6800GS nema vykon jaky by mela mit

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Mirkana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2004
Bydliště: Kratonohy

Příspěvek od Mirkana »

vidím to jediné řešeni na reinstal.oken
MB: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2,CPU: Ryzen 7 5700x, GPU: Palit RTX 4070ti 12GB, Ram: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL 18 RGB, SSD:Kingston NV2 500GB, SSD 2TB,HDD 4TB, SSD 500G Zdroj: Corsair 850W
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

dobře. Ja to tedy sformatuji a za hodinu jsu z5. Doufam ze mate rady do zasoby protoze moc neverim tomu ze to pomuze :sad:
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Agaga »

Pokud to nepomuze, tak uz bych to videl jenom na reklamaci. Ten vykon je fakt slabej.
Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

stalo se to ceho jsem se obaval, tedy ze se nic nestane :sad: 3950 bodu. Proste uz nevim jak dal, nevim kde jsem mohl udelat chybu. Disk jsem sformatoval, mam tam ty z-tweak ovladace. Vsechen HW je nainstalovan. Pridavne napajeni na kartu mam zapojene.

ma jeste nekdo nejaký napad?? :worship:

EDIT:jo abych nezapomel. Jak jsou testy v 3D..05 tak ty prvni tři jedo celkem obstojne.
1.test: 15-25FPS
2.test: 10-20FPS
3.test: 15-25FPS
4-5test 0-2FPS
Jan Machalík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2004
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Jan Machalík »

Lajk píše:stalo se to ceho jsem se obaval, tedy ze se nic nestane :sad: 3950 bodu. Proste uz nevim jak dal, nevim kde jsem mohl udelat chybu. Disk jsem sformatoval, mam tam ty z-tweak ovladace. Vsechen HW je nainstalovan. Pridavne napajeni na kartu mam zapojene.

ma jeste nekdo nejaký napad?? :worship:

EDIT:jo abych nezapomel. Jak jsou testy v 3D..05 tak ty prvni tři jedo celkem obstojne.
1.test: 15-25FPS
2.test: 10-20FPS
3.test: 15-25FPS
4-5test 0-2FPS
Zkus tu kartu u kamarada, pokud mas moznost :wink:
SilentiumPC Regnum RG6V ARGB | Asus TUF Gaming B550M-Plus | AMD Ryzen 5 3600X | 16GB DDR4 Patriot Blackout 3600MHz CL17@3733MHz CL16 | ASRock Radeon RX 5600 XT D2 | Samsung 980 Pro Nvme 512GB | Crucial MX500 1TB SATA | Toshiba 3TB | Corsair TX750 | ARCTIC Liquid Freezer II 360 |
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

nemam bohuzel, nikdo z meho okli na to nema PC. Vsichni jeste jedou na AGP.

Nejaky jiny napad? :sad:
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

co ovladače na desku? máš korektně nainstalované?

Jako 4k je málo, ale větší průšvih jsou ty FPS ve hrách. Skutečně ta karta jede na svých frekvencích? nainstaluj si rivatuner a překontroluj, jestli karta při přechodu do 3d nějak nehaluzí a nenastavuje kraviny.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

jede na 425/1000 takze frekvence jsou OK. Me jen zarazi proc ty tri testy to udela, sice na malo fps ale udela a ty dalsi na 1 snimek za sekundu. Proste to nedokazu pochopit cim to muze byt. Co treba nejeka nastaveni biosu nemuze to ovlivnovat? Nainstalovam mam vsechen soft co byl k desce. Krom nakych prkotin jako adobe reader apod.
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

Lajk píše:jede na 425/1000 takze frekvence jsou OK. Me jen zarazi proc ty tri testy to udela, sice na malo fps ale udela a ty dalsi na 1 snimek za sekundu. Proste to nedokazu pochopit cim to muze byt. Co treba nejeka nastaveni biosu nemuze to ovlivnovat? Nainstalovam mam vsechen soft co byl k desce. Krom nakych prkotin jako adobe reader apod.
ten 4. a 5. test ja na CPU, a zadne neni tak vykony, aby to jelo na 20fps :lol: i s FX to jede kolem dvou snimku
mas to urcite nekde spatne nastaveny, projet obrazovka, nastaveni, upresnit, 6800GS, nastaveni vykonosti a kvality
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

ze by odesel CPU?? je to mozne? zkusim jeste nejaky testy. No fakt nevim jak dal. U tech co jsi psal vykon a kvalita jsem nastavil i u fltrovani i u FSAA na rizeno aplikaci.
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

Lajk píše:ze by odesel CPU?? je to mozne? zkusim jeste nejaky testy. No fakt nevim jak dal. U tech co jsi psal vykon a kvalita jsem nastavil i u fltrovani i u FSAA na rizeno aplikaci.
ne...CPU skutečně neodešlo...ty CPU testy jsou v pořádku...nepřehřívá se ti ta karta? třeba trotlí....a ty frekvence jsi četl z rivatuneru?
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
jenxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Velké Opatovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenxik »

Ty frekvnce v rivatuneru zkus necist z toho co ti vypisuje (aktualni takty) ale zkus si v rivatuneru hodit na pozadí graf s Taktama a pak projeď 3Dmark a potom koukni jestli se v tom grafu ty takty behem 3Dmarku neměnily...
NEW PC Athlon X2 5400+ Black Edition, MB Gigabyte MA78G-DS3H, CoolerMaster Hyper 212, 2x DDR2 2048MB 800MHZ Kingmax, HD SAMSUNG F1 640GB SATAII/300, VGA ASUS EAH4850 512MB OC 625/2000->700/2200 (edit BIOS), zdroj Enermax 82+ 385W

