Uchladi R9550 pasiv z CPU?

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

Díky moc za všechny rady, zítra mi přijde nový chladič na procák, tak pak zkusím použít ten původní na tohle a pokud budu mít pocit, že se to neuchladí tak půjdu do aktivu, nebo na to hodím 80mm fan. Doufám, že to nějak zvládnu, chladiče jsem ještě neměnil.

Možná to ale uchladí, prtože to jádro fakt moc nehřeje, jedu na ty takty co mám dole a rozhodně se to nepřehřívá, vyšší frekvence už vede přímo k resetu karty, takže jsem asi na konci fysických možností toho čipu a přitom ještě není moc rozpálený.
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

Jdu na to, už mám nachystanou pilku a vrtačku. Jen nechci pilovat ty žebra jako ty abych nepřišel zbytečně o chladící plochu. Žebrá mám dost na husto, tak zkusím nějakým megavrtákem odbrousir mezi nima tunel a tím pak prostrčit ty plastové úchytky. Jdu na to, jestli to vyjde tak pak nafotím výsledek.
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
misokgb
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2005
Bydliště: SVK NR><NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misokgb »

Moja Ti4600 od MSI. Na nej pasiv z Prescotta 478 s medenym jadrom. Ziadne kondiky, len to chce poriadnu pastu pod to, uchytene kabelbindrom (4x). 8cm FAN na 5V - v pohode aj s voltmodom a nic nepocujem 8-)
Celeron D 2.53GHz@4,57GHz :D
8) The new OC record coming soon (SubZero WC)... 8)
honny je gay 20%
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

Tak se zadařilo, původní plastové držáčky jsou ale moc krátké, takže zítra budu muset sehnat nějaký delší šroubky a zítra ho nahodím, pak hodím foto a jak jsem dopadl. Klidně objetuju na oltář ticha i pár MHz na čipu :) , protože na výkon zase tak velký vliv nemají.

Jak poznám, že se ten čip přehřívá, pokud pojede bez zatuhávání a pasiv bude horký, bude to vadit nebo se raději snažit uchladit to tak, aby nepálil.

Ještě jeden dotaz - když zespoda grafárny dotáhnu ty šroubky matičkama nemůže se mí stát, že bych tou matkou spojil nějaký obvody a tak to vyzkratoval, nemám to radši podložit nějakou gumovou nebo plastovou podložkou?
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

100% plastove ci gumove podlozky. Ja jsem svuj pasiv kvuli tem sponkam musel trochu v miste uchyceni snizit. (nastesi nemam tak tlustou zakladnu) Doporucuji dat tam trochu lepsi pastu. (Detajl ale prenos tepla je trochu lepsi) R9550 Moc netopi. To uvidis sam. Ten pasiv ti bude stacit i na nejake to OC. Jinak bacha pri uchycovani sroubky, at mas chladic co nejvic rovne a at nezlomis kartu.
AMD Ryzen 7 5800X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus ROG STRIX B550-A Gaming, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 1TB SSD Patriot Viper VP4300, 2TB1TB SSD Samsung 970 EVO, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 31,5" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

Tak jako plastové podložky jsem použil rozřízlé čepičky na galuskový ventilek :) přišrouboval chladič a jedu pasivně :wink:
Pasiv je o poznání chladnější než třeba ten na procáku a tam jsem měl asi 58 st, o ten jsem se skoro spálil, na tomhle v pohodě udržím ruku, takže to asi projde. Ničím to neofukuju, v bedně nemám ani jeden fan, jediný výstup vzduchu je přes zdroj. 3D mark ohulený na maximum při 1024x768 30 minut bez artefaktů, jdu to proveřit ostrým testem - jde se pařit :D
Zatím jsem čip stáhnuln na 460Mhz, uvivím jak se to osvědčí.

EDIT: Tak po delším hraní se ten pasiv začal dost přehřívat tak jsem risknul nákup fanu a dal ho na zadní stěnu a jak se rozproudil vzduch v bedně tak to fakt hodně pomohlo, takže není potřeba aby foukal přimo na něj, jen je dobré zajistit aby se to v tém bedně aspoň pohnulo a je to v pohodě. I když se píše že tenhle čip moc netopí, tak ten můj při delší zateži topí dost :)
S tím přídavným větrákem jedu v pohodě 470/230mHz bez přehřívání.

Detial pasivu, jsou tam vidět ty vyvrtané tunílky do žeber, nechtěl jsem je brousit celý, tak jsem to vyřešil takhle:
Obrázek
Uchycení: jako podložky čepičky na ventilky :):
Obrázek
Tady celkový pohled, pasiv zabírá dvě pozice, ale to mi nevadí, je tam i vidět, že jsem odtranil jednu krytku a tím teď fouká dovnitř :):
Obrázek
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“