A pa že peltier je k nicemu :-)

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
Nesquik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Telč, Jihlava

Příspěvek od Nesquik »

Pajax píše:
Nesquik píše:Trocha teorie: jedná teplá druhá studená-jasný. Taže teoreticky-čím víc "teplou" stranu chladíš tím víc je "studená" studená.Podle grafů v GMku je to tak. Takže když se "studená" ohřívá tak je "teplá" ........? Teplejší nebo studenější?
Opravdu nevím proč jsem si vzpoměl na tohle(omlouvám se za OT):
Kocour (Gestikuluje s odcizeným stehnem kuřete): Když on je ty a ty jsi on a ty jsi ty, jsem já furt já? Kdo jí tohle kuře, co? Co se to sakra děje??
:)
Pro ty co nechápou------ čtěte pomaleji :-D jo a pajaxy, bacha at nechytneš z toho červenýho trpaslíka vesmírný příušnice:)
ASUS A7V600-X,AMD SEMPRON2500+@2.1GHz,256DDR400, GeForce MX4000 128M..... LEHOUČKEJ tuning
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

Bude mi stacit 90W peltier na muj Thounderbred (cca95W)? Z druhy strany ho bude Tower112.
Bude to behat vklidu, nebo se bude cpu pect?
dymONE
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Kosice

Příspěvek od dymONE »

OMG .. tento dred by trebalo zmazat, pretoze kvoli nemu moze prist niekdo o komponenty. :shock: :(
Intel Core2Duo E8400™@ 4050MHz (1,3V real in LOAD) >Prime stable< || eVGA 680i SLi A1 (P32) || all fans @ 5V
silent wc system [D-Tek FuZion + GPU + NB + SB + HDD + DDC Ultra+AC top + MCR320QP + Trodas's res + 11/15 Tygon tubing]
4x1024MB A-DATA Vitesta 800+ EE (D9GCT) @ 900MHz 4-4-4-8 (2,2V real) || 2x ASUS 8800GT 512MB SLI
3x WD5000YS - 500GB + Samsung SP2004C-200GB || Samsung SH-S183A || 22" LCD Dell™ E228WFP
Chieftec DA-01B-D - Bigtower || CORSAIR HX620|| Logitech Cordless MX + MX510 + MOMO Racing + DFP
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

dymONE píše:OMG .. tento dred by trebalo zmazat, pretoze kvoli nemu moze prist niekdo o komponenty. :shock: :(
Tak to si mi moc nepomohl
dymONE
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Kosice

Příspěvek od dymONE »

AlesShi píše:
dymONE píše:OMG .. tento dred by trebalo zmazat, pretoze kvoli nemu moze prist niekdo o komponenty. :shock: :(
Tak to si mi moc nepomohl
Ja myslim ze viac ako si myslis. Tuna sa nic normalne o tejto veci nedozvies a tieto vysledky co tu maju kolegovia su prinajmensom pochybne. A to co chces spravit ty je totalna hovadina. Preco nebudem vysvetlovat, len ti poradim ze sa nato vys** :wink:
Samozrejme ak tak velmi chces tak do toho chod kludne, ale potom si spomenies na moje slova.
Intel Core2Duo E8400™@ 4050MHz (1,3V real in LOAD) >Prime stable< || eVGA 680i SLi A1 (P32) || all fans @ 5V
silent wc system [D-Tek FuZion + GPU + NB + SB + HDD + DDC Ultra+AC top + MCR320QP + Trodas's res + 11/15 Tygon tubing]
4x1024MB A-DATA Vitesta 800+ EE (D9GCT) @ 900MHz 4-4-4-8 (2,2V real) || 2x ASUS 8800GT 512MB SLI
3x WD5000YS - 500GB + Samsung SP2004C-200GB || Samsung SH-S183A || 22" LCD Dell™ E228WFP
Chieftec DA-01B-D - Bigtower || CORSAIR HX620|| Logitech Cordless MX + MX510 + MOMO Racing + DFP
kadas152
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kadas152 »

já teda nevim proč by ty výsledky měly bejt pochybný tady jsou nějaký výsledky a není to zlí
no ale určitě to chce vodníka tim Tower no nevim nevim asi spíš ne
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

dymONE píše:
AlesShi píše: Tak to si mi moc nepomohl
Ja myslim ze viac ako si myslis. Tuna sa nic normalne o tejto veci nedozvies a tieto vysledky co tu maju kolegovia su prinajmensom pochybne. A to co chces spravit ty je totalna hovadina. Preco nebudem vysvetlovat, len ti poradim ze sa nato vys** :wink:
Samozrejme ak tak velmi chces tak do toho chod kludne, ale potom si spomenies na moje slova.

Noo, to sem chtel slyset! Aspon se nebudu sr.. s kondenzaci. :)
Maryk
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. lis 2004
Bydliště: Plzeň

Kondenzace?