OLD PCBarton 2600+ 1909@2530 = 3860+ (220x11,5) Vcore 1,63V, MoBo: Asus A7V600, 2x 512 MB DDR A-DATA 400@440Mhz 2,85V, VGA: ASUS V9999LE 16/6 gpu 420, mem 920 3dMark03 11600 :twisted: 3dMark05 4700 , CASE: ML5412 + 500W alu zdroj, sound: eXtreme Fidelity (X-Fi) Extreme Music + GEMBIRD WCS-YF-1A, HDD: 160GB HITACHI
Obrázek I like ITObrázek
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

mas pravdu meridie. Delal jsem testy CPU a podle ostatnich lidi co maj stejny CPU jako ja je to OK, v diagnostice je to bez chyb. Kazdy test 3x.

Ano cetl jsem je z rivatuneru, preventivne jsem se dival i do ovladacu, v obou softech jsou stejne hodnoty. No mam tam teplota jadra GPU:39 stupnu a okoli 32 stupnu. Neni to nejak malo???

Zkusim jeste to co radis jenxiksi.
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

Lajk píše:mas pravdu meridie. Delal jsem testy CPU a podle ostatnich lidi co maj stejny CPU jako ja je to OK, v diagnostice je to bez chyb. Kazdy test 3x.

Ano cetl jsem je z rivatuneru, preventivne jsem se dival i do ovladacu, v obou softech jsou stejne hodnoty. No mam tam teplota jadra GPU:39 stupnu a okoli 32 stupnu. Neni to nejak malo???

Zkusim jeste to co radis jenxiksi.
to je urcite malo, me se stock chladicem lezla teplota pres 70°C
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

AlesShi píše:
Lajk píše:mas pravdu meridie. Delal jsem testy CPU a podle ostatnich lidi co maj stejny CPU jako ja je to OK, v diagnostice je to bez chyb. Kazdy test 3x.

Ano cetl jsem je z rivatuneru, preventivne jsem se dival i do ovladacu, v obou softech jsou stejne hodnoty. No mam tam teplota jadra GPU:39 stupnu a okoli 32 stupnu. Neni to nejak malo???

Zkusim jeste to co radis jenxiksi.
to je urcite malo, me se stock chladicem lezla teplota pres 70°C
tak co mam delat?? Nevim jak zvednout teplotu, taktovat se mi to nechce. Voltage tomu taky pridavat nebudu. Jak je tedy mozne ze mam tak nizke teploty?
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

Lajk píše:mas pravdu meridie. Delal jsem testy CPU a podle ostatnich lidi co maj stejny CPU jako ja je to OK, v diagnostice je to bez chyb. Kazdy test 3x.

Ano cetl jsem je z rivatuneru, preventivne jsem se dival i do ovladacu, v obou softech jsou stejne hodnoty. No mam tam teplota jadra GPU:39 stupnu a okoli 32 stupnu. Neni to nejak malo???

Zkusim jeste to co radis jenxiksi.
ta teplota je nějaká divná....zkus šáhnout na chladič...to by musel být jen trochu teplý. Jinak já myslel, že se koukneš na ten diagram, jak se zaznamenávají teploty a takty. Blbě jsem to napsal.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Lajk píše: ...
No účelem není jí mít co nejvyšší. Možná to jenom blbě měří (I když, jestli ej to teplota v klidu, tak by mohla bejt ok). Koukni na teplotu při zatížení a taky ty takty, jestli ti nepadají, jak už tady několikrát zaznělo.
Goldnoob team proud member!
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

Meridius píše:
Lajk píše:mas pravdu meridie. Delal jsem testy CPU a podle ostatnich lidi co maj stejny CPU jako ja je to OK, v diagnostice je to bez chyb. Kazdy test 3x.

Ano cetl jsem je z rivatuneru, preventivne jsem se dival i do ovladacu, v obou softech jsou stejne hodnoty. No mam tam teplota jadra GPU:39 stupnu a okoli 32 stupnu. Neni to nejak malo???

Zkusim jeste to co radis jenxiksi.
ta teplota je nějaká divná....zkus šáhnout na chladič...to by musel být jen trochu teplý. Jinak já myslel, že se koukneš na ten diagram, jak se zaznamenávají teploty a takty. Blbě jsem to napsal.
no tak prekvapeni. Kdyz sem sahl na grafiku tak je vlazna, navic tam fouka vzduch takze mi pripada spis chladne oproti okoli coz je ale blbost.

Presne nevim jaky diagram mysliš meridie, v rivatuneru se prilis nevyznam. Najdu tam tak frekvence to je tak vse. Napis mi prosimte presny postup jak se tam dostat. Dik
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Snad pomůže tohle http://ombik.wz.cz/rt.JPG

Kliknout nahoře na ten trojúhelník u Customize a pak dat HW monitoring
Goldnoob team proud member!
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

no tak to je v pohodě...tak se asi nepřehřívá....divné divné to je....mno do toho diagramu se dostaneš když u označení grafiky v rivatuneru dáš to customize u toho a je tam hardware monitoring....ukazují se tam takty a teploty. A dole pod tím diagramem je ikona diskety, tu zmáčkni, ať se ti to zaznamenává do souboru. A pak nech projet 3d mark a pak se mrkneš do záznamenaného souboru, jestli ti nehopsají frekvence.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“