MSI K7N2 Delta2 Platinum (nF2 Ultra 400) - tipy a zkusenosti

Pro procesory AMD Athlon, Athlon XP, Duron a Sempron.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
luckyluck001
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luckyluck001 »

Evilko píše:nemusis se bat pameti toho snesou hodne a navyse se nejak moc ani nezahrivaji
No jo ale já mám jen 333 paměti, takže když teď mám FSB 166 (333) tak uvidíme, nejdřív to proženo CoreCentrem a pak to zvednu v BIOSu, uvidíme, když tak je budeme chladit :-D
CPU: AMD AthlonXP 2800+ Barton, MB: MSI K7N2 Delta2 Platinum, Chipset: nVidia nForce2 400 Ultra, RAM: 2x512MB@333MHz, VGA: MSI NX6600GT VTD 128MB@500/1000 MHz, HDD: Maxtor 250GB SATA II, HDD-přenosný: Maxtor 80GB PATA 133, HDD-přenosný2: Western 80GB 2,5" USB, Sound: Creative SB Audigy2 ZS, CD-RW: Teac W552EB, DVD-RAM: LG GS4167B, Repro: Genius 5.1 HT, Monitor: Siemens 17", Case: KME shit, Zdroj: Fortron 350W, Zdroj2: Eurocase vybrakovaný a předělaný na windtunel na CPU :-) Ostatní: TV karta, modem, MS ForceFeedback Wheel
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

luckyluck001 píše:
Evilko píše:nemusis se bat pameti toho snesou hodne a navyse se nejak moc ani nezahrivaji
No jo ale já mám jen 333 paměti, takže když teď mám FSB 166 (333) tak uvidíme, nejdřív to proženo CoreCentrem a pak to zvednu v BIOSu, uvidíme, když tak je budeme chladit :-D
no tak to mas trochu blbi to bych ti radsi doporucil koupit novy alespon 400 trebars samsung PQi nebo windbond nejsou drahy a jsou pomerne dobry ja mam pqi 400 atahnu je na 446
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

No viskitl jse mi tady malej problem stouhle deskou nevim zda to tu jiz nebylo reseno ale nemam cas to hledat.
pokousim se flashnout bios (nedelam to poprvni) no ale kdyz se dostanu ktomu tak mi to rika ze mam zapnutou ochranu proti prepsani biosu ale nejak se mi nezda ze na tyhle desce neco takovyho je pokud vim je tady jedinej jumper na vymazani biosu a pak nic jiniho a vbiosu jsem tu polozku taky nenasel mam tam 11.4bios achtel jsem tam dat 11.3 ale rikam nejde to tak pomozte
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Zkus hledat v BIOSu polozku BIOS Protect nebo neco podobneho..

A priste staci napsat problem jen do jednoho threadu.. :wink:
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

no nepsal by jsem kdyby jsem neskusil hledat ale nenasel jsem atak jen jestli nekdo ma tuhle samou desku popripade stejnou verzii biosu kdyz se to tam nachazi tak presne kde ja to bud porad prehlizim nebo to tam neni
Naposledy upravil(a) Evilko dne úte 12. pro 2006, 17:39, celkem upraveno 1 x.
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

EfineSS píše:
A priste staci napsat problem jen do jednoho threadu.. :wink:
to je sice pravda ale takhle se mi sdvojnasobi pravdepodobnost ze mi nekdo odpovi a zadruhe taky je to furt lepsi nez zaklad novy thred ;)
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

Tak se mi to nakonec povedlo flashnout pres live update ale i to byla namaha a navic mi to flashlo jen na novejsi verzi v11.5 ale zatim jsem spokojen vypada to byt stabilni

//edit EfineSS: pouzivej editaci..
niatheppe
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2005
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od niatheppe »