Příspěvek od Maryk »

Možná zajímavý postřeh. Existuje vosk ve spreji. cokoli vodivé se s ním nastříká se stane total vodoodpudivé a povrchově nevodivé :onfire: . Zjistím název, dodavatele a prodejce. Asi lepší než molitany, PU pěny a pod.
:onfire:
CPU:AMD Opteron 185 Denmark 2.6GHz ; MB:DFI LanParty UT nF4Ultra-D
Bios 702-1;RAM GSKILL 4GB DDR PC3200 2-3-2-5 DUAL CHANNEL;
GK:Leadtek WinFast PX6600GT TD Extreme 550/1120@600/1250;ZDROJ:Enermax
535W;HDD:2xHitachi Deskstar T7K250 SATAII/300;CASE:Chieftec-LBX-03B;
CHLADIC:Scythe Ninja/Zalman VGA Coller VF700CU
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

kadas152 píše:já teda nevim proč by ty výsledky měly bejt pochybný tady jsou nějaký výsledky a není to zlí
no ale určitě to chce vodníka tim Tower no nevim nevim asi spíš ne
jo towerem to uchladi v pohodě:).....90W peltier je v poho....to se jeste dá uchladit

btw...mám tyhle srandicky už odzkoušeny:)
master88
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. bře 2005
Bydliště: Cechy

Příspěvek od master88 »

hele uz ste nekdo vyresil ten problem s rosenim? Asi budu kupoval zalmika kuli klidu a tak bych to mel rad i s peltierem ale nechci aby se mi to tam rosilo... to bych se na nej radsi vykaslal...
AMD64 3800+ X2 (AC freezer 64 PRO ), Leadtek 8600 GTS (Zalman VF900), 2x1024MB 400MHz Corsair 3L, DFI lanparty NF4 UT-D rev.2 (Thermalright HR-05 SLI), Seagate 250GB + 200GB SATA (2x Silentmax HDD silencer), Akasa 460W, Tt Tsunami

Octavia II 2.0 TDI powah
kadas152
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kadas152 »

Highlander píše: jo towerem to uchladi v pohodě:).....90W peltier je v poho....to se jeste dá uchladit

btw...mám tyhle srandicky už odzkoušeny:)
jak to chladilo?
Maryk píše:Možná zajímavý postřeh. Existuje vosk ve spreji. cokoli vodivé se s ním nastříká se stane total vodoodpudivé a povrchově nevodivé :onfire: . Zjistím název, dodavatele a prodejce. Asi lepší než molitany, PU pěny a pod.
:onfire:
to je dobrej nápad ale jestli to odolá tak malý teplotě :? no ale jinak asi lepší než silikon
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

Lidi jaká muže bejt maximalní teplota na te druhe straně toho peltiera???
Myslím na te teplé straně!!!...já jsem na to tak šahal a připada mne že pod 60 stupnu to bude mit.....
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

to zalezi na parametrech...obecne bych ale nesel nad nejakych 80-90°C.To uz je dost velky nebezpeci ze selze :(
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

Flegy píše:to zalezi na parametrech...obecne bych ale nesel nad nejakych 80-90°C.To uz je dost velky nebezpeci ze selze :(
no já nevim jaky ma parametry psany od vyrobce ten peltier z GME:(
Nevite nekdo neco???
Lamicz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. kvě 2005
Bydliště: In a galaxy far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lamicz »

Ne ze bych to chtel stavet - nemam proc, ale jistou dobu jsem byl clenem EOC fora a tady http://forums.extremeoverclocking.com/f ... .php?f=182 mate cely dred o tom (samozrejme anglicky) vcetne dobreho navodu jako to funguje apod.
:: DESKA :: Asus A8V-XE (VIA K8T890) :: CPU :: AMD Athlon 64 3700+ :: VGA :: ATI Asus GF7600 512MB - passive solution :: RAM :: 4x 256MB Samsung :: HDD :: 80GB Maxtor PATA ::
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

to dymone: proc myslis? je tady par uzitecnejch rad...ale bohuzel taky dost smeti :( ...de o to jak je kdo inteligentni a "ohleduplny" k HW :wink:
Strby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2005
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strby »

chtel bych se zeptat jak resite dobeh chlazeni (kvuli velke tepelne setrvacnosti peltieru) a jaka je optimalni doba dochlazovani pelta po vypnuti PC...
THX
AMD Athlon XP 2500+(Barton),MSI KT6 DELTA LSR (KT600),256 MB Samsung DDR 400Mhz CL2.5 + 256MB A-DATA 400Mhz CL3 @ CL2.5,MSI Geforce 2 MX(Starforce),SB Live! 5.1,Hitachi 7k250 160GB SATA,TEAC DV 516D,Teac W540E,WXP Prof. corp.

NetBow Wifi 1Mbit
master88
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. bře 2005
Bydliště: Cechy

Příspěvek od master88 »

nechas bezet cerpadlo po vypnuti PC je a je to :)
AMD64 3800+ X2 (AC freezer 64 PRO ), Leadtek 8600 GTS (Zalman VF900), 2x1024MB 400MHz Corsair 3L, DFI lanparty NF4 UT-D rev.2 (Thermalright HR-05 SLI), Seagate 250GB + 200GB SATA (2x Silentmax HDD silencer), Akasa 460W, Tt Tsunami

Octavia II 2.0 TDI powah
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Strby píše:chtel bych se zeptat jak resite dobeh chlazeni (kvuli velke tepelne setrvacnosti peltieru) a jaka je optimalni doba dochlazovani pelta po vypnuti PC...
THX
Dáš tam normální 230V časový relé, který ti to podrží (samozřejmě za předpokladu 230V čerpadla). Ale zapojení už není úplně pro každého.
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Strby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2005
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strby »

no problemo su cersve odmaturovanej elektrikar 8)
tohle reseni me taky napadlo chtel jsem vedet jeste nejake alternativy ale dobry staci udelam to takhle
AMD Athlon XP 2500+(Barton),MSI KT6 DELTA LSR (KT600),256 MB Samsung DDR 400Mhz CL2.5 + 256MB A-DATA 400Mhz CL3 @ CL2.5,MSI Geforce 2 MX(Starforce),SB Live! 5.1,Hitachi 7k250 160GB SATA,TEAC DV 516D,Teac W540E,WXP Prof. corp.

NetBow Wifi 1Mbit
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“