Edition, MB Gigabyte MA78G-DS3H, CoolerMaster Hyper 212, 2x DDR2 2048MB 800MHZ Kingmax, HD SAMSUNG F1 640GB SATAII/300, VGA ASUS EAH4850 512MB OC 625/2000->700/2200 (edit BIOS), zdroj Enermax 82+ 385W

OLD PCBarton 2600+ 1909@2530 = 3860+ (220x11,5) Vcore 1,63V, MoBo: Asus A7V600, 2x 512 MB DDR A-DATA 400@440Mhz 2,85V, VGA: ASUS V9999LE 16/6 gpu 420, mem 920 3dMark03 11600 :twisted: 3dMark05 4700 , CASE: ML5412 + 500W alu zdroj, sound: eXtreme Fidelity (X-Fi) Extreme Music + GEMBIRD WCS-YF-1A, HDD: 160GB HITACHI
Obrázek I like ITObrázek
goodoldalex
Nováček
Nováček
Registrován: 06. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goodoldalex »

Skoda... No nic, aj tak dik :wink:
Prescott 3.2, Intel 915GEV, 1.5GB DDR2 DC, Leadtek 6600TD PEG 256MB, Plextor PX-716A, Plextor PX-116A, Plextor 2410A, Maxtor 6Y120PO, WD 200EB, Kouwell 571A, 3R Neon Light, Chill Innovation 400W, Razer Diamondback Plasma
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“