Tak jsem se k týhle desce taky dostal, mam platinum. Ale mam docela problém, mam to v kombinaci s Bartonem 2500+ a 2x256 400MHz od kingmaxu. De o to, že při první instalaci woken mi to proběhlo v pořádku, ale někdy když jsem instaloval ovladače na chipset tak mi naskočila modrá obrazovka a restart. Pak jsem už ani wokna nenainstaloval, protože mi to házelo modro během instalace. No a když sem to šel dneska zase řešit, tak se prozměnu nedostanu přes úvodní část instalace woken. Naskočí černo a bliká pomlčka a prostě nic. Zkoušel jsem už několik věcí, ale prostě nic nezabírá. Měnil jsem i ramky, zkoušel jinej zdroj, hrabal se v biosu ... výsledek žádnej. Kdyžtak napište jestli ste se s tim někdy setkali. Flash biosu sem nezkoušel.
pico
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pico »

dostala s ami pod ruky tato doska, prevedenie K7N2 SLR2
1. ako nastavim aby to PC nabehlo po stlaceni klavesi alebo pohnuti mysou.
povolil som to v biose nastavil S3, ale na mysi ani klavesnici neni napetie a bez neho to nenasroti

2. na tom Dbrake su klasicky 4 diody a dve USB
na tom mojom su 4 diody jedno USB a Bluetooth
podarilo sa niekomu rozbehat to BT ?
dexterbexter
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2005

Příspěvek od dexterbexter »

luckyluck001 píše: Tak tenhle konektor se jmenuje ATX12V a používá se k napájení CPU. Je to konektor 2x2piny, 2xzem+2x12V

díky za odpověď! :-D

a taky mám ten výše zmiňovaný problém - když zkouším zvedat FSB nad 166, tak se deska chová krapátko nestabilně. a když nastavím FSB na víc jak 180, tak se při nabíhaní do windows počítač restaruje a tak to dělá pořád dokola.
Myslíte, že je to problém biosu? mám verzi 1.4
a kdybych chtěl flashovat, tak půjde přeflashovat starří verzí nebo budu moct nahrát jen verzi 1.5?
MSI K7N2 Delta2 Platinum, AMD Athlon 2800+@2087GHz, ATI Radeon 9600Pro 256MB, 786MB DDR, HDD Segeate Barracuda 80GB, Windows XP SP1, Firefox 1.0.7
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

dexterbexter píše:
a taky mám ten výše zmiňovaný problém - když zkouším zvedat FSB nad 166, tak se deska chová krapátko nestabilně. a když nastavím FSB na víc jak 180, tak se při nabíhaní do windows počítač restaruje a tak to dělá pořád dokola.
Myslíte, že je to problém biosu? mám verzi 1.4
a kdybych chtěl flashovat, tak půjde přeflashovat starří verzí nebo budu moct nahrát jen verzi 1.5?
Mam pocit ze jsem ti uz na tohle taky odpovidal ale podle nejnovejsich poznatku skus tam nahodit bios 11.3 ted jsem ho tam dal a je to do ted uplna parada ale pokud mas 11.4 tak skus si zapnout dynamicke pretaktovani mne to stamtim biosem dost pomahalo k stabilite
mno mnel jsem tam i 11.5 ale dost kratce (ani ne 24h) je sice hezkej novej dokonce jsem nekde cet ze by mnel byt nejlepsi nejstabilnejsi ale mne se to nejak nepotvrdilo narozdil od toho ten co tam mam ted(11.3)tak skus vsechny moznosti a uvidis
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

Jo jeste jeden poznatek tahle deska se da hezky flashovat z windows jakimkoli biosem proni staci si nainstalovat Live Update a pak vadresari kde jste to nainstalovali najdete podadresar FlashUty\Award napr cesta muze vypadat takhle: "C:\Program Files\MSI\Live Update 3\FlashUty\Award"
nejdete tam program na flashovani

Poznamka : urceno skusenym uzivatelum ktery vedi co obnasi flashovani biosu a postradali tehle moznosti
dexterbexter
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2005

Příspěvek od dexterbexter »

prave ze ja jsem ve flashovani uplna lama. jeste sem to nikdy nedelal. je to bezpecne? (aspon relativne)? nemuzu si nejak vazne poskodit pocitac, ze ne?
jeste dotaz: kdyz se flashne bios, tak musi se pak preinstalovat system?
MSI K7N2 Delta2 Platinum, AMD Athlon 2800+@2087GHz, ATI Radeon 9600Pro 256MB, 786MB DDR, HDD Segeate Barracuda 80GB, Windows XP SP1, Firefox 1.0.7
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

dexterbexter píše:prave ze ja jsem ve flashovani uplna lama. jeste sem to nikdy nedelal. je to bezpecne? (aspon relativne)? nemuzu si nejak vazne poskodit pocitac, ze ne?
jeste dotaz: kdyz se flashne bios, tak musi se pak preinstalovat system?
relativně to je bezpečný, nesmíš to akorát v průběhu flashování restartovat a nesmí vypnout proud, takže riziko minimální... u nových desek doporučuju flashovat z windows, vyhneš se riziku vadný diskety.

pokud flashneš bios, systém to víceméně stejně nepozná, možná se jen nastaví výchozí hodnoty a pokud máš nějaký speciální nastavení, možná bude třeba to nastavit znova
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

dexterbexter píše:prave ze ja jsem ve flashovani uplna lama. jeste sem to nikdy nedelal. je to bezpecne? (aspon relativne)? nemuzu si nejak vazne poskodit pocitac, ze ne?
jeste dotaz: kdyz se flashne bios, tak musi se pak preinstalovat system?
no poskodit si desku muzes ale taky nemusis ale kdyz to nikdy neskusis nikdy to vedet nebudes ale pokad si natolik neskuseny tak to opravdu nedelej nech si to udelat nekomu skusenejsimu a koukej se jak to dela a jinak skus si zapnout ten dynamic overcloking (staci jen 1%) v biosu mozna ti to pomuze a napis jak si dopadnul
MaTTo S
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2005
Bydliště: Bratislava SK

Příspěvek od MaTTo S »

pico píše:dostala s ami pod ruky tato doska, prevedenie K7N2 SLR2
1. ako nastavim aby to PC nabehlo po stlaceni klavesi alebo pohnuti mysou.
povolil som to v biose nastavil S3, ale na mysi ani klavesnici neni napetie a bez neho to nenasroti

2. na tom Dbrake su klasicky 4 diody a dve USB
na tom mojom su 4 diody jedno USB a Bluetooth
podarilo sa niekomu rozbehat to BT ?
2. to bluetooth je tma len napisane na nalepke a podtou nalepkou sa ukryva dalsi USB konektor ,, staci odlepit a mas tiez dve USB-cka
ThinkPad T430s@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

Odkial mate ten BIOS 11.3? Ktory to je?
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

BIOS 11.3 najdes treba tady http://www.levi.cz/soubor.php?kod=CAM0173&typ=b


//edit Wilik - panove, na BIOSy je tu jina sekce!
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

No nasiel som to aj u msi
Povodne tam bol 11.4 tak sme flashli 11.3 chvilku to slo...par krat reset potom to nenabehlo vobec...cierna obrazovka
Tak sme dali reset Cmos ale nic....nakoniec sme museli vymenit jumper na reset CMOS...potom to uz islo...
Tak sme taktovali dalej a pri dalsom resetu to zase nenabehlo...skusali sme vymenit jumper, ale nepomohlo....potom sme postupne povymienali vsetko ale nic...doska je DEATH....este sme skusali vybrat aj baterku...tiez nic
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
Evilko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Evilko »

Marian píše:No nasiel som to aj u msi
Povodne tam bol 11.4 tak sme flashli 11.3 chvilku to slo...par krat reset potom to nenabehlo vobec...cierna obrazovka
Tak sme dali reset Cmos ale nic....nakoniec sme museli vymenit jumper na reset CMOS...potom to uz islo...
Tak sme taktovali dalej a pri dalsom resetu to zase nenabehlo...skusali sme vymenit jumper, ale nepomohlo....potom sme postupne povymienali vsetko ale nic...doska je DEATH....este sme skusali vybrat aj baterku...tiez nic
uz to tady bylo reseno stiskni insert pri startu mnelo by to pomoc
Odpovědět

Zpět na „Socket A a Slot A“